Omsk – Vladivostok 4:2 (kon.) | Novosibirsk – Novokuzneck 6:1 (kon.) | Barys – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Jekaterinburg – Záhreb 3:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – HC Slovan 2:3 (kon.) | Ufa – Viťaz 6:1 (kon.)
Kazaň – A. Mytišči 1:4 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Petrohrad – Soči 3:2 (kon.)
Novgorod – Jugra Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Riga – Dinamo Minsk 4:2 (kon.) | Helsinki – Jaroslavľ 3:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
HC Slovan Bratislava
Sobota 06.09.2014, 13:00 • Aréna Metallurg Magnitogorsk • KHL

59:09
    Antipin z medzikružia v otočke po ľade zakončil, Backlund puk vyrazil.

59:02
    Oddychový čas domácich, tréner dáva svojim posledné pokyny. Aj Čada mobilizuje svojich.

58:39
    Košečkin odkorčuľoval na striedačku, power play je tu.

55:57
    Veľká šanca Leeho, ktorý ale prepadol cez Backlunda a puk do odkrytej časti bránky už nemohol efektne zasunúť.
    Skrumáž pred Backlundom

55:25
    Antipin za hákovanie Sersena odchádza von, sily na ľadovej ploche sa vyrovnajú, dokedy?

54:57
    Starosta za podrazenie Moziakina odišiel na trestnú, fúúú, toto neveští nič dobré.

54:38
    Puk z opakovaného záberu bol v bránkovisku, za čiaru sa dostal až po prerušení hry, podľa môjho názoru. No bude to ťažké posúdiť tento stav, napokon hlavný rozpažuje, veľmi správne.

54:38
    Pare chcel dosekať puk spod Backlundových rukavíc do bránky po strele Kosova, menšia skrumáž v bránkovisku, arbitri ale pískali, čakáme však na výsledok videorozhodcu.

51:25
    Nedorost už usadol na trestnú lavicu, presilovú hru bude hrať domáci tím. Nedorost dostal dve + dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, Zaripov dve minúty za hákovanie.
    Ladislav Nagy - 2:3!

49:37
    Slovan Bratislava dal gól!
    LADISLAV NAGY sa zapísal do listiny strelcov, spoza kruhov mu na pravý kruh naservíroval Baranka a Nagy prestrelil Košečkina v bránke. Asistencie: Ivan Baranka a Žiga Jeglič.

49:07
    Ölvecký sa dostal do šance, bol faulovaný a na trestnú odišiel za hákovanie Jakucenia, Slovan bude hrať presilovku štyroch proti trom.

48:46
    Sersen za hákovanie Timkina odišiel na trestnú, je po presilovke.

47:50
    Slovan si zahrá presilovú hru, za nedovolené bránenie vyfasoval dve minúty Tereščenko.

45:44
    Jeglič vybojoval v strednom pásme puk, okolo mantinelu s ním prešiel do pásma, prehnal sa s ním poza bránku, našiel na ľavom kruhu Ölveckého, ktorého tvrdý puk Košečkina chytá, škoda.

41:08
    Sigalet odchádza na dve minúty za hákovanie, voda na mlyn hráčov v modrých dresoch.

39:46
    Zaripov dostal na pravú stranu popred bránku krásnu prihrávku od Kovářa, Zaripov pohotovo vystrelil, na konci akcie kto? Správne, Johan Backlund predsa.

38:05
    Backlund na dvakrát vyriešil Osalu a menšiu skrumáž pred svojou bránkou, hostia puk poslali do bezpečia, Metallurg sa bude ale ponáhľať späť do pásma.

37:57
    Netík nakorčuľoval s pukom do pásma, od ľavého kruhu nekým nekrytý príklepom vystrelil, Košečkin vykorčuľoval z bránky a v pokľaku puk kryje v náručí.

36:08
    Z medzikružia švihom pekne vystrelil Grigorenko, Backlund jeho puk zatočil do svojej už roztancovanej lapačky.

33:55
    Za hákovanie dostal dve minúty White, presilovú hru si zahrá Metallurg, ktorý prepol v tejto časti hry na vyšší rýchlostný stupeň.

31:36
    Chabarov sa prehnal s pukom poza bránku Backlunda, nakorčuľoval na ľavý kruh, pekne vystrelil, Backlund vytesnil pri žrdi priestor a puk bezpečne chytá.

30:35
    Nagy sa chcel presadiť s pukom, keď s ním prešiel poza bránku, poslal ho však na Vondrku, ktorý z vnútornej strany pravého kruhu prestrelil, naviac posunutá bránka Košečkina, Slovan má pásmo.

28:58
    Sersen odchádza na trestnú lavicu za držanie, toto neveští pre hostí nič dobré.
    Jevgenij Grigorenko - 2:2.

28:23
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    JEVGENIJ GRIGORENKO dostal z ľavej strany prihrávku od Kosova na medzikružie, nikým nestrážený sa mohol opýtať Backlunda kam to chce a tak puk končí v jeho bránke. Asistencia: Jaroslav Kosov.

27:05
    Zaripov bol opäť vo výbornej príležitosti, teraz Metallurg pritlačil "Orla", Backlund aj túto strelu Danisa Zaripova vyrazil.

26:37
    Zaripov sa prehnal okolo Tičara a z vnútornej strany pravého kruhu vystrelil, Backlund puk vyráža.

25:19
    Spoza bránkovej čiary na pravý kruh s pukom nakorčuľoval Timkin, vystrelil, Backlund mal zakrytý výhľad, no puk vyrazil na pravú stranu klziska.

21:41
    Timkin dostal dve minúty za seknutie, presilová hra pre hostí, ktorú treba využiť.

21:39
    Hudáček v prečíslení dva na jeden spolu so Surovým, Košečkin Tomášovu strelu vyrazil.

19:42
    Moziakin našiel na medzikruží Zaripova, ktorý pohotovy vystrelil, Backlund puk vyráža na pravú stranu klziska, domácim radosť nedovolil.
    Milan Bartovič - 1:2!

16:25
    Slovan vyrobil brejkovú akciu, Murley po pravej strane potiahol puk a diagonálnou prihrávkou popred bránku prihral MILANOVI BARTOVIČOVI, ktorý po ľade poslal puk za Košečkinov chrbát. Asistencie: Matt Murley a Rok Tičar.

12:36
    Hra štyroch proti štyrom zatiaľ vyhovuje domácim, s pukom sa pred bránku dostal Moziakin, tiesnený dokázal bekhendom vystreliť, Backlund však puk v pokľaku kryje.

12:08
    Vondrka dostal dve minúty za hákovanie, sily na ľadovej ploche sa vyrovnajú.

11:42
    Za hákovanie Bartoviča dostáva dve minúty Lee, Slovan začne svoju presilovú hru, dočkáme sa gólu?
    Václav Nedorost - 1:1.

08:49
    Veľmi rýchlo Slovan prihrávkami na jeden dotyk vyliečil hostí, Nedorost vyhral buly, poslal puk dozadu na Sersena, ten za kruhmi našiel Nagya, ktorý vystrelil, Košečkin puk vyrazil na pravú stranu a VÁCLAV NEDOROST mu ho poslal do siete. Asistencia: Ladislav Nagy.

08:44
    Kosov za podrazenie už sedí na trestnej lavici.

07:51
    Osala dostal dve minúty za krošček, presilovú hru, prvú v zápase, si zahrajú aj hostia.
    Jan Kovář - 1:0.

04:00
    Je to škoda, dve sekundy pred návratom Brejčáka posiela Moziakin puk na ľavý kruh, kde pohotovo vystrelil JAKUB KOVÁŘ a okolo vyrážačky Backlunda puk končí v bránke. ASistencie: Sergej Moziakin a Chris Lee.

03:15
    Z rovnakej pozície od kruhu z vnútornej strany vypálil Moziakin, Backlund opäť puk krásne vyrazil.

02:27
    Sersen za podrazenie Moziakina pri mantneli na ľavej strane odchádza na trestnú, pred Backlundom bude horúco.

02:02
    Za seknutie odchádza na trestnú lavicu Brejčák, prvá presilová hra v zápase, zahrá si ju Metallurg.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 4. Kovář (Moziakin, Lee), 29. Grigorenko (Kosov) – 9. Nedorost (Nagy), 17. Bartovič (Murley, Tičar), 50. Nagy (Baranka, Jeglič)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Biriukov (A), Antipin, Chabarov, Lee, Ibragimov, Bereglazov, E. Grigorenko, S. Tereščenko – Moziakin (C), Kovář, Zaripov (A) – Platonov, Brent, Osala – Kosov, Kamenev, Jakucenia – Pare, Junkov, Timkin
    HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Baranka, Sersen (A), Sigalet, Starosta, Mihalik, Brejčák, Luža – Vondrka, Nedorost, Nagy (A) – Hudáček, Surový, Netík – Bartovič (C), Tičar, Murley – Ölvecký, White, Jeglič

Rozhodca: Kadyrov, Safjullov – Gordenko, Tomilov