NY Islanders – Pittsburgh 2:3 (po pr.) | Toronto – San Jose 2:4 (kon.) | Washington – Carolina 1:4 (kon.)
Columbus – Tampa Bay 1:0 (kon.) | Florida – Ottawa 2:4 (kon.) | Chicago – Dallas 3:4 (kon.)
Nashville – Vancouver 1:3 (kon.) | Edmonton – Arizona 2:6 (kon.) | Anaheim – LA Kings 2:3 (0:1 po s.n.)
Edmonton Oilers
2:6 (1:1, 1:2, 0:3)
Arizona Coyotes
cz Streda 04.12.2013, 03:30 • Rexall Place, Edmonton • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (06:35:19)

Nejvíce času na ledě: Justin Schultz 25:23 – Oliver Ekman-Larsson 24:45

Branky a nahrávky: 10. Perron (Arcobello), 40. Perron (Hemský, Hall) – 4. Boedker (Vrbata, Schlemko), 27. Vrbata (Ribeiro, Morris), 28. Doan (Ribeiro, Boedker), 45. Ribeiro (Doan, Moss), 50. Yandle (Boedker, Vermette), 51. Moss (Ekman-Larsson, Halpern). Po třetinách: 1:1, 1:2, 0:3. Rozhodčí: Rooney, St. Laurent – Barton, Devorski. Diváci: 16839.

Dnešní zápas se dlouho vyvíjel ve prospěch Coyotes. Už ve 4. minutě skóre otevřel v přesilové hře za Vrbatovy asistence Mikkel Boedker. V polovině první třetiny ale srovnal stav zápasu David Perron.

V druhé třetině se už hosté dostali do trháku, nejdříve se ve 27. minutě svou devátou trefou v sezóně prosadil Radim Vrbata, který se tímto gólem vyšvihl do čela statistik českých hráčů v letošní sezóně, aktuálně má na svém kontě 24 bodů za 9 gólů a 15 asistencí!

Přesně minutu po Vrbatově brance se prosadil také kapitán Coyotes Shane Doan, který sklepl do sítě nahození Mika Ribeira, který zakončil zápas pro změnu se třemi body (1+2). Ještě do přestávky ale snížil v přesilovce svou druhou trefou v zápase David Perron.

Ve třetí třetině se už ale skóre měnilo pouze na straně hostů. Ve 45. minutě se trefil Mike Ribeiro, v polovině závěrečného dějství zasadil Olejářům pověstného bůra Keith Yandle a dílo chvíli na to dokončil David Moss, který tak stanovil konečné skóre na 6:2 pro Coyotes!

59:16
    Ještě se bude jednou vylučovat, tentokrát ale na obou stranách, David Perron dostává 2 minuty za sekání, Jeff Halpern 2 minuty za krosček.

59:16
    Jakupov zblízka dorážel, Smith je ale v brankovišti králem.

58:53
    Rozhodčí už odpustili hostům dva icingy, už se čeká na konec.

58:30
    Řekl bych, že už i domácí hráči se těší, až utkání skončí.

57:48
    Morris je na ledě, Kojoti hrají v plném počtu.

57:38
    Dubnyk si nyní vůbec neporozuměl se svými spoluhráči a puk tak přihrál Halpernovi přímo na hokejku.

57:02
    Sam Gagner zůstal za hostující brankou ležet, hra je přerušena, útočník domácích se ale po chvilce sám zvedl z ledu a míří na střídačku.

56:39
    Další střela Taylora Halla sražena do ochranné sítě.

56:09
    Smith zlikvidoval 2 Hallovy střely, hosté už jsou ve čtyřech!

55:48
    Hosté půjdou na 19 vteřin do třech! Za sekání je vyloučen Derek Morris.

55:40
    Taylor Hall se dostal k zajímavé bekhendové střele, Smith opět zasahuje.

55:01
    Po další střele Justina Schultze od modré čáry měl Mike Smith už větší problémy, puk se naštěstí pro něj odrazil za branku.

54:32
    Nahození Justina Schultze sraženo do ochranné sítě, vhazovat se bude po Smithově levici.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 10. Perron (Arcobello), 40. Perron (Hemský, Hall) – 4. Boedker (Vrbata, Schlemko), 27. Vrbata (Ribeiro, Morris), 28. Doan (Ribeiro, Boedker), 45. Ribeiro (Doan, Moss), 50. Yandle (Boedker, Vermette), 51. Moss (Ekman-Larsson, Halpern)

Edmonton Oilers: Dubnyk (LaBarbera) – Ference, Petry, J. Schultz, Grebeškov, Bělov, N. Schultz – Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – Perron, Arcobello, Jakupov – Hemský, Gagner, Jones – Joensuu, Acton, Smith
    Arizona Coyotes: Smith (Greiss) – Ekman-Larsson, Stone, Morris, Yandle, Schlemko, Murphy – Moss,Ribeiro, Doan – Vrbata, Hanzal, Kennedy – Boedker, Vermette, Klinkhammer – Szwarz, Halpern, Chipchura

Rozhodca: Rooney, St. Laurent – Barton, Devorski

Diváci: 16839