NY Islanders – Pittsburgh 2:3 (po pr.) | Toronto – San Jose 2:4 (kon.) | Washington – Carolina 1:4 (kon.)
Columbus – Tampa Bay 1:0 (kon.) | Florida – Ottawa 2:4 (kon.) | Chicago – Dallas 3:4 (kon.)
Nashville – Vancouver 1:3 (kon.) | Edmonton – Arizona 2:6 (kon.) | Anaheim – LA Kings 2:3 (0:1 po s.n.)
Edmonton Oilers
2:6 (1:1, 1:2, 0:3)
Arizona Coyotes
cz Streda 04.12.2013, 03:30 • Rexall Place, Edmonton • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (06:35:19)

Nejvíce času na ledě: Justin Schultz 25:23 – Oliver Ekman-Larsson 24:45

Branky a nahrávky: 10. Perron (Arcobello), 40. Perron (Hemský, Hall) – 4. Boedker (Vrbata, Schlemko), 27. Vrbata (Ribeiro, Morris), 28. Doan (Ribeiro, Boedker), 45. Ribeiro (Doan, Moss), 50. Yandle (Boedker, Vermette), 51. Moss (Ekman-Larsson, Halpern). Po třetinách: 1:1, 1:2, 0:3. Rozhodčí: Rooney, St. Laurent – Barton, Devorski. Diváci: 16839.

Dnešní zápas se dlouho vyvíjel ve prospěch Coyotes. Už ve 4. minutě skóre otevřel v přesilové hře za Vrbatovy asistence Mikkel Boedker. V polovině první třetiny ale srovnal stav zápasu David Perron.

V druhé třetině se už hosté dostali do trháku, nejdříve se ve 27. minutě svou devátou trefou v sezóně prosadil Radim Vrbata, který se tímto gólem vyšvihl do čela statistik českých hráčů v letošní sezóně, aktuálně má na svém kontě 24 bodů za 9 gólů a 15 asistencí!

Přesně minutu po Vrbatově brance se prosadil také kapitán Coyotes Shane Doan, který sklepl do sítě nahození Mika Ribeira, který zakončil zápas pro změnu se třemi body (1+2). Ještě do přestávky ale snížil v přesilovce svou druhou trefou v zápase David Perron.

Ve třetí třetině se už ale skóre měnilo pouze na straně hostů. Ve 45. minutě se trefil Mike Ribeiro, v polovině závěrečného dějství zasadil Olejářům pověstného bůra Keith Yandle a dílo chvíli na to dokončil David Moss, který tak stanovil konečné skóre na 6:2 pro Coyotes!

59:16
    Ještě se bude jednou vylučovat, tentokrát ale na obou stranách, David Perron dostává 2 minuty za sekání, Jeff Halpern 2 minuty za krosček.

59:16
    Jakupov zblízka dorážel, Smith je ale v brankovišti králem.

58:53
    Rozhodčí už odpustili hostům dva icingy, už se čeká na konec.

58:30
    Řekl bych, že už i domácí hráči se těší, až utkání skončí.

57:48
    Morris je na ledě, Kojoti hrají v plném počtu.

57:38
    Dubnyk si nyní vůbec neporozuměl se svými spoluhráči a puk tak přihrál Halpernovi přímo na hokejku.

57:02
    Sam Gagner zůstal za hostující brankou ležet, hra je přerušena, útočník domácích se ale po chvilce sám zvedl z ledu a míří na střídačku.

56:39
    Další střela Taylora Halla sražena do ochranné sítě.

56:09
    Smith zlikvidoval 2 Hallovy střely, hosté už jsou ve čtyřech!

55:48
    Hosté půjdou na 19 vteřin do třech! Za sekání je vyloučen Derek Morris.

55:40
    Taylor Hall se dostal k zajímavé bekhendové střele, Smith opět zasahuje.

55:01
    Po další střele Justina Schultze od modré čáry měl Mike Smith už větší problémy, puk se naštěstí pro něj odrazil za branku.

54:32
    Nahození Justina Schultze sraženo do ochranné sítě, vhazovat se bude po Smithově levici.

54:07
    Nyní už je ten konflikt vážnější, Andrew Ference se pustil do křížku s Jordanem Szwarzem, oba vyfasují pětiminutový trest za bitku. Dvouminutový trest za vražení na hrazení dostává ještě Tim Kennedy, Oilers si tak zahrají přesilovku.

53:42
    Kojoti se usadili v útočném pásmu, k bekhendové střele se odhodlal Radim Vrbata, Dubnyk zasahuje.

53:07
    Na domácích hráčích je vidět již značná frustrace, Joensuu se nyní nepohodl s Mossem, vše se ale obejde bez nějakého vážnějšího konfliktu.

52:31
    Icing Oilers.

52:13
    Jakupov se v mezikruží dostal k dorážce, z otočky ale nezamířil přesně.

51:06
    Hosté mohli přidat další branku, Halpernovu střelu ale tentokrát Dubnyk zlikvidoval.

50:15
    Phoenix právě vstřelil branku!
    Neuběhla ani minuta od posledního gólu Yandlea a hosté se radují opět! Po nahození Ekmana-Larssona od modré čáry se k dorážce nadvakrát dostal DAVID MOSS, který procedil již šestý kotouč za Dubnykova záda! Asistence: Oliver Ekman-Larsson a Jeff Halpern.

49:33
    V podstatě hned z protiútoku se po levé straně prohnal obránce KEITH YANDLE, domácí hráči mu dali tolik času a prostoru, že se Yandle s ničím nepáral a tvrdou ranou přesně do šibenice poslal pátý zářez do domácí sítě! Asistence: Mikkel Boedker a Antoine Vermette.

49:22
    Ference nabízel střílenou přihrávkou na teč Arcobellovi, Smith dokázal s problémy zasáhnout, poté se hostující brankář musel přemístit na druhou tyč, aby zlikvidoval rychlý výpad Naila Jakupova!

48:46
    Vrbata nyní vypomáhal svým spoluhráčům až za vlastní brankou, z pozice, kde by normálně měl operovat, pak mohl pálit Anton Bělov, jeho střelu ale srazili hostující obránci na tribunu.

48:07
    Mike Smith lapil střelu Grebeškova od modré čáry.

47:43
    Domácí hráči každopádně zvyšují svůj tlak v útočném pásmu.

47:10
    Justin Schultz dnes nemá svůj den, po menším tlaku Coyotes zbabral přihrávku, puk poslal přesně na hokejku Dereka Morrise.

46:20
    Will Acton z dobré pozice pouze minul branku.

45:31
    Domácí se snaží o rychlou odpověď, Hallova pětka se ale nyní dostala do postavení mimo hru.

44:46
    Hosté si berou dvoubrankový náskok na své hokejky zpět! Moss s Doanem vybojovali za brankou v souboji s Justinem Schultzem kotouč, dlouholetý kapitán Coyotes Doan pak puk poslal před branku, kde se zcela volný zjevil MIKE RIBEIRO, pro kterého už nebyl problém zacílit přesně! Asistence: Shane Doan a David Moss.

43:48
    Szwarz tentokrát dojel vyhození dříve než obránce, icing se tak nepíská, mladý útočník Kojotů ale rázem přišel o puk.

42:32
    Smith nejdříve musel zasahovat proti pokusu Halla, poté se individuálně snažil prosadit Nugent-Hopkins, ani on ale neuspěl.

42:05
    Icing hostů.

41:51
    Branka není uznána, pokračovat se bude za stavu 2:3!

41:51
    Moss si nejdříve odstoupil, aby ještě trefil Dubnyka. Poté přišla další parádní přihrávka od Ribeira z rohu kluziště, Moss nejdříve opět trefil domácího brankáře, poté ale ze vzduchu sklepl puk do sítě. Hlavní sudí ale ihned ukazoval, že branka neplatí, jede se ale ještě poradit s videorozhodčím.

41:08
    Michael Stone letos předvádí svou střeleckou parádu ve velkém, z pozice obránce už dokázal vstřelit 7 branek v sezóně, jeho nejnovější střelecký pokus ale zastavil Devan Dubnyk.

40:36
    Hostující hráči pouze nahodili puk do útočného pásma a jako jeden muž míří střídat.

Nejvíce času na ledě: Justin Schultz 16:41 – Oliver Ekman-Larsson 17:16

Ve druhé třetině jsme viděli velice zajímavý hokej, hosté se dvěma brankami dostali do trháku, Olejáři nakonec v poslední minutě druhé části hry alespoň snížili na rozdíl jediné branky, třetí třetina tak bude ještě hodně zajímavá.

Ve 27. minutě se po skvělé přihrávce Ribeira podeváté v sezóně trefil Radim Vrbata. Přesně o minutu později se navíc lehkou tečí po další skvěle Ribeirově pobídce prosadil i kapitán Coyotes Shane Doan.

Domácím se dvoubrankový náskok soupeře dokázalo zmírnit až v poslední minutě druhé periody, když se v přesilovce podruhé v zápase trefil David Perron. Po dvou třetinách tak Coyotes vedou na ledě Oilers 3:2.

40:00

39:30
    Zakázané uvolnění Coyotes.

39:09
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí nakonec přesilovou hru využívají, po krkolomné kombinaci u mantinelu, přihrál Aleš Hemský od zadního mantinelu před branku, kde byl připraven DAVID PERRON, jenž svou druhou trefou v zápase snižuje na rozdíl jediné branky! Asistence: Aleš Hemský a Taylor Hall.

38:32
    Hosté vyhazují až k Dubnykovi.

38:01
    Další vyloučení na straně Coyotes, trest za příliš mnoho hráčů na ledě míří odsedět Mikkel Boedker.

38:01
    Hosté v ofsajdu.

37:20
    Murphy je již na ledě, hosté tak své další oslabení přestáli.

37:02
    Jeff Halpern se v oslabení dostal do samostatného úniku, který ale nedokázal nijak zakončit.

36:15
    Po hezké kombinaci v početní výhodě pálil Nugent-Hopkins, Smith parádně zasáhl betonem!

35:20
    Domácí si zahrají další přesilovou hru, za držení je vyloučen mladý obránce Coyotes Connor Murphy.

34:31
    Chipchura parádně našel před brankou volného Szwarze, jeho bekhendovou střelu ale Dubnyk vyrazil do bezpečí.

33:02
    Vermette z levé strany přestřelil Dubnykovu branku.

32:53
    Smyth je na ledě, Olejáři jsou kompletní.

32:35
    Ekman-Larsson se dostal do velmi slušné pozice, zamířil ale mimo tři tyče.

31:55
    Yandleovu ránu se snažil před brankou tečovat Hanzal, Dubnyk ale i tak dokázal zasáhnout.

31:30

31:13
    Morris z trestné lavice prchá rovnou na střídačku, začíná přesilovka hostů.

30:53
    Síly na ledě se vyrovnají, za sekání je vyloučen Ryan Smyth, 20 vteřin se tak bude hrát ve čtyřech, poté bude následovat přesilová hra Coyotes.

30:46
    Gagner se nyní zamotal do svých kliček a domácí opět ztrácí útočnou třetinu.

30:10
    Nahození Justina Schultze od modré čáry skončilo u Davida Mosse, který posléze osvobozuje svůj tým.

29:49
    Taylor Hall se dnes snaží hodně střílet, jeho další pokus zastavil Smith.

29:13
    Derek Morris dostává menší trest za hákování.

29:02
    Hall mohl rychle snížit, svůj souboj se Smithovým betonem ale prohrál.

27:56
    Akce hostů ale pokračovala a nakonec se mohou Kojoti také radovat. Lehounké nahození Mika Ribeira od modré čáry tečoval SHANE DOAN mimo Dubnykův dosah! Asistence: Mike Ribeiro a Mikkel Boedker.

27:48
    Mikkel Boedker přispěchal s další střelou, Dubnyk zasahuje.

26:56
    Jak nenápadná akce! Ribeiro se dostal u levého mantinelu k puku, parádním pasem našel před brankou zcela volného RADIMA VRBATU, pro kterého už nebyl žádný problém dostat puk do poloprázdné branky! Asistence: Mike Ribeiro a Derek Morris.

26:37
    Taylor Hall se dostal až za hostující za obranu, svou kličku ale nedotáhl.

26:04
    Stone je na ledě, hosté jsou kompletní.

25:32
    Jeff Halpern se nyní dostal v oslabení i do zakončení, jeho slabou střelu Dubnyk v pohodě zkrotil.

25:00
    Hosté dostali puk alespoň do středního pásma.

24:29
    Smith se nestihl pořádně přesunout, Eberle si toho ale nevšiml a se svou střelou vyčkával.

24:04
    První přesilovku v zápase si zahrají Oilers, za hákování je vyloučen Michael Stone.

23:38

23:27
    Radim Vrbata nabral po pravé straně rychlost, jeho rána ale nebyla přesná.

23:09
    Ryan Smytk skryl svou střelu za obránce, jeho skoro jmenovec Smith si ale v brance Coyotes poradil.

22:16
    Ribeirovo nahození sražené do ochranné sítě.

21:28
    Doan se svou střelou v úvodu druhé třetiny neprosadil, následuje zakázané uvolnění Coyotes.

Nejvíce času na ledě: Andrew Ference 8:06 – Keith Yandle 10:11

Do dnešního zápasu vstoupili hosté z Phoenixu o něco lépe, brzy jim byla nabídnuta přesilová hra za faul Perrona, kterou hosté dokázali využít, když se ve 4. minutě prosadil z dorážky Mikkel Boedker, asistenci na jeho brance si připsal Radim Vrbata, pro kterého to byl již 23. bod v ročníku (8+15)!

Domácí ale dokázali zanedlouho vyrovnat, právě hříšník, po jehož faulu Kojoti otevřeli skóre utkání, tedy David Perron se svou desátou brankou v sezóně dokázal prosadit v 10. minutě. Brance Oilers předcházela hrubá chyba Davida Schlemka v rozehrávce. Po první dvacetiminutovce tak Edmonton hraje s Phoenixem nerozhodně 1:1.

20:00

19:57
    Petry je na ledě, druhé oslabení Oilers přestáli bez újmy.

19:28
    Hanzal tečoval před brankou střelu Ekmana-Larssona od modré čáry, Dubnyk ale dokázal zasáhnout.

18:59
    Druhá početní výhoda Coyotes v zápase zatím vůbec nevychází, na led přichází druhá přesilovková lajna.

18:33
    Další tvrdá střela Keitha Yandlea sražená za branku.

18:06
    Po Yandleově nahození se k dorážce opět dostal Vermette, minul ale branku.

17:57
    Kennedy získal kotouč ve středním pásmu, jeho průnik podél levého mantinelu zastavil Jeff Petry jen s pomocí nedovoleného bránění.

17:30
    V ofsajdu na druhé straně pro změnu Jesse Joensuu.

17:00
    Vermette se dostal do postavení mimo hru.

15:59
    Kojoti se opět musí bránit ve vlastní obranné třetině.

15:05
    Mladá první lajna domácích ale nyní motá svým soupeřům hlavy v útočném pásmu, parádní střídání lajny Eberle, Nugent-Hopkins, Hall!

14:36
    Eberleho akce s Hallem byla pohledná, gólem ale neskončila, stejně jako dorážka Nugenta-Hopkinse.

13:56
    Halpern zastavil průnik Justina Schultze podél mantinelu už v zárodku, u puku ale zůstávají Oilers.

13:08
    Dubnyk měl s nahozením Murphyho od modré čáry potíže, naštěstí pro něj nikdo nebyl před brankou připraven na dorážku.

12:54
    Další kombinaci hostů Olejáři zastavili, jejich následný protiútok ale zastavil pro změnu ofsajd.

12:16
    Vrbata rychle vysprintoval dopředu, jeho spoluhráči mu ale neposlali dobrou přihrávku.

11:41
    Vrbata vyslal Hanzala do útoku, ten se v tísni dostal ale do velkého úhlu, odkud Dubnyka nemohl příliš ohrozit.

11:07
    Chybu v útočném pásmu nyní předvedli domácí, Boedker se ujal puku a společně s Doanem může postupovat dopředu.

10:31
    Dubnyk zastavil střelu Keitha Yandlea.

09:51
    Hrubá chyba v rozehrávce přímo nabídla domácím vyrovnání! Schlemko namazal přímo na hokejku Arcobella, který situaci 3 proti 2 vyřešil přenecháním kotouče DAVIDU PERRONOVI, který prostřelil Smithe krátkou svižnou střelou z mezikruží! Asistence: Mark Arcobello.

09:17
    Dvě zakázaná uvolnění v krátké chvíli za sebou v podání Coyotes.

08:16
    Aleš Hemský je dnes střelecky hodně aktivní, zřejmě ho jeho branka v posledním zápase Oilers proti Dallasu po pětizápasovém půstu hodně navnadila.

06:06
    Po velké řadě nepřesností ve středním pásmu se k dalšímu střeleckému pokusu dostal Ryan Jones, Smith opět pozorný.

04:32
    Jakupov se snažil vyrovnat, jeho střelu ale zastavil Mike Smith.

03:37
    I přes nepříliš povedenou přesilovku se hosté nakonec prosazují. Po Schlemkově nahození se Vrbatova teč ještě neujala, následná dorážka MIKKELA BOEDKERA už ale ano! Asistence: Radim Vrbata a David Schlemko.

03:11
    Vrbatova zbrklá přihrávka opět připravila Kojoty o útočné pásmo.

02:39
    Domácí hokejisté se už dvakrát dokázali osvobodit.

02:06
    Po střele Ekmana-Larssona se k dorážce dostal Antoine Vermette, ani nadvakrát ale nedokázal procpat kotouč za Dubnyka!

01:48
    Uvidíme první přesilovou hru, kterou si zahrají hosté, za nedovolené bránění je vyloučen David Perron.

01:31
    Aleš Hemský se odhodlal k další střele, Smith opět zasahuje, předtím byl nepříjemně zasažen do kotníku od domácího kapitána Ference Martin Hanzal.

01:04
    Shane Doan se svými kumpány z útoku uvízl v ofsajdu.

00:56
    Smith si připisuje první zákrok, střílel Aleš Hemský.

00:38
    První útok hostů končí bez úspěchu.

00:01

Edmonton Oilers: Dubnyk (LaBarbera) – Ference, Petry, J. Schultz, Grebeškov, Bělov, N. Schultz – Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – Perron, Arcobello, Jakupov – Hemský, Gagner, Jones – Joensuu, Acton, Smith

Phoenix Coyotes: Smith (Greiss) – Ekman-Larsson, Stone, Morris, Yandle, Schlemko, Murphy – Moss,Ribeiro, Doan – Vrbata, Hanzal, Kennedy – Boedker, Vermette, Klinkhammer – Szwarz, Halpern, Chipchura

Rozhodčí: Rooney, St. Laurent – Barton, Devorski.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ
    (v závorce statistiky hráčů v letošní sezóně)

Phoenix Coyotes:
    Radim VRBATA – 24 zápasů, 22 bodů (8+14)
    Martin HANZAL – 23 zápasů, 22 bodů (8+14)
    Zbyněk MICHÁLEK – 20 zápasů, 4 body (0+4)
    Rostislav KLESLA – 15 zápasů, 3 body (1+2)