Motor ČB – Šumperk 5:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Třebíč 3:2 (po pr.) | Benátky n/J – Havířov 1:2 (kon.)
Most – Jihlava 4:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Litoměřice 4:0 (kon.) | Ústí n/L – Beroun 4:1 (kon.)
Olomouc – Kadaň 4:0 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
cz Streda 04.12.2013, 17:30 • Budvar aréna • 1. liga (ČR)

Motor vyhrál po delší době zápas za tři body a může se tedy oprávněně radovat. Dvě třetiny byl Motor lepší a určoval tempo hry. Ve třetí části Šumperk hodně zlobil, ale z tlaku se mu podařilo dát jen jednu branku a domácí pak výsledek ubránili. V závěru přidali pak pátý gól a diváci tak mohou oslavovat vítězství 5:2. Dobrou noc. (19:50:19)

60:00

59:39
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    PETR ŠACHL posílá ze středního pásma puk do prázdné branky a ukončuje snažení hostů. Asistence: Lukáš Kříž

59:06
    Aleš Kotalík mohl mít hatrick, ale nevystřelil a puk mají stále hosté.

58:50
    Šumperk hraje bez brankáře se šesti bruslaři v poli.

58:16
    Vhazuje se ve středním pásmu a tak si hosté nemohou vzít oddechový čas.

57:30
    Zdá se, že Motor zbytek zápasu už jen odbrání.

56:51
    Václav Skuhravý vyvážel puk a z modré tvrdě pálil. Puk drží Štůrala mezi tělem a rukou.

55:52
    Marek Haas vypálil z mezikruží a Kůdela vystřelil bleskově lapačku a puk v ní našel.

55:23
    Motor si vypracoval přečíslení tři na dva, ale Ondřej trefil jen obránce, který stál před ním.

54:37
    Motor teď kombinuje za vlastní brankou a láká soupeře do pásma.

52:49
    Lukáš Chmelíř je jediným domácím střelcem na branku ve třetí části. Jeho třetí střelu Štůrala drží.

52:00
    Hosté mají ve třetí části jasně navrch a domácí tým jen sekunduje. Zatím je rozdíl stále dvoubrankový, ale ještě je do konce třetiny dost času a domácí se musí o výsledek obávat.

51:06
    Jiří Půhoný vyzkoušel pozornost domácího gólmana a ten puk vyráží do bezpečí.

50:09
    Střela Lukáše Kříže byla zblokována do ochranné sítě.

49:39
    5/5. Domácí tým se dokázal ubránit, ale hosté početní výhodu nezahráli špatně.

48:50
    Šumperk je teď usazen před Kůdelou, ale všechny střely zatím dokázali domácí hráči zblokovat.

47:46
    Motor se osvobodil, když vyhodil puk až za branku soupeře.

47:38
    Pert Šachl (CEB) – 2 minuty – hákování – 4/5.

47:18
    Lukáš Chmelíř vyslal první střelu ve třetí části na Štůralu, ale ten byl v klidu.

47:02
    Na branku vystřelil Lukáš Žalčík, ale Kůdela drží.

46:16
    Jihočeši jsou nyní dole a nemohou se dostat do tempa, zatím ještě nevystřelili na branku.

45:20
    Hosté šli do přečíslení tři na dva, ale nepřesnost je připravila o lepší výsledek této výhody.

44:27
    Motoru utekl vstup do třetí části a hosté se snaží ještě se zápasem něco udělat.

43:48
    Aleš Staněk jel sám na branku, ale přestřelil!

43:11
    Aleš Kotalík si chtěl obhodit tři protihráče, ale nepovedlo se a puk tak mají v držení hosté.

40:53
    Draci právě vstřelili branku!
    Hosté dokázali využít svůj tlak z úvodu třetiny. Lukáš Žálčík vystřelil z mezikruží a ALEŠ HOLÍK se dostal k vyraženému puku a prostřelil domácího brankáře. Asistence: Lukáš Žálčík, Aleš Staněk.

40:21
    Šumperk vlétl do třetí třetiny aktivně a sevřel Motor před brankou.

40:01

Druhá třetina byla do své poloviny vcelku pohledná a diváci viděli tři branky. Později však úroveň hry poklesla a byla plná nepřesností. Hráči spíše naháněli puk a přestávka snad tuto část hry ukončila a ve třetí části uvidíme zase o něco lepší hokej.

Střely na branku: 17:17.

40:00

39:20
    Už delší čas jsme neviděli žádnou pěknou akci ani střelu na branku.

37:20
    Nic nového se neděje, nepřesnosti a hra ve středním pásmu.

36:23
    Teď se hra odbývá ve středním pásmu a časté nepřesnosti končí vyhozením puk na střídačku.

35:29
    Domácí diváci se radují, ale rozhodčí rozpažují a branku neuznávají. Zdeněk Šperger tak není dalším střelcem tohoto zápasu.

34:43
    MAREK VANIŠ objel branku a zakončil střelou pod horní tyčku. Bez asistence.

34:24
    Motor teď útočí, ale lehké nahození Štůrala vyřešil a vhazovat se bude po jeho levici.

32:59
    Tomáš Prokop tentokrát zaváhal za brankou a domácí měli problém.

32:05
    Tomáš Prokop vystřelil od modré a před brankou vznikla strkanice, kterou přerušil hvizd rozhodčích.

31:17
    5/5.

31:00
    Teď se hosté usadili před Kůdelou, ale žádná střela na branku.

30:27
    Aleš Staněk vjel do pásma nahodil puk na branku, ale Kůdela neměl problém.

29:25
    Domácí vyhazují po buly a Šumperk se už znovu dostal do pásma.

29:17
    Jiří Moravec (CEB) – 2 minuty – sekání – 5/4.

28:30
    Jaroslav Kasík si sjel před branku, ale puk mu přeskočil hokejku.

26:58
    5/5. Obě mužstva jsou kompletní a po delší době si zahrají v pěti.

26:20
    Opět se podařilo Šumperku vyhodit puk a domácí musejí znovu do útočného pásma.

25:58
    Hostům se povedlo přerušit hru a mohou vystřídat.

25:06
    Domácí jsou kompletní a hrají přesilovku.

24:50
    Adam Červenka (SUM) – 2 minuty – hrubost – 4/4.

24:36
    Patrik Moskal měl na hokejce gól, ale jeho bombu stačil Kůdela vyrazit vedle branky.

24:02
    Šumperk ještě dohrává přesilovku pět na čtyři, ale až teď se usadili před brankou a kombinují.

23:31
    Hosté využili dvojnásobnou přesilovku. Tomáš Sedlák střílel od modré a před brankou se prosadil JIŘÍ PŮHONÝ. Asistence: Tomáš Sedlák.

23:04
    Puk ve středním pásmu a bud se vhazovat až před Štůralou.

22:59
    Tomáš Prokop (CEB) – 2 minuty- zdržování hry – 1:18 – 3/5.

22:28
    Domácí se osvobodili, ale Šumperk zase pádí zpět do pásma.

22:17
    Jaroslav Kasík (CEB) – 2 minuty – hákování – 4/5.

20:54
    Skvělý vstup do druhé třetiny. Petr Šachl vjel do pásma a všiml si ALEŠE KOTALÍKA, který naskočil ze střídačky. Ten vystřelil z první trefil po ledě k pravé tyčce. Asistence: Petr Šachl.

20:25
    Zdeněk Ondřej se natlačil před branku a pokusil se zakončit, ale byl tísněn a nepovedlo se mu to.

20:01

V první třetině byl k vidění sice svižný hokej, ale plný nepřesností a také i plný tvrdých zákroků. Domácí tým má zatím navrch a podařilo se mu dát i dvě branky a zaslouženě vede. Šumperk nepřevedl žádnou velkou šanci.

Střely na branku:10:9

20:00

19:30
    Jiří Půhoný vystřelil z mezikruží a Kůdela musel puk vyrazit vedle branky.

18:52
    Aleš Kotalík vyslal tvrdý projektil na branku a Štůrala puk našel v lapačce.

18:31
    Hra má vcelku slušné tempo, ale je k vidění mnoho nepřesností na obou stranách.

17:44
    5/5. Další úspěšně ubránění oslabení domácích.

17:13
    Teď se hostům podařila další akce, když se před brankou zjevil Jiří Půhoný, ale Kůdela neměl problém.

16:55
    Ondřej Starý vystřelil na Kůdelu a pak nastal šrumec před brankou, ale vše se vyřešilo v klidu.

16:28
    Domácí se v pohodě brání a hosté se nemohou dostat do pásma a udržet se tam.

15:44
    Marek Vaniš (CEB) – 2 minuty – vysoká hůl – 4/5.

14:55
    Domácí využívají přesilovku. Václav Skuhravý si vyjel před branku a našel před odkrytou brankou volného ALEŠE KOTALÍKA, který nezaváhal. Asistence: Václav Skuhravý, Zdeněk Šperger.

14:44
    Ondřej Starý (SUM) -2 minuty – hrubost – 5/4.

14:13
    Jihočeši pomalu rozehrávají, ale puk mají ve své moci hosté.

13:03
    Puk mají na hokejkách hosté, ale přišli o něj a na branku vystřelil Zdeněk Šperger.

12:11
    Domácím se příliš nedaří rozehrávka, ale nakonec se před branku dostali a Petr Šachl přestřelil branku.

11:42
    Na druhé straně střílel Aleš Kotalík po ledě, ale Štůrala puk drží.

11:27
    Patrik Moskal se ocitl sám před Kůdelou, ale byl moc blízko a nestačil zakončit.

10:36
    Jihočeši drží puk za brankou Štůrali, ale zase o něj přichází a hra se obrací na druhou stranu.

09:59
    5/5. I hosté neměli v oslabení žádný vážný problém.

09:44
    Motoru se přesilovka moc nedaří.

09:13
    Šumperk se osvobozuje a puk je za Kůdelou.

08:27
    Lukáš Kříž viděl dobře najetého spoluhráče, ale hosté jeho záměr vystihli a puk vyrazili ven z pásma.

07:58
    Tentokrát budou mít výhodu přesilovky domácí. Sedět jde Marek Haas za podražení.

06:58
    5/5 a Motor se znovu a bez velkých problémů ubránil.

06:03
    Šumperk se teď snaží o vyrovnání, ale zatím žádná střela nešla na branku.

05:25
    Jiří Ferebauer získal puk ve středním pásmu a namířil si to na branku. Jeho střelu Štůrala chytil.

05:05
    Jihočeši se dokázali hned osvobodit z tlaku hostí.

04:56
    Další faul domácího hráče. Sedět půjde Aleš Kotalík na dvě minuty za hrubost.

04:10
    5/5. Motor se bez problémů ubránil.

03:37
    Šumperk se stále nemůže na delší domu usadit před Kůdelou, domácí dobře brání.

02:57
    Motor se dostal z tlaku hostí a na branku se rozjel Kotalík, který nakonec jen puk nahodil a šel střídat.

02:11
    Zdeněk Ondřej (CEB) – 2 minuty- sekání – 4/5.

02:03
    Obě mužstva předvádí řadu nepřesností, ale nakonec akci hostí zakončil střelou Karel Plášek.

01:23
    Hosté se pomalu vzpamatovávají z šoku po rychlé domácí brance a snaží se útočit.

00:36
    České Budějovice právě vstřelily branku! Autorem branky je KUCHEJDA. Asistence: Ondřej.

00:05
    Hosté začali z ostra a na branku šli dva na jednoho. Akci zakončil střelou vedle Michal Skoumal.

00:01

HC Motor České Budějovice: Kůdela (Halmoši) – Kasík, Kříž, Bohunický, Chmelíř, Prokop, Moravec, Kotaška – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Kotalík, Šperger, Ferebauer – Vaniš, Bárta, Skuhravý – Kňazev, Přibyl, Rob.

Salith Šumperk: Štůrala (Vajner) – Holík, Gewiese, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Starý – Haas, Plášek, Půhoný – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Skoumal, Červenka – Cink, Chomič, Langr.

Rozhodčí: Hejduk – Klouda, Musil.

V souvislosti se špatnými výsledky odstoupil včera trenér Jaroslav Jágr a vedení týmu hledá nového trenéra. V dnešním zápase byl na střídačce měli být Radek Bělahlav a Roman Turek. Do obrany by měl přijít slovenský hráč Lukáš Bohunický, který přišel na hostování z Mladé Boleslavi.

Motoru se nedaří a nedaří. Fanoušci svůj tým drží a podporují ho, ale tým nezískává body. Naposledy tým naplno bodoval 16. listopadu, když doma porazil Ústí nad Labem 3:2. Současné postavení v tabulce není radostné, ale na zlepšení pozic čas stále ještě zbývá. Podaří se týmu nastartovat obrat právě v zápase se Šumperkem?

Salith Šumperk ovšem v posledních dvou zápasech nedal ani branku a tak se nedá mluvit o pohodě ani v tomto týmu. Zdá se, že by mohlo jít pouze o přechodnou krizi, neboť v předchozích pěti zápasech dali více než čtyři branky.

Vítáme vás na dalším zápase Motoru na domácím ledě. Tentokrát přijede tým ze Šumperka a bude se jednat o souboj dvou týmů z rozdílným rozpoložením. Zatímco tým Salith Šumperk je v polovině tabulky a má reálné šance na účast v play-off, domácí Motor bojuje spíše sám ze sebou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Miroslav Mayer

Góly a asistencie: 1. Kuchejda (Ondřej), 15. Kotalík (Skuhravý, Šperger), 21. Kotalík (Šachl), 35. Vaniš, 60. Šachl (Kříž) – 24. Půhoný (Sedlák), 41. Holík (Žálčík, Staněk)

Banes Motor České Budějovice: Kůdela (Halmoši) – Kasík, Kříž, Bohunický, Chmelíř, Prokop, Moravec, Kotaška – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Kotalík, Šperger, Ferebauer – Vaniš, Bárta, Skuhravý – Kňazev, Přibyl, Rob.
    DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Vajner) – Holík, Gewiese, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Starý – Haas, Plášek, Půhoný – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Skoumal, Červenka – Cink, Chomič, Langr.

Rozhodca: Hejduk – Klouda, Musil