Feyenoord – GA Eagles 5:0 (kon.) | Cambuur – Alkmaar 0:0 (kon.) | Amsterdam – Twente 3:0 (kon.)
Kerkrade – Waalwijk 0:1 (kon.) | Den Haag – Zwolle 1:1 (kon.)
Ajax Amsterdam
3:0 (1:0)
FC Twente
cz Nedeľa 30.03.2014, 14:30 • Amsterdam ArenA • Holandská Eredivisie

Pro dnešek se s Vámi loučím a brzy u dalších onlajnů na shledanou. (16:22:54)

Statistiky zápasu

Držení míče: 52% : 48%
    Střely celkem: 10:14
    Střely na bránu: 6:4
    Rohové kopy: 3:6
    Fauly: 7:13

Ajax Amsterdam zvyšuje po dnešním vítězství svůj náskok v tabulce na osm bodů, před druhým Feyenoordem, který v poledne zvítězil vysoko 5:0 nad G. A. Eagles. Naopak Twente se propadá na pátou příčku, se ztrátou dvou bodů na druhé místo, zaručující vstupenku do milionářské Ligy mistrů.

90
    Nastavuje se pouhá minutka.

89
    Twente se v závěru snaží alespoň o zkorigování výsledku. To se však neděje ani po nevydařené hlavičce Borvena z bezprostřední blízkosti.

87
    Centr Corony končí pouze v rukavicích Cillessena.

82
    Na posledních deset minut se podívá na hřiště Corona, odchází Promes.

81
    Obětavý, ale i riskantní skluz Denswila ve vápně přerušil obrovskou šanci Promese, který už se chystal střílet úplně sám před Cillessenem.

79
    Ze hřiště odchází střelec třetí branky Bojan Krkič, jeho místo zaujme Duarte.

73
    Mokhtarovu přihrávku na poslední chvíli zastavil Denswil a následně odkopl míč na roh.

70
    Ze hřiště odchází nejprve Boilesen, jehož nahradí Poulsen. Za hosty potom Gutiérrez, druhým směrem se vydává Brama.

69
    Dnes nevýrazného Castaignose nahrazuje Borven.

65
    Ajax právě vstřelil branku!
    Domácí udeřili z dalšího rychlého brejku. Klaassen se nikým neatakován v klidu rozhlédl a přihrál na vápno, kde už stál připravený BOJAN KRKIČ a nádhernou střelou pod břevno zvyšuje skóre – 3:0.

63
    Twente boj nevzdává a i nadále podniká jeden útok za druhým.

62
    Sigthorsson nahrazuje v útoku Kishnu.

58
    Bojana prostrčil míč do vápna na nabíhajícího van Rhijna, ten se neukvapil a před brankářem ještě stihl přihrát na LAASE SCHONEHO, který už neměl problém dopravit míč do prázdné branky – 2:0.

55
    Centr Mokhtara končí v náručí Cillessena.

53
    Twente je v druhém poločase daleko aktivnější než v tom prvním. Ajax se už dobrých pár minut pouze brání.