Spišská N. Ves – Košice 5:4 (kon.) | Nitra – Trenčín 1:5 (kon.) | Topoľčany – Žilina 1:2 (1:2 po s.n.)
Zvolen – HC Slovan 2:1 (kon.) | B. Bystrica – Skalica 3:2 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 2:4 (kon.)
HKM Zvolen
2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
HC Slovan Bratislava
Streda 20.11.2013, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Extraliga juniorov

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Pekný stredajší podvečer prajem všetkým hokejovým fanúšikom na Slovensku!

Vítam Vás pri sledovaní online prenosu zo zápasu 21. kola našej najvyššej juniorskej súťaže, v ktorom sa stretnú domáci HKM ZVOLEN a tím z hlavného mesta Slovenskej republiky, HC SLOVAN BRATISLAVA.

Bryndziari momentálne prekonávajú veľmi ťažké obdobie, čo sa týka ich výsledkov. Prehrali už sedem po sebe idúcich duelov, čo sa odzrkadľuje aj na ich tabuľkovom postavení, nachádzajú sa až na 10. mieste a na konte majú slabučkých 18 bodov. V ich posledných piatich zápasoch podľahli postupne najprv Skalici (4:5) a potom dvakrát Popradu (3:6, 6:7) a Spišskej Novej Vsi (3:7, 3:5). Zvolenčania teda majú čo naprávať a v ceste im dnes bude stáť naozaj nepríjemny súper z kategórie najťažších.

Bratislavčania sú na tom podstatne lepšie ako domáci. V tabuľke stoja na dobrom 4. mieste s počtom bodov 31, ale určite majú hráči tohto klubu vyššie ambície ako vyhrať zemiakovú medailu. Do konca sezóny je však stále času dosť. Bilancia ich posledných piatich zápasov je 3 výhry a 2 prehry. Belasí sa radovali v zápasoch s Banskou Bystricou (2:1), Nitrou (5:4) a poraziť dokázali aj Topoľčany (7:2). Naopak týmto dvom súperom v krátkom časovom období aj podľahli. Nitre 0:3 a Topoľčanom tesne 1:2. Je vidno, že v tejto lige môže vyhrať aj prehrať naozaj každý s každým.

Uvidíme ako tomu bude dnes. Podarí sa konečne Zvolenu po dlhej sérii prehier zaknihovať plný trojbodový zápis, alebo sa budú tešiť hostia z Bratislavy? Odpoveď na túto otázku nám dá najbližších 60 minút dnešného zápasu!

Prajem Vám príjemny športový zážitok!

HKm Zvolen: Petrík – Pospíšil (A), Majerík, Suchomer, Koch, Fekiač Frederik, Gábor, Nociar – Kucej (A), Parobok, Novotný – Klonga, Ľupták, Parničan – Balko, Jakubík, Mančák – Horváth, Mendel (C), Grelneth

HC Slovan Bratislava: Godla – Gula, Turan, Jurkovič, Bednárik, Černák, Lukáčik, Ficel – Môcik, Mikšík (A), Javorek – Brodek (A), Bundzík, Trenčan – Ernst, Šalka, Danišovský – Novák (C), Bednarič, Petráš

Rozhodca: Majling – Frimmer, Vyoral.

Momentálne prebieha predzápasová rozvička oboch tímov.

Na ľade je už sústredená rozhodcovská trojica, čaká sa už len na hráčov a môžeme začať.

Ako prví nastupujú na hraciu plochu hostia v belasých dresoch, hneď po nich prichádzajú hráči domáceho HKM v bielych!

Všetko je už pripravené na úvodné vhadzovanie.

00:01

00:01
    Úvodné buly patrilo domácemu celku, ale dopredu sa následne prebojovali mladí Slovanisti.

00:14
    Vhadzuje sa pred brankárom Petríkom.

00:40
    Obrovská chyba Juraja Jurkoviča, ktorý nahral rovno na hokejku jedného zo Zvolenčanov vo vlastnom obrannom pásme, ale domáci hráč sa nedokázal presadiť!

01:28
    Kucej v snahe o prienik do útočného pásma, ale jeho spoluhráč Balko mu tam vošiel skôr ako bolo potrebné.

01:49
    Bryndziari začínajú ďalšiu útočnú akciu spoza svojej brány...

01:57
    ...ale tá sa končí iba nepresnou rozohrávkou a odpískaným zakázaným uvoľnením.

02:32
    Oliver Mikšík výborne vystrelil spoza zvolenského obrancu, ale brankár Petrík bol pozorný a vyrazil tento puk svojim pravým betónom.

03:03
    Tentokrát sa previnili zakázaným uvoľnením hostia, hra sa teda presunie pred brankára Godlu.

03:16
    Sledujeme obrovské súboje pri mantineli, hráči si nedarujú kúsok ľadu.

03:23
    A Zvolen si zahrá prvú presilovú hru tohto stretnutia. Na trestnú lavicu odišiel hráč Slovana Andrej Benčat za držanie.

03:29
    Zvolen dal gól!
    Domáci bleskovo využívajú presilovú hru, keď sa hneď po buly dobre mierenou strelou presadil obranca MICHAL POSPÍŠIL! Asistencia: Róbert Mendel.

04:00
    Domácich gól zjavne povzbudil a aj naďalej sa tlačia do brány hostí.

04:25
    Opäť trest pre Slovan. Za podrazenie si odsedí dve minúty Vladimír Lukáčik.

04:56
    Hostia sa zatiaľ dobre bránia a hráči HKM majú problém sa dostať cez svoju polovicu.

05:38
    Bryndziari sa už stihli usadiť vo svojom útočnom pásme a roztočili tam teraz poriadny kolotoč.

06:20
    Belasí vyhadzujú puk cez všetky čiary a už sa ubránia.

06:25
    Slovan Bratislava s piatimi hráčmi.

07:17
    Samuel Petráš sám pred brankárom Zvolena, mohol sa ho opýtať doslova, kam to chce, ale v megašanci totálne vyhorel!! Naopak, Roman Petrík sa výborným zákrokom vyznamenal.

07:51
    Belasí sú veľmi nedisciplinovaní. Prichádza tretí trest pre Slovan v krátkom časovom úseku. Dominik Javorek dostáva dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

08:19
    Frederik Fekiač to napálil len do hráča Slovanu.

08:51
    Belasí sa po minúte, čo boli zovretí vo vlastnom pásme bránia a môžu prestriedať.

09:30
    Druhá polovica presilovky Zvolenčanom vôbec nevychádza a nevedia sa presadiť cez obranný val Bratislavčanov.

09:51

10:19
    Píska sa prihrávka rukou, vhadzuje sa v strednom pásme.

10:25
    Brankár hostí sa teraz môže červenať, inkasuje veľmi lacný gól z hokejky MATEJA MAJERÍKA! Zvolenčania teda zvyšujú skóre už na rozdiel dvoch gólov a zatiaľ predvádzajú veľmi dobrý, konsolidovaný výkon. Asistencie: Radoslav Gábor, Ivan Jakubík.

11:35
    Domáci naďalej usadení vo svojom útočnom pásme, belasích absolútne k ničomu nepúšťajú.

12:14
    Teraz si však hráči Zvolena nerozumeli v rozohrávke a plynie z toho zakázané uvoľnenie.

12:53
    Domáci sa v krátkom časovom slede previňujú už tretíkrát icingom.

13:38
    Slovanisti sa snažia niečo vymyslieť, ale chýba tomu streľba.

14:12
    Brankár Petrík radšej prikryl nahodený puk lapačkou na ľade.

14:45
    Prečíslenie hostí traja na jedného, ale predstavte si, útočník Slovanu sa to rozhodol riešiť samostatne strelou a puk končí na ochrannej sieti. Veľmi zlé riešenie situácie.

15:33
    Štvrtá formácia HKM teraz robí poriadny prievan v obrannom pásme Slovanu a hostia nevedia, kde im hlava stojí.

16:36
    Belasí sa stále nevedia dostať do zápasu nejakou vydarenejšou akciou, práve naopak, musia sa neustále brániť tlaku Zvolena.

17:14
    Séria neuveriteľných šancí HKM! Tak čo teraz pochytal Godla, klobúk dole, aj keď myslím, že väčšinu šancí ani nevie ako chytil. Domáci už mohli viesť väčším rozdielom ako len o dva góly a takéto šance ich môžu mrzieť.

17:25
    Prvé vylúčenie aj na strane domácich. Na dve minúty si odchádza oddýchnuť Róbert Mendel za bránenie v hre.

18:18
    Obrovský závar pred Petríkovou bránou, puk poskakoval pred bránkovou čiarou, stačilo do neho už len ťuknúť, ale to nedokázal ani jeden z hosťujúcich hráčov a tak skóre ostáva nezmenené! Domáci sa do bránkoviska svojho brankára hádzali veľmi obetavo.

19:25
    Zvolen s piatimi hráčmi.

19:35
    Teraz zvonila tyčka po strele od jedného z bratislavských obrancov!

20:00

Skončila nám zaujímavá prvá tretina dnešného súboja. Jednoznačne viac z hry mali domáci hráči, ktorí však svoju nepretržitú aktivitu dokázali okoreniť "iba" dvomi gólmi v sieti neistého Denisa Godlu. Najprv sa presadil v 4. minúte v presilovke Pospíšil a na 2:0 zvyšoval v 11. Majerík. Hostia tak v ďalšom priebehu majú čo doháňať a určite sa ešte máme načo tešiť!

Ďalšia tretina začne približne o 17:48.

20:01

20:25
    Začalo sa v svižnom tempe, oba tímy prejavujú snahu robiť niečo s výsledkom.

20:54
    Strela Zvolenčanov končí len na brvne Godlovej brány!

21:16
    Prvý zákrok druhej tretiny si pripisuje Roman Petrík, vhadzovať sa bude po jeho ľavej ruke.

21:46
    Slovanisti sa snažia dostávať do pásma pomocou nahodených pukov, ale niesom si celkom istý, či práve toto bude tá správna cesta.

22:21
    Belasí zjavne zvýšili tempo a hráči HKM sa nevedenia dostať k puku vo vlastnom obrannom pásme.

22:57
    Roman Petrík skvelo vychytal Erika Ernsta, ktorý mu to už už chcel bekhendom zasunúť do brány!

23:28
    Nahodený puk teraz zvolenský brankár radšej chytá do lapačky a prerušuje hru. Striedajú oba tímy.

23:51
    Prvé vylúčenie druhej tretiny bude patriť Zvolenu. Previnil sa hráč s číslom 16, Michal Pospíšil, bránenie v hre.

24:00
    Koch sa obetavo hodil do strely od jedného z Bratislavčanov a pomáha svojmu tímu sa oslobodiť!

24:34
    Hostia sú už usadení v obrannom pásme Zvolena, ale nevydržali tam dlho, HKM sa výborne bráni.

25:13
    Prihrávka rukou vyháňa belasích z tretiny HKM, vhadzuje sa v strednom pásme.

25:51
    Zvolen sa ubránil aj tejto presilovke hostí a je v plnom počte.

26:16
    Domáci sa previňujú zakázaným uvoľnením, po náročnom oslabení sa potrebujú trošku skonsolidovať.

26:46
    Slovan je v týchto chvíľach síce opticky viac pri puku, ale vážnejšie šance z toho neplynú.

27:04
    Hostia budú mať výhodu ďalšej presilovej hry, keď si na dve minúty odchádza sadnúť Vojtech Suchomer za bránenie v hre.

28:05
    Patrick Brodek to skúšal z ľavého kruhu, ale brankár Petrík bol aj tentokrát pozorný a betónmi zráža mimo svoju bránu.

28:52
    Slovan zviera domácich, ale čo z toho, keď jeho hráči takmer vôbec nestrieľajú, resp. strieľajú len propagačne...

29:04

29:24
    Strela Miroslava Černáka od modrej čiary švihom, ale s týmto pokusom zvolenský brankár nemal žiadny problém.

30:09
    Po dlhšom čase na útočnom výlete aj domáci hráči, ale nič vážne z toho nevzniklo.

30:50
    Patrick Brodek v samostatnom nájazde zoči- voči Petríkovi, ale ten mu blafák do forhendu bravúrne zneškodnil betónmi!

31:15
    Dominik Ľupták odchádza na trestnú lavicu na dve minúty za napadnutie a Slovan má k dispozícii ďalšiu presilovku.

31:38
    Ale belasí dnes hrajú presilovky veľmi zle, naopak domáci sa skvelo bránia!

32:19
    Slovanisti sa sami vyháňajú z útočného pásma a zbytočne si takto komplikujú život.

32:55
    A je po presilovke hostí. Jakub Ficel podrazil jedného z domácich hráčv a tak dostáva dve minúty. O 20 sekúnd sa teda začne presilovka HKM.

33:15
    Zvolen s piatimi hráčmi a v následnej skrátenej presilovke môže zvýšiť svoj doterajší náskok.

33:52
    Domáci už roztáčajú kolotoč v tretine Slovanu, a snažia sa to páliť na Godlu z každej pozície.

34:55

35:28
    Ani jeden z tímov nedokázal využiť svoju početnú výhodu a tak sa nám stav nezmenil.

35:57
    Píska sa zakázané uvoľnenie, hra sa presunie pred brankára hostí, Denisa Godlu.

36:23
    Matúš Trenčan to skúšal bekhendom z bezprostrednej blízkosti, ale puk končí na ochrannej sieti.

37:23
    Útočnú snahu domácich zastavuje ofsajdový verdikt. Sledujeme teraz hluché momenty a nie je sa veľmi na čo pozerať.

37:46
    Presilovú hru bude hrať Zvolen. Na trestnú lavicu odišiel Tomáš Gula za podrazenie.

38:01
    Do útoku sa ale paradoxne dostali vo vlastnom oslabení hostia a dokonca dokázali ohroziť Romana Petríka, ten je však naďalej pozorný a je veľkou oporou svojho tímu dnes.

39:00
    Domáci sa až teraz dokázali usadiť vo svojom útočnom pásme, no neudržali sa tam dlho a Slovan sa dobre bráni.

39:46
    Slovan s piatimi hráčmi.

40:00

Skončila sa nám aj druhá tretina, ktorá nám veľa vzruchu nepriniesla. Hra bola nesúrodá, s množstvom nepresnosti a vylúčení na oboch stranách. Ani jeden z celkov však svoju početnú výhodu nedokázal zúžitkovať na gól a tak stav po druhej tretine ostáva rovnaký ako po tej prvej a síce 2:0.

Ďalšia tretina začne približne o 18:35.

40:01

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny patrilo Zvolenčanom, ktorí sa hneď snažia prebojovať do svojho útočného pásma.

40:40
    Filip Mančák sa pekne pretlačil po ľavej strane, dokázal vystreliť na Godlu, ale gól z toho nebol.

41:09
    Ou, tak teraz ostáva na ľade ležať jeden zo Slovanistov a vyzerá to s ním nie veľmi dobre, rozhodcovia volajú okamžite lekára.

41:09
    Odchádza chvalabohu po vlastných nohách, uvidíme, či dnes ešte zasiahne do zápasu.

41:43
    Ideálna šanca pre Slovan znížiť skóre a dostať sa tak do zápasu. Na trestnú lavicu odchádza hráč domácich, Matej Koch za hákovanie.

42:07
    Hra so zdvihnutou hokejkou, hra sa presunie pred Denisa Godlu, kedže sa previnili hráči Slovanu.

42:47
    Rýchla akcia hostí, ale Samuel Petráš triafa len spojnicu Petríkovej brány! Veľké šťastie Zvolena.

43:43
    Zvolen s piatimi hráčmi a hneď sa previňuje zakázaným uvoľnením, vhadzovať sa bude po ľavej Petríkovej ruke.

44:17
    Nahodený puk od Zvolenčanov končí v lapačke Godlu.

44:55
    Vážení priatelia, momentálne ani neviem čo by som Vám také napísal, pretože sa nič mimoriadne na ľade nedeje. Vidíme len kopec nepresností.

45:21
    Domáci majú problém s rozohrávkou a nevedia sa dostať zo svojho pásma.

45:55
    Dočkáme sa dnes ešte nejakého presného zásahu?

46:45
    Ďalšia presilovka Slovanu. Michal Pospíšil odchádza na dve minúty na trestnú za hrubosť.

47:23
    Domáci sa ale vynikajúci bránia a Slovanisti zrejme v dnešnom stretnutí nemajú nárok na body.

48:04
    Puk končí na hráčskej lavici HKM, vhadzuje sa v stredovom kruhu.

48:41
    Slovan Bratislava dal gól!
    Predsa len to tam belasí nakoniec dotlačili hádam na tretiu, či štvrtú dorážku a kedže brankár Roman Petrík už len bezmocne ležal na zemi a jeho spoluhráči mu príliš nepomohli s odohraním puku, Zvolen inkasuje nepríjemny gól a ešte tu bude dráma! Šťastným strelcom je VLADIMÍR LUKÁČIK. Asistencie: Michal Šalka.

49:10
    Patrick Brodek inkasuje osobný desaťminútový trest za nešportové správanie!

49:52
    Slovan vrhol všetky sily do útoku a snaží sa o strelenie vyrovnávajúceho gólu.

50:16
    Michal Bednárik tesne míňa pravú tyčku Petríkovej brány!

51:37
    Zvolen už len bráni jednogólový náskok a bude čakať, kým sa mu naskytne šanca na nejaký protiútok.

52:14
    Po strele od jedného z hosťujúcich hráčov končí puk na ochrannej sieti.

52:53
    Šanca Zvolena na potvrdenie víťazstva v dnešnom stretnutí. Trest dostáva Blahoslav Novák, dve minúty za napadnutie + 10 minút za nešportové správanie.

53:00
    Ďalšie vylúčenie na strane belasích! Opäť za napadnutie, tentokrát je to Tomáš Gula. A toto je už naozaj velikánska šanca pre domácich.

53:16
    Michal Pospíšil to skúšal z pravého kruhu ale jeho strela nebola príliš razantná.

53:30
    Róbert Mendel neuspel proti Godlovi ani na dvakrát z bezprostrednej blízkosti!

54:15
    Belasí sa bránia a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

54:53
    Slovan so štyrmi hráčmi.

55:00

55:19
    Zvolenu sa nepodarilo využiť presilovú hru o dvoch hráčov v trvaní 1 minúta aj 53 sekúnd a tak sú jeho hráči aj fanúšikovia stále v napätí.

56:28
    Píska sa prihrávka rukou, previnili sa hostia. vhadzuje sa v strednom pásme.

56:40
    Dnešné stretnutie sleduje 124 divákov.

57:05
    Oddychový čas hostí.

57:05
    Slovan bude hrať bez brankára so šiestimi korčuliarmi.

57:20
    Strela Michala Šalku končí na ochrannej sieti.

57:50
    Náznak šarvátky v rohu klziska ale rozhodcovia situáciu rýchlo upokojili.

58:02
    Hostia sa sami vyháňajú z pásma.

58:20
    Ale už sú späť a roztáčajú kolotoč. Brankár Petrík teraz skrýva puk vo svojej lapačke.

59:00
    Posledná minúta do konca tretej tretiny a možno aj záveru zápasu.

59:02
    Hráči HKM vyhadzujú puk cez všetky čiary a tak je z toho zakázané uvoľnenie.

59:09
    A hostia sa teraz sami pripravujú o možnosť ešte niečo urobiť s výsledkom. Tomáš Gula zlomil hokejku a namiesto toho aby ju nechal na ľade s ňou ešte hral a potom ju zahodil ďaleko od seba, čo značí trest dve minúty pre tohto hráča a zrejme pochovanie nájdejí na akýkoľvek bodový zisk.

59:32
    Zvolenčania kontrolujú puk na svojich hokejkách a už im nič nestojí v ceste za plným trojbodovým zápisom.

60:00

Je dobojované. Zvolenčania dnes dokázali zaskočiť veľkého favorita z Bratislavy a vyhrali tesne 2:1. Skóre otvoril už v 4. minúte Michal Pospíšil, v 11. zvyšoval na 2:0 Majerík a v 49. už len kozmeticky upravil výsledok hosťujúci Lukáčik.

Ďakujem Vám za pozornosť a teším sa na ďalšie online prenosy z juniorskej hokejovej extraligy! Už zajtra Vám prinášame prenos zo zápasu HKM Zvolen – HK 36 Skalica. Pekný zvyšok večera. (19:21:22)
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Jakub Bartko

Góly a asistencie: 4. Pospíšil (Mendel), 11. Majerík (Gábor, Jakubík) – 49. Lukáčik (Šalka)

HKM Zvolen: Petrík – Pospíšil (A), Majerík, Suchomer, Koch, Fekiač Frederik, Gábor, Nociar – Kucej (A), Parobok, Novotný – Klonga, Ľupták, Parničan – Balko, Jakubík, Mančák – Horváth, Mendel (C), Grelneth

Rozhodca: Majling – Frimmer, Vyoral