Mönchengladbach – Hamburger 3:1 (kon.) | Hannover – Brémy 1:2 (kon.)
1:2 (1:0)
Werder Brémy
Nedeľa 30.03.2014, 17:30 • HDI-Arena, Hannover • Nemecká Bundesliga

To je na dnes odo mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dnešného dňa. Dovidenia pri ďalších on-line prenosoch. (19:28:14)

Skončil sa zápas 28. kola nemeckej Bundesligy medzi domácim Hannoverom a Werderom Brémy a to výsledkom 1:2. V druhom polčase to veľmi dlho vyzeralo na remízu, ale v 90. minúte udrel z rohového kopu Prödl a poslal hostí do vedenia a vsietil tak aj víťazný gól hostí. V tomto veľmi dôležitom zápase napokon domáci obišli bodovo naprázdno a hostia získali veľmi cenné tri body.

90+2
    V závere sa k nebezpečnej hlavičke ešte dostal Schulz, ale Wolf predviedol skvelý zákrok a to vyzerá že to bola posledná šanca domácich.

90+1
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Cédric Makiadi, prichádza Assani Lukimya-Mulongoti.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

90
    Werder Brémy dali gól!
    Tak a hostia udreli z rohového kopu! Caldirola zahral rohový kop a lopta sa zniesla až na hlavu SEBASTIANA PRODLA a ten posiela hostí do vedenia.

90
    Junuzovič vyslal technickú strelu a vybojoval rohový kop.

90
    Di Santo si narazil s Makiadim, ale Sakaj predviedol dobrý obranný zákrok.

89
    Di Santo bol faulovaný vo vzdušnom súboji a ostáva trocha otrasený.

88
    Hra sa teraz prevažne odohráva v strede pola.

87
    K záveru zápasu to z priebehu hry vyzerá na remízu, ale nechajme sa prekvapiť čo prinesú posledné minúty.

86
    Ya Konan sa už predieral do šance, ale Wolf si situáciu svojim vybehnutím postrážil.

84
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Aaron Hunt, prichádza Theodor Gebre Selassie.

83
    Lars Stindl si vyslúžil za svoje diskusie smerom k rozhodcovi žltú kartu.

82
    Ďalší rohový kop domácich ktorý zahral Stindl, ale ani tentokrát z neho nič domáci nevyťažili.

82
    Teraz sa hrá veľmi útočný futbal z oboch strán a hra sa prelieva zo strany na stranu vo vysokom tempe.

81
    Rohový kop Husztiho hostia napokon krkolomne, ale zvládli.

80
    Domáci zo štandardnej situácie vyťažili rohový kop.

80
    Huszti si vybojoval faul v okolí rohovej zástavky a sám štandardnú situáciu zahrá.

79
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Eljero Elia, prichádza Nils Petersen.

78
    Po rohovom kope pred viedol faul Andreasen a loptu tak budú mať hostia.

78
    Po ošetrení Wolfovho krku sa pokračuje v hre rohovým kopom.

77
    Andreasen sa z ničoho nič ocitol v obrovskej príležitosti a Wolf predviedol famózny zákrok krkom, ktorým dokázal loptu vytlačiť na rohový kop.

75
    Striedanie v tíme Hannover 96: z ihriska odchádza Artjoms Rudņevs, prichádza Didier Ya Konan.

75
    Teraz Sakaj nedokázal spracovať dlhú loptu a bude sa striedať.

74
    Domáci teraz kombinujú pomaličky a dávajú si načas na svojej polovici.

73
    Prödlova dlhá nakopávaná lopta nikoho nenašla a Prödl iba odovzdal loptu domácim.

72
    Hra sa nám teraz trošku ukludnila a hrá sa prevažne v strede pola.

70
    Makiadi poslal pekný center do šestnástky na Di Santa a ten len tesne minul bránu domácich a k lopte sa takmer ešte dostal Elia, ale hostia zo šance gól nevyťažili.

69
    Domáci zo štandardky nič nevyťažili a dopredu sa dostali naopak hostia.

69
    Bittencourt bol faulovaný na pravej strane ihriska a to je možnosť na center pre domácich.

68
    Wolf si rohový kop stiahol zo vzduchu a dopredu môžu ísť hostia.

68
    Rohový kop pre domácich.

67
    Sakajovi center z pravej strany vôbec nevyšiel a Fritz loptu odvrátil do bezpečia.

66
    V druhom polčase je k videniu útočnejší futbal z oboch strán.

65
    Hunt sa už rútil do šance, ale bol v ofsajde a rozhodca si to všimol.

64
    Domáci ho odvrátili, ale pri lopte ostávajú hostia.

64
    Rohový kop pre hostí.

63
    Striedanie v tíme Hannover 96: z ihriska odchádza Salif Sané, prichádza Leonardo Bittencourt..

63
    Sakaj posielal dlhú loptu na Schlaudraffa a ten ju nestihol zachytiť v ihrisku.

62
    Pomer striel:
    HAN 3 – 7 BRE
    Ofsajdy:
    HAN 0 – 7 BRE

60
    Prödl si teraz za svoj nedovolený zákrok vyslúžil žltú kartu.

59
    No a hostia sú jak obliaty živou vodou a naďalej útočia a využívajú psychickú výhodu.

57
    A je vyrovnané! Elia poslal krásny oblúčik na FRANCA DI SANTA a ten po rýchlom spracovaní okamžite vystrelil k ľavej tyči a vybiehajúci Zieler nemal šancu.

57
    Rohový kop od Stindla hostia odvrátili.

56
    Sakajov center z pravej strany bol zblokovaný, ale bude z toho rohový kop pre domácich.

55
    Andreasen má niečo z dresom a musel mu byť vymenení za nový a hra môže pokračovať.

54
    Stindl teraz predviedol zbytočný útočný faul na Fritza a môže byť rád že neuvidí žltú kartu.

53
    Rohový kop od Junuzoviča končí v Zielerových rukaviciach.

52
    Elia na ľavej strane vysunul Garcíu a ten vybojoval rohový kop pre hostí.

51
    Stindl to skúsil z veľkej diaľky, ale lopta zamierila len mimo tri tyče.

51
    Huszti bol faulovaný Bargfredem a loptu tak majú domáci.

50
    Stindl teraz predviedol dobrú individuálnu prácu pokryl si loptu a vrátil ju dozadu späť k svojim obrancom.

49
    Sakajovi teraz prihrávka nevyšla a daroval tak loptu súperovi.

48
    Hostia kombinujú až späť ku svojmu brankárovi a ukľudňujú hru.

47
    Fritzovi prihrávka nevyšla a k lopte sa dostávajú domáci.

47
    Hostia to skúšajú po ľavej strane, ale tam je obrana domácich pozorná.

46
    V druhom polčase sa rozohrávky ujali domáci.

46

Hráči už sa vracajú na hraciu plochu a za chvíľu začne druhý polčas.

Po prvom polčase vedú domáci 1:0 a to keď sa v závere polčasu v 43. minúte trafil z priameho voľného kopu Huszti. Domáci toho až tak veľa smerom dopredu nepredviedli a tak s vedením po prvom polčase môžu byť maximálne spokojný, naopak hostia spálil v úvode zápasu niekoľko veľmi dobrých šancí a môže ich mrzieť že sa nepresadili. Uvidíme čo prinesie druhý polčas, ktorý začne približne o 18:30.

45+1

45+1
    Nadstavuje sa jedna minúta a hostia zvládli rohový kop odvrátiť do bezpečia.

45+1
    Rohový kop pre domácich zahrá Stindl.

45
    Pri lopte domáci a naďalej útočia a snažia sa pridať ešte jeden gól.

43
    Hannover dal gól!
    A domáci otvárajú skóre! Loptu si postavil SZABLOCS HUSZTI a svojou ľavačkou našiel skulinku v múre hostí a poslal loptu nechytateľne k pravej tyči.

42
    Stindl vybojoval priamy voľný kop z veľmi dobrej pozície.

42
    Hunt si teraz v dobrej pozícii nerozumel s Makiadim a nepresná prihrávka dala možnosť ísť dopredu domácim.

41
    Ďalší ofsajd hostí a v ňom Elia.

40
    Fritz bol faulovaný v okolí stredovej čiary a lopta ostane na kopačkách hostí.

39
    Huntov center na Eliu, ale rozhodca píska ofsajd.

38
    Fritzov dlhý center odhlavičkoval za postrannú čiaru Schulz a hostia ostanú pri lopte.

37
    García centroval z ľavej strany a lopta sa napokon k Huntovi ani k Di Santovi nedostala.

36
    Sané teraz chyboval v rozohrávke, ale hostia to nedokázali potrestať.

36
    Hostia roh odvrátili, ale domáci ostávajú stále pri lopte.

35
    Rohový kop pre domácich a ten rozohrá Stindl.

35
    Huszti vysunul Rudnevsa, ale ten si nespracoval loptu ideálne a celú akciu zastavil.

34
    Sakaj sa krásne zavesil do vzduchu a prekazil centrovanú loptu na Garcíu.

33
    Makiadi bol faulovaný v strede pola a loptu budú mať hostia.

32
    Po pol hodine hry sa začínajú v útoku presadzovať aj domáci, ale gól sme zatiaľ stále nevideli.

31
    Stindl teraz vyslal krásnu technickú strelu z hranice šestnástky a len máličko chýbalo a bol by to gól.

30
    Stindl teraz hľadal v šestnástke Rudnevsa, ale jeho prihrávka nebola presná a Wolf si loptu postrážil a končí v jeho rukaviciach.

29
    Hunt pripravil domácich o loptu a okamžite posielal loptu dopredu na Di Santa.

29
    Domáci sa teraz presúvajú dopredu po pravej strane ihriska.

28
    Rudnevs nevybojoval rohový kop a loptu majú hostia.

27
    Veľmi nepresný center teraz predviedol Sané a Wolf bude vykopávať od svojej brány.

26
    Stindlov center z ľavej strany hostia odvrátili.

25
    Huntov rohový kop skončil na hlave Prödla, ale jeho hlavička minula pravú tyč Zielerovej brány.

25
    Junuzovič vybojoval rohový kop pre Werder.

24
    Hunt teraz vysúval Eliu, ale ten bol v ofsajde a loptu budú mať domáci.

23
    Hostia rohový kop odvrátili do bezpečia.

23
    Rohový kop pre domácich a ten zahrá Stindl.

22
    Aktuálne sa hra mierne vyrovnala a hrá sa prevažne v strede pola.

20
    Po jednom zo súbojov ostal otrasený na trávniku Junuzovič, ale bude v poriadku a hrá sa ďalej.

19
    Sakajova dlhá prihrávka po čiare neprešla až k Runevsovi.

19
    Momentálne sú hostia omnoho aktívnejší smerom dopredu.

18
    Rohový kop si domáci postrážili.

17
    Po individuálnej práci Hunta sa lopta zo šťastím dostala k Eliovi a Zieler predviedol ďalší skvelý zákrok nohou a jeho z toho roh pre hostí.

16
    Štandardná situácia hosťom vôbec nevyšla a loptu majú domáci.

16
    Elia faulovaný a to bude štandardka pre hostí a možnosť na center.

15
    Hunt sa odhodlal k tvrdej strele a Zieler predviedol ďalší pekný zákrok, ale hostia ostávajú pri lopte.

14
    Z rohu hostia nič nevyťažili a domáci si dali pozor.

13
    Fritz si zasekol loptu na hranici šestnástky súpera a krásnou obalovačkou takmer prekonal Zielera, ale ten predviedol skvelý zákrok a vytlačil loptu na rohový kop.

11
    Sané bol zastavený v strede pola, ale domáci zostávajú pri lopte aj naďalej.

10
    Prihrávka na Rudnevsa neprešla a dobrým obranným zákrokom sa blysol Caldirola.

9
    Rudnevs teraz netrafil loptu v pokuse o volej a tá zamierila za bránkovú čiaru, ale mimo brány a odkopávať bude Zieler.

8
    Faul Stindla na Makiadiho v strede pola a loptu majú hostia.

6
    Andreasen poslal dlhý center na Stindla, ale ten nemal komu a domáci o loptu prišli.

5
    Sakaj predviedol dobrú obrannú prácu a nedovolil súperovi odcentrovať.

4
    Husztiho center si stiahol zo vzduchu R. Wolf.

4
    Prvý rohový kop získavajú domáci a zahrá ho Huszti.

3
    Úvodné minúty sa hrajú pokľudnom tempe.

2
    Domáci kombinujú na svojej polovici a nikam sa neponáhľajú.

1
    Prihrávka na Di Santa bola nepresná a loptu tak získavajú domáci.

1
    Hostia sa ujali úvodnej rozohrávky.

1

Hráči už sú na trávniku a za malú chvíľu zápas začne. Hannover nastúpi v červených dresoch a hostia v bielych.

Hannover 96: Zieler – Sakaj, Hoffmann, Schulz, Prib – Stindl, Sané, Andreasen, Huszti – Rudņevs, Schlaudraff.
    Náhradníci: Schmidt – Ya Konan, Rajtoral, Pander, Marcelo, Bittencourt, Sulejmani.

Werder Brémy: R. Wolf – Fritz, Prödl, Caldirola, García – Junuzović, Bargfrede, Hunt, Makiadi, Elia – Di Santo.
    Náhradníci: Mielitz – Lukimya-Mulongoti, Obraniak, Gebre Selassie, Petersen, Ayçiçek, Kob Kobylanski.

Rozhodca: Schmidt – Walz, Voss.

Oba celky majú rovnaký počet bodov a jediné čo ich delí je skóre, aj preto sa dá očakávať veľmi vyrovnaný duel, ktorý bude veľmi dôležitý pre oba celky. V prvom vzájomnom meraní síl v tejto sezóne na pôde Werderu Brémy sa zrodil výsledok 3:2, v prospech Werderu Brémy a tak bude mať Hannover čo oplácať.

Hannover 96
    Po 27 zápasoch je na 12. mieste so ziskom 29 bodov. V poslednom zápase prehral Hannover na pôde Hoffenheimu 3:1 a má záporné skóre 35:49. Posledných 5 zápasov: P, P, V, R, R.

Po 27 zápasoch patrí tímu 14. miesto so ziskom 29 bodov. V poslednom zápase prehral Werder doma proti Wolfsburgu 1:3 a aktuálne má záporné skóre 31:53. Posledných 5 zápasov: P, P, R, V, V.

Vitajte pri on-line prenose z 28. kola nemeckej Bundesligy, v ktorom sa stretnú domáci Hannover 96 a Werder Brémy.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.