Spišská N. Ves – Košice 5:4 (kon.) | Nitra – Trenčín 1:5 (kon.) | Topoľčany – Žilina 1:2 (1:2 po s.n.)
Zvolen – HC Slovan 2:1 (kon.) | B. Bystrica – Skalica 3:2 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 2:4 (kon.)
HKM Zvolen
2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
HC SLOVAN Bratislava
Streda 20.11.2013, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Extraliga juniorov

59:09
    A hostia sa teraz sami pripravujú o možnosť ešte niečo urobiť s výsledkom. Tomáš Gula zlomil hokejku a namiesto toho aby ju nechal na ľade s ňou ešte hral a potom ju zahodil ďaleko od seba, čo značí trest dve minúty pre tohto hráča a zrejme pochovanie nájdejí na akýkoľvek bodový zisk.

53:30
    Róbert Mendel neuspel proti Godlovi ani na dvakrát z bezprostrednej blízkosti!

53:00
    Ďalšie vylúčenie na strane belasích! Opäť za napadnutie, tentokrát je to Tomáš Gula. A toto je už naozaj velikánska šanca pre domácich.

52:53
    Šanca Zvolena na potvrdenie víťazstva v dnešnom stretnutí. Trest dostáva Blahoslav Novák, dve minúty za napadnutie + 10 minút za nešportové správanie.

50:16
    Michal Bednárik tesne míňa pravú tyčku Petríkovej brány!

49:10
    Patrick Brodek inkasuje osobný desaťminútový trest za nešportové správanie!

48:41
    Slovan Bratislava dal gól!
    Predsa len to tam belasí nakoniec dotlačili hádam na tretiu, či štvrtú dorážku a kedže brankár Roman Petrík už len bezmocne ležal na zemi a jeho spoluhráči mu príliš nepomohli s odohraním puku, Zvolen inkasuje nepríjemny gól a ešte tu bude dráma! Šťastným strelcom je VLADIMÍR LUKÁČIK. Asistencie: Michal Šalka.

46:45
    Ďalšia presilovka Slovanu. Michal Pospíšil odchádza na dve minúty na trestnú za hrubosť.

42:47
    Rýchla akcia hostí, ale Samuel Petráš triafa len spojnicu Petríkovej brány! Veľké šťastie Zvolena.

41:43
    Ideálna šanca pre Slovan znížiť skóre a dostať sa tak do zápasu. Na trestnú lavicu odchádza hráč domácich, Matej Koch za hákovanie.

41:09
    Ou, tak teraz ostáva na ľade ležať jeden zo Slovanistov a vyzerá to s ním nie veľmi dobre, rozhodcovia volajú okamžite lekára.

37:46
    Presilovú hru bude hrať Zvolen. Na trestnú lavicu odišiel Tomáš Gula za podrazenie.

32:55
    A je po presilovke hostí. Jakub Ficel podrazil jedného z domácich hráčv a tak dostáva dve minúty. O 20 sekúnd sa teda začne presilovka HKM.

31:15
    Dominik Ľupták odchádza na trestnú lavicu na dve minúty za napadnutie a Slovan má k dispozícii ďalšiu presilovku.

30:50
    Patrick Brodek v samostatnom nájazde zoči- voči Petríkovi, ale ten mu blafák do forhendu bravúrne zneškodnil betónmi!

27:04
    Hostia budú mať výhodu ďalšej presilovej hry, keď si na dve minúty odchádza sadnúť Vojtech Suchomer za bránenie v hre.

23:51
    Prvé vylúčenie druhej tretiny bude patriť Zvolenu. Previnil sa hráč s číslom 16, Michal Pospíšil, bránenie v hre.

22:57
    Roman Petrík skvelo vychytal Erika Ernsta, ktorý mu to už už chcel bekhendom zasunúť do brány!

20:54
    Strela Zvolenčanov končí len na brvne Godlovej brány!

19:35
    Teraz zvonila tyčka po strele od jedného z bratislavských obrancov!

18:18
    Obrovský závar pred Petríkovou bránou, puk poskakoval pred bránkovou čiarou, stačilo do neho už len ťuknúť, ale to nedokázal ani jeden z hosťujúcich hráčov a tak skóre ostáva nezmenené! Domáci sa do bránkoviska svojho brankára hádzali veľmi obetavo.

17:25
    Prvé vylúčenie aj na strane domácich. Na dve minúty si odchádza oddýchnuť Róbert Mendel za bránenie v hre.

17:14
    Séria neuveriteľných šancí HKM! Tak čo teraz pochytal Godla, klobúk dole, aj keď myslím, že väčšinu šancí ani nevie ako chytil. Domáci už mohli viesť väčším rozdielom ako len o dva góly a takéto šance ich môžu mrzieť.

14:45
    Prečíslenie hostí traja na jedného, ale predstavte si, útočník Slovanu sa to rozhodol riešiť samostatne strelou a puk končí na ochrannej sieti. Veľmi zlé riešenie situácie.

10:25
    Zvolen dal gól!
    Brankár hostí sa teraz môže červenať, inkasuje veľmi lacný gól z hokejky MATEJA MAJERÍKA! Zvolenčania teda zvyšujú skóre už na rozdiel dvoch gólov a zatiaľ predvádzajú veľmi dobrý, konsolidovaný výkon. Asistencie: Radoslav Gábor, Ivan Jakubík.

07:51
    Belasí sú veľmi nedisciplinovaní. Prichádza tretí trest pre Slovan v krátkom časovom úseku. Dominik Javorek dostáva dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

07:17
    Samuel Petráš sám pred brankárom Zvolena, mohol sa ho opýtať doslova, kam to chce, ale v megašanci totálne vyhorel!! Naopak, Roman Petrík sa výborným zákrokom vyznamenal.

04:25
    Opäť trest pre Slovan. Za podrazenie si odsedí dve minúty Vladimír Lukáčik.

03:29
    Domáci bleskovo využívajú presilovú hru, keď sa hneď po buly dobre mierenou strelou presadil obranca MICHAL POSPÍŠIL! Asistencia: Róbert Mendel.

03:23
    A Zvolen si zahrá prvú presilovú hru tohto stretnutia. Na trestnú lavicu odišiel hráč Slovana Andrej Benčat za držanie.

00:40
    Obrovská chyba Juraja Jurkoviča, ktorý nahral rovno na hokejku jedného zo Zvolenčanov vo vlastnom obrannom pásme, ale domáci hráč sa nedokázal presadiť!
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Jakub Bartko

Góly a asistencie: 4. Pospíšil (Mendel), 11. Majerík (Gábor, Jakubík) – 49. Lukáčik (Šalka)

HKM Zvolen: Petrík – Pospíšil (A), Majerík, Suchomer, Koch, Fekiač Frederik, Gábor, Nociar – Kucej (A), Parobok, Novotný – Klonga, Ľupták, Parničan – Balko, Jakubík, Mančák – Horváth, Mendel (C), Grelneth
    HC SLOVAN Bratislava: Godla – Gula, Turan, Jurkovič, Bednárik, Černák, Lukáčik, Ficel – Môcik, Mikšík (A), Javorek – Brodek (A), Bundzík, Trenčan – Ernst, Šalka, Danišovský – Novák (C), Bednarič, Petráš

Rozhodca: Majling – Frimmer, Vyoral