Nîmes – Montpellier 1:1 (kon.) | Dijon – Bordeaux 1:3 (kon.) | Lens – Metz 2:2 (kon.)
Lorient – Nice 1:1 (kon.) | Rennes – Štrasburg 1:0 (kon.) | Monaco – Lille 0:0 (kon.)
Paríž – Nantes 1:2 (kon.)
Nîmes Olympique
1:1 (0:0)
HSC Montpellier
cz Nedeľa 14.03.2021, 13:00 • Stade des Costières, Nîmes • Ligue 1 Uber Eats • 29. kolo

Hráči Nimes tak zůstali na barážové příčce, Montpellierští se zase po třetí remíze v řadě vzdálili pohárové Evropě. (15:11:46)

Držení míče: 39% : 61%.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 3:6.
    Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 11:17.

Nimes a Montpellier se utkaly v Jižanském derby. A po prvním poločase měly oba týmyk výhře stejně daleko. Za bezbrankový stav mohly neproměněné šance, kterých bylo hodně nejen v první půli, ale v celém zápase. Vraťme se však k úvodnímu dějství, kde měli nejblíže ke gólu Andy Delort (Montpellier – břevno) a Sofiane Alakouch (Nimes – tyč).

Do sítí to začalo padat až po změně stran. I když Montpellieru to nebylo nic platné, protože góly Labordeho i Delorta zneplatnily ofsajdy. Po dvou velkých výstrahách se oklepali domácí, které v 63. minutě poslal do vedení Moussa Koné. Jenže v 79. minutě odpověděl nejaktivnější muž na hřišti Andy Delort, jenž dal výsledku konečnou podobu 1:1.

90+3

90+3
    Z následného rohu už nebezpečí nevzniklo a Jižanské derby tak skončilo smírem.
    90+2. Florent Mollet (MON)

90+2
    Ve snaze o obrat vypálil Florent Mollet (Montpellier) tvrdě pod břevno! Baptiste Reynet musel převést něco ze svého boxerského umění, aby míč dostal nad horní konstrukci své branky.

90+1
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Petar Škuletić.

Odstoupil střelec vyrovnávací branky.

90
    V Jižanském derby se nastavují 3 minuty.

88
    Hosté rozjeli akci na pravé straně, odkud šikovně prostrčili balon před branku. Obránci Nimes udělali všechno možné (skluzy, bloky...), aby se v nepředvídatelné skrumáži ubránili.

87
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Sofiane Alakouch, přichází Patrick Burner.

87
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Renaud Ripart, přichází Nolan Roux.

85
    Niclas Eliasson (Nîmes) v souboji dvou "sedmiček" nepředběhl Mihaila Ristiće.

84
    Domácí roztáhli hru doprava, kde se něco snažil vymyslet Sofiane Alakouch. Stál ovšem proti dvojnásobné přesile, která byla nad jeho síly.

83
    Andy Delort (Montpellier) fauloval uprostřed hřiště.

81
    Teji Savanier (Montpellier) ve snaze o obrat adresoval spoluhráči přihrávku za obranu. Pro tu si ale spolehlivě došel brankář Baptiste Reynet.
    79. Andy DELORT - 1:1

79
    Montpellier právě vstřelil branku!
    Necelých deset minut před koncem je srovnáno! Zasloužil se o to ANDY DELORT. Alžírský útočník si na malém vápně naskočil na Molletův centr z rohového kopu a trkl balon dolů mimo dosah Reyneta.