Mönchengladbach – Hamburger 3:1 (kon.) | Hannover – Brémy 1:2 (kon.)
1:2 (1:0)
Werder Brémy
Nedeľa 30.03.2014, 17:30 • HDI-Arena, Hannover • Nemecká Bundesliga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vitajte pri on-line prenose z 28. kola nemeckej Bundesligy, v ktorom sa stretnú domáci Hannover 96 a Werder Brémy.

Po 27 zápasoch patrí tímu 14. miesto so ziskom 29 bodov. V poslednom zápase prehral Werder doma proti Wolfsburgu 1:3 a aktuálne má záporné skóre 31:53. Posledných 5 zápasov: P, P, R, V, V.

Hannover 96
    Po 27 zápasoch je na 12. mieste so ziskom 29 bodov. V poslednom zápase prehral Hannover na pôde Hoffenheimu 3:1 a má záporné skóre 35:49. Posledných 5 zápasov: P, P, V, R, R.

Oba celky majú rovnaký počet bodov a jediné čo ich delí je skóre, aj preto sa dá očakávať veľmi vyrovnaný duel, ktorý bude veľmi dôležitý pre oba celky. V prvom vzájomnom meraní síl v tejto sezóne na pôde Werderu Brémy sa zrodil výsledok 3:2, v prospech Werderu Brémy a tak bude mať Hannover čo oplácať.

Hannover 96: Zieler – Sakaj, Hoffmann, Schulz, Prib – Stindl, Sané, Andreasen, Huszti – Rudņevs, Schlaudraff.
    Náhradníci: Schmidt – Ya Konan, Rajtoral, Pander, Marcelo, Bittencourt, Sulejmani.

Werder Brémy: R. Wolf – Fritz, Prödl, Caldirola, García – Junuzović, Bargfrede, Hunt, Makiadi, Elia – Di Santo.
    Náhradníci: Mielitz – Lukimya-Mulongoti, Obraniak, Gebre Selassie, Petersen, Ayçiçek, Kob Kobylanski.

Rozhodca: Schmidt – Walz, Voss.

Hráči už sú na trávniku a za malú chvíľu zápas začne. Hannover nastúpi v červených dresoch a hostia v bielych.

1

1
    Hostia sa ujali úvodnej rozohrávky.

1
    Prihrávka na Di Santa bola nepresná a loptu tak získavajú domáci.

2
    Domáci kombinujú na svojej polovici a nikam sa neponáhľajú.

3
    Úvodné minúty sa hrajú pokľudnom tempe.

4
    Prvý rohový kop získavajú domáci a zahrá ho Huszti.

4
    Husztiho center si stiahol zo vzduchu R. Wolf.

5
    Sakaj predviedol dobrú obrannú prácu a nedovolil súperovi odcentrovať.

6
    Andreasen poslal dlhý center na Stindla, ale ten nemal komu a domáci o loptu prišli.

8
    Faul Stindla na Makiadiho v strede pola a loptu majú hostia.

9
    Rudnevs teraz netrafil loptu v pokuse o volej a tá zamierila za bránkovú čiaru, ale mimo brány a odkopávať bude Zieler.

10
    Prihrávka na Rudnevsa neprešla a dobrým obranným zákrokom sa blysol Caldirola.

11
    Sané bol zastavený v strede pola, ale domáci zostávajú pri lopte aj naďalej.

13
    Fritz si zasekol loptu na hranici šestnástky súpera a krásnou obalovačkou takmer prekonal Zielera, ale ten predviedol skvelý zákrok a vytlačil loptu na rohový kop.

14
    Z rohu hostia nič nevyťažili a domáci si dali pozor.

15
    Hunt sa odhodlal k tvrdej strele a Zieler predviedol ďalší pekný zákrok, ale hostia ostávajú pri lopte.

16
    Elia faulovaný a to bude štandardka pre hostí a možnosť na center.

16
    Štandardná situácia hosťom vôbec nevyšla a loptu majú domáci.

17
    Po individuálnej práci Hunta sa lopta zo šťastím dostala k Eliovi a Zieler predviedol ďalší skvelý zákrok nohou a jeho z toho roh pre hostí.

18
    Rohový kop si domáci postrážili.

19
    Momentálne sú hostia omnoho aktívnejší smerom dopredu.

19
    Sakajova dlhá prihrávka po čiare neprešla až k Runevsovi.

20
    Po jednom zo súbojov ostal otrasený na trávniku Junuzovič, ale bude v poriadku a hrá sa ďalej.

22
    Aktuálne sa hra mierne vyrovnala a hrá sa prevažne v strede pola.

23
    Rohový kop pre domácich a ten zahrá Stindl.

23
    Hostia rohový kop odvrátili do bezpečia.

24
    Hunt teraz vysúval Eliu, ale ten bol v ofsajde a loptu budú mať domáci.

25
    Junuzovič vybojoval rohový kop pre Werder.

25
    Huntov rohový kop skončil na hlave Prödla, ale jeho hlavička minula pravú tyč Zielerovej brány.

26
    Stindlov center z ľavej strany hostia odvrátili.

27
    Veľmi nepresný center teraz predviedol Sané a Wolf bude vykopávať od svojej brány.

28
    Rudnevs nevybojoval rohový kop a loptu majú hostia.

29
    Domáci sa teraz presúvajú dopredu po pravej strane ihriska.

29
    Hunt pripravil domácich o loptu a okamžite posielal loptu dopredu na Di Santa.

30
    Stindl teraz hľadal v šestnástke Rudnevsa, ale jeho prihrávka nebola presná a Wolf si loptu postrážil a končí v jeho rukaviciach.

31
    Stindl teraz vyslal krásnu technickú strelu z hranice šestnástky a len máličko chýbalo a bol by to gól.

32
    Po pol hodine hry sa začínajú v útoku presadzovať aj domáci, ale gól sme zatiaľ stále nevideli.

33
    Makiadi bol faulovaný v strede pola a loptu budú mať hostia.

34
    Sakaj sa krásne zavesil do vzduchu a prekazil centrovanú loptu na Garcíu.

35
    Huszti vysunul Rudnevsa, ale ten si nespracoval loptu ideálne a celú akciu zastavil.

35
    Rohový kop pre domácich a ten rozohrá Stindl.

36
    Hostia roh odvrátili, ale domáci ostávajú stále pri lopte.

36
    Sané teraz chyboval v rozohrávke, ale hostia to nedokázali potrestať.

37
    García centroval z ľavej strany a lopta sa napokon k Huntovi ani k Di Santovi nedostala.

38
    Fritzov dlhý center odhlavičkoval za postrannú čiaru Schulz a hostia ostanú pri lopte.

39
    Huntov center na Eliu, ale rozhodca píska ofsajd.

40
    Fritz bol faulovaný v okolí stredovej čiary a lopta ostane na kopačkách hostí.

41
    Ďalší ofsajd hostí a v ňom Elia.

42
    Hunt si teraz v dobrej pozícii nerozumel s Makiadim a nepresná prihrávka dala možnosť ísť dopredu domácim.

42
    Stindl vybojoval priamy voľný kop z veľmi dobrej pozície.

43
    Hannover dal gól!
    A domáci otvárajú skóre! Loptu si postavil SZABLOCS HUSZTI a svojou ľavačkou našiel skulinku v múre hostí a poslal loptu nechytateľne k pravej tyči.

45
    Pri lopte domáci a naďalej útočia a snažia sa pridať ešte jeden gól.

45+1
    Rohový kop pre domácich zahrá Stindl.

45+1
    Nadstavuje sa jedna minúta a hostia zvládli rohový kop odvrátiť do bezpečia.

45+1

Po prvom polčase vedú domáci 1:0 a to keď sa v závere polčasu v 43. minúte trafil z priameho voľného kopu Huszti. Domáci toho až tak veľa smerom dopredu nepredviedli a tak s vedením po prvom polčase môžu byť maximálne spokojný, naopak hostia spálil v úvode zápasu niekoľko veľmi dobrých šancí a môže ich mrzieť že sa nepresadili. Uvidíme čo prinesie druhý polčas, ktorý začne približne o 18:30.

Hráči už sa vracajú na hraciu plochu a za chvíľu začne druhý polčas.

46

46
    V druhom polčase sa rozohrávky ujali domáci.

47
    Hostia to skúšajú po ľavej strane, ale tam je obrana domácich pozorná.

47
    Fritzovi prihrávka nevyšla a k lopte sa dostávajú domáci.

48
    Hostia kombinujú až späť ku svojmu brankárovi a ukľudňujú hru.

49
    Sakajovi teraz prihrávka nevyšla a daroval tak loptu súperovi.

50
    Stindl teraz predviedol dobrú individuálnu prácu pokryl si loptu a vrátil ju dozadu späť k svojim obrancom.

51
    Huszti bol faulovaný Bargfredem a loptu tak majú domáci.

51
    Stindl to skúsil z veľkej diaľky, ale lopta zamierila len mimo tri tyče.

52
    Elia na ľavej strane vysunul Garcíu a ten vybojoval rohový kop pre hostí.

53
    Rohový kop od Junuzoviča končí v Zielerových rukaviciach.

54
    Stindl teraz predviedol zbytočný útočný faul na Fritza a môže byť rád že neuvidí žltú kartu.

55
    Andreasen má niečo z dresom a musel mu byť vymenení za nový a hra môže pokračovať.

56
    Sakajov center z pravej strany bol zblokovaný, ale bude z toho rohový kop pre domácich.

57
    Rohový kop od Stindla hostia odvrátili.

57
    Werder Brémy dali gól!
    A je vyrovnané! Elia poslal krásny oblúčik na FRANCA DI SANTA a ten po rýchlom spracovaní okamžite vystrelil k ľavej tyči a vybiehajúci Zieler nemal šancu.

59
    No a hostia sú jak obliaty živou vodou a naďalej útočia a využívajú psychickú výhodu.

60
    Prödl si teraz za svoj nedovolený zákrok vyslúžil žltú kartu.

62
    Pomer striel:
    HAN 3 – 7 BRE
    Ofsajdy:
    HAN 0 – 7 BRE

63
    Sakaj posielal dlhú loptu na Schlaudraffa a ten ju nestihol zachytiť v ihrisku.

63
    Striedanie v tíme Hannover 96: z ihriska odchádza Salif Sané, prichádza Leonardo Bittencourt..

64
    Rohový kop pre hostí.

64
    Domáci ho odvrátili, ale pri lopte ostávajú hostia.

65
    Hunt sa už rútil do šance, ale bol v ofsajde a rozhodca si to všimol.

66
    V druhom polčase je k videniu útočnejší futbal z oboch strán.

67
    Sakajovi center z pravej strany vôbec nevyšiel a Fritz loptu odvrátil do bezpečia.

68
    Rohový kop pre domácich.

68
    Wolf si rohový kop stiahol zo vzduchu a dopredu môžu ísť hostia.

69
    Bittencourt bol faulovaný na pravej strane ihriska a to je možnosť na center pre domácich.

69
    Domáci zo štandardky nič nevyťažili a dopredu sa dostali naopak hostia.

70
    Makiadi poslal pekný center do šestnástky na Di Santa a ten len tesne minul bránu domácich a k lopte sa takmer ešte dostal Elia, ale hostia zo šance gól nevyťažili.

72
    Hra sa nám teraz trošku ukludnila a hrá sa prevažne v strede pola.

73
    Prödlova dlhá nakopávaná lopta nikoho nenašla a Prödl iba odovzdal loptu domácim.

74
    Domáci teraz kombinujú pomaličky a dávajú si načas na svojej polovici.

75
    Teraz Sakaj nedokázal spracovať dlhú loptu a bude sa striedať.

75
    Striedanie v tíme Hannover 96: z ihriska odchádza Artjoms Rudņevs, prichádza Didier Ya Konan.

77
    Andreasen sa z ničoho nič ocitol v obrovskej príležitosti a Wolf predviedol famózny zákrok krkom, ktorým dokázal loptu vytlačiť na rohový kop.

78
    Po ošetrení Wolfovho krku sa pokračuje v hre rohovým kopom.

78
    Po rohovom kope pred viedol faul Andreasen a loptu tak budú mať hostia.

79
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Eljero Elia, prichádza Nils Petersen.

80
    Huszti si vybojoval faul v okolí rohovej zástavky a sám štandardnú situáciu zahrá.

80
    Domáci zo štandardnej situácie vyťažili rohový kop.

81
    Rohový kop Husztiho hostia napokon krkolomne, ale zvládli.

82
    Teraz sa hrá veľmi útočný futbal z oboch strán a hra sa prelieva zo strany na stranu vo vysokom tempe.

82
    Ďalší rohový kop domácich ktorý zahral Stindl, ale ani tentokrát z neho nič domáci nevyťažili.

83
    Lars Stindl si vyslúžil za svoje diskusie smerom k rozhodcovi žltú kartu.

84
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Aaron Hunt, prichádza Theodor Gebre Selassie.

86
    Ya Konan sa už predieral do šance, ale Wolf si situáciu svojim vybehnutím postrážil.

87
    K záveru zápasu to z priebehu hry vyzerá na remízu, ale nechajme sa prekvapiť čo prinesú posledné minúty.

88
    Hra sa teraz prevažne odohráva v strede pola.

89
    Di Santo bol faulovaný vo vzdušnom súboji a ostáva trocha otrasený.

90
    Di Santo si narazil s Makiadim, ale Sakaj predviedol dobrý obranný zákrok.

90
    Junuzovič vyslal technickú strelu a vybojoval rohový kop.

90
    Tak a hostia udreli z rohového kopu! Caldirola zahral rohový kop a lopta sa zniesla až na hlavu SEBASTIANA PRODLA a ten posiela hostí do vedenia.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

90+1
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Cédric Makiadi, prichádza Assani Lukimya-Mulongoti.

90+2
    V závere sa k nebezpečnej hlavičke ešte dostal Schulz, ale Wolf predviedol skvelý zákrok a to vyzerá že to bola posledná šanca domácich.

Skončil sa zápas 28. kola nemeckej Bundesligy medzi domácim Hannoverom a Werderom Brémy a to výsledkom 1:2. V druhom polčase to veľmi dlho vyzeralo na remízu, ale v 90. minúte udrel z rohového kopu Prödl a poslal hostí do vedenia a vsietil tak aj víťazný gól hostí. V tomto veľmi dôležitom zápase napokon domáci obišli bodovo naprázdno a hostia získali veľmi cenné tri body.

To je na dnes odo mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dnešného dňa. Dovidenia pri ďalších on-line prenosoch. (19:28:14)