Lokeren – Brugge 0:1 (kon.) | Anderlecht – Sint-Truiden 1:0 (kon.) | Kortrijk – Genk 1:0 (kon.)
R.S.C. Anderlecht
1:0 (1:0)
Sint-Truiden VV
cz Nedeľa 27.09.2015, 18:00 • Constant Vanden Stockstadion • Belgická Jupiler Pro League • 9. kolo

Loučím se s vámi a přeji hezký zbytek večera. (19:58:48)

Anderlecht si podle očekávání připisuje další tři body do tabulky. Ačkoliv měl v zápase naprostou převahu, činí tak pouze po výsledku 1:0. Mnoho šancí domácí zahodili, závěr utkání dokonce dohrávali proti deseti hráčům, avšak i díky zahozené naprosté tutovce utkání končí pouze jednobrankovým rozdílem.

90+4

90+4
    Toto utkání již nic dalšího nepřinese.

90+3
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Okaka, přichází Sylla.

90+2
    Anderlecht nyní doslova zahodil šanci na zvýšení vedení. Okaka se svou střelou neuspěl a Dutoit ho vychytal, ale míč se odrazil ke Gilletovi, jenž po prováhání ideálního okamžiku ke střele odevzdával míč znovu Okakovi. Ten už ale tento krok nečekal a míč nezachytil. Jasná tutovka a téměř jistý gól se gólem nestávají.

90
    Rozhodčí Smet nastavuje 4 minuty nad rámec těchto devadesáti.

90
    Rozeběhla se poslední minuta druhého poločasu.

88
    Utkání se pomalu dohrává, Sint-Truiden už na vyrovnání ani nepomýšlí, hosté budou naopak rádi, pokud to skončí jen 1:0.

86
    Anderlecht nadále udržuje své šance na plný bodový zisk z tohoto zápasu velmi vysoko. Aktivní hrou udržuje dění před brankářem Dutoitem.

85
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Rherras, přichází Schils.

83
    Steven Defour (RSC Anderlecht) neproměňuje pokutový kop. Brankář Dutoit vystihl směr střely a u své pravé tyče byl včas. Defour však nekopl penaltu špatně, měl jen smůlu na stranu.

82
    Žlutou kartu za podražení nového muže na hřišti Ezekiela vidí Yvan Erichot. Navíc následuje penalta, jelikož šlo o zákrok v pokutovém území.

79
    Hosté budou utkání dohrávat v deseti hráčích! Červenou kartu za nesportovní reakci na faul, tedy nakopnutí ležícího protihráče podrážkou kopačky, dostává Victorien Angban.

78
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Ono, přichází Momi.

77
    Na hřišti se toho nyní až tolik neděje, proto jen dodejme, že na straně hostů se schyluje k dalšímu střídání.

75
    Vystřídavší Matias Suarez s krokem svého trenéra zřejmě vůbec nesouhlasí, cestou na střídačku nakopl ležící bundu a také z jeho gestikulace lze vyčíst pořádnou dávku frustrace ze svého vystřídání.

75
    Stefano Okaka stál znovu v ofsajdu.

74
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Matias Suarez, přichází Ezekiel.

71
    Anderlecht začíná znovu od půlky. Jeho aktivita z předešlého průběhu zápasu je nyní zminimalizována.

71
    Steven Defour rozehraje další standardku svého týmu, tentokrát zprava od šestnáctky.

69
    Centr do šestnáctky Sint-Truidenu přišel po několika minutách. Zatím ale s sebou nebezpečí nepřinesl.

67
    Hosté stále drží míč na svých kopačkách, byť se s ním pohybují spíše ve středu hřiště.

66
    Nyní fauloval na druhé straně Junior Edmilson ze Sint-Truidenu.

64
    Hosté zvyšují svou aktivitu, avšak po důrazném souboji před brankou domácích bude pouze vykopávat brankář Silvio Proto.

63
    Na hrací ploše se začíná přitvrzovat, a to překvapivě na obou stranách. Nyní fauloval domácí Praet, který už jednu žlutou kartu má.

60
    Stefano Okaka již zvedal ruce k oslavnému gestu z dosaženého gólu, ten ale neplatí pro postavení útočníka v metrovém ofsajdu.

59
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Mbombo, přichází Rodriguez.

58
    Po souboji domácího Praeta s Bagayokem na straně hostů žlutí rozhodčí na obou stranách. V případě Praeta za faul, u Bagayoka z důvodu dvojnásobného a nesportovního oplácení.

57
    Nakonec byli hosté ještě rádi, že v zadních řadách nebyli přečíslení. Ofenzivní hrozba z rohu byla nulová.

57
    Hráči Sint-Truidenu vybojovali rohový kop.

55
    Okaka nehraje rozhodně jednoduchý zápas, často je faulován a okopáván, jako právě nyní. Následuje standardka pro domácí.

54
    A další vzrušení před Dutoitem, který si připisuje nejdůležitější zákrok prozatímního průběhu zápasu. Tváří tvář vychytal z metru střílejícího Gilleta.

52
    Stefano Okaka byl blízko druhému gólu, esteticky povedenou střelou nůžkama ale branku těsně minul!

52
    Obrana sice centr odvrátila, avšak fialoví zůstávají na dostřel branky.

52
    Steven Defour rozehraje po faulu na spoluhráče standardku z poměrně dobré pozice a vzdálenosti 33 metrů od soupeřovy branky.

50
    Anderlecht ale zůstává při chuti a opět útočí.

48
    Ve 48. minutě mohli jít domácí do dvoubrankového vedení, avšak Gilletův centr prolétl pár centimetrů před skluzujícím Matiasem Suarezem. Dutoit si nepochybně oddychl.

47
    Tento stav po minutě končí, do hry se dostává Anderlecht. Bude to kromě asi tří okamžiků opět až do konce poločasu?

46
    Hosté chtějí dát na zřetel, že v kabině měli hlučnou patnáctiminutovku, která je nabudila k lepšímu výkonu. Zatím jsou u míče.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19.03.
    Domácí vedou po poločase 1:0.

První půle byla zcela v kompetenci domácích hráčů, Sint-Truiden se pouze bránil a za úspěch považoval to, když vůbec vystřelil na soupeřovu branku. Později dokonce, když vůbec přešel půlící čáru. Ačkoliv měli domácí místy obrovský tlak a jinak alespoň jasnou převahu, dokázali ji zužitkovat jediným gólem. O ten se ve 32. minutě hlavičkou zasloužil nejaktivnější hráč Anderlechtu Okaka.

45+1

45+1
    Sudí Wim Smet nastavuje jednu minutu.

45
    V samém závěru první půle mířil do šestnáctky Sint-Truidenu ještě jeden dlouhý centr, avšak Okaka jej hlavou poslal vysoko nad branku.

43
    První poločas se blíží ke svému závěru a vypadá to, že skončí za stavu 1:0 pro Anderlecht.

41
    Hosté mají problém s překročením půlící čáry, když ji však míč překročí, tak pouze v důsledku dlouhého nákopu.

40
    To platilo až doteď, kdy se hledištěm ozvalo jen sborové „wuuu“, a to v reakci na střelu Najara z deseti metrů, jež dosáhla rychlosti 107km/h!

39
    Stále se hraje v levé části hřiště, Dutoit ale v posledních minutách nemusel zasahovat.

35
    Centr Stevena Defoura našel přesně hlavu Guillauma Gilleta, ten ale zcela osamocen na hranici malého vápna branku minul!

34
    Cílem objektivů je opět Okaka, tentokrát ovšem jako faulovaný hráč. Standardka pro domácí.
    32. Stefan OKAKA - 1:0

32
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    V době, kdy to vypadalo, že si Anderlecht dá znovu „pohov“, padá úvodní branka zápasu. Po ofsajdově hraničním náběhu, avšak v rámci pravidel, odcentroval zleva Dennis Praet přímo na hlavu STEFANA OKAKY, který, ač atakován, neměl problém s uklizením míče do sítě! Očekávaného vedení tak domácí dosahují po půlhodině hry.

31
    Hra se lehce zklidnila, stále však platí, že za delší část provazu tahá Anderlecht.

28
    Nyní se z důvodu svého držení rozčiluje Stefano Okaka, ale s ohledem na to, že se souboj odehrával v šestnáctce Sint-Truidenu, byla by za tento incident nařízená penalta přísná.

27
    Deschacht byl podražen jedním z hostujících forvardů, Anderlecht zůstane u míče.

26
    Do hry se zapojuje také hostující gólman Dutoit, jenž stahuje do svých rukavic centr zprava.

25
    Jean-Luc Dompé střelou ze střední vzdálenosti protáhl gólmana Silvia Prota, který se ale u své pravé spojnice zhmotnil včas!

25
    Po razantním utnutí akce hostujícím obráncem propuká publikum na Constant Vanden Stockstadionu v pískot, to je ale vše, co může dělat. Zákrok byl v pořádku.

23
    Po akci zleva mohlo být v šestnáctce hostů poněkud horko, nakonec ale vše dopadlo ke spokojenosti hostujícího trenéra O'Loughlina.

22
    Dvouminutovka na vlastní půdě Anderlechtu zřejmě stačila, fialové dresy opět míří k další zteči.

20
    Po dlouhé době se Anderlecht poněkud zatáhl a jeho hráči přepustili iniciativu v zápase Sint-Truidenu.

17
    Nejblíže gólu v úvodní téměř dvacetiminutovce byl jednoznačně Guillaume Gillet, avšak osamocen před brankou, poslal míč pouze do pravé tyče Dutoitovy branky!

16
    Již několik minut se hosté nedostali takříkajíc ke slovu.

14
    Neúspěšná byla také tato akce, v jejímž počátku stál portským angažmá ošlehaný Steven Defour.

13
    V úvodu zápasu aktivní Okaka míč nedostihl na hrací ploše, a ačkoliv se vehementně rozčiluje, že míč ještě nebyl celým objemem za čárou, Dutoit bude vykopávat po právu.

11
    Centr na nabíhajícího Matiase Suareze si Dutoit pohlídal a míč před ním ukryl v rukavicích.

10
    Hosté ve žlutých dresech mají v úvodních deseti minutách problém udržet míč na svých kopačkách, tudíž se neustále musí bránit útokům Anderlechtu.

9
    Deschacht se vydal na ofenzivní výpad, ale v šestnáctce hostů neudržel stabilitu a akce s jeho pádem skončila. Ačkoliv to bylo po souboji s obráncem, rozhodčí rezolutně rozpažuje na znamení, že se bude pouze vykopávat.

8
    Anderlecht zakládá novou akci od své branky.

6
    Po rychlém brejku mohl mít brankář Sint-Truidenu Dutoit potíže, ale přihrávka na Okaku byla příliš dlouhá.

4
    Anderlecht se udržuje na polovině soupeře, avšak do žádné větší šance se zatím nedostal.

2
    První minuty jsou poznávací, oba celky se střídají v držení míče.

1
    Domácí Anderlecht nastupuje tradičně ve fialových dresech a ujme se úvodního výkopu. V prvním poločase bude útočit na branku po levé straně z pohledu hlavní kamery. Sint-Truiden hraje taktéž v jednobarevné kombinaci, avšak ve žluté.

1

-1
    Hráči obou celků již jsou na hrací ploše, utkání za okamžik začne.

RSC Anderlecht: Silvio Proto – Deschacht, Mbodj, Obradovič, Defour, Dendoncker, Gillet, Najar, Praet, Okaka, Matias Suarez
    Náhradníci: Roef – Heylen, Nuytinck, Conte, Acheampong, Kawaya, Ezekiel, Sylla, Leya Iseka, Trezeguet

Sint-Truiden VV: Dutoit – Bagayoko, Erichot, Fernandes, Rherras, Angban, Dompé, Edmilson, Schoofs, Boli, Ono
    Náhradníci: De Winter – Cuevas, Rodriguez, Nirisarike, Mbombo, Artabe, Schils, Momi

Rozhodčí: Wim Smet.

Sint-Truiden si v probíhajícím ligovém ročníku připsal o jednu porážku více než jeho dnešní soupeř, přičemž vývojová křivka obou týmů je přibližně stejná. Na porážku a remízu Sint-Truiden zareagovalo přesvědčivým venkovním vítězstvím 0:3 na půdě Westerlo a do klání s Anderlechtem jde tedy v lepší aktuální formě. Dokáže to tým převést do bodového zisku?

Anderlecht se rozhodně nemůže pyšnit nikterak stabilní formou. Z osmi zápasů dokázal být stoprocentní pouze v polovině případů, navíc zaváhání přicházejí průběžně, tedy žádné zlepšení nesledujeme. Ačkoliv je třetí místo a drobná ztráta na čelo zatím přijatelná, do budoucna bude chtít realizační tým zcela jistě zlepšit výkonnost hráčů a posunout se v tabulce ještě výše. V rozporu s tím je však bilance z posledních dvou zápas, kdy tým nedokázal zvítězit. Dokáže tuto nepříznivou sérii prolomit v domácím klání s ligovým nováčkem?

V 9. kole belgické nejvyšší soutěže na sebe narážejí dva celky z popředí tabulky. Zatímco 3. příčka v podání Anderlechtu je přibližně to, na co jsme zvyklí, v případě Sint-Truidenu se jedná a nadočekávající vstup do nového ročníku. Jedná se totiž o letošního nováčka v soutěži! Oba celky dělí jediný bod, proto budeme svědky zápasu tzv. o šest bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.