Buffalo – St. Louis 1:4 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 5:2 (kon.) | Toronto – NY Islanders 5:2 (kon.)
Detroit – Nashville 0:2 (kon.) | NY Rangers – Boston 1:2 (kon.) | Montreal – Minnesota 6:2 (kon.)
Colorado – Chicago 5:1 (kon.) | Edmonton – Columbus 7:0 (kon.) | Vancouver – Florida 2:3 (0:1 po s.n.)

3. Andrei Markov (MTL) 0+1

Utkání jasně ovládli domácí hráči z Montrealu. Po bezbrankové první třetině se do svého soupeře pustili a o svém vítězství rozhodli ve druhé části. Obrovskou zásluhu na tom má Max Pacioretty, který vsítil hattrick.

Minnesota právě vstřelila branku!
    Hosté skórují dvě vteřiny před koncem. DANY HEATLEY dostal výbornou přihrávku a z první překonává Priceho. Asistence: Ryan Suter, Jonas Brodin.

59:36
    Granlund míjí bránu.

59:08
    Koivu se svou střelou neuspěl.

58:35
    Parise přihrával obloučkem před bránu, kde však nikdo nebyl.

58:20

58:11
    Síly na ledě se na devět vteřin vyrovnají, Briere je potrestán dvěma minutami za držení.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:28
    Minnesota vyhazuje.

56:20
    Montreal si zahraje přesilovku, Scandella je vyloučen na dvě minuty za hákování.

55:55
    Parise doslova sestřelil čárového rozhodčího a ten se jen těžce zvedá ze země.

55:46
    Zakázané uvolnění domácích.

55:00

54:46
    Obránci Montrealu výborně hlídají u tyčí domácí brány, zabraňují tak přihrávce zpoza brány.

54:16
    Kotouč se dotkl ochranné sítě, následuje vhazování po levici Priceho.

53:51
    Pominville kombinuje se Suterem, ale nedaří se jim vystřelit.

Miroslav Kučera

Góly a asistencie: 23. Pacioretty (Desharnais, Subban), 31. Pacioretty (Desharnais, Gallagher), 34. Pacioretty (Gallagher, Subban), 37. Bournival (Moen), 45. Briere (Gionta, Plekanec), 48. Galchenyuk (Markov, Prust) – 46. Niederreiter (Brodziak, Cooke), 60. Heatley (Suter, Brodin)

Montreal Canadiens: Price – Markov, Subban, Gorges, Yemelin, Bouillon, Diaz – Galchenyuk, Eller, Prust – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – White, Plekanec, Gionta – Moen, Briere, Bournival
    Minnesota Wild: Harding (34. Kuemper) – Suter, Brodin, Stoner, Prosser, Spurgeon, Scandella – Parise, Koivu, Coyle – Niederreiter, Granlund, Pominville – Cooke, Brodziak, Fontaine – Heatley, Konopka, Mitchell

Rozhodca: Charron, Joannette – Nansen, Sericolo