Omsk – Vladivostok 4:2 (kon.) | Novosibirsk – Novokuzneck 6:1 (kon.) | Barys – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Jekaterinburg – Záhreb 3:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – HC Slovan 2:3 (kon.) | Ufa – Viťaz 6:1 (kon.)
Kazaň – A. Mytišči 1:4 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Petrohrad – Soči 3:2 (kon.)
Novgorod – Jugra Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Riga – Dinamo Minsk 4:2 (kon.) | Helsinki – Jaroslavľ 3:2 (kon.)
Jokerit Helsinki
3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Lokomotiv Jaroslavľ
Sobota 06.09.2014, 16:00 • Hartwall-areena • KHL

V tretej tretine sme videli napokon už len jeden gól, ktorý dali hostia a upravili tak na konečných 3:2! Tretia tretina bola dosť nudná, domáci držali puk a kontrolovali hru. Pár minút pred koncom hostia síce znížili, ale ku vyrovnaniu sa už nedostali. Nováčik súťaže tak získal prvé body v KHL! (18:26:36)

60:00

59:50
    Vylúčený je napokon aj Koukal! Ale to už hosťom asi nepomôže.

59:50
    Platt oslabuje na posledné sekundy svoj tím, hostia sa tak ku vyrovnanie už zrejme nedostanú!

59:21
    Domáci tím sa bráni čo mu sily stačia, hosťom sa už čas rýchlo kráti.

59:01
    Hostia si vzali oddychový čas a po ňom odvolali sovjho brankára!

59:01
    Beží posledná minúta tretej tretiny, domáci vyhrávajú už len o gól a pri puku sú hostia, ktorý výrazne ožili a tlačia sa do zakončenia. Domáci sa aj s námahou bránia.
    PLOTNIKOV - 3:2

58:34
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!

Tak predsa len prichádza ešte dráma na záver tejto tretiny! Hostia znižujú na 2:3 a domáci tím čakajú ešte krušné chvíle! SERGEJ PLOTNIKOV sa dostal ku puku a z ľavej strany pred bránkou domácich poslal puk krásnou strelou do horného rohu, domáci brankár bol bez šance.
    Bez asistencie.

57:05
    Teraz sa už hostia ku puku dostali a snažia sa útočiť čo im sily stačia. Dostávajú sa aj do útočnej tretiny, domáci tím sa však bez problémov bráni.

55:04
    Domáci tím je aj naďalej pri puku a hostí do ničoho nepúšťa. Hostia sa snažia útočiť do plných, ale bez puku tak učiniť nemôžu.

53:20
    Hostia sa dostali do útočnej tretiny, Platt sa pred bránkou domácich tlačil do zakončenia, ale toho si dobre postrážil obranca a nedovolil mu zakončiť.

53:00
    Momentálne sledujeme nezáživný hokej, pri puku je domáci tím a ukludnuje hru. Hostia sa ku puku moc nedostávajú a to nevyzerá pre nich moc dobre.

50:55
    Domáci hrajú už v plnom počte, hostia tak premrhali veľkú šancu na skorigovanie výsledku. Domáci však ešte skúšajú útočné akcie, hostia musia začať viac riskovať, už nemajú čo stratiť.

50:34
    Bude sa vhadzovať v obrannej tretine hostí po nedorozumení hráčov hostí. To domácim plne vyhovuje.

50:10
    Hostia sú pri puku, ale do útočného pásma sa dostať nemôžu. Domáci tím sa tak úspešne bráni.

49:50
    Až teraz musel pri strele zasahovať domáci brankár a počínal si úspešne. Domáci však ešte vyhraté nemajú, hosťom ešte nejaký presilovkový čas ostáva.

49:30
    Ale ani táto presilovka hosťom nevychádza, domáci tím sa v pohode bráni a vyhadzuje puky cez všetky čiary preč. Nechcem ešte predbiehať, ale ak takto budú hrať hostia aj naďalej, už je o osude zápasu rozhodnuté. No, uvidíme.

48:57
    Korpikaari sa vrátil na ľad, ale jeho tím hrá stále v oslabení. Hostia sú pri puku a skúšajú sa usadiť v útočnom pásme.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 3. Hagman (Lajunen, Kapanen), 30. Hagman (bez asistencie), 32. Omark (Koukal) – 18. Novotný (Kronwall), 59. Plotnikov (bez asistencie)

Jokerit Helsinki: Helenius (Karlsson) – Gunderson, Lajunen – Jaakola, Karalahti – Ohtamaa, Korpikari – Saari – Hagman, Kapanen, Aaltonen – Omark, Koukal, Moses – Sallinen, Harju, Rita – Mäki, Hahl, Pöysti.
    Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik) – Gorochov, Jakovlev – Kronwall, Holos – Višněvskij, Ljubuškin – Vasiljev, Korškov – Plotnikov, Apalkov, Averin – Gračev, Novotný, Thornberg – Platt, Sprukts, Kapustin – Korškov, Kartajev, Galimov.

Rozhodca: Roman Gofman, Alexej Ravodin – Pjotr Aljošin, Jurij Ivanov.