Znojmo – Olomouc B 3:0 (kon.)
1. SC Znojmo
3:0 (1:0)
SK Sigma Olomouc B
cz Nedeľa 27.09.2015, 18:00 • Městský stadion Znojmo. • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ) • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, pouze jeden zápas má dnes na pořadu Fotbalová národní liga, na fotbalový stadion Znojma, donedávna prvního mužstva tabulky, zajíždí rezerva Olomouce. Přestože jsou domácí jasným favoritem, lehká úloha je rozhodně nečeká.

Znojmo

Znojemský tým se bude jistě chtít otřepat ze středečního debaklu v pohárovém klání s Jihlavou, kdy ještě v 70. minutě byl stav bezbrankový, nakonec ale zápas skončil vysokou výhrou 5:0 týmu z Vysočiny. Jihomoravané jsou na páté pozici se třinácti body, pět bodů ztrácí na vedoucí Karvinou, avšak na svém kontě mají o dva odehrané zápasy méně. V minulém ligovém utkání poprvé prohráli, když nestačili na Sokolov na jeho hřišti, podlehli mu 0:1. Skóre však mají aktivní, 14:6 a nejlepšími střelci jsou tříbrankoví Rostislav Šamánek a Libor Žondra.

Sigma Olomouc B

Hosté nezačali sezónu vůbec dobře, z prvních čtyř zápasů nevybojovali jediný bod a vstřelili pouze dva góly. Poté přeci jen zabrali, doma deklasovali 5:0 Varnsdorf a i když následně podlehli v Pardubicích místnímu celku 1:3, před svými fanoušky si znovu zvedli náladu výhrou nad Frýdkem-Místkem. V tuto chvíli jim patří jedenáctá příčka se šesti body a pasivním skóre -6 (9:15). Také v mančaftu z Hané se o vedoucí pozici střelců dělí dva hráči a také se třemi brankami na kontě, jsou to Jakub Plšek a Jakub Rolinc.

Posledních pět vzájemných zápasů

Sigma Olomouc B – Znojmo 3:0
    Znojmo – Sigma Olomouc B 5:1
    Znojmo – Sigma Olomouc B 4:1
    Sigma Olomouc B – Znojmo 2:3
    Znojmo – Sigma Olomouc B 4:3

Tři posledně zmíněné duly jsou ještě z doby MSFL, kterou dnešní soupeři společně také hráli.

1. SC Znojmo FK: Veselý – Mezlík, Cilhář "C", Odehnal, Helísek, Šumbera, Nepožitek, Stáňa, Žondra, Ledecký, Šamánek.
    Náhradníci: Doleček – Zezula, Nehyba, Njire, Hříbek, Lapeš.

SK Sigma Olomouc B: Spurný – Jemelka, Šindelář, Štěrba "C", Ševčík, Kalvach, Zahradníček, Cana, Štěpán, Vašíček, Hladík.
    Náhradníci: Blaha – Texl, Habusta, Schmidt, Rolinc, Hýbl, Ševčík.

Rozhodčí: Machálek – Pilný, Arnošt.

Oba celky jsou již nastoupeny na hrací ploše.

Úvodní výkop obstarají hosté.

1

1
    Cihlář svůj centr přetáhl, Žondra na něj nedosáhl.

2
    Rohový kop pro domácí.

2
    Spurný na míč nedosáhl, byl však faulován a hosté tak získávají balón do své moci.

3
    Ofsajd zastavil útočnou snahu hostů.

5
    Šumberův pokus o centr byl zblokován, aut pro Znojmo.

5
    Vzápětí zasáhl Spurný, který míč vyboxoval do bezpečné vzdálenosti.

8
    Obrovská šance Olomouce, Ševčík zůstal na levé straně zcela sám před brankářem, obdržel přihrávku, avšak Veselý předvedl vynikající zákrok a soupeřův pokus vyrazil.

10
    Další možnost Olomouci může přinést standardka.

10
    Taky že ano, Jemelka poslal hlavou míč k pravé tyči, ovšem Veselý opět bravurně zasáhl a balón vyrazil.

12
    Znojmo poprvé vážněji obléhalo bránu hostů, ale Spurný zasahovat nemusel.

13
    Po dalším faulu Znojma zřejmě uvidíme přímý kop.

14
    Tak nakonec pouze centr, který Žondra odvrátil.

15
    Znovu Žondra, jenž nedostihl míč a Spurný jej schoval do rukou včas.

15
    Žlutou kartu dostává Stáňa (1. SC Znojmo FK).

16
    Střela Cany z dálky byla zblokována.

16
    Žlutou kartu dostává Cana (SK Sigma Olomouc B).
    Žlutou kartu dostává Ševčík (SK Sigma Olomouc B).

17
    Nepožitek poslal točený míč přímo do Spurného náruče.

18
    Hladíkova přihrávka před bránu byla ztečována do zámezí, následovat bude odkop od brány Znojma.

19
    Šumbera se ocitl na levé straně zcela sám, svůj pokus ale moc uspěchal, mohl popojít k bráně nebo přihrát, takto poslal míč hodně nepřesně mimo bránu.

20
    A Veselý úřaduje, Zahradníček ve výborné pozici vypálil bombu na bránu Znojma, avšak jeho brankář dalším výtečným zásahem balón vyrazil.

21
    Teď musel Spurný předvést gólmanské umění, Šamánek se po několika odrazech ocitl na pravé straně sám před brankářem, avšak hostující gólman stačil míč vytěsnit mimo tři tyče.

22
    Žondra sice dosáhl na centrovaný míč, ale nedokázal jej správně zamířit.

23
    Veselý poprvé zaváhal, bylo to při vyběhnutí, kdy míč špatně odhlavičkoval mimo své území, Vašíček tak mohl pálit do prázdné brány, ale zamířil jen vedle vzdálenější tyče.

25
    Domácí se dožadovali faulu u pokutového území soupeře, ale hra pokračuje.

25
    Ševčík naběhl na střed hrací plochu u hranice pokutového území Znojma, vystřelil do protipohybu a Veselému pomohla levá tyč.

26
    Nakopnutý míč končí opět u Veselého.

27
    Žlutou kartu dostává Štěpán (SK Sigma Olomouc B).

28
    Stáňa se sice dostal k odraženému balónu, ale míč nezasáhl tak, jak by si přál.

29
    Docela velké emoce se udály na hřišti, po několika faulech na obou stranách byla hra nakonec přerušena, karta udělena není.

32
    Domácí obrana nechala spoustu prostoru dobíhajícímu Jemelkovi, který hlavičkoval do protipohybu brankáře a do horní části jeho svatyně, avšak Veselý excelentně vytáhl míč na rohový kop.

35
    Šamánek nejprve ztečoval míč jen do protihráče, v následném souboji před bránou upadl k zemi, ale hraje se dál.

37
    Stáňa ukázal velké zrychlení, Spurný měl co dělat, aby míč před dobíhajícím znojemským hráčem odkopl do bezpečí.

39
    Hosté vyrazili do brejku dva na dva, vše překazil výborným obranným zákrokem Odehnal.

39
    Zahradníček obdržel přihrávku na střed hrací plochy, svoji ránu následně zamířil vysoko nad znojemskou bránu.

40
    Po pěkné souhře na jeden dotek hlavičkoval Stáňa jen kousek nad olomouckou bránu.

41
    Ševčík celkem zbytečně fauloval a jeho tým tak přichází o míč.

42
    Šamánek místo střely volil centr a i když si před bránu nabíhali tři jeho spoluhráči, žádný z nich na míč nedosáhl.

42
    Roh pro Znojmo.

42
    Znojmo právě vstřelilo branku!
    Šumbera poslal od rohového praporku míč na pravou stranu, kde stál nehlídaný DAVID LEDECKÝ, jenž střelou bez přípravy zamířil ke vzdálenější tyči. Spurný se jen ohlédl.

44
    V další šanci Žondra, avšak i kdyby dal gól, kvůli ofsajdu by neplatil.

45
    Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet Cihlář.

45+1
    Šumbera ještě poslal jeden centr před bránu, avšak spoluhráče nenašel.

45+1

Domácí mohou být zatím spokojenější, ačkoliv měl soupeř více gólových příležitostí, byli to oni, kdo otevřel skóre zápasu, když se tři minuty před koncem krásným gólem prosadil Ledecký. Velkou zásluhu na tomto stavu má znojemský gólman Veselý, který přivádí střelce Olomouce doslova k šílenství. Podaří se mu udržet čisté konto?

46

46
    Rohový kop Znojma.

47
    Veselý po malé domů odkopává míč daleko od své brány.

48
    Šamánek nabíhal sám na brankáře, v pokutovém území sice upadl, ale tohle rozhodně penalta být nemohla.

49
    Po následném rohu zastavil míč na brankové čáře jeden z hráčů Olomouce.

49
    Nyní Spurný rychle vyběhl z brány a míč chytil do náruče.

50
    Žondra hezky přiťukl Šumberovi, ten následně trefil jen bránícího protihráče.

53
    Dvakrát si domácí pomohli faulem, byly z toho dvě standardky, ani jednu hosté nevyužili.

53
    Roh pro Olomouc.

54
    Štěpán z podobné pozice, jako v první půli dal Ledecký gól bránu vůbec netrefil.

55
    Odehnal hlavou poslal míč do rukou svého gólmana.

57
    Hladík v dobré pozici zamířil jen do zámezí. Následovat bude odkop od znojemské brány.

58
    Helísek pohlídal míč v cestě za lajnu, Veselý opět rozehraje.

59
    Domácím se podařilo vstřelit gól, ale ten není pro ofsajd uznán.

60
    Ledecký poslal přihrávku pouze do zámezí a hosté mohou uklidnit situaci.

62
    Šamánek vybojoval pro své barvy roh.

62
    A ten se bude opakovat.

63
    Šamánek se ocitl v šanci, ale zároveň v ofsajdu.

64
    Rána Hladíka byla zblokována, následně končí míč u Veselého.

65
    Roh si zkusí i hosté.

66
    Šamánek si nabíhal před bránu, přihrávku nedostal.

67
    Nepřesná rozehrávka Znojma končí u Spurného.

69
    Hladík v největší šanci druhé půle selhal, když z hranice pokutového území poslal točenou ránu jen nad bránu.

70
    I tahle šance byla parádní, znovu Hladík, který nedokázal překonat Veselého střelou k bližší tyči.

70
    Žlutou kartu dostává Jemelka (SK Sigma Olomouc B).

73
    Domácí jsou pod tlakem, ale zatím odolávají. Veselý zasahovat nemusel.

74
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Šamánek, přichází Njire.
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B: ze hřiště odchází Zahradníček, přichází Rolinc.

76
    Domácí odkopávají míč jen ke Spurnému, který nemá v posledních minutách moc práce.

76
    Šumbera střelu z dálky neposlal mezi tři tyče.

78
    Stáňa byl při samostatném průniku faulován, následovat bude penalta.

78
    STIJEPO NJIRE zachoval chladnou hlavu, míč poslal ze svého pohledu jemnou střelou k pravé tyči, Spurný si zvolil stranu druhou.

80
    Žondra to už nestihl, Spurný bude rozehrávat od brány.

80
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B: ze hřiště odchází Cana, přichází Hýbl.

81
    Žlutou kartu dostává Žondra (1. SC Znojmo FK).

82
    Znojmo vybojovalo míč a rozehrávat bude na polovině soupeře.

83
    Šumbera se při přihrávce příliš unáhlil a míč poslal jen k brankáři hostů.

84
    Tohle byl hodně přísně posouzený faul hostů, Znojmo bude rozehrávat standardku.

84
    Míč se zatočil mimo bránu Olomouce.

85
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Stáňa, přichází Lapeš.
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B: ze hřiště odchází Hladík, přichází Schmidt.

86

87
    Hosté mají míč na kopačkách, ale čas jim ubíhá.

88
    Lapeš se vydal za míče do pokutového území, kde byl faulován Spurným, je to další penalta.

88
    Žlutou kartu dostává Spurný (SK Sigma Olomouc B).

89
    RADIM NEPOŽITEK si vybral levou stranu, Spurný sice směr jeho střely dobře vystihl, ale na míč o kousek nedosáhl.

90
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Ledecký, přichází Hříbek.

90+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

90+2
    Veselý ještě musel zasáhnout a míč chytit do rukavic.

90+2

Znojmo ve druhé půli dlouho drželo svůj těsný náskok a bránilo jednobrankový stav, nakonec jej díky dvěma penaltám navýšilo. Hosté byli několikrát velice blízko srovnání, ale doplatili na hodně mizernou koncovku, kdyby se jim podařilo srovnat, případně kdyby v první půli využili některou z tutovek a šli do vedení, zápas by se zřejmě vyvíjel jinak, ale to se už nedozvíme.

Ode mě je to pro dnešek vše, díky za pozornost a příjemný zbytek nedělního večera, užijte si prodloužený víkend a příště na počtenou. (19:50:52)