Omsk – Vladivostok 4:2 (kon.) | Novosibirsk – Novokuzneck 6:1 (kon.) | Barys – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Jekaterinburg – Záhreb 3:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – HC Slovan 2:3 (kon.) | Ufa – Viťaz 6:1 (kon.)
Kazaň – A. Mytišči 1:4 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Petrohrad – Soči 3:2 (kon.)
Novgorod – Jugra Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Riga – Dinamo Minsk 4:2 (kon.) | Helsinki – Jaroslavľ 3:2 (kon.)
HC Dinamo Riga
4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
HC Dinamo Minsk
Sobota 06.09.2014, 16:00 • Riga Aréna Riga • KHL

57:28
    Áno, je tomu tak, Milchakov na striedačke, power play hostí šiestich proti štyrom.

57:28
    Jurčina vylúčený na dve minúty za držanie, Milchakov pôjde na striedačku?

53:48
    Milchakov sa vrátil do bránky a budeme pokračovať s brankármi v oboch bránkach.

53:35
    Milchakov opäť vykorčuľoval na striedačku a hostia hrajú power play šiesti proti štyrom.
    SZCZECHURA - 4:2

53:08
    Dinamo Minsk dal gól!
    Minsk presilovú hru šiestich proti trom využíva, pri vylúčení Pujacsa odišiel Milchakov na striedačku, gól vsietil PAUL SZCZECHURA, keď efektne prehodil puk cez Masalskisa do bránky. Asistencie: Chrales Linglet a Jonathan Cheechoo.

52:03
    Power play hostí, Milchakov odkorčuľoval na striedakču, hostia hrajú šiesti proti trom.

52:03
    Pujacsovi sa podarilo vyhodiť puk na tribúnu a arbitri mu ukázali dve minúty, Minsk bude mať výhodu o dvoch hráčov.

51:29
    Opäť vylúčenie, Saulietis odišiel von za nedovolené bránenie, skúsi Minsk niečo vyčarovať?

49:35
    Marcel Hossa sa prezentoval krásnou strelou, keď sa zbavil dvoch protihráčov, Milchakov však vytiahol pekný zákrok a Marcelov puk zlikvidoval.
    BUKARTS - 4:1

47:36
    Dinamo Riga dalo gól!
    Je vymaľované, ROBERTS BUKARTS po rýchlom brejku domácich zasadil od ľavého kruhu štvrtú ranu do siete hostí. Asistencie: Gunars Skvorcovs a Peter Ščastlivy.

44:25
    V tíme hostí dochádza k striedaniu brankárov, Lars Haugen už zostal na striedačke, medzi žrde sa postavil Dmitrij Milchakov.

44:25
    Oddychový čas hostí, ktorí musia sformovať svoje rady.
    CIBULSKIS - 3:1

44:25
    Riga Aréna buráca, je tu ďalší gól v sieti hostí, keď presilovú hru využíva OSKARS CIBULSKIS, ktgorého projektil spoza pravého kruhu prevalcoval všetko, čo mu v ceste stálo. Asistencie: Miks Indrašis a Krisjanis Redlihs.

42:53
    Minsk chyboval pri striedaní, trest pre hráčsku lavičku a ďalšia presilová hra pre domáci tím.

42:10
    Saulietis sa dostal do brejku, jeho pokus o blafák však Haugen vystihol a Riga Aréna len povzdychla vzrušením.
    ŠČASTLIVY - 2:1

41:53
    A podarilo sa, Riga sa ujíma vedenia v zápase gólom PETRA ŠČASTLIVEHO, ktorý vystrelil z ľavého kruhu a rozjasal divákov v Riga Aréne. Asistencie: Marcel Hossa a Charles Genoway.

40:29
    Domáci tím bude mať príležitosť skórovať, Vesce za hákovanie opúšťa hraciu plochu, Riga hrá presilovku štyroch proti trom.

39:49
    Do seba sa pred bránkou Haugena pustili Bailen a Dzerins, obaja vyfasovali po dve minúty za hrubosť.

35:19
    KRISJANIS REDLIHS nakorčuľoval na pravú stranu k bránke, dostal pekný puk popred bránku od Daržinsa a peknou strelou prekonal Haugena, keď puk usmernil popod jeho lapačku do siete. Asistencie: Lauris Darziňs a Miks Indrašis.

34:34
    Kitarov odišiel na lavicu hanby na dve minúty za podrazenie, skrátia mu domáci hráči pobyt na trestnej?

31:49
    Dlho sme tu nemali presilovú hru, dve minúty za krosček dostáva Pujacs, presilová hra pre hostí je tu.

28:53
    Obrovská skrumáž pred domácou bránkou, všetko však vyriešil s pomocou svojich bekov Masalskis, Meleško si bude musieť na zápis do listiny strelcov ešte počkať.

25:11
    Szczechura za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou vyfasoval dve minúty, presilovú hru si zahrajú domáci borci.

15:57
    No nie nadlho, dve minúty a opäť za hákovanie dostáva Kulakov, presilovú hru majú v rukách domáci borci.

13:35
    Cipulis sa previnil proti pravidlám hákovaním a v presilovej hre môžu hostia upraviť stav prvej tretiny.
    CHEECHOO - 0:1

11:35
    JONATHAN CHEECHOO po hetriku v Helsinkách otvára skóre aj na ľade v Rige, keď po prechode modrou akoby nahadzoval puk na bránku, Masalskis zrejme puk dobre nevidel a ten skončil v jeho sieti. Bez asistencií.

11:03
    Darziňs sa dostal k odrazenému puku po strele Indrašisa, Haugen sa však stihol presunúť na druhú stranu a betónmi puk vyráža späť do hry.

10:13
    Kitarov za hákovanie mieri na trestnú lavicu so sklonenou hlavou, presilovú hru si teraz zahrá domáci tím, ktorého publikum ženie vpred.

08:25
    Výborná akcia hostí, Ellison si všimol dobre postaveného voľného Lingleta, posunul mu puk, Linglet ale puk netrafil ako si žiadal, napokon celú akciu ukončil Masalskis.

04:50
    Hákovanie odmenené dvomi trestnými minútami pre Dzerinsa, presilovú hru budú hrať hostia.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 36. K. Redlihs (Darziňš, Indrašis), 42. Ščastlivy (Hossa, Genoway), 45. Cibulskis (Indrašis, K. Redlihs), 48. Bukarts (Skvorcovs, Ščastlivy) – 12. Cheechoo, 54. Szczechura (Linglet, Cheechoo)

HC Dinamo Riga: Masalskis (Sedláček) – K. Redlihs, Cibuľskis, Genoway, Jurčina, Pujacs, Sotnieks – Darziňs, Cipulis, Indrašis – Dzerins, Hossa, Meija, – M. Redlihs, Ščastlivy, Bukarts – Skvorcov, Saulietis, Upitis
    HC Dinamo Minsk: Haugen (45. Milchakov) – Krajíček, Goroško, Nogačov, Bailen, Šinkevič, Lisovec, Razvadovsky– Linglet, Ellison, Vesce – Kaľužnyj, Cheechoo, Szczechura – Drozd, Gavrus, Kulakov – Meleško, Jelisejenko, Kitarov.

Rozhodca: Olenin, Ronn – Lazarev, Šichanov

Diváci: 7.750