Vítkovice – Třinec 6:3 (kon.) | Zlín – Liberec 3:4 (kon.) | Chomutov – Kladno 1:2 (0:1 po s.n.)
Litvínov – Slavia 4:2 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 2:3 (kon.) | Hradec Králové – Plzeň 3:0 (kon.)
Pardubice – Sparta Praha 2:6 (kon.)
Berani Zlín
3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
cz Piatok 17.01.2014, 17:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga (ČR)

59:10
    Zlín vyhrál buly a hraje opět v šesti.

58:48
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlín se prosazuje při power-play. Berani využívají převahu 6 proti 4 a snižují v samotném závěru na rozdíl jediné branky. ONDŘEJ VESELÝ se nejlépe zorientoval po Čajánkově dorážce a doklepl puk za Schwarze. Asistence: Petr Čajánek, Filip Čech.

58:16
    Také hosté sahají po oddechovém čase.

57:43
    Veselý z levého kruhu netrefil prázdnou klec za přesouvajícím se Schwarzem.

57:17
    Zlín si bere oddechový čas a Horčička zůstává na střídačce, domácí to zkusí v šesti proti čtyřem.

57:17
    Dnešní duel sleduje 3984 diváků.

55:21
    Zdeněk Okál (ZLN) – Ondřej Vitásek (LIB) oba 2+2 minuty za hrubost.

54:51
    Počet hráčů na ledě se na chvíli srovná a poté bude hrát Zlín přesilovou hru. Vyloučen je Michal Bulíř (LIB) trestem 2+2 minuty za vysokou hůl.

53:56
    Tygrům se nabízí další početní výhoda. Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty za hákování.

53:50
    Čajánek poslal kotouč z mezikruží nad Schwarzovu branku.

51:02
    Přísné vyloučení pro domácího kapitána. Liberec bude hrát přesilovou hru pěti proti třem a to 57 vteřin. Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty za sekání.

49:59
    Tygři si opět zahrají početní výhodu. Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty naražení ze zadu.

49:43
    Bulík netrefil z voleje odkrytou Horčičkovu klec. Tygři stále na kotouči.

47:53
    Jiří Ondráček (ZLN) 2 minuty za podražení.

39:58
    Balaštík posunul zadovkou kotouč k levé tyči Leškovi, kterému v tutovce sjel kotouč z čepele.

39:40
    Balaštík neuspěl proti Schwarzovi zcela sám u levé tyče.

39:32
    Kotvanovo nahození skončilo těsně nad břevnem.

38:50
    Tomáš Bulík (LIB) 2 minuty za sekání.

35:50
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec navyšuje své vedení už o dvě branky! Na Urbanovu přihrávku si sjel mezi kruhy JAROSLAV VLACH a šťastnou tečí překonává Horčičku. Asistence: Tomáš Urban, Petr Vampola.

33:31
    Jan Výtisk (LIB) podrazil za vlastní brankou Melenovského a domácí si zahrají přesilovou hru.

32:30
    Marušák při své střele zlomil svoji hůl na dvě půlky a měl štěstí, že odražený puk včas zachytil jeho parťák v obraně Oldrich Kotvan. Kotvanovu střelu výborně tečoval před Schwarzem Balaštík, Schwarz byl ale pozorný.

31:13
    Jiří Říha (LIB) 2 minuty za nedovolené bránění.

30:48
    Melenovský a následně ani Čech nedokázali v signalizované výhodě překonat výborného Schwarze.

28:09
    Liberec bude hrát přesilovu hru. Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty za hákování.

27:54
    Urbanec zachytil rozehrávku Tygrů a upaloval ve veliké rychlosti na Schwarze. Jelikož byli domácí v přečíslení, tak zlínský obránce ještě hledal chytrou zadovkou volného Balaštíka. Urbanec ale rozehrál kotouč zády nepřesně a Tygři jej stačili vyhodit do bezpečí.

26:18
    Bulíř tečoval kotouč z prostoru brankoviště těsně nad horní tyčku.

24:37
    Liberec si vynutil přesilovou hru pět na čtyři. Obránce Martin Matějíček (ZLN) vyfasoval dvouminutový trest za držení protihráče.

21:48
    Na opačné straně si vybruslil do nadějné šance Petr Holík, ale Schwarz fantasticky zasáhl levým ramenem.

21:24
    Hosté se ujímají vedení v utkání. Horčička vyrazil Vitáskovu střelu pouze před sebe, kde byl pohotový TOMÁŠ URBAN a rychlou dorážkou překonává zlínského brankáře. Asistence: Ondřej Vitásek, Jakub Valský.

16:24
    Tygři se v přesilové hře prosadit nedokázali, ale vzápětí se jim to daří při stejném počtu hráčů na ledě. JAKUB VALSKÝ se rychle obtočil kolem zlínské klece a zasunul kotouč za Horčičkova záda. Asistence: Tomáš Urban, Martin Čakajík.

14:15
    Liberec si zahraje první přesilovou hru v dnešním utkání. Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty za držení.

12:43
    Po delší jsme viděli zase pořádnou šanci. Víšek převzal kotouč v prostoru mezi kruhy a Horčička jeho střelu výborně vyrazil pravým ramenem do ochranné sítě.

9:39
    Bartel nastřelil kotouč o zadní mantinelu a Vampola jej následně zcela sám před Horčičkou promáchl do prázdna.

7:05
    Zlínští využívají přesilovou hru pěti proti třem a dostávají se do vedení! Čajánek nabil na modré DALIBORU ŘEZNÍČKOVI a jeho střela po ledě prošla mezi betony Schwarze až do sítě. Asistence: Petr Čajánek.

6:09
    Petr Vampola (LIB) 2 minuty za sekání. Zlín bude hrát minutu a jedenáct vteřin pět proti třem.

6:09
    Schwarz předvedl fantastický zákrok lapačkou proti dělovce Jiřího Marušáka. Zlín bude hrát přesilovou hru pět na tři.

5:20
    Domácí bleskově v přesilové hře odpovídají. Střela MARTINA MATĚJÍČKA prošla Schwarzovy mezi betony a doklouzala se za brankovou čaru. Asistence: Filip Čech.

4:47
    Liberec se ve vlastním oslabení ujímá vedení. Brankář Horčička si vybral slabší chvilku, když mu propadl kotouč v mezírce mezi betonem a pravou tyčkou po střele ROMANA VLACHA. Bez asistence.

4:34
    Zlínští mají k dispozici druhou početní výhodu. Tomáš Urban (LIB) je vyloučen čtyřmi minutami za hru vysokou holí.

2:48
    Čajánek našel zpoza branky připraveného Matějíčka ke střele, ten jen těsně minul pravou tyč Schwarzovy branky.

1:51
    Koba Jass (LIB) 2 minuty za zdržování hry. Schwarz posunul branku a jeho spoluhráč teď musí za něj odpykávat dvouminutové vyloučení.

1:51
    Zakončení Filipa Čecha nebylo po konzultaci s videorozhodčím uznáno jako regulérní. Branka Liberce již byla posunutá. Vhazuje se po levé ruce Schwarze.

Ivo Raiskub

Góly a asistencie: 6. Matějíček (Čech), 8. Řezníček (Čajánek), 59. Veselý (Čajánek, Čech) – 5. Vlach, 17. Valský (Urban, Čakajík), 22. Urban (Vitásek, Valský), 36. Vlach (Urban, Vampola)

Berani Zlín: Horčička (Kašík) – Kotvan, Marušák, Valenta, Řezníček, Urbanec, Matějíček- Veselý, Leška, Balaštík – Kubiš, Čajánek, Holík – Melenovský, Honejsek, Köhler – Okál, Ondráček.
    Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vaněček) – Derner, Čakajík, Gřegořek, Vitásek, Výtisk, Voráček, Říha – Bulíř, Vampola, Zacha – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Urban, Valský – Kica, Filippi, Jass.

Rozhodca: Hribik, Šír – Bryška, Štolfa