Omsk – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Vladivostok 2:3 (kon.) | Jekaterinburg – Chabarovsk 5:1 (kon.)
Barys – Novokuzneck 5:3 (kon.) | Čerepovec – Nižnekamsk 1:0 (kon.) | Jaroslavľ – Ufa 4:2 (kon.)
A. Mytišči – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Lev 0:3 (kon.) | Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk 0:2 (kon.)
S.Moskva – Novgorod 1:2 (kon.) | Dinamo Minsk – Viťaz 0:2 (kon.) | Záhreb – Kazaň 6:5 (kon.)
Doneck – D. Moskva 2:3 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavľ
4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
HC Salavat Julajev Ufa
Streda 11.12.2013, 16:00KHL

Tak aj v tretej tretine sme videli dva góly. Opäť po jednom na každej strane. V poslednej dvadsaťminútovke boli aktívnejší hostia, ktorí sa snažili znížiť, prípadne aj otočiť stav stretnutia.
    Domáci im ale zasadili rozhodujúci úder v 55. minúte, ale v 59. sa predsa len podarilo hráčom hostí dať druhý gól. Ich výkon bol sympatický, keďže aj v dobe, keď prehrávali o tri góly sa tlačili dopredu a snažili sa prekonať domáceho gólmana.
    Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (18:24:46)

60:00

58:54
    Salavat Ufa dala gól!
    Tak predsa sa to podarilo! Snaha hostí je pretavená do gólu.IGOR MIRNOV unikol a po kľučke prekonal Sanforda. Asistencie: Kolcov, Zubarev.

58:32
    Hráči Ufy len vyhadzujú na zakázané uvoľnenie niekoľký raz za sebou.

56:00
    Snaha hostí je sympatická.

54:11
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!
    A je rozhodnuté. Toto bol posledný kliniec do "rakvy" Ufy. Po buly vypálil od modrej čiary Gorochov. Jeho spoluhráči sa snažili o dorážku, no nakoniec sa to podarilo PAVLOVI KRASKOVSKIMU. Asistencia: Gorochov.

52:47
    Hrá sa v plnom počte na oboch stranách.

50:47
    Oddychový čas domácich.

50:47
    Kapustin poslal puk mimo ľadovej plochy, a tak dostal dvojminútový trest.

50:11
    Hrá sa 5 na 5.

48:54
    Strelu Záborského aj Hartikainena brankár zneškodnil.

48:11
    Krasnovskij zahákoval a dostal dvojminový trest. Podarí sa Ufe znížiť náskok domácich?

44:20
    Hostia síce pália, ale niektoré strely mieria mimo svätyňu domáceho tímu,

43:30
    Čo sa týka hry, tak Ufa je lepšia a Jaroslav len bráni.

43:00
    Kolcov vypálil a gólman Sanford vytiahol krásny zákrok. Skóre sa stále nemení.

42:23
    Ufa sa tlačí dopredu, snaží sa, ale zatiaľ sú domáci veľmi pozorní.

41:16

40:21
    Hostia majú k dispozícii presilovú hru v pomere 3:5. Makarov vypálil na bránu domácich, ale brankár bol v strehu.

40:01

Dnešné stretnutie sleduje 9000 divákov.

Druhá tretina nám priniesla tiež dva góly. Najprv na rozdiel jedného gólu znížil Chlystov. No už o 11 minút zvýšil na rozdiel dvoch gólov Musatov. Na konci druhej tretiny sa nám roztrhlo vrece s vylučovanými hráčmi.

40:00

39:16
    A ďalšie vylúčenie. Domáci hráč Plotnikov ponúka Ufe slušnú šancu na zníženie.

38:45
    Sily sa opäť vyrovnajú. Na strane domácich sa previnil Vasiljev, ktorý dostal menší trest za držanie.

38:15
    A hostia budú hrať opäť v oslabení. Mereskin za podrazenie dostal menší trest. Ak pomýšľajú hostia na otočenie zápas, mali by hrať čistejšie.

37:45
    Ufa zostala po poslednom góle otrasená.

36:25
    V druhej tretine sú síce aktívnejší hostia, no domácim sa podarilo vsietiť ďalší gól. Za gól môže v podstate sám Volkov, keďže mu nahadzovaný puk vypadol a IGOR MUSATOV ho so šťastím pretlačil do siete. Asistencie: Ilja Gorochov.

35:10
    Petrov vypálil na brankára Volkova, no ten puk zachytil, a tak sa skóre nemení.

32:42
    Jeden hráčov hostí zakončoval z ostrého uhla, no brankár Sanford túto situáciu vyriešil. Síce so značnými problémami, ale vyriešil.

32:09
    Skrátená presilová hra, ktorú mali domáci k dispizícii nepriniesla žiadnu zaujímavú šancu.

30:57
    Začína skrátená presilovka domácich.

30:09
    Sily na ľade sa vyrovnajú. Makarov fauloval a za nedovolené bránenie si odsedí dve minúty.

28:57
    Vylúčenie aj na strane domáceho tímu. Vitalij Višnevskij zahral vysokou hokejkou a rozhodca ho "odmenil" dvomi minútami.

28:20
    V druhej tretine sú zase lepší hostia. Sanford je v permanencii.

27:00
    Stepanov sa pokúšal dostať puk za Sanfordov chrbát, ale nebol úspešný.

25:50
    Jaroslav momentálne skôr vyčkáva na svoju chvíľu a prípadnú chybu hostí.

24:08
    Tak aj hostia sa konečne presadili. Kapitán DENIS CHLYSTOV dostal presnú prihrávku a z prvej prekonal brankára Sanforda.

22:45
    Mirnov chcel ohroziť brankára hostí, ale strela mu vôbec, ale vôbec nevyšla!

22:00
    Zatiaľ sa toho príliš neudialo. Puky sú nahadzované a brankári zatiaľ veľa práce nemali.

20:01

Prvej tretine jasne dominoval domáci tím, ktorý si vypracoval niekoľko sľubných šancí. K dispozícii mal aj dve presilové hry, no využili iba tú druhú, kedy zvýšili na 2:0.
    Prvý gól však padol už v 11. minúte, kedy sa presadil Petrov. O dve minúty neskôr, počas už spomínanej presilovej hry, prekonal gólmana Averin.
    Hráči Ufy sú dnes nepresní, často sa dostávajú do offsidu. Na ich hokejkách vôbec nie je pokoj.
    Uvidíme či sa ich hra zlepší po prestávke. Zostaňte s nami.

20:00

18:30
    Hostia sa všmožne snažia, ale Lokomotiv je v prvej tretine jasne lepším družstvom.

17:30
    Posledné dve akcie hostí zastavila ich nepresnosť respektíve offside.

16:30
    Galimov to myslel dobre, ale jeho spoluhráči ho nepochopili. Keď sa totiž obtočil okolo brány, tak pred ňou nebol pripravený žiadny z jeho spoluhráčov.

15:18
    Dubrovskij si nakorčuľoval do stredu ihriska a vystrelil. Ale Sanford všetko videl a puk pokojne skryl do svojej lapačky.

12:44
    Druhú presilovú hru už domáci využívajú. Od modrej pálil EGOR AVERIN a aj on prekonáva Volkova. Asistencie: Kronwall a Holos.

12:13
    A opäť tu máme vylúčenie a opäť na strane hostí. Hartikainen si posedí dve minúty.

10:32
    Domáci síce nevyužili presilovú hru, ale pár sekúnd po jej skončení otvárajú skóre zápasu.
    Na pravej strane bol voľný JURIJ PETROV, ktorý svojou delovkou prekonal Volkova.

10:24
    Hráči hostí sú už v plnom počte.

9:40
    Domáci hrajú presilovku dobre, majú hernú prevahu.

8:24
    Máme tu prvé vylúčenie v zápase. Za podrazenie dostáva menší trest Kolcov a domáci tím má šancu streliť otvárací gól dnešného duelu. Podarí sa im to?

7:05
    Ufa si teraz vytvorila tlak, ale gól z toho nebol.

6:24
    Hartikainen vypálil, ale jeho strela bola zblokovaná.

5:23
    Kolcov z ľavej strany vypálil puk, ale brankár ho vyráža do bezpečia.

3:37
    A máme tu prvú obrovskú príležitosť duelu, v ktorej sa ocitli hráči domácich. Po strele Averina brankárovi puk vypadol a len tesne šiel vedľa pravej tyčky!

3:13
    Hartikainen otestoval pozornosť Sanforda. Brankár uspel.

3:00
    V strednom pásme sa k puku dostal Korenev, ktorý sa napokon dostal aj do zakončenia, ale brankár hostí bol pripravený a strela domáceho hráča mu nenarobila problémy.

1:30
    Hra sa teraz odohráva najmä v rohoch klziska.

00:10
    Hneď z úvodu preveril domáceho brankára Slovák Záborský.

00:01

Vítam vás pri ďalšom z prenosov KHL na našej internetovej stránke. Dnes sa stretnú 8. Lokomotiv Jaroslavľ a 3. HC Salavat Julajev Ufa.

Domácemu tímu sa príliš nedarí. Z posledných štyroch zápasov dva vyhrali a dva prehrali. Porazili CSKA Moskva 3:1, potom podľahli Dinamu Riga vonku 1:4, v Prahe porazili Lev až po predĺžení 1:0 a posledný zápas proti HC Slovanu Bratislava prehrali vonku 3:5.

Ufa sa momentálne vezie na víťaznej vlne, keďže z posledných troch zápasov neprehrala ani jeden. Posleným tímom, ktorému sa podarilo ju zdolať bol Avtomobilist Jekaterinburg. Nasledujúci zápas proti Yugra Chanty Mansijsk vyhrali síce po predĺžení 3:2, ale vyhrali. Ďalšie dva zápasy už boli jednoznačnejšie: najskôr proti Avantgardu Omsk vyhrali 3:2 a potom rozstrieľali Barys Astana 6:3.

Uvidíme, kto vyhrá dnes.
    Vzájomné zápasy hovoria v prospech hostí, ktorí trikrát vyhrali a dvakrát prehrali, a to vždy len o jeden gól.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Petra Beblavá

Góly a asistencie: 11. Petrov, 13. Averin (Kronwall, Holos), 37. Musatov (Gorochov), 55. Kraskovskij (Gorochov) – 25. Chlystov, 59. Mirnov (Kolcov, Zubarev)

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik) – Vasiljev, Gorochov, Kronwall, Holos, Zotov, Višnevskij, Jakovlev – Konkov, Apalkov, Plotnikov – Musatov, Averin, Kapustin – Černikov, Petrov, Kraskovskij – Kornejev, Galimov, Romancev – Mokšancev
    HC Salavat Julajev Ufa: Volkov (Romanov) – Sopel, Kulda, Višnevskij, Sčitov, Zubarev, Kolcov, Babčuk, Gurkin – Makarov, Hartikainen, Záborský – Mereskin, Chlystov, Dubrovskij – Mirnov, Pihlstrom, Kajgorodov – Stepanov, Gorošanskij, Pankov

Rozhodca: Gamaljev, Soin – Aljošin, Nesterov