NY Rangers – Detroit 1:0 (kon.) | Philadelphia – Nashville 3:4 (2:3 po s.n.) | Ottawa – Montreal 4:5 (po pr.)
Tampa Bay – NY Islanders 1:2 (0:1 po s.n.) | Florida – San Jose 0:3 (kon.) | St. Louis – LA Kings 1:4 (kon.)
Minnesota – Edmonton 4:1 (kon.) | Dallas – Boston 2:4 (kon.) | Calgary – Winnipeg 2:5 (kon.)
Colorado – NJ Devils 2:1 (2:0 po s.n.) | Arizona – Vancouver 1:0 (kon.)
Ottawa Senators
4:5 (2:3, 2:0, 0:1 - 0:1)
Montreal Canadiens
cz Piatok 17.01.2014, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Dnes jsme viděli krásné utkání, které mělo vše, co chce hokejový fanoušek vidět. Nyní je ale již čas se rozloučit. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů se brzy těším na počtenou! (04:28:28)

3. Clarke MacArthur (OTT) 1+1

Prodloužení už nabralo rychlý konec, jelikož hned po 23 sekundách trefil Montrealu druhý bod Subban. Hráče Canadiens tak nakonec nemusí moc mrzet prohospodařené tříbrankové vedení z první třetiny. Velkou zásluhu na vítězství Habs má brankář Carey Price, který především v prvních čtyřiceti minutách sice čtyřikrát inkasoval, ale za tu dobu také domácím pochytal spoustu dalších šancí a udržel tak svému týmu naději na body. Hned dvěma góly se blýskl český kapitán pro OH v Soči Tomáš Plekanec.

Střely na branku v prodloužení – 0:1, celkem – 44:23

60:23
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Z prodloužení bylo odehráno jen 23 sekund, když se zadák Habs P.K. SUBBAN vydal na útočný výlet, z mezikruží vystřelil a kotouč Andersonovi propadl mezi betony za brankovou čáru. Bez asistence.

60:01

Ve třetí třetině se trefil pouze Tomáš Plekanec, který s přispěním obránce Cowena, od jehož brusle se puk odrazil do sítě, vyrovnal na 4:4. Bude se tedy prodlužovat.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:5, celkem – 44:22

60:00

59:54
    Hosté s pukem za svou brankou, už se asi nic nestane.

59:29
    Útočný výlet Karlssona skončil pouze nepřesnou střelou.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:46
    Ceci se ocitl v postavení mimo hru.

58:00
    Rovné dvě minuty před koncem třetí třetiny se bude vhazovat před Pricem.

57:12
    Michálkovu střelu z levé strany vyrazil Price. Český útočník se vzápětí dostal ke kotouči znovu a snažil se ho poslat před odkrytou branku, kam mu najížděl Stone. Price ale jeho úmysl přečetl a přihrávku zachytil.

56:09
    Subbanova střela domácím nadělala starosti. Puk se totiž po zákroku Andersona povaloval před brankovištěm, ale Gallagher toho nedokázal využít.

55:45
    Price zachytil nahození Karlssona. Následuje strkanice před hostující brankou, ale vylučovat se nebude.

55:37
    Plekanec z rohu posílal kotouč před branku, tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

55:15
    Ještě poslední komerční přestávka.

55:15
    Spezza před brankou číhal, zda se k němu neodrazí puk. Ten ale končí pod Pricem.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 18. MacArthur (Karlsson, Cowen), 19. Karlsson (Spezza, Cowen), 38. Ryan (Greening), 39. Turris (MacArthur, Karlsson) – 3. Plekanec (Moen, Gorges), 15. Pacioretty (Desharnais, Markov), 16. Desharnais (Gallagher, Jemelin), 52. Plekanec (Gionta, Gorges), 61. Subban

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson, Cowen, Gryba, Methot, Ceci, Phillips – Stone, Spezza, Greening – Ryan, Turris, MacArthur – Conacher, Zibanejad, Michálek – Kassian, Smith, Condra. Trenér: Paul MacLean
    Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Subban, Gorges, Jemelin, Markov, Diaz, Murray – Gallagher, Eller, Pacioretty – Gionta, Plekanec, Desharnais – Bournival, Briere, Bourque – Parros, Prust, Moen. Trenér: Michel Therrien

Rozhodca: LaRue, Peel – MacPherson, Murchison

Diváci: 19217