CSKA Moskva – Novokuzneck 4:1 (kon.) | Čerepovec – Novgorod 4:5 (po pr.) | A. Mytišči – D. Moskva 1:3 (kon.)
Jaroslavľ – Kazaň 4:0 (kon.) | Petrohrad – Viťaz 4:1 (kon.) | Riga – Novosibirsk 2:3 (kon.)
Lev – Chabarovsk 3:0 (kon.) | HC Slovan – Vladivostok 1:6 (kon.)
CSKA Moskva
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Metallurg Novokuzneck
Piatok 17.01.2014, 16:00KHL

To je už odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (18:13:01)

A je dobojované! Domáce CSKA Moskva dnes potvrdilo rolu papierového favorita a svojho súpera z Novokuznecku vyprevádza po víťazstve 4:1. Pred koncom zápasu sa presadil ešte Nikolaj Prochorkin.

60:00

59:18
    Ešte jedno vylúčenie. Deron Quint dostáva 2 minúty za sekanie.

58:13
    CSKA Moska dala gól!
    Domáci definitívne rozhodujú o svojom víťazstve. Grigorenko poslal krásny pas na NIKOLAJA PROCHORKINA na pravom krídle a ten poslal puk do pravého horného rohu. Asistencie: Alexander Radulov, Igor Grigorenko.

56:15
    Sorokin si poradil so strelou Žarkova a vyrazil ju ramenom.

55:01
    Do konca zápasu zostáva menej ako päť minút.

54:22
    Radulov nakopol vrtuľu a unikal do útočného pásme, lenže troch protihráčov neoklamal.

52:10
    Z pravej strany zakončoval Denisov, ale Sorokin dokázal jeho strelu chytiť.

51:30
    Domáci už len kontrolujú svoj dvojgólový náskok a nikam sa neponáhľajú.

50:01
    Začala sa posledná desaťminútovka tretej tretiny a pravdepodobne aj celého zápasu.

49:40
    CSKA hrá v plnom počte.

48:47
    Lapenko mohol puk poslať do prázdneho miesta v bránke, ale Birjukov skvele zasiahol.

47:40
    Grigorenko dostáva 2 minúty za sekanie. Šanca pre hostí na zníženie.

46:29
    Frolov vymyslel spoza bránky výbornú prihrávku na Mišarina, ale ten preváhal ideálny okamih na zakončenie.

44:12
    Armazancev obišiel bránku Novokuznecku, zakončil, ale netrafil bránku a tak puk skončil v rohu klziska.

42:28
    Novokuzneck sa ubránil a hrá v plnom počte.

41:35
    Mišarin, Prochorkin a Radulov teraz zatlačili hostí v obrannom pásme.

40:28
    Hneď na začiatku tretej tretiny je tu ďalšie vylúčenie na strane hostí. Skladničenko dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

Martin Platko

Góly a asistencie: 14. Quint (Filppula, Rylov), 20. Rylov (Muršak, Quint), 34. Radulov (Prochorkin, Jegoršev), 59. Prochorkin (Radulov, Grigorenko) – 5. Valujskij (Lapenkov, McLean)

CSKA Moskva: Birjukov (Glass) – Mišarin, Rylov, Denisov, Zajcev, Quint, Jegoršev – Lisin, Filppula, Muršak – A. Frolov, Fefelov, Žarkov – Neprjajev, Saprykin, Morozov – Ljubimov, Grigorenko, Arzamancev, Prochorin
    Metallurg Novokuzneck: Sorokin (Ložkin) – Aksjonenko, Kapotov, Giroux, Mantylä, Kuklev, Kamalov, Kanarskij, Skutar – Galimov, Mitrjakov, Žafjarov – McLean, Vylujskij, Lapenkov – Garejev, Jemelin, Kosourov – Skladničenko, Kurepanov, Veličkin