Žilina – Nitra 2:3 (kon.) | B. Bystrica – Poprad 1:4 (kon.) | Trenčín – Zvolen 3:1 (kon.)
Košice – Martin 5:2 (kon.) | Piešťany – Skalica 3:2 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
HK Skalica
Piatok 17.01.2014, 18:00 • Easton Aréna Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Napokon to bol napínavý zápas, v ktorom sa radujú z troch bodov domáci hráči po tesnom víťazstve vo vyrovnanom zápase. Dobre chytali brankári, vidieť bolo Staňa v tretej tretine, dobre hral Preisinger, z domácich Filip, Tomek, či dvojgólový Lušňák.

Najlepší: (1) Lušňák (2) Filip (3) Preisinger

Ďakujem za pozornosť, v utorok príde Poprad. Pekný zvyšok večera. (20:09:54)

60:00

59:57
    Staňo korunoval svoj výborný výkon v tretej tretine. Stupka bol meter a pol od bránky, Staňo sklzom vyrazil Stupkov puk.

59:44
    Kľúčové buly Holovič – Školiak.

59:44
    Staňo sa rozohral v tretej tretine, jeho strelu teraz likviduje Tomek. Pekný zákrok. Time out Piešťan.

59:29
    Skalica v plnom počte.

59:10
    Melichárek minul prázdnu bránu.

58:57
    Buly pred Tomekom, Skalica bez brankára.

58:33
    Skaličania útočia aj štyria, sympatické. Staňo sa otočil okolo brány a jeho bekend po ľade musel likvidovať Tomek.

58:15
    Stupka, nominovaný za výber extraligy, teraz pred Romančíkom tečoval mimo.

57:26
    2 min. Lažo (SKA), seknutie, plus osobný trest nešportové správanie.

A Lažo nedohral. Celkom spprávne, najprv mu prešlo držanie hokejky, ťažko však povedať, čo do neho vošlo, lebo následne sekerou podrazil Raisa, krosčekoval Haringa a pri signalizovanom treste zrejme niečo utrúsil. A ide do kabíny. Kapitán by sa mal vedieť ovládať, zvlášť, keď zápas nie je vôbec vypätý čo sa týka faulov.

56:51
    Piešťany oslabenie ustáli, stále sú však pod tlakom.

55:55
    Vyrúbalík nedovoli Melichárkovi prejsť pred brankára.

Poznáma: Gólový čas nie je úplne presný, zlyhanie prehliadača, opravím to.

55:11
    Sloboda sa ťažko dvíha z ľadu, nevylučuje sa, čo sa nepáči Lažovi a ten sa nepáči divákom.

54:59
    2 min. Haring (PIE), podrazenie.

A hneď môže byť vyrovnané.

54:35
    Skalica dala gól!
    Výtavná akcia. Preisinger do druhej vlny na Staňa, ten potiahol puk doľava, neulakomil sa a prihral na druhú tyč voľnému RENÉMU ŠKOLIAKOVI, a ten do prázdnej brány dáva zápasu zápletku a náboj.
    Asistencia: Staňo, Preisinger.

53:10
    A mohli sa hádzať šiltovky. Lušňák sám pred Romančíkom, ale nepodarilo sa mu spracovať puk a ten mu ušiel.

52:55
    Holovič a spol. teraz zatlačili svojho súpera.

52:26
    Icing Skaličanov.

Vlado Zimányi

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 8. Lušňák, 33. Lušňák (Drgoň), 47. Románek (Saliji, Hamrák) – 27. Kutálek, 55. Školiak (Staňo, Preisinger)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Brňák, Rais, Stupka, Holovič, Lušňák – Drgoň, Hruška, Nemec (A), Mišura, Melichárek (A) – Filip (C), Bučka, Chylo, Hamrák, Saliji – Biro, Škadra, Románek, Peško, Haring
    Tréner: M. Klement

HK Skalica: Romančík P. – Barák, Vyrúbalík, Lažo (C), Školiak, Preisinger – Jankovič, Mikéska, Obdržálek, Stieler, Sloboda M. – Srnec, Staňo, Kutálek, Mráz B., Šátek – Šohajda, Krejčiřík, Romančík M., Novák, Kropáč
    Tréner: A. Výboh

Rozhodca: Jura, Kubuš – Kacej, Orolín