Leverkusen – Bielefeld 1:2 (kon.) | Lipsko – Frankfurt 1:1 (kon.) | Stuttgart – Hoffenheim 2:0 (kon.)
Bayer Leverkusen
1:2 (0:1)
DSC Arminia Bielefeld
cz Nedeľa 14.03.2021, 13:30 • BayArena, Leverkusen • Nemecká Bundesliga • 25. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (15:40:46)

Žluté karty: 2 – 1.

Leverkusen se v pětadvacátém kole vrací až za Dortmund na šesté místo. Arminia naopak slaví první výhru od dvacátého ledna a ze sestupové předposlední pozice jde před Herthu a Mohuč a místo patnácté.

Je dobojováno! Bayer šel do druhé půle s dvěma změnami, které jeho hru dlouho nepozvedly. Arminia si byla schopná vytvořit šanci v téměř každé akci a výsledkem toho bylo zvýšení Okugawy na 2:0. Obrana Bielefeldu se začala sypat až v úplné koncovce. Domácím dal naději na bodový zisk Patrik Schick, ovšem další šance na vyrovnání už proměněny nebyly. Po skvělém zákroku Grilla proti Schipplockovi své šance jmenovitě nedali Alario a Frimpong.

90+7

90+7
    Některý z domácích fotbalistů zahrál rukou a to je konec nadějí na vyrovnání. Arminia slaví extrémně důležitou výhru!

90+7
    Sudí ještě dávali Bayeru prostor na jednu útočnou akci. Po faulu na Schicka ve středovém kruhu běží všichni před Ortegu, kam pošle balón Lennart Grill.

90+6
    Andreas Voglsammer rozehrál na krátko s Córdovou, který byl na stejném místě opět faulován. Tentokrát šlo o ránu do obličeje, za kterou už byl Wendell žlutě napomenut.

90+5
    Sergio Córdova vyrazil k praporku, kde hlasitě doprovodil Wendellův zákrok na jeho pravé stehno. Bude se kopat zkrácený roh.

90+4
    Aspoň částečná úleva pro nervózní fotbalisty Bielefeldu. Hlavní rozhodčí viděl Schickův faul ve středu hřiště.

90+3
    Dvě šance na vyrovnání pro Bayer! Přímočarou akci nejprve zakončoval Alario. Ortega vytěsnil míč na roh a potom Frimpong orazítkoval vnější boční síť!

90+2
    Ve druhé z celkových šesti nastavených minut se Arminia rozhodla použít rohový kop k šetření času u praporku. Pár desítek vteřin tím získala.

90+1
    Mohlo být hotovo! V nebezpečném brejku dostal míč ve vápně Schipplock, který udělal zasekávačku Tahovi a pak prudce pálil na bližší tyč, kde Grill udržel domácí naděje nad vodou výborným zákrokem.

90
    Leon Bailey centroval z levého křídla, ovšem Schick svůj druhý gól v rozmezí pár minut nedal. Už poněkolikáté neusměrnil ideálně střelu hlavou.

89
    Nějaký ten čas na vyrovnání domácím ještě zbývá. Kvůli zkoumání videa či ošetřování Lucoquiho by se mohlo nastavovat okolo čtyř minut.

88
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Sergio Córdova.

88
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Christian Gebauer, přichází Mike van der Hoorn.

87
    Při Schickově hlavičce na Alarioa to skutečně byla hra milimetrů, ale rozhodčí se po důkladném prozkoumání rozhodli trefu českého útočníka uznat!

85
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Ještě to bude v koncovce zajímavé, protože Bayer dává důležitý kontaktní gól! Alario vracel míč ze zadní tyče pod sebe a PATRICK SCHICK dorážel do téměř prázdné branky. Otázkou ale je, zda nebyl Alario v ofsajdu.