Spišská N. Ves – Košice 5:4 (kon.) | Nitra – Trenčín 1:5 (kon.) | Topoľčany – Žilina 1:2 (1:2 po s.n.)
Zvolen – HC Slovan 2:1 (kon.) | B. Bystrica – Skalica 3:2 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 2:4 (kon.)
HKM Zvolen
2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
HC Slovan Bratislava
Streda 20.11.2013, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Extraliga juniorov

Je dobojované. Zvolenčania dnes dokázali zaskočiť veľkého favorita z Bratislavy a vyhrali tesne 2:1. Skóre otvoril už v 4. minúte Michal Pospíšil, v 11. zvyšoval na 2:0 Majerík a v 49. už len kozmeticky upravil výsledok hosťujúci Lukáčik.

Ďakujem Vám za pozornosť a teším sa na ďalšie online prenosy z juniorskej hokejovej extraligy! Už zajtra Vám prinášame prenos zo zápasu HKM Zvolen – HK 36 Skalica. Pekný zvyšok večera. (19:21:22)

60:00

59:32
    Zvolenčania kontrolujú puk na svojich hokejkách a už im nič nestojí v ceste za plným trojbodovým zápisom.

59:09
    A hostia sa teraz sami pripravujú o možnosť ešte niečo urobiť s výsledkom. Tomáš Gula zlomil hokejku a namiesto toho aby ju nechal na ľade s ňou ešte hral a potom ju zahodil ďaleko od seba, čo značí trest dve minúty pre tohto hráča a zrejme pochovanie nájdejí na akýkoľvek bodový zisk.

59:02
    Hráči HKM vyhadzujú puk cez všetky čiary a tak je z toho zakázané uvoľnenie.

59:00
    Posledná minúta do konca tretej tretiny a možno aj záveru zápasu.

58:20
    Ale už sú späť a roztáčajú kolotoč. Brankár Petrík teraz skrýva puk vo svojej lapačke.

58:02
    Hostia sa sami vyháňajú z pásma.

57:50
    Náznak šarvátky v rohu klziska ale rozhodcovia situáciu rýchlo upokojili.

57:20
    Strela Michala Šalku končí na ochrannej sieti.

57:05
    Slovan bude hrať bez brankára so šiestimi korčuliarmi.

57:05
    Oddychový čas hostí.

56:40
    Dnešné stretnutie sleduje 124 divákov.

56:28
    Píska sa prihrávka rukou, previnili sa hostia. vhadzuje sa v strednom pásme.

55:19
    Zvolenu sa nepodarilo využiť presilovú hru o dvoch hráčov v trvaní 1 minúta aj 53 sekúnd a tak sú jeho hráči aj fanúšikovia stále v napätí.

55:00
    Slovan s piatimi hráčmi.

54:53
    Slovan so štyrmi hráčmi.

54:15
    Belasí sa bránia a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

53:30
    Róbert Mendel neuspel proti Godlovi ani na dvakrát z bezprostrednej blízkosti!

53:16
    Michal Pospíšil to skúšal z pravého kruhu ale jeho strela nebola príliš razantná.

53:00
    Ďalšie vylúčenie na strane belasích! Opäť za napadnutie, tentokrát je to Tomáš Gula. A toto je už naozaj velikánska šanca pre domácich.

52:53
    Šanca Zvolena na potvrdenie víťazstva v dnešnom stretnutí. Trest dostáva Blahoslav Novák, dve minúty za napadnutie + 10 minút za nešportové správanie.

52:14
    Po strele od jedného z hosťujúcich hráčov končí puk na ochrannej sieti.

51:37
    Zvolen už len bráni jednogólový náskok a bude čakať, kým sa mu naskytne šanca na nejaký protiútok.

50:16
    Michal Bednárik tesne míňa pravú tyčku Petríkovej brány!

49:52
    Slovan vrhol všetky sily do útoku a snaží sa o strelenie vyrovnávajúceho gólu.

49:10
    Patrick Brodek inkasuje osobný desaťminútový trest za nešportové správanie!

48:41
    Slovan Bratislava dal gól!
    Predsa len to tam belasí nakoniec dotlačili hádam na tretiu, či štvrtú dorážku a kedže brankár Roman Petrík už len bezmocne ležal na zemi a jeho spoluhráči mu príliš nepomohli s odohraním puku, Zvolen inkasuje nepríjemny gól a ešte tu bude dráma! Šťastným strelcom je VLADIMÍR LUKÁČIK. Asistencie: Michal Šalka.

48:04
    Puk končí na hráčskej lavici HKM, vhadzuje sa v stredovom kruhu.

47:23
    Domáci sa ale vynikajúci bránia a Slovanisti zrejme v dnešnom stretnutí nemajú nárok na body.

46:45
    Ďalšia presilovka Slovanu. Michal Pospíšil odchádza na dve minúty na trestnú za hrubosť.

45:55
    Dočkáme sa dnes ešte nejakého presného zásahu?

45:21
    Domáci majú problém s rozohrávkou a nevedia sa dostať zo svojho pásma.

44:55
    Vážení priatelia, momentálne ani neviem čo by som Vám také napísal, pretože sa nič mimoriadne na ľade nedeje. Vidíme len kopec nepresností.

44:17
    Nahodený puk od Zvolenčanov končí v lapačke Godlu.

43:43
    Zvolen s piatimi hráčmi a hneď sa previňuje zakázaným uvoľnením, vhadzovať sa bude po ľavej Petríkovej ruke.

42:47
    Rýchla akcia hostí, ale Samuel Petráš triafa len spojnicu Petríkovej brány! Veľké šťastie Zvolena.

42:07
    Hra so zdvihnutou hokejkou, hra sa presunie pred Denisa Godlu, kedže sa previnili hráči Slovanu.

41:43
    Ideálna šanca pre Slovan znížiť skóre a dostať sa tak do zápasu. Na trestnú lavicu odchádza hráč domácich, Matej Koch za hákovanie.

41:09
    Odchádza chvalabohu po vlastných nohách, uvidíme, či dnes ešte zasiahne do zápasu.

41:09
    Ou, tak teraz ostáva na ľade ležať jeden zo Slovanistov a vyzerá to s ním nie veľmi dobre, rozhodcovia volajú okamžite lekára.

40:40
    Filip Mančák sa pekne pretlačil po ľavej strane, dokázal vystreliť na Godlu, ale gól z toho nebol.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny patrilo Zvolenčanom, ktorí sa hneď snažia prebojovať do svojho útočného pásma.

40:01

Skončila sa nám aj druhá tretina, ktorá nám veľa vzruchu nepriniesla. Hra bola nesúrodá, s množstvom nepresnosti a vylúčení na oboch stranách. Ani jeden z celkov však svoju početnú výhodu nedokázal zúžitkovať na gól a tak stav po druhej tretine ostáva rovnaký ako po tej prvej a síce 2:0.

Ďalšia tretina začne približne o 18:35.

40:00

39:46

39:00
    Domáci sa až teraz dokázali usadiť vo svojom útočnom pásme, no neudržali sa tam dlho a Slovan sa dobre bráni.

38:01
    Do útoku sa ale paradoxne dostali vo vlastnom oslabení hostia a dokonca dokázali ohroziť Romana Petríka, ten je však naďalej pozorný a je veľkou oporou svojho tímu dnes.

37:46
    Presilovú hru bude hrať Zvolen. Na trestnú lavicu odišiel Tomáš Gula za podrazenie.

37:23
    Útočnú snahu domácich zastavuje ofsajdový verdikt. Sledujeme teraz hluché momenty a nie je sa veľmi na čo pozerať.

36:23
    Matúš Trenčan to skúšal bekhendom z bezprostrednej blízkosti, ale puk končí na ochrannej sieti.

35:57
    Píska sa zakázané uvoľnenie, hra sa presunie pred brankára hostí, Denisa Godlu.

35:28
    Ani jeden z tímov nedokázal využiť svoju početnú výhodu a tak sa nám stav nezmenil.

34:55
    Slovan Bratislava s piatimi hráčmi.

33:52
    Domáci už roztáčajú kolotoč v tretine Slovanu, a snažia sa to páliť na Godlu z každej pozície.

33:15
    Zvolen s piatimi hráčmi a v následnej skrátenej presilovke môže zvýšiť svoj doterajší náskok.

32:55
    A je po presilovke hostí. Jakub Ficel podrazil jedného z domácich hráčv a tak dostáva dve minúty. O 20 sekúnd sa teda začne presilovka HKM.

32:19
    Slovanisti sa sami vyháňajú z útočného pásma a zbytočne si takto komplikujú život.

31:38
    Ale belasí dnes hrajú presilovky veľmi zle, naopak domáci sa skvelo bránia!

31:15
    Dominik Ľupták odchádza na trestnú lavicu na dve minúty za napadnutie a Slovan má k dispozícii ďalšiu presilovku.

30:50
    Patrick Brodek v samostatnom nájazde zoči- voči Petríkovi, ale ten mu blafák do forhendu bravúrne zneškodnil betónmi!

30:09
    Po dlhšom čase na útočnom výlete aj domáci hráči, ale nič vážne z toho nevzniklo.

29:24
    Strela Miroslava Černáka od modrej čiary švihom, ale s týmto pokusom zvolenský brankár nemal žiadny problém.

29:04
    Zvolen s piatimi hráčmi.

28:52
    Slovan zviera domácich, ale čo z toho, keď jeho hráči takmer vôbec nestrieľajú, resp. strieľajú len propagačne...

28:05
    Patrick Brodek to skúšal z ľavého kruhu, ale brankár Petrík bol aj tentokrát pozorný a betónmi zráža mimo svoju bránu.

27:04
    Hostia budú mať výhodu ďalšej presilovej hry, keď si na dve minúty odchádza sadnúť Vojtech Suchomer za bránenie v hre.

26:46
    Slovan je v týchto chvíľach síce opticky viac pri puku, ale vážnejšie šance z toho neplynú.

26:16
    Domáci sa previňujú zakázaným uvoľnením, po náročnom oslabení sa potrebujú trošku skonsolidovať.

25:51
    Zvolen sa ubránil aj tejto presilovke hostí a je v plnom počte.

25:13
    Prihrávka rukou vyháňa belasích z tretiny HKM, vhadzuje sa v strednom pásme.

24:34
    Hostia sú už usadení v obrannom pásme Zvolena, ale nevydržali tam dlho, HKM sa výborne bráni.

24:00
    Koch sa obetavo hodil do strely od jedného z Bratislavčanov a pomáha svojmu tímu sa oslobodiť!

23:51
    Prvé vylúčenie druhej tretiny bude patriť Zvolenu. Previnil sa hráč s číslom 16, Michal Pospíšil, bránenie v hre.

23:28
    Nahodený puk teraz zvolenský brankár radšej chytá do lapačky a prerušuje hru. Striedajú oba tímy.

22:57
    Roman Petrík skvelo vychytal Erika Ernsta, ktorý mu to už už chcel bekhendom zasunúť do brány!

22:21
    Belasí zjavne zvýšili tempo a hráči HKM sa nevedenia dostať k puku vo vlastnom obrannom pásme.

21:46
    Slovanisti sa snažia dostávať do pásma pomocou nahodených pukov, ale niesom si celkom istý, či práve toto bude tá správna cesta.

21:16
    Prvý zákrok druhej tretiny si pripisuje Roman Petrík, vhadzovať sa bude po jeho ľavej ruke.

20:54
    Strela Zvolenčanov končí len na brvne Godlovej brány!

20:25
    Začalo sa v svižnom tempe, oba tímy prejavujú snahu robiť niečo s výsledkom.

20:01

Skončila nám zaujímavá prvá tretina dnešného súboja. Jednoznačne viac z hry mali domáci hráči, ktorí však svoju nepretržitú aktivitu dokázali okoreniť "iba" dvomi gólmi v sieti neistého Denisa Godlu. Najprv sa presadil v 4. minúte v presilovke Pospíšil a na 2:0 zvyšoval v 11. Majerík. Hostia tak v ďalšom priebehu majú čo doháňať a určite sa ešte máme načo tešiť!

Ďalšia tretina začne približne o 17:48.

20:00

19:35
    Teraz zvonila tyčka po strele od jedného z bratislavských obrancov!

19:25

18:18
    Obrovský závar pred Petríkovou bránou, puk poskakoval pred bránkovou čiarou, stačilo do neho už len ťuknúť, ale to nedokázal ani jeden z hosťujúcich hráčov a tak skóre ostáva nezmenené! Domáci sa do bránkoviska svojho brankára hádzali veľmi obetavo.

17:25
    Prvé vylúčenie aj na strane domácich. Na dve minúty si odchádza oddýchnuť Róbert Mendel za bránenie v hre.

17:14
    Séria neuveriteľných šancí HKM! Tak čo teraz pochytal Godla, klobúk dole, aj keď myslím, že väčšinu šancí ani nevie ako chytil. Domáci už mohli viesť väčším rozdielom ako len o dva góly a takéto šance ich môžu mrzieť.

16:36
    Belasí sa stále nevedia dostať do zápasu nejakou vydarenejšou akciou, práve naopak, musia sa neustále brániť tlaku Zvolena.

15:33
    Štvrtá formácia HKM teraz robí poriadny prievan v obrannom pásme Slovanu a hostia nevedia, kde im hlava stojí.

14:45
    Prečíslenie hostí traja na jedného, ale predstavte si, útočník Slovanu sa to rozhodol riešiť samostatne strelou a puk končí na ochrannej sieti. Veľmi zlé riešenie situácie.

14:12
    Brankár Petrík radšej prikryl nahodený puk lapačkou na ľade.

13:38
    Slovanisti sa snažia niečo vymyslieť, ale chýba tomu streľba.

12:53
    Domáci sa v krátkom časovom slede previňujú už tretíkrát icingom.

12:14
    Teraz si však hráči Zvolena nerozumeli v rozohrávke a plynie z toho zakázané uvoľnenie.

11:35
    Domáci naďalej usadení vo svojom útočnom pásme, belasích absolútne k ničomu nepúšťajú.

10:25
    Zvolen dal gól!
    Brankár hostí sa teraz môže červenať, inkasuje veľmi lacný gól z hokejky MATEJA MAJERÍKA! Zvolenčania teda zvyšujú skóre už na rozdiel dvoch gólov a zatiaľ predvádzajú veľmi dobrý, konsolidovaný výkon. Asistencie: Radoslav Gábor, Ivan Jakubík.

10:19
    Píska sa prihrávka rukou, vhadzuje sa v strednom pásme.

09:51

09:30
    Druhá polovica presilovky Zvolenčanom vôbec nevychádza a nevedia sa presadiť cez obranný val Bratislavčanov.

08:51
    Belasí sa po minúte, čo boli zovretí vo vlastnom pásme bránia a môžu prestriedať.

08:19
    Frederik Fekiač to napálil len do hráča Slovanu.

07:51
    Belasí sú veľmi nedisciplinovaní. Prichádza tretí trest pre Slovan v krátkom časovom úseku. Dominik Javorek dostáva dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

07:17
    Samuel Petráš sám pred brankárom Zvolena, mohol sa ho opýtať doslova, kam to chce, ale v megašanci totálne vyhorel!! Naopak, Roman Petrík sa výborným zákrokom vyznamenal.

06:25

06:20
    Belasí vyhadzujú puk cez všetky čiary a už sa ubránia.

05:38
    Bryndziari sa už stihli usadiť vo svojom útočnom pásme a roztočili tam teraz poriadny kolotoč.

04:56
    Hostia sa zatiaľ dobre bránia a hráči HKM majú problém sa dostať cez svoju polovicu.

04:25
    Opäť trest pre Slovan. Za podrazenie si odsedí dve minúty Vladimír Lukáčik.

04:00
    Domácich gól zjavne povzbudil a aj naďalej sa tlačia do brány hostí.

03:29
    Domáci bleskovo využívajú presilovú hru, keď sa hneď po buly dobre mierenou strelou presadil obranca MICHAL POSPÍŠIL! Asistencia: Róbert Mendel.

03:23
    A Zvolen si zahrá prvú presilovú hru tohto stretnutia. Na trestnú lavicu odišiel hráč Slovana Andrej Benčat za držanie.

03:16
    Sledujeme obrovské súboje pri mantineli, hráči si nedarujú kúsok ľadu.

03:03
    Tentokrát sa previnili zakázaným uvoľnením hostia, hra sa teda presunie pred brankára Godlu.

02:32
    Oliver Mikšík výborne vystrelil spoza zvolenského obrancu, ale brankár Petrík bol pozorný a vyrazil tento puk svojim pravým betónom.

01:57
    ...ale tá sa končí iba nepresnou rozohrávkou a odpískaným zakázaným uvoľnením.

01:49
    Bryndziari začínajú ďalšiu útočnú akciu spoza svojej brány...

01:28
    Kucej v snahe o prienik do útočného pásma, ale jeho spoluhráč Balko mu tam vošiel skôr ako bolo potrebné.

00:40
    Obrovská chyba Juraja Jurkoviča, ktorý nahral rovno na hokejku jedného zo Zvolenčanov vo vlastnom obrannom pásme, ale domáci hráč sa nedokázal presadiť!

00:14
    Vhadzuje sa pred brankárom Petríkom.

00:01
    Úvodné buly patrilo domácemu celku, ale dopredu sa následne prebojovali mladí Slovanisti.

00:01

Všetko je už pripravené na úvodné vhadzovanie.

Ako prví nastupujú na hraciu plochu hostia v belasých dresoch, hneď po nich prichádzajú hráči domáceho HKM v bielych!

Na ľade je už sústredená rozhodcovská trojica, čaká sa už len na hráčov a môžeme začať.

Momentálne prebieha predzápasová rozvička oboch tímov.

HKm Zvolen: Petrík – Pospíšil (A), Majerík, Suchomer, Koch, Fekiač Frederik, Gábor, Nociar – Kucej (A), Parobok, Novotný – Klonga, Ľupták, Parničan – Balko, Jakubík, Mančák – Horváth, Mendel (C), Grelneth

HC Slovan Bratislava: Godla – Gula, Turan, Jurkovič, Bednárik, Černák, Lukáčik, Ficel – Môcik, Mikšík (A), Javorek – Brodek (A), Bundzík, Trenčan – Ernst, Šalka, Danišovský – Novák (C), Bednarič, Petráš

Rozhodca: Majling – Frimmer, Vyoral.

Pekný stredajší podvečer prajem všetkým hokejovým fanúšikom na Slovensku!

Vítam Vás pri sledovaní online prenosu zo zápasu 21. kola našej najvyššej juniorskej súťaže, v ktorom sa stretnú domáci HKM ZVOLEN a tím z hlavného mesta Slovenskej republiky, HC SLOVAN BRATISLAVA.

Bryndziari momentálne prekonávajú veľmi ťažké obdobie, čo sa týka ich výsledkov. Prehrali už sedem po sebe idúcich duelov, čo sa odzrkadľuje aj na ich tabuľkovom postavení, nachádzajú sa až na 10. mieste a na konte majú slabučkých 18 bodov. V ich posledných piatich zápasoch podľahli postupne najprv Skalici (4:5) a potom dvakrát Popradu (3:6, 6:7) a Spišskej Novej Vsi (3:7, 3:5). Zvolenčania teda majú čo naprávať a v ceste im dnes bude stáť naozaj nepríjemny súper z kategórie najťažších.

Bratislavčania sú na tom podstatne lepšie ako domáci. V tabuľke stoja na dobrom 4. mieste s počtom bodov 31, ale určite majú hráči tohto klubu vyššie ambície ako vyhrať zemiakovú medailu. Do konca sezóny je však stále času dosť. Bilancia ich posledných piatich zápasov je 3 výhry a 2 prehry. Belasí sa radovali v zápasoch s Banskou Bystricou (2:1), Nitrou (5:4) a poraziť dokázali aj Topoľčany (7:2). Naopak týmto dvom súperom v krátkom časovom období aj podľahli. Nitre 0:3 a Topoľčanom tesne 1:2. Je vidno, že v tejto lige môže vyhrať aj prehrať naozaj každý s každým.

Uvidíme ako tomu bude dnes. Podarí sa konečne Zvolenu po dlhej sérii prehier zaknihovať plný trojbodový zápis, alebo sa budú tešiť hostia z Bratislavy? Odpoveď na túto otázku nám dá najbližších 60 minút dnešného zápasu!

Prajem Vám príjemny športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Jakub Bartko

Góly a asistencie: 4. Pospíšil (Mendel), 11. Majerík (Gábor, Jakubík) – 49. Lukáčik (Šalka)

HKM Zvolen: Petrík – Pospíšil (A), Majerík, Suchomer, Koch, Fekiač Frederik, Gábor, Nociar – Kucej (A), Parobok, Novotný – Klonga, Ľupták, Parničan – Balko, Jakubík, Mančák – Horváth, Mendel (C), Grelneth

Rozhodca: Majling – Frimmer, Vyoral