Leverkusen – Mainz 0:0 (kon.) | Augsburg – Paderborn 3:0 (kon.) | Hoffenheim – Kolín nad Rýnom 3:4 (kon.)
Frankfurt – Bayern 0:4 (kon.) | Freiburg – Schalke 2:0 (kon.) | Brémy – Stuttgart 2:0 (kon.)
Werder Brémy
2:0 (1:0)
VfB Stuttgart
Sobota 08.11.2014, 18:30 • Weserstadion • Nemecká Bundesliga

Werder Brémy si pripisujú druhé víťazstvo v rade. Po výhre v Mainzi vyhrávajú zverenci trénera Viktora Skripnika po góloch Prödla a Bartelsa aj nad Stuttgartom v pomere 2:0. Domáci futbalisti sa tak odlepili z dna tabuľky a navyše sa dostali aj cez svojho dnešného súpera. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dnešného večera. (20:19:30)

90+2
    V závere zápasu vidí ešte žltú kartu Ludovic Obraniak.

90+1
    Di Santo mohol predsa len skórovať no jeho strela trafila iba dobre postaveného brankára Kirschbauma.

90
    Hlavný arbiter stretnutia Guido Winkmann nadstavuje ešte 2 minúty.

89
    Posledné striedanie v domácom tíme. Odišiel Kroos a na ihrisko na posledné minúty vybehol Ludovic Obraniak.

88
    Timo Werner svojou prihrávkou hľadal Martina Harnika, no jeho prihrávku zachytil Sebastian Prödl a loptu odkopol.

87
    Hráči Stuttgartu kombinujú síce na polovici Brém, no žiadnu vážnejšiu šancu si počas druhého polčasu nevypracovali.

86
    Prebieha posledná 5-minútovka duelu.

85
    V veľkej vzdialenosti teraz páli Clemens Fritz ale bránu Kirschbauma tesne minul.

83
    Timo Werner je na ľavej strane veľmi aktívny. Tentokrát sa dostal cez Gebre Sellasieho, no jeho center nenašiel v pokutovom území svojho adresáta.

82
    Druhé striedanie domácich. Na ihrisko vybehol Levent Aycicek, ktorý nahradil strelca druhého gólu Fina Bartelsa.

81
    MOhlo byť rozhodnuté. Rýchly protiútok domácich sa snažil zakončiť po centri Garciu hlavičkou Di Santo, no namiesto gólovej hlavičky fauloval.

79
    Martin Harnik sa nedokázal preštrikovať obranou domácich, ktorí sa opäť oslobodzujú odkopom až na polovicu súpera.

78
    Brémy nepúšťajú svojho súpera do súvislého tlaku. Zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by si Brémy nemali pripísať druhé víťazstvo v sezóne.

77
    Domáci priaznivci sa už tešili z tretieho gólu. Po rohovom kope a dostal k predĺženej hlavičke od spoluhráča Clemens Fritz, ktorý síce strelil gól, no v čase prihrávky bol v ofsajde.

76
    Domáci tím bude po dlhšej dobre zahrávať rohový kop.

75
    Beží na posledná štvrťhodina zápasu.

74
    Antonio Rüdiger teraz hrá veľmi tvrdo, začo si však vyslúžil iba piskot od divákov na Weserstadione.

73
    Po dlhšom čase sa dostal k slovu aj Martin Harnik. Po dobrom centri z ľavej strany sa dostal k nebezpečnej hlavičke, ktorá napokon skončil nad brvnom brány Raphaela Wolfa.

72
    Timo Werner sa nedokázal presadiť cez obranu Brém.

70
    Z takmer 25 metrov strieľal Romeu. Bránu domáci ale netrafil. Stav tak ostáva stále 2:0.

69
    Pekný slalom medzi trojicou obrancov domácich predviedol Filip Kostič ale napriek tomu sa opäť do šance nedostal.

68
    Najlepší strelec Bundelsigy Di Santo sa konečne dostal do poriadnej šance. Jeho strele spoza šestnástky ale chýbala väčšia presnosť.

67
    Voči pravidlám sa teraz previnil Zlatko Junzovič, rozohrávať tak svoju akciu môžu opäť futbalisti Stuttgartu.

66
    Stuttgartu teraz viazne kombinácia. Domáci tím si zatiaľ pohodlne kontroluje dvojgólový náskok.

65
    V krátkom časovom intervale strieda hosťujúci tréner po druhýkrát. Z ihriska odišiel Daniel Schwaab, ktorého nahradil Timo Baumgartl.

64
    Po prvýkrát striedajú v zápase aj hostia. Z ihriska odchádza Sercan Sararer a na jeho miesto prišiel Timo Werner.

63
    Po rohovom kope Kostiča hlavičkoval Rüdiger. Jeho pokus ale bránu domácich neohrozil.

62
    Christian Gentner svojou aktivitou vypracoval pre hostí výhodu rohového kopu.

61
    Center na Kostiča v pohode odvracia český obranca Gebre Sellasie.

60
    Antonio Rüdiger teraz nešetrne poslal k zemi Fina Bartelsa. Tentokrát sa to zaobišlo bez kartového trestu.

59
    Nálada Weserstadione oveľa veselšia. Domáci tím je blízko k tomu aby si pripísal druhé víťazstvo v rade.

57
    Werder Brémy dali gól! Domáci tím sa dostáva do dvojgólového vedenia. Po rohovom kope zahrali domáci výborný signál. FIN BARTELS ostal na hranice pokutového územia úplne voľný a strelou od ľavej žrde dáva gól.

56
    Prvé striedanie zápasu. Z ihrisak odchádza dnes nevýrazný Elia a na ihrisko vybehol Cedric Makiadi.

55
    Domáci pravý obranca Gebre Selassie si teraz pýtal rohový kop, no hlavný rozhodca ukazuje iba na kop od brány.

54
    Junzovič bude rozohrávať priamy kop domácich.

53
    Po krátkom ošetrení sa obranca Stuttgartu vracia do hry.

52
    Daniel Schwaab teraz na poslednú chvíľu zachránil svoj tím pred nebezpečným Di Santom. Domáci obranca ale musí byť ošetrovaný.

51
    Prvýkrát sa osmelili v druhom polčase aj domáci. Po akcií Junzoviča hľadal Sebastian Prödl svojou prihrávkou svojho spoluhráča v pokutovom území no našiel iba pripraveného Kirschbauma.

50
    Stuttgart svojmu súperi v druhom polčase len málo požičiava loptu. Brémy sa zatiaľ iba bránia.

49
    O pekný futbalový moment sa teraz postaral Antonio Rüdiger. Obranca Stuttgartu zakončoval po rohovom kope nožničkami ale bránu napokon netrafil.

48
    Vzápätí ale Čech fauluje Kostiča a tak môže Maxim rozohrávať priamy kop.

47
    Filip Kostič sa snažil po ľavej strane preniknúť ale Theodor Gebre Selassie si s ním poradil.

46

Máme sa sebou prvý polčas zápasu medzi Werderom Brémy a VfB Stutgart. Po presnej hlavičke Sebastiana Prödla vedú do prvom polčase domáci futbalisti 1:0, no hostia si vypracovali taktiež pár vyložených gólových šancí. Zápas tak zďaleka ešte nie je rozhodnutý. Druhý polčas sa začne približne o 19:30.

45
    Hrá sa posledná minúta prvého polčasu.

44
    Tentokrát sa snažil ohroziť bránu hostí Fritz, no jeho strele chýbala presnosť.

43
    Po nedorozumení v útočnej fáze Stuttgatu môžu isť domáci opäť do rýchleho brejku.

42
    Rýchly protiútok domácich zastavuje iba za cenu faulu obranca Daniel Schwaab, ktorý môže byť rád že nevidel žltú kartu.

40
    Po faule Fritza na Sakaia budú hostia zahrávať ďalší priamy kop.

39
    Stuttgart tlačí svojo súpera. Domácim hráčom by výrazne pomohla už polčasová prestávka.

38
    Ďalšia šanca Stuttgartu. Martin Harnik teraz predviedol krásne sólo, dostal sa až do pokutového územia, no nakoniec jeho strelu vyráža na roh brankár Wolf.

37
    Jedným z najaktívnejších hráčom Stuttgartu je nepochybne Sercan Sararer, no je ďalšia akcia končí iba odkopom od brány Wolfa.

35
    Stuttgart po inkasovanom góle výrazne ožil a snaží sa čo najrýchlejšie vyrovnať. Brémy hrajú teraz trocha pasívne.

34
    Alexander Maxim dobre pálil z hranice šestnástky, no jeho strela nakoniec končí tesne nad bránou Raphaela Wolfa.

33
    Hra sa nám teraz priadne rozpumpovala.

32
    Obrovská šanca Stuttgartu. Po centri Sarerera sa dostal v jasnej pozícii k hlavičke Christian Genter, no v stopercentnej šanci zlyhal.

31
    Hlavný arbiter po prvýkrát vyťahuje žltú kartu. Vidí ju hosťujúci Oriol Romeu.

30
    Werder Brémy dali gól! Domáci tým sa dostáva do vedenia. Po rohom kope Junzoviča sa najlepšie zorientoval SEBASTIAN PRÖDL a hlavičkou posielam Brémy do vedenia.

29
    Druhý ofsajd zápasu. V postavení mimo hru bol tentokrát Alejandro Galvez.

28
    Zlatko Junuzovic rozohral priamy kop, no obrana hostí si bez vážnejších problémov poradila.

26
    Martin Harnik teraz pekným centrom hľadal svojho spoluhráča Sarerera, no nakoniec sa hosťujúci hráč k lopte nedostal.

25
    Prvý ofsajd zápasu. V postavení mimo hru bol domáci Franco Di Santo.

24
    Hrá sa teraz prevažne na polovici ihriska. Oba tímy sa zatiaľ navzájom pozorne bránia.

23
    V polovici prvého polčasu sa do problémov dostal domáci brankár. Pri centre z ľavej strany bol ale napokon faulovaný takže rozohrávať môžu opäť Brémy.

22
    Hostia v týchto chvíľach prevzali iniciatíva a kombinujú na útočnej polovici súpera.

21
    Prvá veľká šanca zápasu. Na ľavej strane prehral Garcia súboj so Sararerom, ktorý svojou prihrávkou hľadal Harnika, no ten sa k prihrávke v pokutovom území nakoniec nedostal.

19
    Elia si teraz v tvrdom súboji so Sararerom nakoniec nevypýtal faul.

18
    Center Maxima brankár Wolf iba vyboxoval mimo pokutového územia, no následne strieľal Florian Klein veľmi nepresne.

17
    Po zásahu Prödla bude rozohrávať Alexander Maxim prvý rohový kop Stuttgartu.

16
    Ďalší sympatický rýchly útok domácich. Po ľavej strane unikal opäť Zlatko Junzovič, ktorý svojou strelou nakoniec našiel iba pripraveného brankára Kirschbauma.

15
    Domáci záložník Felix Kroos sa teraz rozhodol vystrelil takmer z polovice ihriska. Jeho pokus ale bránu hostí netrafil.

14
    Hráči Brém sú zatiaľ v prvej štvrťhodine oveľa aktívnejší. Ďalšia ich akcia ale končí iba u brankára Kirschbauma.

13
    Junzovič svojou vtipnou prihrávkou hľadal Santiaga Garciu ale s ich akciou si poradil obranca hostí Schwaab.

12
    Domáci futbalisti po dostávali do rýchleho protiútoku, no český obranca Gebre Sellasie loptu nakoniec stratil.

10
    Rýchly protiútok Stuttgartu zastavuje taktickým faulom Prödl. Hlavný arbiter zatiaľ do svojho vrecka nesiaha.

9
    Z pravej strany teraz nebezpečne centroval Gebre Selassie, jeho center mieril na Eliu, no v obrane hostí výborne zapracoval Schwaab.

8
    Po rohovom kope si ale domáci žiadnu šancu nevypracovali, naopak do rýchleho protiútoku vyrazil Stuttgart, no jeho akciu zastavil ofsajd.

7
    Po aktivite Eliu bude domáci tím zahrávať prvý rohový kop.

6
    Stuttgart bude po faule Fritza na Harnika zahrávať priamy kop.

5
    Dobrý pas Garciu nezachytil Di Santo a tak môžu rozohrávať hostia.

4
    V úvode zápasu majú častejšie loptu na kopačkách Brémy. no zväčša kombinujú v strede ihriska.

3
    Prvá nebezpečná akcia zápasu. V strede ihriska sa pekne uvoľnil Junzovič, no spoza šestnástky mieril tesne mimo.

2
    Prvýkrát v zápase bol faulovaný Di Santo. Rozohrávať tak bude opäť domáci Werder Brémy.

1
    Bartels sa hneď na začiatku snažil dostať do šestnástky Stuttgart, ale obrancovia hostí si s ním poradili.

1

Werder Brémy: Wolf – Gebre Selassie, Prödl, Galvez, Garcia – Fritz, Kroos, Junzovič, Bartels, Elia – Di Santo.
    Náhradníci: Strebinger – Ayckek, Lukimya-Mulongoti, Makiadi, Obraniak, Petersen, Hajrovič

VfB Stuttgart: Kirschbaum – Klein, Schwaab, Rüdiger, Sakai – Romeu, Maxim, Sararer, Genter – Kostič, Harnik.
    Náhradníci: Ulreich – Baumgartl , Gruezo, Haggui, Leitnier, Hlousek, Werner.

Rozhodca: Winkmann.

Sobotňajší program nemeckej Bundesligy uzavrie súboj Werder Brémy vs. VfB Stuttgart. Výkop stretnutia je o 18:30.

Werden Brémy prežívajú veľmi nepodarený začiatok novej sezóny, keď po 10. kolách im patrí posledné miesto tabuľky. Futbalisti Brém zatiaľ nazbierali iba 7 bodov a vyhrali iba jeden zápas, keď v minulom kole uspeli na trávniku Mainzu. Paradoxne, ale v tíme posledného mužstva tabuľky nájdeme najlepšieho strelca Bundesligy. V tíme Brém strelecky žiari Franco Di Santo, ktorý strelil už 6 gólov. Hlavným trénerom domácich je Viktor Skripnik, ktorý nahradil Thomasa Schaafa.

Ani v tíme VfB Stuttgart nemôže hovoriť o ideálnom začiatku sezóny. Futbalistom Stuttgartu patrí aktuálne so ziskom 10 bodov až 15.miesto tabuľky. Podobne ako Brémy aj Stuttgart má veľké problémy v obrannej fáze. Sttutgart v prebiehajúcej sezóne inkasoval už 23-krát čo je druhý najvyšší počet v Bundeslige. Viac gólov dostali už iba Brémy, konkrétne 24 gólov. Najlepším strelcom tímu je trojgólovy Rakúšan Martin Harnich. Zverenci trénera Armina Veha majú pred sebou náročný zápas. Dobre vedia, že v prípade prehry, by sa na nich dotiahol ich sobotňajší súper, Werden Brémy.