NY Islanders – Pittsburgh 2:3 (po pr.) | Toronto – San Jose 2:4 (kon.) | Washington – Carolina 1:4 (kon.)
Columbus – Tampa Bay 1:0 (kon.) | Florida – Ottawa 2:4 (kon.) | Chicago – Dallas 3:4 (kon.)
Nashville – Vancouver 1:3 (kon.) | Edmonton – Arizona 2:6 (kon.) | Anaheim – LA Kings 2:3 (0:1 po s.n.)
Toronto Maple Leafs
2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
San Jose Sharks
cz Streda 04.12.2013, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání kanadsko-americké NHL. V námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi domácími Toronto Maple Leafs a hosty ze San Jose Sharks. Úvodní buly je na programu po jedné hodině v noci.

Toronto za sebou má hororový týden. Nejprve hráči Maple Leafs nestačili doma na Columbus, kterému podlehli 0:6, následně se jim ani vůbec nevydařil jejich třízápasový venkovní trip. V tabulce Východní konference tak klesli na šesté místo, na svém kontě mají 31 bodů.

Stěžejní hráči:
    P. Kessel 24 (14+10)
    J. van Riemsdyk 20 (12+8)
    M. Raymond 18 (9+9)

Hostující Sharska tímhle zápasem začnou svůj čtyřzápasový venkovní trip. Odjíždí do něj v dobrém rozpoložení, v posledním zápase přetlačili doma po samostatných nájezdech Anaheim Ducks poměrem 4:3. V tabulce Západní konference se navíc nachází na druhém místě, na svém kontě mají 41 bodů.

J. Thornton 29 (4+25)
    L. Couture 27 (9+18)
    P. Marleau 26 (12+14)

Vzájemné zápasy

Bude se jednat o první ze dvou letošních vzájemných zápasů obou celků. Naposled se oba celky střetly 23. února 2012, když Patrick Marleau dvěma góly vystřílel Sharks vítězství 2:1.

Češi a Slováci na ledě

V dnešním utkání budeme sledovat jen českou stopu, oba tuzemští útočníci navíc hrají v dresu Sharks. Jedná se o Martina Havláta (2+3) a mladíka Tomáše Hertla (13+8).

Toronto Maple Leafs: Remier – Phaneuf, Gunnarsson, Gardiner, Fraser, Ranger, Rielly – Riemsdyk, Bozak, Keesel – Raymond, Holland, Kulemin – Ashton, Smith, Clarkson – McLaren, McClement, Orr.

San Jose Sharks: Niemi – Braun, Vlasic, Stuart, Boyle, Hannan, Demers – Hertl, Thornton, Burns – Marleau, Couture, Wingels – Havlát, Pavelski, Kennedy – McCarthy, Desjardins, Brown.

Vše je připraveno k úvodnímu buly, můžeme jít na to!

Domácí se představí v modrých dresech, na hosty ze Sharks čekají dresy bílé.

00:01

00:23
    Domácí jsou hned z kraje usazeni v útočném pásmu a prvními střelami nutí Niemiho k prvním zákrokům.

00:48
    Hostujícího Boyleho brzdí ofsajd, hosté se tak do útočného pásma ještě nepodívali.

01:25
    Domácí pokračují ve svém aktivnějším úvodu, pokus Hollanda končí na výstroji hostujícího brankáře.

01:55
    Kennedy zachytil další puk v obranném pásmu a rychle ho vyhazuje pryč. Hra se zatím odehrává jenom směrem na jednu bránu.

02:25
    Rielly napřáhl na modré čáře, jeho pokus byl zblokován hostujícím útočníkem mimo.

04:13
    Po delší pasáži ve středním pásmu se hra vrací před hostujícího brankáře.

04:27
    Sheppard se zpoza brány snažil zaskočit domácího gólmana, puk však mířil mimo. Následně pálil od modré Burns, jeho pokus byl ale také zblokován.

05:35
    Puk opustil ledovou plochu, buly ve středním pásmu. Hosté se ještě nedostali k přímé střele na bránu.

05:47
    Bude se vylučovat. Domácí McLaren vidí dvě minuty za hrubost, kdy oplácel hit na svého spoluhráče Smithsona.

06:13
    Pokus Marleaua z pravého kruhu, domácí brankář připraven.

06:55
    Hosté stále kombinují v útočném pásmu.

07:01
    Domácím se až teď podařilo vytlačit puk do středního pásma.

07:38
    Vlasicova rána od modré poskakovala Remierovi nebezpečně kolem betonů, domácí brankář si ale následně s pukem poradil.

07:47
    Domácí v plném počtu. První přesilovku hostí přežili, bylo ale vidět, že početní výhody jsou jistě velkou zbraní Sharks.

08:38
    Další rána Vlasice od modré čáry, nikdo se však k dorážce nedokázal dostat.

09:28
    Nahození Hertla od pravého mantinelu si nenašlo nikoho před bránou připraveného na teč.

10:00
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Přesně po desíti odehraných minutách se hosté ujímají vedení! U pravého mantinelu se ke střele dostal MIKE BROWN, jehož nahození domácí brankář přes clonícího obránce Riellyho moc neviděl. Asistence: Jason Demers, Andrew Desjardins.

11:24
    Hosty první vstřelená branka patřičně navnadila a znovu jich je plný led. Hertl nebezpečně tečoval puk před Remierem jen do betonu domácího brankáře!

12:43
    Domácí se nemohou vymanit tlaku hostí, jsou ostřelování ze všech možných pozic.

13:06
    Přesilová hra pro Sharks, vyloučen je Fraser.

13:29
    Kulemin se ujal puku a v klidu ho může vyvést pryč z pásma. Zároveň tak našetří cenné vteřiny.

13:47
    Domácí jsou do tří! Za podražení je vyloučen Raymond! Domácí se budou bránit minutu a sedmnáct vteřin.

14:15
    Hosté využívají dvojnásobnou přesilovou hru a přidávají druhou branku v zápase! Pavelski našel křižným pasem přes brankoviště u levé tyče volného kapitána JOE THORNTONA, který se střelou z voleje nemýlil a zametl puk za záda přesouvajícího se Remiera. Asistence: Joe Pavelksi, Dan Boyle.

15:00
    Hostům ale tenhle náskok nestačí a znovu kombinují nepříjemně v útočném pásmu.

16:21
    Střelecký pokus českého mladíčka Hertla. Na jeho ránu z pravého kruhu si však domácí brankář počíhal.

17:15
    Kessel byl v útočném pásmu rychleji než puk, ofsajd, buly ve středním pásmu.

18:02
    Po přihrávce rukou přeruší sudí znovu hru.

18:28
    Ještě jedna přesilová hra před koncem první třetiny. Hostující Sheppard je vyloučen za nedovolené bránění.

18:40
    Hostující Thornton vyhrál buly a Sharks se mohou osvobodit.

19:00
    Stejně s pukem naložil i hostující Stuart.

19:19
    Gardiner nahodil puk do útočného pásma, v rohu se rozpoutala další přetahovaná o černý kus nesmyslu.

19:34
    Couture měl před sebou volnou část domácí brány, z pravého kruhu ale zamířil těsně mimo!

19:58
    Gunnarsson ve vlastním oslabení se sirénou pálí ze středního pásma, hostující brankář si připíše zákrok po delší době.

20:00

První třetina je za námi, viděli jsme v ní dvě branky hostujícího celku. Do zápasu sice vstoupili aktivněji domácí, jejich počáteční snaha ale rychle opadla a začali hrát i Sharks. Ti také byli ve třetině rozhodně aktivnějším celkem a jejich dvoubrankový náskok není žádné překvapení.

Střely na bránu v první třetině: 13 – 5.

20:01

20:14
    Domácí pokračují ve své přesilové hře, gólman Sharks si však puk plachtící vzduchem stáhl do své lapačky a přeruší hru.

20:28
    Phaneuf byl sám u pravé tyče hostující brány s pukem na holi, Niemi však v parádním zákroku dokázal jeho pokus vytáhnout mimo! Phaneuf se však následně dostal k vyraženému puku a tentokrát ho napálil jen do břevna! Nechybělo mnoho a náskok hostí mohl být jen jednobrankový.

20:28

21:07
    Hostující Boyle je vyloučen za nedovolené bránění, další přesilovka pro Toronto.

21:28
    Znovu pálí Phaneuf, Niemi ale tlumí puk na své výstroji a přeruší hru.

22:08
    Dále se ale hosté brání docela zodpovědně a třikrát po sobě vyhazují puk pryč z pásma.

22:27
    A další puk putuje z obranného pásma Sharks.

22:44
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Domácí se nakonec ale dostali do zajímavé šance a přesilovkovou trefou snižují náskok hostí. Z ničeho nic se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, MASON RAYMOND na levém křídle naznačil přihrávku, tím oklamal obránce Hannana i brankáře Niemiho a přesnou střelou trefil přesně pod vyrážečku brankáře hostí. Asistence: Morgan Rielly, Carl Gunnarsson.

23:34
    Z další akce se domácí McClement obtočil kolem hostující brány, Niemi si však svoji levou tyčku dokázal patřičně pohlídat.

24:05
    Clarkson se z pravého kruhu tlačil do další šance, jeho pokus švihem ale mířil těsně mimo.

25:00
    Domácí jsou zatím ve druhé třetině jasně lepším týmem, hosté si ještě ani neškrtli.

25:09
    Niemi musí krotit další puk, tentokrát z pravého křídla pálil Rielly.

26:02
    Bekhendový pokus Hollanda z pravého křídla, hostující brankář však udržel beton nalepený na bližší tyči.

26:32
    Sharks pod velkým tlakem vyhazují puk na zakázané uvolnění.

26:54
    Icing tentokrát na druhé straně. Domácí vyhazují puk také na zakázané uvolnění, buly před Remierem.

27:26
    Desjardins a Smithson se do sebe pustili v obranném pásmu domácích, z bitky vzešel úspěšněji hostující hráč.

27:26
    Oba hráči jsou od sebe odtrhnutí a oba vidí pětiminutový trest za hrubost.

27:43
    Smith, Clarkson a Raymond v jasných šancích před hostující brankou, oba se již radovali ze vstřelené branky, rozhodčí ale rozpažuje a pokračuje se dále. Nejspíše druhého jmenovaného zabrzdila v cestě branková konstrukce!

28:55
    Za vysokou hůl je vyloučen hostující Couture. Přesilovka pro Leafs.

29:38
    Kessel si na levém kruhu vyměnil puk se svým spoluhráčem, švihem ale míří do brankáře Niemiho.

29:47
    Domácí využívají i druhou přesilovou hru a srovnávají stav dnešního utkání! Riemsdyk se sice ještě u levé tyče hostující brány neprosadil, puku se však ujal Bozak a předložil ho na druhé křídlo zcela volnému PHILU KESSELOVI, kterému jen stačilo dopravit puk do volné části hostující brány. Domácí tak úročí svoji větší aktivitu ve druhé třetině a můžeme začínat prakticky od začátku. Asistence: Tyler Bozak, James van Riemsdyk.

30:20
    Hannan pálí od pravého mantinelu, snadná práce pro domácího brankáře.

30:59
    Zakázané uvolnění domácích, celá hra se tak přesune do pásma Toronta.

31:14
    Stuart napřáhl na modré čáře, jeho střela příklepem končí v nastavené lapačce domácího brankáře.

31:35
    Hostující kapitán Thornton se z levého kruhu pro buly proháčkoval až před domácího brankáře, z velké závaru před Remierem se však ani on, ani jeho spoluhráči nedokázali prosadit a protlačit puk za záda domácího brankáře.

32:05
    V tlaku jsou teď hosté, domácí se mají co ohánět.

32:10
    Z tlaku Sharks pramení další přesilová hra pro hosty. Za vysokou hůl je vyloučen domácí Raymond.

32:22
    Marleau dostal přihrávku před bránu, pod tlakem domácího obránce ale mířil mimo!

32:54
    Domácím se podařilo vytlačit puk alespoň do středního pásma.

33:25
    Prudká dělovka Vlasice, beton Remiera je připraven.

34:00
    Domácí se ujali puku na modré čáře a rychle ho vyváží pryč. Hosté jsou dnes v přesilových hrách totiž velmi nebezpeční a nedělá jim problémy vytvářet si šance.

34:51
    Demers pálí od pravého mantinelu, zároveň jsou domácí v plném počtu.

35:27
    Hosté ale i přesto zůstávají v útočném pásmu a vytváří si další střelecké příležitosti.

36:00
    Dlouhý tlak hostujícího týmu v útočném pásmu přináší kýžené ovoce. Nahození BRADA STUARTA od levého křídla bylo ztečováno mezi betony domácího brankáře vlastním obráncem. To je velká smůla domácího celku, který tak znovu prohrává. Asistence: Dan Boyle.

37:35
    Důležitý zákrok Niemiho proti ráně domácího Raymonda z levého křídla.

38:15
    Rielly si najel až do útočného pásma, jeho pokus švihem ze středu útočného pásma mířil jen do lapačky pozorného Niemiho.

39:23
    Vlasic dostal puk do druhé vlny, jeho tažená střela ale jen trefila masku domácího brankáře, od které letěl puk vysoko nad.

39:29
    Vlasic pálí následně ihned po buly, tentokrát vyráží Remier betonem.

40:00

Druhá třetina je u konce, viděli jsme v ní tentokrát tři branky. Domácí druhou část načali lépe, aktivněji a v třicáté minutě se jim podařilo dvoubrankový náskok hostí stáhnout. Vyrovnaný stav ale do konce druhé části nevydržel, prosadili se také hosté, kteří načnou třetí třetinu jednobrankovým náskokem.

Střely na bránu ve druhé třetině: 17 – 18 (celkově: 22 – 31).

Hráči se pomalu vrací na ledovou plochu k zahájení třetí třetiny.

40:01

40:12
    Třetí třetina začíná vyhozením hostí na zakázané uvolnění.

41:12
    Kessel se zpoza brány tlačil do další zajímavé situace, po vytočení se před brankoviště však puk poslal lehce mimo.

42:20
    Ryamond pálí z pravého křídla, jeho pokus byl ale zblokován hostujícím obráncem.

42:47
    Puk se dotkl ochranné sítě nad bránou domácích, buly před Remierem.

43:22
    Domácí jsou zatím ve třetí třetině aktivnější, hosté zatím čekají na skulinky v obraně, aby mohli zaútočit z rychlého brejku.

44:06
    Do jednoho z nich se utrhl hostující Marleau, tísněn domácím obráncem ale nemohl přesněji zakončit.

44:40
    Burns pálí z pravého kruhu pro vhazování, brankář domácích jeho pokus vyráží ramenem nad.

45:05
    Přečíslení domácích tři na dva brzdí ofsajd. Rielly byl v pásmu moc rychle.

45:39
    Domácí Raymond se z levého křídla tlačil do šance sám před hostujícího brankáře, na poslední chvíli ho však zablokoval hostující bek Braun.

46:12
    Rána Stuarta od modré čáry, snadná práce lapačkou pro domácího brankáře.

47:10
    Další střela domácího Raymonda, tentokrát se s pukem obtočil na pravém kruhu, jeho překvapivá rána ale nezaskočila hostujícího brankáře.

47:41
    Couture pálí z první z levého kruhu, Remier je připraven.

48:02
    Ze stejného místa pálí následně i hostující Kennedy, brankář Remier tentokrát zasahuje betonem.

49:13
    McClement na levém křídle místo střely volil ještě přihrávku na pravou stranu, ta však byla hostující obranou odvrácena ihned mimo.

49:50
    Hertl se na levém kruhu pro vhazování opřel do nabídky od Thorntona, z poměrně velké blízkosti ale vymetl jen lapačku domácího brankáře.

50:55
    Kessel se zkusil obtočit kolem hostující brány, NIemiho ale u vzdálenější tyče nepřekvapil.

51:05
    Následně pálí z levého křídla Fraser, hostující brankář ale stále drží těsný náskok svého týmu.

52:07
    Další rána Vlasice od modré byla zblokována domácím obráncem mimo.

52:33
    Mike Brown si vybruslil z pravého rohu až před domácí branku, pohotovým bekhendem si ale na domácího brankáře nepřišel.

52:58
    Domácí nebezpečně kombinovali před brankářem Niemim, Sharks tak raději posílají puk ihned na zakázané uvolnění.

53:35
    Pokus hostujícího Boyleho od pravého mantinelu, Remier raději přeruší hru.

54:47
    Domácí se snaží dostat do útočného pásma a ohrozit brankáře Sharks, hosté jsou ale zatím dobře zformovaní.

55:30
    Holland chtěl zaskočit domácí rychlou přihrávkou skrz brankoviště, jeho pas ale zblokovala jedna z holí domácích hráčů.

56:34
    Čas rychle kvapí, hra rychle ubíhá, což nahrává do karet hostujícím hráčům. Domácí se navíc nemohou dostat a usadit se v útočném pásmu.

57:22
    Gardiner dostal na levý kruh zajímavou nabídku, měl poměrně hodně času na zamíření, z jasné šance však puk poslal jen do lapačky hostujícímu brankáři. Důležitý zákrok Niemiho dvě a půl minuty před třetí sirénou!

57:32
    Po tentokrát daleko slabším pokusu Phaneufa přeruší Niemi znovu hru.

58:15
    Není na co čekat, domácí odvolávají brankáře a zkusí to bez brankáře!

58:36
    Power-play se ale domácímu celku nevyvedla zcela dle představ. Po problémech domácích ve vlastním obranném pásmu se k puku dostal LOGAN COUTURE a pohodlnou střelou trefuje prázdnou klec. Asistence: Tommy Wingels.

59:50
    Utkání se již jen dohrává, je rozhodnuto.

60:00

Je dobojováno, hosté ve třetí třetině nepovolili domácím žádný gól a sami v závěrečných minutách udeřili počtvrté. V utkání byli hosté lepším týmem a po zásluze tak vítězí v dnešním duelu.

3. Dan Boyle (SJS) 0+2

Ode mne je to vše, přeji vám dobrou noc. (03:50:03)

Pavel Kuba

Góly a asistencie: 23. Raymond (Rielly, Gunnarsson), 30. Kessel (Bozak, Riemsdyk) – 10. Brown (Demers, Desjardins), 15. Thornton (Pavelski, Boyle), 36. Stuart (Boyle), 59. Couture (Wingels)

Toronto Maple Leafs: Remier – Phaneuf, Gunnarsson, Gardiner, Fraser, Ranger, Rielly – Riemsdyk, Bozak, Keesel – Raymond, Holland, Kulemin – Smithson, Smith, Clarkson – McLaren, McClement, Orr.
    San Jose Sharks: Niemi – Braun, Vlasic, Stuart, Boyle, Hannan, Demers – Hertl, Thornton, Burns – Marleau, Couture, Wingels – Havlát, Pavelski, Kennedy – Sheppard, Desjardins, Brown.

Rozhodca: Morton, Kozari – Cherrey, Kovachik