Omsk – Vladivostok 4:2 (kon.) | Novosibirsk – Novokuzneck 6:1 (kon.) | Barys – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Jekaterinburg – Záhreb 3:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – HC Slovan 2:3 (kon.) | Ufa – Viťaz 6:1 (kon.)
Kazaň – A. Mytišči 1:4 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Petrohrad – Soči 3:2 (kon.)
Novgorod – Jugra Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Riga – Dinamo Minsk 4:2 (kon.) | Helsinki – Jaroslavľ 3:2 (kon.)
Avtomobilist Jekaterinburg
3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
KHL Medveščak Záhreb
Sobota 06.09.2014, 13:00 • Arena Uralec(kapacita 5,570 divákov) • KHL

Zápas sa nám nakoniec skončil tesním víťazstvom Avtomobilistu Jekaterinburgu, ktorý zdolal Medveščak Záhreb 3:2. Víťazsný gól strelil Yemeleyev niekoľko sekúnd pred koncom tretej tretiny. Záhreb odchádza domov opäť naprázdno, no dnes určite mohol aj vyhrať. Remízový zápas aj s trochou šťastia vyhráva Jekaterinburg.

To je odo mňa všetko. Prajem vám príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia. (15:30:31)

60:00

Do nebezpečnej pozície na gól sa 20 sekúnd pred koncom dostal Popovic. Pre jeho smolu stav stretnutia nevyrovnal.
    YEMELEYEV - 3:2

59:18
    Jekaterinburg dal gól!

Neuveriteľne. Jekaterinburg strháva víťazstvo na svoju stranu minútu pred koncom. Hráči domácich vybojovali puk v rohu ihriska. Odtiaľ šla prihrávka na IGORA YEMELEYEVA, ktorý strelou švihom nedal brankárovi šancu na zákrok. Asistencie Lewandovski, Lapenkov.

58:53
    Golyshev sa dostal do útoku pred brankára. Bol atakovaný Martinovicom, no vylúčenie nevidíme.

57:45
    Do kontry sa pustil Simakov so svojimi spoluhráčmi. Po kombinácii o puk prišli. Momentálne nás delia 2 minúty od teoretického predĺženia.

56:50
    Domáci v plnom počte.

56:33
    Pred bránou zavaril aj Stewart. Získal len vhadzovanie v útočnom pásme.

55:58
    Po kombinácii Katica, Andersona dostal prihrávku na pravú stranu Thomas. Okamžite vypálil, ale jeho pokus Kovar chytá.

54:52
    Presilovky sa teraz dočkali aj hostia. Lewandovski je vylúčený za podrazenie.

54:46
    V poslednej tretine je aktívnejšie domáce mužstvo aj vďaka presilovkám. Naďalej však pokračuje remízový stav 2:2.

53:30
    30 sekúnd pred koncom si domáci vytvorili najväčšiu šancu skórovať v presilovke. Hráč svoju príležitosť premárnil. Hrá sa opäť v plnom počte.

52:50
    Kombinácia prvého útoku sa skončila vyhodeným puku z obranného pásma Záhrebu. Aj ďalší pokus preniknúť k brankárovi skončil podobne.

52:01
    Domáci opäť získali presilovú hru. V strednom pásme sa dopustil sekania ST. Pierre.

51:14
    Nakoniec sa im to podarilo a roztočili aj tradičný kolotoč, čoho výsledkom bola strela Megalinskyho. Hrá sa už v plnom počte.

50:04
    V prvej minúte presilovky domáci útočili veľmi pekne, no v druhej už boli vytlačení. Nedarí sa im dostať späť pred brankára Brusta.

49:30
    Hneď po vhadzovaní dostal prihrávku na ľavú strany Viklund. On od modrej čiary poslal štipľavú strelu po ktorej uvidíme znovu vhadzovanie v útočnom pásme.

49:14
    Za seknutie tu máme prvé vylúčenie v tretej tretine. Martinovic sekol Yefimova a tak tu má Jekaterinburg ideálnu príležitosť na víťazný gól.

Milan Vrábeľ

Góly a asistencie: 35. Petrzalek, 36. Simakov (Petrzalek), 60. Yemeleyev (Lewandovski, Lapenkov) – 4. Anthnony, 24. Pelletier (Flood)

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovar (Lobanov) – Viklund, Lepisto, Lazarev, Simakov, Petruzalek – Megalinsky, Metlyuk, Kozlov, Krysanov, Bumagin – Tryamkin, Antonov, Lewandowski, Lapenkov, Yemeleyev – Zhuravlyov, Voropayev, Golyshev, Komarov, Yefimov.
    KHL Medveščak Záhreb: Brust (Dekanich) – Flood, Morrisonn, St. Pierre, Thomas, Pelletier – Martinovic, Katic, Glumac, Murray, Bjorkstrand – Hutchinson, Popovic, Haydar, Hedden, Anderson – Rodman, Perkovich, Stewart.

Rozhodca: Bondar Denis, Zakharov Anatoly – Palei Yakov, Petrov Evgeny.