Třinec – Tappara 1:2 (kon.) | Pardubice – Bolzano 1:3 (kon.) | SaiPa – Zug 3:0 (kon.)
Jyväskylä – HV71 4:3 (2:0 po s.n.) | Villach – Ženeva 0:5 (kon.) | Eisbären – Fribourg 0:2 (kon.)
Mannheim – Sparta Praha 3:2 (po pr.) | Ingolstadt – Vítkovice 4:5 (2:3 po s.n.) | Zürich – Vienna 2:1 (po pr.)
Bern – Stavanger 0:2 (kon.) | Kloten – Salzburg 0:2 (kon.) | Färjestad – Vålerenga 4:1 (kon.)
Luleå – Rauma 3:1 (kon.) | Nottingham – Hamburg 3:1 (kon.) | Djurgården – Zlín 8:0 (kon.)
SaiPa Lappeenranta
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
EV Zug
cz Utorok 23.09.2014, 17:30Liga majstrov

Zdravím všechny čtenáře! Jedním z dnešních zápasů je i ten mezi domácím celkem SaiPa Lappeenranta a hostujícím týmem EV Zug. Toto mezinárodní utkání začíná již v 17:30.

SaiPa Lappeenranta: Markkanen (Bernard) – Larsson, Salcido, Riikola, Ahonen, Lofquist, Backman, Lappalainen – Tavi, Järvinen, Mankinen – Jokinen, McIntyre, Spina, – Leivo, Flinck, Venäläinen – Pitkänen, Hämäläinen, Kuronen – Toivanen.

EV Zug: Stephan (Hauser) – Erni, Andersson, Grossmann, Ramholt, Alatalo, Lüthi, Blaser, Stampfli – Martschini, Holden, Suri – Christen, Earl, Bouchard – Herzof, Sutter, Bertaggia – Lammer, Diem, Schnyder.

Rozhodčí: Nord (SWE), Pajula (FIN) – Saha (FIN), Nieminen (FIN).

00:01

00:35
    Zápas se nám právě rozeběhl, zatím se hraje především ve středu hrací plochy.

02:14
    Domácí tým má první šanci, která však nebyla proměněna v branku. Tomi Leivo se ocitl na pravé straně kluziště, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.

03:55
    Hosté v dalším útoku, tentokrát neúspěšní.

06:14
    SaiPa právě vstřelila branku!
    SaiPa jde v zápase do vedení! Poněkud šťastný gól teď dostává domácí celek do jednobrankového náskoku. JESS MANKINEN se dostal ke kotouči u modré čáry, a tak neváhal a nahodil kotouč směrem na brankáře, který nestihl reagovat – 1:0! Asistence: Simo-Pekka Riikola, Janne Tavi.

07:14
    Hráči Zugu by rádi odpověděli, ale jejich útok ztroskotal na nepřesné rozehrávce.

08:55
    Nepříjemná střela Spiny skončila mimo tři tyče hostující svatyně.

09:41
    SaiPa se opět tlačí dopředu, jak tentokrát skončí její útok?

10:44
    Další příležitost pro domácí celek! Na trestnou lavici totiž putuje Nolan Diem, který se provinil sekáním, a tak dostává menší trest.

11:30
    Zugu se podařilo vyhodit přes všechny čáry a osvobozuje se.

12:06
    Střelecký pokus jednoho z domácích hráčů končí v lapačce Stephana, který puk raději podržel.

12:44
    Zug hraje v plném počtu, poměr sil na ledě se tak vyrovnal.

13:24
    Na dvě minuty si jde sednout Bjorn Christen (ZUG) za hákování.

13:50
    Hráči se v rohu hřiště za hostujícím brankářem do sebe pustili pěstmi, rozhodčí bude nejspíš vylučovat.

14:05
    Tommi Jokinen dostává trest 5 + do konce za rvačku.

14:05
    Tim Ramholt dostává trest 5 minut + do konce utkání za rvačku.

16:20
    Švýcarský celek se usadil na polovině soupeře, domácí brankář ukrývá puk v lapačce.

17:39
    Hosté se snaží srovnat krok s domácím týmem, co se do počtu branek týče, ale Lappeenranta zvolita taktiku vyhazování puku.

18:36
    Výborný zákrok teď předvedl Markkanen, když se bleskově přesunul od levé tyči k pravé a nedovolil tak ke snížení!

19:11
    Vhazování před Stephanem.

19:45
    Tak tomu se říká šikovnost! LASSE LAPPALAINEN si sjel před bránu, kde dostal přihrávku z rohu hřiště a té následně využil, když prostřelil Stephana! Asistence: Sami Venelainen.
    Lasse LAPPALAINEN - 2:0

19:45
    Aby toho nebylo málo, ještě si hosté zahrají oslabení, jelikož Tobias Stephan zdržoval hru.

19:45
    Tobias Stephan rovněž vyfasoval ještě desetiminutový trest za nevhodné chování.

20:00

První třetina přinesla dva góly, o které se postaral domácí celek. Konkrétně se o góly zasloužili Mankinen a Lappalainen. Když už se zdálo, že přijde srovnání na 1:1, dokázal finský hostitel znovu zaútočit, a tak se patnáct sekund před koncem fanoušci radovali z druhého gólu.

20:01

20:14
    Kuronen se postavil před Stephana, ale puk k jeho nelibosti nedostal.

20:48
    Zug vyhazuje do obanné třetiny domácích, ti ve snaze vstřelení třetího gólu pro něj spěchají.

20:50
    zakázané uvolnění hostí.

21:26
    McIntyre nevytečoval touč za Stephanova záda, Zug se i nadále brání ve čtyřech.

22:15
    Prudká střela srazila Stephana na zem, tam chvíli zmateně hledal puk, s tím ale už operovali obránci.

22:45

23:30
    Hostům v bílých dresech se podařilo přejít přes střední pásmo, Kuronen obral soupeře o puk a vyváží jej až ke Stephanovi.

24:57
    Schyder úspěšně dokončil souboj ve středním pásmu, jeho tým se ale již stihl zbavit touše a brání se.

25:05
    Velmi dlouhá příprava na střelu v podání Anderssona nebyla pro domácího brankáře žádnou překážkou. Puk s klidem ukryl do lapačky.

26:29
    Vhazování proběhne před bránou domácího celku.

26:50
    Lappeenranta vyhrála buly a vyjíždí do útoku.

26:58
    Střelec druhé branky Lappalainen v souboji u mantinelu nebyl příliš důrazný, volný puk se tak dostal do mezikruží jeho brány.

28:05
    Onni Toivanen si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění ve hře.

28:37
    Hra je vyrovnaná. Josh Holden podrazil protihráče v úniku, jde si tedy odsedět dvě minuty za podražení.

29:48
    Salcido v šanci! Nikým nepohlídán Salcido se s pukem vytočil na bránu, ale šťastně postavený Stephan zasáhl právě včas!

30:05

30:32
    SIMO-PEKKA RIIKOLA dostal těžkou přihrávku k pravé tyči Stephanovy brány, odkud Riikola puk lehce tečoval do odkryté brány! Asistence: Dave Spina.
    RIIKOLA - 3:0

32:10
    Hosté založili útok a dostali se do přečíslení, ale Lutho v konečné fázi spadl.

32:40
    Markku Flinck si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

34:10
    Laivo šetří čas a motá hlavu obráncům Zugu, ti se bezšancí snaží vypíchnout puk.

34:40

35:50
    Touš na holích týmu ze země Helvetského kříže.

36:00
    Helvéti puk vyhazují.

36:09
    Zakázané uvolnění hostí.

36:59
    Nahození puku na Markkanena, Zug se brání.

38:50
    Puk se odrazil od bruslí jednoho u útočíku Lappeenranty, pohotový Stämpfli pálí z první na bránu.

39:01
    Právě probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:44
    Christens v úniku sám na Markkanena, Larsson ho ale podráží!

39:44
    Johan Larsson byl poslán na trestnou lavici za podražení.

40:00

Ani ve druhé třetině se hostům ze Švýcarska nepodařilo srovnat, namísto toho se trefil Riikola, čímž upravil skóre pro svůj domácí tým. Stav utkání tak je po dvou třetinách 3:0 ve prospěch Lappeenraty.

40:01

40:14
    Hosté u puku se dostávají do útočného pásma.

40:48
    Andersson bere puk z mezikruží u Stephana a nechává svůj tým prostřídat.

41:45
    Ahonen dojel volný puk u brány soupeře, proti přesile ale neměl sebemenší šanci, a tak puk jen hadoil na Stephana.

42:20
    Jako první se v brankovišti zorientoval Schyder, pod ranami soupeře ale není úspěšný v zakončení.

43:44
    Zug zvýšil tempo a je to právě domácí celek SaiPa, který se musí bránit na své polovině.

44:45
    McIntyre na polovině přichází o puk, Pitkänen se zapojil do šarvátky v brankovišit Zugu.
    Fanoušci Lappeenranty a Zugu si užívají zápas společně.

45:04
    Další z nepovedených útoků v podání Zugu je již minulostí. O touš se bojuje ve středu hřiště, kde taky dochází k přerušení hry.

47:04
    A Markkanen zastavuje další ze střel Helvétů! Prozatím má domácí brankář čisté konto, uvidíme, jestli se bude radovat z vychytané nuly po zápase.

47:50
    Helvéti odstřelují domácí bránu jako Japončíci Pearl Harbor, aby však mohli být úspěšní, musí střely posílat na bránu a ne nad ní.

48:20
    Buly ve středu hřiště vybojovali domácí, Schnyder napadá rozehrávku soupeře svědomitě a posílá domácí tvrdě k zemi.

49:07
    Christen si řekl o přihrávku před prázdnou bránu, spoluhráč ale vzal odpovědnost do svých ruk. Gól ale nedal.

50:28
    Dnešní soupeř domácí SaiPi se nyní prezentuje přesnými přihrávkami na čepele hokejek, je tak vidět, že v šatně došlo ke změně taktiky.

51:29
    U puku SaiPa, její hráči ale nikam nepospíchají a víc než další góly je zajímá, jak nejefektivněji využít čas ve svůj prospěch.

52:43
    Puk za Stephanem.

53:03
    Domácí v šanci, ale obrana soupeře neumožnila přihrávku před brankáře.

53:35
    Grossmann od mantinelu poslal puk na opačnou stranu útočné třetiny, jeho spoluhráč nahodil.

54:22
    Méně střel, více osobních soubojů, přátelské atmosféra v hledišti. I tak lze popsat současné dění v aréně.

55:46
    Zug nic nevzdává a snaží se ještě necelých pět minut před koncem snížit a následně srovnat stav utkání.

56:31
    Christen se zmocnil volného puku, přešel přes dva bránící hráče, ale před poslední překážkou v podobě brankáře nic nedokázal vymyslet!

57:39
    Martschini ujíždí podél pravého mantinelu, v rohu hřiště o puk přichází.

57:55
    Buly před Markkanenem, dělovka v podání Schnydera jen těsně minula bránu!

58:40
    Markkanen drží čisté konto stůj co stůj, nyní mu v tom pomáhají i obránci.

58:41
    Za hákování si jde sednout domácí obránce Sam Lofquist.

59:35
    Domácí fanoušci již jásají, Stephan si díky vahazování soupeře připisuje poslední zákroky.

60:00

Je tady konec zápasu! Domácí SaiPa Lappeenranta deklasovala EV Zug poměrem 3:0.Hosty trápila první třetina, ve které se nechali dát dva góly. O poznání lepší třetina, druhá, byla opět ve znamení gólu domácích, ovšem tentokrát jen jednoho. Poslední třetinu byl tým ze Švýcarska mnohem lepší než jeho dnešní soupeř, ale ani to nevedlo ke gólu.

Já Vám tímto děkuji za pozornost, přeji pěkný večer a těším se někdy příště na počtenou u dalšího online textového přenosu! Matoušek Tomáš. (19:50:00)

Tomáš Matoušek

Góly a asistencie: 7. Mankinen (Riikola, Tavi), 20. Lappalainen (Venelainen), 31. Riikola (Spina)

Rozhodca: Nord (SWE), Pajula (FIN) – Saha (FIN), Nieminen (FIN)