Lokeren – Brugge 0:1 (kon.) | Anderlecht – Sint-Truiden 1:0 (kon.) | Kortrijk – Genk 1:0 (kon.)
KV Kortrijk
1:0 (0:0)
KRC Genk
cz Nedeľa 27.09.2015, 20:00 • Guldensporenstadion • Belgická Jupiler Pro League • 9. kolo

Přeji vám všem hezký zbytek nedělního večera a u některého z dalších zápas na shledanou. (21:56:47)

Kortrijk zvládl domácí klání s Genkem za tři body, a naplnilo se tak předzápasové povídání o tom, že podle matematické úvahy by nyní domácí měli bodovat naplno (více níže). Genk se do zápasu prakticky za celých devadesát minut nedostal, za zmínku stojí jediný střela z vnitra pokutového území. To domácí vyslali na branku soupeře o poznání více nebezpečných projektilů, z nichž jeden našel cíl. Vítězství hráč v červených dresech je plně zasloužené.

90+5

90+5
    Kortrijk má nastavení pod kontrolou a hraje daleko od své branky.

90+4
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Kiš, přichází Papazoglou.

90+3
    Rozeběhla se již třetí nastavená minuta. Grafika nám výši nastaveného času nenabídla, ale zřejmě to bude 4 nebo 5 minut.

90+1
    Christian Kabasele fauloval, což hraje do karet Kortrijku, který tak získává minimálně další minutu k dobru.

90
    Rozeběhla se poslední minuta utkání. Kolik sudí Vanbecelaere nastaví?

88
    Kortrijk zkušeně odehrává poslední minuty zápasu v dostatečné vzdálenosti od své branky.

86
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Van Eenoo, přichází D'Haene.

85
    Je pravděpodobné, že stejně jako například v předcházejícím zápase Anderlechtu se Sint-Truidenem se dočkáme jediného gólu.

83
    I v důsledku častých střídání si nyní ani jeden z týmů nevytvořil převahu a hra neměla příliš výřečné obrysy.

82
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází De Smet, přichází Marušič.

80
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Kebano, přichází Pozuelo.

78
    Vykopávat od své branky bude Köteles.

76
    Poslední minuty sledujeme spíše klidnější pasáž zápasu, povětšinou s míčem na kopačkách domácích.

74
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Heynen, přichází Schrijvers.

70
    Genk se stále snaží o aktivní pojetí hry, ale přes dobře fungující řady Kortrijku se do žádné slibnější šance nedostal.

67
    Nyní domácí ve svém tlaku poněkud polevili, což se hned promítá ve zvýšení aktivity hostů, kteří číhají na sebemenší šanci.

65
    Žlutou kartu dostává Bryan Heynen (KRC Genk).
    65. Nebezpečná střela Kortrijku byla sražena těsně mimo.

65
    Kortrijk stupňuje svůj tlak a nyní byl velice blízko ke vstřelení druhého gólu. Několika střeleckými pokusy se postaral o pořádný závar před brankou, významnou roli v tom všem sehrál také hostující gólman Köteles, bez něhož by už hosté zřejmě prohrávali větším rozdílem. Z následného rohového kopu už domácí nezahrozili.

64
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Bailey, přichází Ünal.

62
    Genk se zatím stále ne a ne dostat do zápasu. Kortrijk mu svou aktivitou příliš prostoru nenechává. Co nyní, kdy asistent sudího odmával červeným ofsajd a míč se přesouvá na kopačky hostů?

60
    Na hřišti se nyní více diskutuje než hraje. Na půlící čáru se svým názorem přispěchal také domácí gólman Keet.

58
    Prvním napomínaným hráčem ve druhé půli je Francouz Rolland (KV Kortrijk), jenž nelibě nesl odžduchnutí do reklamního panelu po straně hřiště a šel si to vyříkat se soupeřem. Totéž pak učinil v konfrontaci s Rollandem i sudí.

57
    Další akci táhnou hosté po levém křídle.

54
    Genk se snaží dostat zpátky do zápasu, ale zatím tak činí jen zvýšeným držením míče.
    51. Kortrijk mohl vést rychle dvoubrankovým rozdílem.

51
    Köteles si nyní jistě oddychl, že další střela domácích zpoza šestnáctky mířila půl metru nad břevno.

50
    Köteles se snaží o co nejdelší nákop, dobře ví, že hra se musí odvíjet u soupeřovy branky, ačkoliv tvrdý úder hned zkraje poločasu by mohl jeho tým psychicky položit a nasměrovat k výkonu podobnému tomu z prvního dějství.
    47. Stijn De SMET - 1:0

47
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Samuel Gigot ze vzdálenosti 10 metrů od branky z první hlavičkoval míč přímo na hlavu lépe postaveného STIJNA DE SMETA, který v obležení dvou obránců poslal míč hlavou za bezmocně plachtícího brankáře Kötelese. Kortrijk tak podtrhává povedený nástup do druhého poločasu.

46
    Kortrijk začal druhou půli zhurta, tedy rohovým kopem.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21.02.

První půle se nesla pod taktovkou Kortrijku. Domácí většinu prvního dějství drželi míč na kopačkách a snažili se vyzrát na hostující obranu, povedlo se jim to ale jen v minimu případů. Ve dvou případech Genk podržel brankář Köteles, jinak domácí pálili nepřesně. Také hosté jednou výrazněji zahrozili, jinak se ale nedokázali prosadit a tahali za kratší konec. Změní na tom něco přestávka a následně druhý poločas?

45

44
    A další možnost ohrožení domácí branky trio rozhodčích ukončuje odpískaným a odmávaným ofsajdem.

44
    Hosté sice dlouho domlouvali, jak standardku zahrají, nakonec ale míč končil jen ve zdi.

43
    Jeden z domácích hráčů zahrál kousek před vlastní šestnáctkou vysoko nohou, což sudí vyhodnotil jako nebezpečnou hru a dopřává Genku výhodu přímého kopu z výborné palebné pozice.

40
    V době, kdy do konce první půle zbývá pět minut, má Kortrijk po kratší odmlce hru opět pod kontrolou.

38
    V porovnání s posledními minutami tempo zápasu lehce opadlo, přesto nyní Kortrijk po nebezpečné střele bude zahrávat roh.

34
    Na předešlé šance nyní nepřesnou hlavičkou navázal Francouz Rolland.

34
    V posledních minutách jsme svědky otevřeného fotbalu na obě strany.

33
    Genk se v posledních minutách poněkud osmělil, z čehož nyní pramenil jeho další pobyt před brankou Keeta. Ten si ale počíhal na křižný centr vlastní šestnáctkou a míč stáhl do náručí.

31
    Tomislav Kiš chtěl napodobit svého soka z před několika okamžiků, avšak neseřídil mířidla a střelu z hranice velkého vápna poslal vysoko nad branku.

30
    Je za námi půl hodina hry. Na úvodní dvojitou šanci Kortrijku v posledních minutách poměrně dobře navázal hostující Buffel, takže na šance je to 1:1, mnohem více ze hry ale mají domácí.
    28. Thomas Buffel (Genk) a jeho nádherná technická střela.

28
    Thomas Buffel měl na kopačce překvapivé vedení Genku. V souboji jeden na jednoho umotal hlavu obránci Poulainovi a zpoza hranice šestnáctky nebezpečně vypálil na vzdálenější tyč. Gólman Darren Keet však jeho střelu viděl a skvělým zákrokem míč vyškrábl nad břevno!

27
    Sledujeme stále stejný obrázek – kombinující hráče v červených dresech, ale téměř bez zakončení.

25
    Kortrijk po pětadvaceti odehraných minutách nenechává nikoho na pochybách, s jakým cílem do zápasu šel. Diktovat tempo, mít hru pod kontrolou a čekat na skuliny v hostující obraně.

23
    Kortrijk se postaral o vzrušení před brankářem Kötelesem, avšak zapomněl na zadní vrátka. Rychlým brejkem přesunuli hosté hru do druhé šestnáctky, ale Buffelův centr postrádal výšku, v důsledku čehož míč skončil jen na hlavě obránce.

21
    Jedna z mála ofenzivních akcí Genku, které měly možnost doputovat až k brankáři, končí ofsajdem.

19
    Znovu je na trávníku domácí hráč, tentokrát při hlavičkovém souboji fauloval Christian Kabasele.

18
    Prvním karetně napomínaným hráčem je Leon Bailey (KRC Genk), který zatáhl za rameno unikajícího soupeře a zabránil tím přečíslení. Sudí mu zřejmě sečetl několik jeho škraloupů, kterých už se v tomto zápase dopustil.

16
    Kortrijk získává převahu.

14
    Tentokrát se faulu dopouští domácí Nebojsa Pavlovič.

13
    V úvodu zápasu napomínaný Bailey se nyní připomíná v lepším světle, jeho dalekonosná střela ale branku míjí.

12
    Větší aktivitou přesto uplývá domácí tým. Častěji drží míč na kopačkách a byť se hraje povětšinou ve středu hřiště, více na pozoru musí být jednoznačně hostující brankář.

10
    Máme za sebou první desetiminutovku zápasu. Ta kromě dvojité super-šance domácích mnoho nepřinesla. Spíše oťukávání soupeřů.

8
    Sudí hned zkraje zápasu umravňuje faulujícího Baileyho. Kortrijk bude zahrávat přímý kop.

7
    Genk se rychle oklepal z nepříjemné zkušenosti v zadních řadách a nyní určuje tempo zápasu. Hraje se na polovině domácích, avšak bez přímého ohrožení branky.
    5. Köteles (Genk) předvedl v úvodu zápasu skvělý dvojitý zákrok.

5
    Kortrijk se dostal do první velké šance zápasu. Maďarský brankář hostů Köteles však proti střele zpoza šestnáctky vytáhl bravurní zákrok a ještě lepší proti následné dorážce z pravé strany. Díky němu je stav stále bezbrankový.

3
    V prvních minutách střetnutí jsou si soupeři vyrovnanými soky.

1
    O úvodní výkop zápasu se postarali hosté z Genku, kteří nastoupili v modrých dresech a v 1. poločase budou hrát zprava doleva. Domácí Kortrijk nastupuje celý v červeném.

1

-1
    Hráči obou týmů již jsou na hrací ploše, všechny oficiality jsou za námi a utkání tak může začít.

KV Kortrijk: Keet – Chanot, Gigot, Poulain, Van Loo, De Mets, Pavlovič, Rolland, De Smet, Kage, Kiš
    Náhradníci: Sifakis – Verstraete, Tomaševič, Van Eennoo, Marušič, Papzoglu, Kamara, Lallemand, D'Haene

KRC Genk: Köteles – Castagne, Dewaest, Kabasele, Hamalainen, Heynen, Buyens, Buffel, Bailey, Kebano, De Camargo
    Náhradníci: Bizot – Walsh, Okriashvili, Ünal, Schrijvers, Pozuelo, Ndidi

Rozhodčí: Vanbecelaere.

Taktéž Genk sbírá všechny možné výsledky od nula až po tři body, přičemž právě vítězství převažují. Genk patří mezi širší belgickou špičku a potvrzuje to i v úvodu této sezony ,kde prozatím okupuje poslední příčku později vznikající skupiny o titul. Ačkoliv je na tyto úvahy ještě příliš brzy, určitě nebude chtít Genk dohánět. A to by se mohlo stát, pokud na půdě Kortrijku nezvítězí. Bude to tuhý boj.

Kortrijk zatím jede na poměrně čitelné vlně. Pokud by se o slovo měla přihlásit pravděpodobnost, pak by Kortrijk v klání s Genkem pravděpodobně zvítězil. Má totiž na střídačku 2 remízy a 2 porážky, ale jen jedno vítězství, které by hypoteticky mohlo přijít právě dnes. Ale dost úvah a matematizování. Kortrijk je z této dvojice zatím tím horším týmem, na druhou stranu se bude těšit z podpory domácích příznivců. Šance jsou padesát na padesát.

V 9. kole belgické Jupiler Pro League se spolu utkávají mimo jiné devátý Kortrijk a šestý Genk a právě na tento duel ze středu tabulky se v tomto onlajn přenosu zaměříme. Oba soupeře dělí pět bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.