Omsk – Vladivostok 4:2 (kon.) | Novosibirsk – Novokuzneck 6:1 (kon.) | Barys – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Jekaterinburg – Záhreb 3:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – HC Slovan 2:3 (kon.) | Ufa – Viťaz 6:1 (kon.)
Kazaň – A. Mytišči 1:4 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Petrohrad – Soči 3:2 (kon.)
Novgorod – Jugra Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Riga – Dinamo Minsk 4:2 (kon.) | Helsinki – Jaroslavľ 3:2 (kon.)
HC Dinamo Riga
4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
HC Dinamo Minsk
Sobota 06.09.2014, 16:00 • Riga Aréna Riga • KHL

Skončilo nám dnešné hokejové dráma. Riga zaspala úvod, hostia sa ujali vedenia a to udržali do konca prvej tretiny. V tej druhej domáci vyrovnali stav a o všetkom rozhodla záverečná časť hry, ktorá trvala celých štyridsať minút. Domáci za šesť minút vsietili tri góly a rozhodli tak o svojom víťazstve. Tri body právom zostávajú v Rige, gól Szczechuru dal už len konenčú podobu výsledku. To je z Rigy na dnes všetko, pekný večer všetkým želá Vladimír Korduliak. (18:30:52)

60:00

59:45
    Dnešné stretnutie sleduje 7.750 divákov.

59:28
    Domáci v plnom počte, do konca zápasu už veľa času nezostáva.

58:09
    Cheechoo poslal puk na Masalskisa, ten ale defenzíva domácich zblokovala a Masalskis bol nateraz bez práce.

57:28
    Áno, je tomu tak, Milchakov na striedačke, power play hostí šiestich proti štyrom.

57:28
    Jurčina vylúčený na dve minúty za držanie, Milchakov pôjde na striedačku?

56:21
    Riga drží puk na hokejkách a posúva ho do stredného pásma, umne bráni svoje vedenie.

55:44
    Bukarts pekne vystrelil, jeho puk však minul bránku Milchakova.

54:03
    Domáci v plnom počte a snažia sa ukľudniť vášne na hracej ploche, majú pohodlný dvojgólový náskok.

53:48
    Milchakov sa vrátil do bránky a budeme pokračovať s brankármi v oboch bránkach.

53:35
    Milchakov opäť vykorčuľoval na striedačku a hostia hrajú power play šiesti proti štyrom.
    SZCZECHURA - 4:2

53:08
    Dinamo Minsk dal gól!
    Minsk presilovú hru šiestich proti trom využíva, pri vylúčení Pujacsa odišiel Milchakov na striedačku, gól vsietil PAUL SZCZECHURA, keď efektne prehodil puk cez Masalskisa do bránky. Asistencie: Chrales Linglet a Jonathan Cheechoo.

52:03
    Power play hostí, Milchakov odkorčuľoval na striedakču, hostia hrajú šiesti proti trom.

52:03
    Pujacsovi sa podarilo vyhodiť puk na tribúnu a arbitri mu ukázali dve minúty, Minsk bude mať výhodu o dvoch hráčov.

51:48
    Hosťom sa nedarí dostať domácich pod tlak a usadiť sa s pukom v ich pásme, čas z presilovky plynie, puk pri Milchakovovi.

51:29
    Opäť vylúčenie, Saulietis odišiel von za nedovolené bránenie, skúsi Minsk niečo vyčarovať?

50:42
    Minsk už zápas zrejme len dohrá, domácim trojgólové vedenie postačí na záverečných desať minút tretej tretiny.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 36. K. Redlihs (Darziňš, Indrašis), 42. Ščastlivy (Hossa, Genoway), 45. Cibulskis (Indrašis, K. Redlihs), 48. Bukarts (Skvorcovs, Ščastlivy) – 12. Cheechoo, 54. Szczechura (Linglet, Cheechoo)

HC Dinamo Riga: Masalskis (Sedláček) – K. Redlihs, Cibuľskis, Genoway, Jurčina, Pujacs, Sotnieks – Darziňs, Cipulis, Indrašis – Dzerins, Hossa, Meija, – M. Redlihs, Ščastlivy, Bukarts – Skvorcov, Saulietis, Upitis
    HC Dinamo Minsk: Haugen (45. Milchakov) – Krajíček, Goroško, Nogačov, Bailen, Šinkevič, Lisovec, Razvadovsky– Linglet, Ellison, Vesce – Kaľužnyj, Cheechoo, Szczechura – Drozd, Gavrus, Kulakov – Meleško, Jelisejenko, Kitarov.

Rozhodca: Olenin, Ronn – Lazarev, Šichanov

Diváci: 7.750