NY Islanders – Pittsburgh 2:3 (po pr.) | Toronto – San Jose 2:4 (kon.) | Washington – Carolina 1:4 (kon.)
Columbus – Tampa Bay 1:0 (kon.) | Florida – Ottawa 2:4 (kon.) | Chicago – Dallas 3:4 (kon.)
Nashville – Vancouver 1:3 (kon.) | Edmonton – Arizona 2:6 (kon.) | Anaheim – LA Kings 2:3 (0:1 po s.n.)
Washington Capitals
1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Carolina Hurricanes
cz Streda 04.12.2013, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Všem příznivcům hokeje přeji příjemný zážitek při sledování nočních zápasů NHL. Já se zaměřím na utkání mezi Washingtonem Capitals a Carolinou Hurricanes, což je také souboj týmů, které spadají do Metropolitní divize. Lépe si letos vede celek z hlavního města USA, který nasbíral o pět bodů více než jeho noční soupeř a v konferenční tabulce mu patří sedmá příčka. Hurricanes jsou jedenáctí a zatím marně nahánějí pozice, jež by zaručovaly účast v play-off.

Carolina Hurricanes:
    Carolina dosud nasbírala 25 bodů a v tabulce Východní konference je až jedenáctá. Problémem Hurikánů je především střílení gólů, pouze 57 branek z 27 zápasů není dobrá bilance. Střelecky se trápí například loňský objev Jiří Tlustý a tak, jak by mohli, nebodují ani další tahouni jako Alexander Sjomin nebo Jordan Staal. Z posledních osmi duelů Canes zvítězili jen dvakrát, poslední dva zápasy skončily prohrou Caroliny. Otřes mozku dnes v noci nepustí do hry Alexandera Sjomina, nejistý je pak start obránců Andreje Sekery a Tima Gleasona.

Nejproduktivnější hráč: Eric Staal – 19 bodů (6+13)
    Nejlepší střelec: Eric Staal a Nathan Gerbe – 6 gólů

Washington Capitals:
    Capitals jsou v tabulce Východní konference sedmí se 30 body. Hráči Washingtonu sice zvítězili v základní hrací době pouze šestkrát, ale v dalších osmi duelech utrhli druhý bod v prodloužení nebo nájezdech a především díky tomu se drží v elitní osmičce konferenčního pořadí. Caps se mohou v ofenzivě spoléhat na nejlepšího střelce celé NHL, kterým je s 21 góly Alexander Ovečkin a jeho dvorního nahrávače Nicklase Bäckströma, jenž nasbíral už 19 asistencí. Trenér Adam Oates bude postrádat druhého brankáře Michala Neuvirtha (zranění v dolní části těla) a také útočníka Brookse Laicha, jenž podle kouče potřebuje po zranění dohnat tréninkové manko. Koleno obránce Johna Erskina se stále lepší, ale není jasné, zda se vrátí do sestavy už dnes.

Nejproduktivnější hráč: Alexander Ovečkin – 29 bodů (21+8)

Československá stopa:
    Martin Erat (WSH) – 24 zápasů, 7 bodů (0+7)
    Jiří Tlustý (CAR) – 27 zápasů, 7 bodů (3+4)
    Radek Dvořák (CAR) – 22 zápasů, 5 bodů (3+2)
    Andrej Sekera (CAR) – 25 zápasů, 13 bodů (5+8)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Alzner, Green, Schmidt, Strachan, Orlov – Ovečkin, Bäckström, Johansson – Brouwer, Grabovskij, Fehr – J. Ward, Beagle, Chimera – Wilson, Erat, Volpatti. Trenér: Adam Oates

Carolina Hurricanes: Peters (C. Ward) – Hainsey, Faulk, Komisarek, Sekera, Harrison, Bellemore – Ruutu, E. Staal, Skinner – Dwyer, J. Staal, Tlustý – Lindholm, Nash, Gerbe – Dvořák, Malhotra, Bowman. Trenér: Kirk Müller

Rozhodčí: Pollock, Watson – Nansen, Pancich.

00:01

00:22
    Bojuje se v rohu za brankou Caroliny.

01:08
    Pokus Jordana Staala byl sražen do ochranné sítě.

01:23
    Bellemore vypálil od modré. Jeho střela byla ještě tečována a skončila na břevně!

01:53
    Johansson hledal před brankou Grabovského, běloruský forvard však nezpracoval přihrávku.

03:23
    Velká šance domácích. Po velkém závaru před brankovištěm Hurricanes se snažil dotlačit puk za brankovou čáru Chimera. Peters puk drží.

04:17
    Strachanovu střelu podržel Peters. Domácí přidávají na tempu.

05:35
    Gerbe mířil na bližší tyč, Holtby si situaci pohlídal a kotouč vyrazil.

06:16
    Pobyt Caroliny v útočném pásmu, Harrisonova střela však až na branku neprošla.

07:09
    Ovečkin z rohu nahazoval před branku, kde nedokázal usměrnit puk do branky Bäckström. Vzápětí nedosáhl před brankovištěm na kotouč ani Ovečkin.

08:18
    Už se hraje hodně dlouho bez přerušení.

08:32
    Pokus Sekery od mantinelu branku Caps netrefil.

09:01
    Na ledě Martin Erat, který bojoval za brankou Hurikánů o kotouč. Ten však získali hosté.

09:38
    Až teď je hra přerušena, Carolina zahrála na icing.

09:59
    Jedovatá střela Ovečkina z pravé strany jen těsně minula Petersovu branku.

10:21
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hosté vedou! Eric Staal našel zpoza branky JEFFA SKINNERA, který z velkého úhlu vypálil a kotouč propadl Holtbymu přes beton, který měl přiložený u bližší tyče, do branky. Dobrou práci odvedl i Ruutu, který domácímu gólmanovi stínil. Asistence: Eric Staal.

12:00
    Chimera se odvážně vrhl do útočného pásma, ale o kotouč ho nakonec připravil Bellemore.

12:44
    Beagle zametl kotouč do brankoviště, kde ho přikryl pozorný Peters.

12:44
    Komerční přestávka.

12:50
    Ihned po buly pálil od modré Alzner, Peters udržel kotouč ve výstroji před dojíždějícími hráči.

13:09
    Postavení mimo hru v podání domácích.

13:25
    Hurricanes se dopustili zakázaného uvolnění, hra se stěhuje před Peterse.

14:30
    Orlov před útočnou modrou nečekaně přibrzdil a tím vystavil své spoluhráče do ofsajdu. Další reklamní přestávka.

15:00
    Pět minut před koncem úvodní části přichází první vyloučení zápasu. Beagle podrazil obránce Faulka.

15:11
    A hned velký závar před Holtbym, který domácí gólman se štěstím přestál. Nejprve se bekhendem neprosadil Eric Staal a po něm ani dorážející Skinner.

16:19
    Teď už se Caps dobře brání a vyhazují.

16:54
    Domácí opět vyhazují a toto oslabení přežijí.

17:00

17:30
    Po střele Greena se puk odrazil mezi kruhy, kde byl Johansson. Ten však vystřelil přesně do těla Peterse.

18:02
    Canes zahráli na zakázané uvolnění.

18:41
    Hráči Washingtonu se snaží vyrovnat do konce třetiny. Střelu Carlsona však podržel v lapačce Peters.

19:18
    Chimera se od mantinelu natlačil až před Peterse, ten bekhendové zakončení domácího útočníka pokryl.

19:23
    Další zákrok Peterse po střele hned po buly.

19:35
    Domácí budou hrát přesilovku, Bowman vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.

19:42
    Z levého kruhu pálil z voleje Ovečkin. Peters se stačil přesunout a kotouč je v jeho držení.

20:00

Po první třetině mohou být spokojenější hráči Caroliny, kteří odešli do šaten s vedením 0:1. Skóre utkání otevřel v 11. minutě Skinner, jenž střelou z úhlu překvapil Holtbyho. Capitals v závěru úvodní části zvyšovali tlak, ale vyrovnání se zatím nedočkali.

Střely na branku v 1. třetině – 12:9

Další třetina začne přibližně ve 2:03.

V úvodu druhé třetiny Washington čeká ještě 95 vteřin přesilové hry.

20:01

20:33
    Hostům se podařilo vyhodit a mohou vystřídat.

20:54
    Carlsonovu střelu z první Peters betonem vyrazil.

21:23
    Další Petersův zákrok. Na jeho vyrážečce skončila střela Johanssona z mezikruží.

21:36

22:07
    Kotouč skončil na lavičce Washingtonu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

22:38
    Opět Peters, který ve svém brankovišti zalehl volný kotouč. Brankář Hurikánů dnes působí velice jistě.

23:19
    Erat to zkoušel bekhendem, ale trefil jen bránícího hráče.

23:50
    Nash donutil k činnosti také Holtbyho, ten má puk pod sebou.

24:06
    Ovečkin střílí opravdu ze všech pozic. Nyní to zkoušel z nulového úhlu, kotouč přizvedl mimo hrací plochu Sekera.

25:07
    Ostrou střelu Brouwera z pravého kruhu kryje opět pozorný Peters.

25:36
    Ruutu nedovoleně bránil Beagla a je na dvě minuty vyloučen.

25:54
    Bäckström našel na modré Carlsona, jehož ránu má Peters na hrudi.

26:08
    Ovečkin přebíral kotouč v postavení mimo hru.

26:31
    Hosté dostali kotouč až za branku soupeře a šetří cenné sekundy.

26:59
    Canes vyhazují.

27:38
    Hosté v plném počtu, Capitals se přesilovka vůbec nepovedla.

27:46
    Sražená střela Ruutua doletěla do ochranné sítě. Komerční přestávka.

28:02
    Zakázané uvolnění domácích.

28:25
    Carolina již nápor Washingtonu otupila, nyní se hraje bez větších šancí.

29:23
    Tato pasáž není moc záživná, na icing pro změnu zahráli Hurricanes.

30:07
    Bäckström se nedokázal natlačit až před Peterse. Poté zblokoval Ovečkinův pokus obránce Bellemore.

31:18
    Po nenápadné akci je to 0:2 pro Hurikány! JEFF SKINNER si najel na dlouhou přihrávku od obránce Harrisona, podél levého mantinelu se dostal do útočného pásma a ranou zápěstím na bližší tyč zaskočil Holtbylo. Druhý gól Skinnera v utkání. Asistenci si připisuje i brankář Peters. Asistence: Jay Harrison a Justin Peters.

32:42
    Je tu reklamní přestávka.

32:48
    Hosté budou hrát přesilovku, vyloučen je Grabovskij.

33:58
    Po střele Faulka se puk odrazil mimo domácí tyče.

34:09
    Canes využívají přesilovku a vedou již o tři branky! ANDREJ SEKERA si na modré vyměnil puk se Skinnerem a prostřelil Holtbyho, který měl zakrytý výhled. Asistence: Jeff Skinner a Eric Staal.

35:02
    S Washingtonem je to už hodně špatné. Po střele Harrisona se kotouč od Radka Dvořáka dostal až k JIŘÍMU TLUSTÉMU, který bekhendovou ranou na vzdálenější tyč pokořil domácího gólmana – 0:4. Asistence: Radek Dvořák a Jay Harrison.

36:56
    Domácí zažili čtyři minuty hrůzy, když mezi 32. až 36. minutou hned třikrát inkasovali. Dnes to už budou mít hodně těžké.

37:32
    Ruutu upadl po kontaktu s domácím obráncem, ale pískat se nebude.

37:51
    Teď už ano a vylučovat se bude na straně Caroliny. Komisarek potrestán za držení.

38:24
    Hostům se podařilo vyhodit.

38:39
    A znovu.

39:01
    Od modré čáry vypálil Alex Ovečkin, ale puk má pod betony Justin Peters.

39:10
    Gerbe donutil Holtbyho k zákroku a vybojoval buly v útočném pásmu.

39:10
    A navíc je vyloučen Ovečkin, který zahákoval Erica Staala.

39:44
    Skinner odvezl obránce Greena až za branku a sám se dostal do střelecké pozice. Holtby proti hostujícímu kanonýrovi tentokrát uspěl.

40:00

Po druhé třetině to vypadá, že o vítězi zápasu je již jasno. Hurricanes se hned třikrát trefili mezi 32. až 36. minutou a vedou v hlavním městě Spojených států už 0:4. Branky stříleli Jeff Skinner, jenž se prosadil už podruhé v zápase, Andrej Sekera a také český útočník Jiří Tlustý.

Střely na branku ve 2. třetině – 7:14, celkem – 19:23

Další třetina začne přibližně ve 2:59.

Hosté zahájí třetí část v početní výhodě. Na trestné sedí Ovečkin.

V brance Washingtonu je Philipp Grubauer, který nahradil Holtbyho!

40:01

40:42
    Grubauer si připsal první zákrok po střele Sekery od modré.

40:58
    A další přidal po ráně Skinnera z pravého kruhu. Domácí brankář má puk na hrudi.

41:11

42:12
    Malhotra nahazoval od červené čáry, Grubauer puk posunul ke svým spoluhráčům.

43:14
    Z ledu se teď hodně těžce zvedá domácí zadák Nate Schmidt, kterého u mantinelu dohrát tvrďák Ruutu.

44:07
    Domácí útočník Troy Brouwer vyloučen na dvě minuty za krosček.

44:36
    Ruutu vyzkoušel Grubauera ranou z pravého kruhu, německý brankář domácích obstál a udržel puk na svém těle.

44:44
    A Grubauer nyní vytáhl efektní semafor proti ráně Skinnera!

45:36
    Domácí si teď počínali i v oslabení aktivně. Nepříjemnou střelu Bäckströma musel likvidovat Peters.

45:36
    A navíc je vyloučen Jiří Tlustý za hákování.

46:10
    Začíná zkrácená přesilovka Capitals.

46:39
    Washington právě vstřelil branku!
    Caps soupeře přimáčkli před jeho branku. Peters ještě výtečně vychytal Chimeru, ale na střelu MIKA GREENA, jenž se nacházel v ideální pozici mezi kruhy, už lapačkou nedosáhl ani on. Asistence: Alexander Ovečkin a Jason Chimera.

48:04

48:04
    Green domácím přeci jen vykřesal ještě malou jiskřičku naděje. Capitals by však co nejrychleji potřebovali další gól.

48:51
    Eric Staal od mantinelu prověřil Grubauera, ten vyráží do rohu.

50:03
    Od modré vypálil Carlson, Peters jeho bombu vyrazil.

50:35
    Grabovskij byl jednoznačně stažen rukama k ledu, tady se mělo vylučovat...

50:52
    Máme tu další reklamní přestávku, Washingtonu se čas na zázrak rychle krátí.

51:26
    Nějaký větší tlak Caps zatím nepřichází.

51:42
    Naopak nyní přišel ofsajd hráčů v červeném.

52:39
    Carolina v pohodě brání střední pásmo a soupeře do šancí nepouští.

53:11
    Carlsonovi vjel předčasně do pásma jeden ze spoluhráčů, postavení mimo hru.

53:40
    Bowman vystřelil z dálky zápěstím na Grubauera, ten měl odkrytý výhled a kotouč má v klíně.

54:08
    Konečně se domácí postarali o trochu vzrušení před brankou soupeře, ale Peters si jen vylepšil procentuální úspěšnost.

54:39
    Lindholm pěkně nabil Gerbemu, ale ten z první netrefil branku.

56:03
    Nyní si už troufám tvrdit, že je opravdu rozhodnuto. Carolina drží puk daleko od své branky.

56:14
    Tak ještě přece jen nějaká šance pro domácí. Radek Dvořák v českém souboji podrazil Martina Erata a je vyloučen. Zbytečný faul v útočném pásmu.

56:44
    Střelu Greena vyrazil Peters jen k Johanssonovi, ten však nedokázal dostat puk do branky.

57:25
    Hosté vyhazují.

57:50
    Opět se Hurikání osvobodili.

58:16
    Capitals promarnili i poslední šanci k dramatizaci zápasu, Dvořák je na ledě.

58:37
    Domácí diváky nyní potěšil alespoň výborný zákrok Grubauera, jenž vychytal osamoceného Nashe.

59:01
    Už běží poslední minuta.

60:00

Washingtonu se ve 47. minutě podařilo snížit, když vyloučení Tlustého potrestal svým prvním gólem v sezóně obránce Green. Žádný tlak Capitals se ovšem poté nekonal a Carolina už tak bez větších potíží dovedla utkání do vítězného konce. Caps dnes předvedli hodně nevýrazný výkon.

Andrej Sekera (CAR) 1+0, 3 střely, čas na ledě 24:21

To je z mé strany již vše. Děkuji, že jste spolu se mnou ponocovali a nyní Vám již mohu popřát pouze hezký zbytek noci! (03:46:21)

Martin Augustin

Góly a asistencie: 47. Green (Ovečkin, Chimera) – 11. Skinner (E. Staal), 32. Skinner (Harrison, Peters), 35. Sekera (Skinner, E. Staal), 36. Tlustý (Dvořák, Harrison)

Washington Capitals: Holtby (41. Grubauer) – Carlson, Alzner, Green, Schmidt, Strachan, Orlov – Ovečkin, Bäckström, Johansson – Brouwer, Grabovskij, Fehr – J. Ward, Beagle, Chimera – Wilson, Erat, Volpatti. Trenér: Adam Oates

Rozhodca: Pollock, Watson – Nansen, Pancich

Diváci: 18506