Genk – Sint-Truiden 3:0 (kon.) | Mouscron – Waasland-Beveren 0:1 (kon.) | Westerlo – Charleroi 2:1 (kon.)
Leuven – Mechelen 3:1 (kon.)
KRC Genk
3:0 (1:0)
Sint-Truiden VV
cz Sobota 19.12.2015, 18:00 • Cristal Arena (Genk) • Belgická Jupiler Pro League • 20. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (19:53:31)

Fauly: 15:17.

Domácí Genk poráží na svém stadionu Sint-Truiden po jednoznačném průběhu o tři branky. První vstřelil ještě v prvním poločase Bailey. Druhý zásah přidal z pokutového kopu Kebano. Vše zakončil pět minut před koncem povedenou hlavičkou po rohovém kopu Dewaest.

90+2

90+2
    Do zakončení se ještě v nastaveném čase dostal střídající Schrijvers. Ani jeho pokus nedoletěl až k brankáři a je zblokovaný dobře postaveným Erichotem.

90+1
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Pozuelo, přichází Ünal.

90
    Hostům to dnes není souzeno. Do dobré příležitosti se dostal na pravé straně Edmilson. Jeho pokus je zblokovaný a domácí tak mohou znovu kombinovat na své polovině.

89
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Buyens, přichází Kumordzi.

88
    Domácí si hlídají své vedení a zbytečně neriskují. Nyní se navíc dostal Buyens s míčem až ke střele, kterou ale blokuje Erichot.

87
    Po roztržce s Erichotem dostává žlutou kartu také domácí obránce Walsh.

86
    Edmilson dostává žlutou kartu za příliš řečí k rozhodčímu.
    86. Sebastian DEWAEST - 3:0

86
    Genk právě vstřelil branku!
    Domácím konečně vyšel rohový kop a SEBASTIAN DEWAEST upravuje hlavičkou do středu branky skóre na 3:0. Nyní De Winter zaváhal a míč mohl rozhodně chytit.

85
    A domácí mohli vést už o tři branky. Do zakončení se hnal Buffel. Před ním odehrál míč do autu Fernandes.

84
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Cuevas, přichází Kinigopoulos.

83
    Kebano se nakonec dostal po rychlém přenesení hry k zakončení. Po obtočení kolem Erichota vystřelil na bližší tyč. Jeho pokus letí jen do boční sítě.

82
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Bailey, přichází Schrijvers.

81
    Z levé strany se dostal do pozice pro centr Mahlangu. Jeho pas ale nenachází nikoho ve žlutém dresu a domácí mohou jít do rychlého útoku.

80
    Hosté mají zhruba deset minut, aby vstřelením branky ještě zdramatizovali závěr zápasu a bitvu o body z tohoto utkání.

79
    Rohový kop hostujícího týmu byl nebezpečný. Míč se zamotal pod nohy hráčů v malém vápně. Nakonec ale odkopává míč od branky Walsh.

Vít Schück

Góly: 39. Bailey, 72. Kebano (pen.), 86. Dewaest

Karty:   38. Buyens (GNK), 40. Bailey (GNK), 56. Kabasele (GNK), 87. Walsh (GNK) – 64. Tchité (SIT), 69. Hendrickx (SIT), 86. Edmilson (SIT)

Střely na branku: 12:4. Střely mimo: 9:5. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:17.
    KRC Genk: Bizot – Walsh, Dewaest, Kabasele, Tshimanga – Ndidi, Buyens, Pozuelo – Buffel, Bailey, Kebano
    Náhradníci: Köteles – Kumordzi, Ünal, de Camargo, Wouters, Schrijvers, Heynen, Gerkens

Sint-Truiden VV: De Winter – Bagayoko, Erichot, Fernandes, Rherras – Mahlangu, Schoofs, Hendrickx – Edmilson, Tchité, Cuevas
    Náhradníci: Velić – Artabe, Lazaar, Gerits, Schils, Nirisarike, Nikigopoulos

Rozhodca: Dierick – De Weirdt, Divincenzo