Alkmaar – Utrecht 2:2 (kon.) | Eindhoven – Zwolle 3:2 (kon.) | Heracles – Groningen 2:1 (kon.)
AZ Alkmaar
2:2 (1:0)
FC Utrecht
cz Sobota 19.12.2015, 18:30 • AFAS Stadion, Alkmaar • Holandská Eredivisie • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Hezký sobotní podvečer, vítám vás u 17. kola nizozemské Eredivisie. V dnešním utkání se střetnou týmy AZ Alkmaar a FC Utrecht.

AZ ALKMAAR
    Domácí tým se nachází na 11. příčce tabulky s náskokem jednoho bodu na dvanáctý Den Haag. Během šestnácti odehraných kol získali 18 bodů za 5 výher a 3 remízy, osmkrát si ze zápasu neodvezli ani bod. V tomto ročníku holandské nejvyšší soutěže vstřelili 21 branek a 26 branek obdrželi. Nejlepším střelcem Alkmaaru je norský záložník Markus Henriksen, který vstřelil 7 branek. V minulém kole domácí prohráli na hřišti Zwolle 2:1. V týdnu se také představili v domácím poháru a připsali si výhru 3:1 nad týmem Kozakken Boys, který hraje třetí nejvyšší soutěž v Nizozemsku.

FC UTRECHT
    Hostující tým si v této sezóně nevede vůbec špatně, v tabulce jim patří 8. příčka a jsou pouze o skóre za sedmým Zwolle. Během šestnácti odehraných kol získali 25 bodů za 7 výher a 4 remízy, pětkrát se jim v utkání bodovat nepodařilo. V letošním ročníku Eredivisie vstřelili hosté 26 branek a inkasovali 23 branek. Nejlepším střelcem Utrechtu je francouzský útočník Sebastien Haller, který vstřelil už 10 branek a patří mu 3. příčka v tabulce střelců. V minulém kole hosté zaskočili vedoucí celek soutěže Ajax a povedlo se jim vyhrát 1:0. Hráči Utrechtu se taktéž představili v domácím poháru a zvítězili na hřišti druholigového týmu Achilles '29 2:0.

Oba týmy se naposledy potkaly 8. 3. 2015. Utrecht v tomto utkání smetl Alkmaar 6:2.

AZ Alkmaar: Coutinho – M. Johansson, Gouweleeuw (C), Vlaar, Brezančić – Luckassen, van Overeem, B. Rienstra – Souza, V. Janssen, El Hamdaoui.
    Náhradníci: Rochet – Hupperts, Jahanbakhsh, Tanković, T. Haye, Mühren, Hatzidiakos.

FC Utrecht: Ruiter – Leeuwin, van der Maarel (C), Letschert, Kum – Ramselaar, Strieder, Joosten – Ayoub – Barazite, Haller.
    Náhradníci: Bednarek – Boymans, Ludwig, Klaiber, Nganioni, Peterson, S. Amrabat.

Rozhodčí: Nijhuis – van de Ven, Schaap.

1

1
    Domácí tým nastupuje v červených dresech, hosté v dresech černých.

2
    O první útok se pokusili hosté, ale dlouhý míč se jim nepodařil zkrotit a balón tak končí v autu.

3
    Hosté zkusili zaútočit po levé straně, tam ovšem narazili na obránce Alkmaaru.

4
    První start si dnes připisuje Ron Vlaar, který přišel do Alkmaaru jako volný hráč z anglické Aston Villy.

5
    Domácí se pokouší rozehrát, Utrecht ovšem výborně napadá.

6
    Do rychlého protiútoku se dostali domácí, v rychlostním souboji ale zvítězil hostující obránce před domácím útočníkem.

7
    Ron Vlaar si připsal první úspěšný obranný zákrok, když předskočil hostujícího útočníka a odhlavičkoval míč.

8
    Hosté mají k dispozici první rohový kop v dnešním utkání.

8
    Tak tohle byla gólová šance! Krásný zákrok předvedl Coutinho, který vychytal Hallera ve stoprocentní šanci!

9
    Hráči Alkmaaru kombinují na vlastní polovině.

10
    Na levé straně se krásně uvolnil Jossten, jeho střela ale mířila mimo branku.

11
    Další zákrok Coutinha! Tentokrát chytil střelu Baraziteho z velkého vápna.

12
    V ofsajdu přistižen Janssen.

13
    Domácím se podařilo vystihnout chybnou rozehrávku hostů, šanci ale promarnili.

14
    Rohový kop domácích odhlavičkovala domácí obrana do bezpečí.

15
    Do krásného protiútoku se dostali domácí, finální přihrávka ovšem nenašla adresáta a domácí tak přišli o slibnou šanci.

16
    Krásnou kombinaci předvedli hosté na pravé straně hřiště, centr Leeuwina ale svého adresáta nenašel.

17
    Výborné sólo předvedl Ayoub, který přešel přes tři hráče, poté ale narazil na Rona Vlaara, který ho o míč připravil.

19
    Výborným skluzem připravili domácí o míč hostujícího útočníka.

20
    Hosté to zkoušejí po levé straně.

21
    Ron Vlaar ukazuje, že bude platnou posilou, podařilo se mu vyhrát další hlavičkový souboj.

22
    S rohovým kopem Baraziteho si domácí poradili a následná střela z velkého vápna je také neohrozila.

23
    Domácí obranná čtyřka se vrhá do střel a Coutinho je tedy bez práce.

24
    Na zemi zůstává ležet Ramselaar a je volán lékař.

25
    Ramselaar už je na nohou a hra může pokračovat.

26
    Přihrávka Luckassena nikoho nenašla a Ruiter tak může odkopávat od své svatyně.

28
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    A je to 1:0! Míč se na velkém vápně dostal až k MATTIASU JOHANSSONOVI, který krásnou střelou posílá Alkmaar do jednobrankového vedení.
    28. Mattias JOHANSSON - 1:0

29
    Uvidíme, jestli obdržená branka nabudí Utrecht k větší aktivitě.

30
    Domácí jsou pro vstřelené brance při chuti a hosty teď k ničemu nepouštějí.

31
    Do vápna spěchá Vlaar, což nám naznačuje, že se bude kopat rohový kop.

32
    Z rohového kopu nic nebylo, ale u míče jsou opět domácí.

33
    Po levé straně se opět prosadil Joosten, který předložil míč Barazitemu, tomu ale střela vůbec nesedla a končí na tribuně.

34
    Rozehrávku domácích zkazila špatná přihrávka a u míče jsou hosté.

35
    Střelec první branky tvrdě sestřelil Baraziteho a vidí žlutou kartu.

36
    Následný přímý kop končí jen těsně nad brankou, odkopávat tak může Coutinho.

37
    Tvrdě byl sestřelen Ayoub, ale hned vstává a rozehrává.

38
    Domácí jsou aktivnějším týmem, ale chybí jim přesná finální přihrávka, která by vyústila v gólové šance.

39
    Ron Vlaar opět výborně přečetl hru a odebírá míč soupeři.

40
    Nyní se hraje převážně ve středu hřiště, kde se odehrává jeden souboj za druhým.

41
    Zbývá nám přibližně 5 minut prvního poločasu, uvidíme jestli se některému z týmů podaří vstřelit branka ''do šatny''.

43
    Aktivita ze začátku utkání opadla a oba týmy spíše dohrávají konec poločasu.

44
    V ofsajdu přistižen Ayoub.

45
    Nastavena je 1 minuta.

45+1

Hlavní rozhodčí ukončil první poločas za stavu 1:0. Začátek utkání nabídl aktivní hru s několika dobrými šancemi. Tu největší neproměnil Haller. Skóre se měnilo ve 28. minutě, když se krásně levou nohou trefil Johansson. V závěru prvního poločasu aktivita opadla a oba týmy hrály spíše zodpovědně.
    Druhý poločas začne přibližně v 19:32.

46

46
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Ramon Leeuwin, přichází Sean Klaiber.
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Yassin Ayoub, přichází Sofyan Amrabat.

47
    Hosté udělali do druhého poločasu dvě změny, uvidíme, jestli tito hráči budou mít vliv na výsledek utkání.

49
    Utrecht se snaží rozehrát z vlastní poloviny.

50
    Domácím se povedla krásná průniková přihrávka, kterou ovšem vystihla hostující obrana.

51
    Domácí hráči se pokouší rozehrát, ale místo krátkých přihrávek volí dlouhý nákop, který si v klidu sbírá Ruiter.

52
    Haller to zkoušel po pravé straně, jeho centr ovšem zblokoval Vlaar na rohový kop.

52
    S rohovým kopem si obrana poradila.

53
    Domácím se nedaří rozehrát díky skvělému napadání Utrechtu.

53
    Brankář Ruiter teď musel z vápna a odhlavičkoval nebezpečný míč.

54
    Krásné nůžky vystřihl Souza, bohužel pro domácí střela skončila vysoko nad brankou.

55
    Výborně zasáhl domácí kapitán, který sebral míč Barazitemu.

56
    Domácí tribuny teď ženou své borce vpřed.

57
    Několik šancí domácích! Nejprve proti hlavičce zasáhl Ruiter a následnou dorážku Vlaara zblokovali obránci.

58
    Joosten se opět protáhl po levé straně a poté předložil míč do vápna, tam ale nikdo nebyl.

59
    A opět Joosten, tentokrát si s ním ovšem obránce poradil.

60
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu. bohužel šance nevidíme skoro žádné.

61
    Vlaar výborně odhlavičkoval centr hostů.

62
    Utrechtu se teď vůbec nedaří rozehrát, proto se rozhodli pro dlouhý nákop, při kterém si faulem pomohl Haller.

63
    Výborně se s míčem dostal do vápna Barazite, ale jeho střela mířila mimo.

64
    Teď se nepochopili domácí hráči a každý běžel na jinou stranu, kdyby jim domluva vyšla podle plánu, mohla z toho být zajímavá akce.

65
    Domácím se nepovedl centr, konkrétně to byl Souza, který míč pouze kopl do autu.

66
    Faulem si pomohl domácí kapitán a hosté tak můžou rozehrát.

67
    S dlouhým balónem brankáře Coutinha si hosté poradili.

68
    Hosté se zbytečně s míčem vrací až na vlastní polovinu, kde musí založit útok úplně od začátku.

69
    Domácí měli hezký protiútok, ve sprinterském souboji ovšem došlo k remíze a míč končí na čarou.

70
    Faulem ve středu hřiště si pomohl Amrabat.

71
    Rozhodčí ''pouští'' některé tvrdší zákroky a hráči toho využívají, na hřišti se začíná přitvrzovat.

73
    Výborně zasáhl u postranní čáry van der Maarel, vhazovat tak můžou domácí.

74
    Výborně zasáhl také Johansson proti Joostenovi na druhé straně.

75
    Rozhodčí nenalétl na nafilmovaný pád jednoho z domácích hráčů a hra tak pokračuje.

76
    Ve vápně padá Haller po souboji s Brezančićem, rozhodčí toto ale jako faul neviděl a penaltu nepíská.

77
    Hosté chystají střídání.

78
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Bart Ramselaar, přichází Ruud Boymans.

78
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Vincent Janssen, přichází Guus Hupperts.
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Mounir El Hamdaoui, přichází Robert Mühren.

79
    Nebezpečný centr výborně ze vzduchu sebral Coutinho.

80
    Branka Alkmaaru nebyla uznána z důvodu ofsajdového postavení!
    80.

82
    Utrecht právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Na centr si výborně naskočil RUUD BOYMANS a srovnává na 1:1.
    82. Ruud BOYMANS - 1:1

83
    Na hřišti se děje věcí! Nejprve nebyla uznána branka Alkmaaru a o 2 minuty později hosté srovnali na 1:1.

84
    Zbývá nám přibližně pět minut základní hrací doby.

85
    A mohlo být hotovo, krásný zákrok předvedl Coutinho!

85
    Neskutečný obrat!! Na centr z levé strany si naběhl SÉBASTIAN HALLER a z blízka prostřelil Coutinha. Stav utkání 1:2.
    85. Sébastian HALLER - 1:2

87
    A mohlo být vyrovnáno! Mühren z blízka minul branku!

88
    Domácí teď dávají všechno do útoku.

89
    Vypadá to, že si hosté dnes odvezou všechny tři body.

90
    Penalta pro domácí!!!!!
    90.

90+1
    Penaltu si vzal na starost domácí kapitán JEFFREY GOUWELEEUW a nedal brankáři šanci. Stav utkání 2:2.
    90+1. Jeffrey GOUWELEEUW - 2:2

90+2
    Nastaveny jsou tři minuty.

90+3

Hlavní rozhodčí ukončuje utkání mezi AZ Alkmaar a FC Utrecht. Zápas začal velice aktivně a první branku jsme viděli ve 28. minutě, když se levou nohou prosadil Johansson. Druhý poločas začal poměrně ''ospale'' a oba týmy měly problém s rozehrávkou. Když už to vypadalo, že se utkání bude dohrávat, přišlo to nejlepší z celého utkání. V 82. minutě se prosadil střídající Boymans a v 85. minutě otočil vývoj utkání Haller. V 90. minutě byla nařízena penalta pro domácí a tu s přehledem proměnil Gouweleeuw. Utkání tedy skončilo nerozhodně 2:2 a myslím, že je dělba bodů zasloužená.

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 5:8. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:8.

Přeji hezký zbytek soboty a nashledanou. (20:30:25)