Nîmes – Montpellier 1:1 (kon.) | Dijon – Bordeaux 1:3 (kon.) | Lens – Metz 2:2 (kon.)
Lorient – Nice 1:1 (kon.) | Rennes – Štrasburg 1:0 (kon.) | Monaco – Lille 0:0 (kon.)
Paríž – Nantes 1:2 (kon.)
Paríž Saint-Germain
1:2 (1:0)
FC Nantes
cz Nedeľa 14.03.2021, 21:00 • Parc des Princes, Paříž • Ligue 1 Uber Eats • 29. kolo

Dnes se na stadionu PSG zrodilo překvapení. Nantes si po dobře odehraném druhém poločase vyšláplo na favorita zápasu a uštědřilo mu čtvrtou domácí prohru!
    PSG promarnilo šanci se bodově dotáhnout na vedoucí Lille, které dnes jen remizovalo s Monakem. Proto i nadále ztrácí na první tým Ligue 1 tři body! PSG začalo druhý poločas vlažně a po zásluze se jejich soupeř dostal k vyrovnání a následně i k překvapivému vedení, které si dokázal udržet až dokonce zápasu. (23:00:49)

Držení míče: 74 % : 26 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:15.

90+7

90+7
    Marco Verratti vyslal vysoký centr z levé strany. Alban Lafont si vyskočil pro míč a bezpečně jej chytil do svých rukavic.

90+6
    Jean-Charles Castelletto na nic nečekal a ihned odkopl daleko míč do zázemí. Aut pro domácí. Těm už rychle utíká čas.

90+5
    Míč se nachází na polovině hřiště v blízkosti střídaček. Už to s domácím celkem vypadá velmi špatně.

90+4
    Ovšem Leandro Paredes přestřelil svůj centr a míč skončil v zázemí Odkop od branky Lafonteho. Ten pochopitelně nikam nepospíchá.

90+3
    Pablo Sarabia vybojoval faul na svou osobu a jeho tým bude zahrávat nebezpečnu standardní situaci.

90+2
    Abdoul-Kader Bamba získal míč a ihned jej po levé straně vyváží z vlastní poloviny.

90+1
    PSG u míče, které je s ním uprostřed hrací plochy a postupně se přibližuje k brance Nantes.

90
    Tak ještě sedm minut nastavil hlavní sudí. Do těch rozhodně promítl i nedávné ošetřování hráče Nantes.

89
    Toto delší ošetřování přišlo určitě vhod pro hosty, kteří nyní nepůjčují míč svému soupeři a drží jej daleko od Lafonteho branky.

88
    Charles Traoré je konečně ošetřen. Nantes bude rozehrávat míč a my se můžeme těšit na závěrečné minuty, kdy se bude PSG soustředit alespoň na vyrovnání.

86
    Thilo Kehrer po odehrání lobu nepříjemně došlápl na nohu soupeře a tohle muselo trochu zabolet. Stále probíhá ošetřování.

85
    Po faulu hostujícího hráče se udělalo velké kolečko z hráčů, kteří nyní mezi sebou diskutují o nastalé situaci.

84
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Abdoul-Kader Bamba.
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Renaud Emond.
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Imran Louza.

83
    Nantes zatím brání své jedno brankové vedení a s přibývajícími minutami se dá očekávat ještě větší tlak ze strany jejich soupeře, tak uvidíme...

82
    Sám hráč Nantes se rozhodl rozběhnout za míčem a hned dva hráči PSG byli nuceni se s ním vrátit a zamezit mu k zisku míče.

81
    PSG rázem vytvořilo tlak a Leandro Paredes střílel ze střední vzdálenosti. Přesná rána mezi tři tyče prověřila schopnosti Lafonteho!

Adam Dořák

Góly: 42. Draxler – 59. Kolo Muani, 71. Simon (Kolo Muani)

Karty:   48. Rafinha Alcântara (PSG), 67. Verratti (PSG) – 45. Simon (NAT), 50. Ch. Traoré (NAT)

Paríž Saint-Germain: Navas – Dagba (74. Kehrer), Marquinhos (C), Kimpembe, A. Diallo – Verratti, Danilo Pereira, Rafinha Alcântara (56. Icardi) – Di María (62. Paredes), Mbappé, Draxler (74. Sarabia).
    Náhradníci: S. Rico – Bakker, Gueye, Icardi, Kehrer, Kurzawa, Paredes, Pembele, Sarabia.

FC Nantes: Lafont – Pallois, Girotto (C), Castelletto, Ch. Traoré – Coco, A. Touré, Chirivella, Simon (84. Bamba) – Blas (84. Louza) – Kolo Muani (84. Emond).
    Náhradníci: Petrić – Bamba, K. Coulibaly, Emond, Limbombe, Louza, Mendy, Merlin, Sylla.

Rozhodca: K. Abed