Buffalo – St. Louis 1:4 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 5:2 (kon.) | Toronto – NY Islanders 5:2 (kon.)
Detroit – Nashville 0:2 (kon.) | NY Rangers – Boston 1:2 (kon.) | Montreal – Minnesota 6:2 (kon.)
Colorado – Chicago 5:1 (kon.) | Edmonton – Columbus 7:0 (kon.) | Vancouver – Florida 2:3 (0:1 po s.n.)
LA Kings – Tampa Bay 5:2 (kon.)
Montreal Canadiens
6:2 (0:0, 4:0, 2:2)
Minnesota Wild
cz Streda 20.11.2013, 01:35 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Česká stopa v utkání
    V sestavě Montrealu pravidelně nastupuje Tomáš Plekanec, který odehrál zatím všech 21 utkání a zaznamenal 13 bodů za 6 branek a 7 asistencí.
    Za Minnesotu aktuálně nenastupuje žádný z českých hráčů.

Nejproduktivnějším hráčem v řadách Canadiens je obránce Pernell Karl Subban, který má na kontě 17 bodů za tři branky a čtrnáct asistencí, což ho řadí na padesáté místo v bodování celé soutěže. Druhým nejvíce bodujícím hráčem je útočník Alex Galchenyuk, který má na kontě čtyři branky a jedenáct asistencí. Jeho 15 bodů ho řadí až na 75. místo v tabulce.

MONTREAL CANADIENS
    Montreal se aktuálně nachází na sedmém místě Východní konference NHL. V jednadvaceti zápasech posbíral dvaadvacet bodů za 10 výher a dvě prohry v prodloužení. Devětkrát padli hráči Canadiens po základní hrací době. Montrealu chybí na lídra konference – Tampu Bay – šest bodů, přičemž Tampa má odehrán o zápas méně. Na lídra celé soutěže – Chicago Blackhawks chybí Montrealu dokonce deset bodů.

V týmu Minnesoty je nejrpoduktivnějším hráčem útočník Zach Parise. V jednadvaceti odehraných zápasech posbíral tento šikovný Američan osmnáct bodů za deset branek a osm asistencí. V celkovém hodnocení ligy mu patří čtyřiatřicátá pozice. Druhým nejproduktivnějším hráčem je Mikko Koivu. Ten nastřílel sice jen čtyři branky, vše ale dohnal třinácti asistencemi. Za sedmnáct bodů mu tak patří v tabulce osmačtyřicátá pozice.

MINNESOTA WILD
    Minnesota si vede o poznání lépe než Montreal. Při stejném počtu odehraných utkání, tedy dvacet jedna, jí patří pátá pozice v Západní konferenci. Na kontě má třicet bodů za třináct výher a dvě prohry v nastaveném čase. na lídra konference i celé soutěže Chicago ztrácí pouhopouhé dva body. V těsném závěsu za Wild je dvojice týmů, konkrétně St. Louis a Los Angeles. Nutno podotknout, že Blues mají odehráno o dva zápasy méně.

Poslední vzájemné utkání odehrály týmy prvního listopadu a Minnesota dokázala vyhrát po boji 4:3. Po první třetině byl stavy vyrovnaná 1:1. Ve druhé třetině přišel pravděpodobně zlomový moment, a to když Jason Pominville zvýšil vedení Wild na 2:1. Ve třetí třetině pak přidaly oba týmy po dvou brankách.

Montreal Canadiens: Price – Markov, Subban, Gorges, Yemelin, Bouillon, Diaz – Galchenyuk, Eller, Prust – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – White, Plekanec, Gionta – Moen, Briere, Bournival

Minnesota Wild: Harding (34. Kuemper) – Suter, Brodin, Stoner, Prosser, Spurgeon, Scandella – Parise, Koivu, Coyle – Niederreiter, Granlund, Pominville – Cooke, Brodziak, Fontaine – Heatley, Konopka, Mitchell.

Utkání za pár okamžiků začne.

Oba týmy jsou již nastoupeny na ledové ploše.

00:01

00:22
    Harding si hned v úvodu připisuje ostrý zákrok.

00:39
    Jeden z obránců Montrealu zlomil hůl, musel tak bleskově vystřídat.

01:14
    Koivu bojuje v rohu kluziště o kotouč.

01:42
    Suter svou střelu nezamířil přesně.

02:10
    Minnesota začíná útočnou akci za svou brankou.

02:29
    Hráči Montrealu se nedohodli při rozehrávce a je jim pískáno zakázané uvolnění.

03:08
    Koivu ukořistil kotouč, ale poté ho pouze odevzdal.

03:56
    Niederreiter byl přišpendlen na mantinel a nedostal se tak ke střele.

04:23
    Další icing na straně Montrealu.

04:54
    Gionta byl sám mezi kruhy, ale nenamířil přesně.

05:48
    Hraje se v obranném pásmu Montrealu.

06:22
    Stoner byl obrán o kotouč ve svém pásmu.

07:04
    Markov vyslal tvrdou střelu od modré čáry, ta byla však zblokována.

07:31
    Na druhé straně se snažil zakončit Pominville, ale nepovedlo se mu to.

07:50
    Za podražení je vyloučen Spurgeon (MNS).

09:05
    Subban tak dlouho držel kotouč na holi, až o něj přišel.

09:42
    Brodziak výborně vystihl přihrávku Montrealu.

09:50

10:49
    Montreal drží kotouč na svých holích.

11:01
    Prust s Konopkou se do sebe pustili pěstmi, ale těžko říci, kdo vyhrál.

11:01
    Tak Konopka pravděpodobně schytal ostřejší ránu, jeho tvář je celá zalitá krví a odchází do kabin.

11:01
    Oba kohouti jsou vyloučeni na pět minut, pokračuje se v pěti hráčích na obou stranách.

12:15
    Minnesota je zabydlena v útočném pásmu.

12:40
    Spurgeon zakládá akci za svou bránou.

13:21
    Parise se snažil prodrat do útočného pásma, ale byl odzbrojen.

14:04
    Další roztržka, tentokráte se ale pravděpodobně obejde bez sundaných rukavic či pěstních soubojů.

14:41
    Granlund výborně přihrával zadovkou, to ale vystihl obránce Canadiens.

15:32
    Heatley se snažil dostat do útočného pásma, ale v tom mu omylem zabránil čárový rozhodčí.

16:17
    Pariseho střela končí v ochranné síti, bude se vhazovat po levici Priceho.

16:41
    Plekanec přihrával výborně před bránu, kde stál Briere. Ten se ke smůle Montrealu netrefil do kotouče.

17:13
    Mitchel (MNS) zahrál vysokou holí, bude se vhazovat ve středním pásmu.

17:45
    Obrovská šance Montrealu! Harding již ležel na ledě, kotouč se odrazil Paciorettyho brusle a skončil na brankové čáře, kde ho vyrazil Harding. To potvrdil i videorozhodčí.

18:12
    Brierovu střelu Harding bez problémů vyráží.

18:19
    Branková konstrukce hostů nevydržela nápor dvou hráčů a vypadla ze své pozice.

18:38
    Fontaine se objevil sám před Pricem, ten se ale stihl v brankovišti přesunout a střelu zneškodnit.

19:32
    Gallagher byl v ofsajdu, hra přerušena.

19:40
    Pominville z pravého kruhu přestřeluje.

20:00

V první třetině jsme viděli půvabný hokej okořeněný jednou potyčkou. Opticky více ze hry měli hráči Montrealu. Oba týmy měly v závěru třetiny velkou příležitost ke skórování, kterou ale nevyužili. Stav po první třetině je tak bezbrankový. Druhá třetina začne přibližně v 02:36.

20:01

20:31
    Gionta bojuje o kotouč v rohu kluziště.

20:41
    Price kryje střelu jednoho z útočníků Montrealu.

21:21
    Minnesota vstoupila do druhé třetiny aktivněji.

21:49
    Až nyní se hráči Montrealu osvobodili a vyhodili do středního pásma.

22:25
    Niederreiter nahodil do pásma a odešel střídat.

22:57
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení. MAX PACIORETTY výborně tečoval nahození Desharnaiseho a usměrnil tím kotouč za záda Hardinga. Asistence: David Desharnais, P. K. Subban.

23:14
    Za vysokou hůl je vyloučen Yemelin (MTL).

24:13
    Montreal vyhazuje až k Hardingovi.

25:14

25:42
    Spurgeon (MNS) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

25:59
    Kotouč končí v ochranné síti nad Pricem, vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:44
    Montreal je zabydlen v útočném pásmu.

27:15
    Canadiens nyní svého soupeře doslova "mleli", ale Harding kotouč za svá záda nepustil.

27:43

27:45
    Následuje komerční přestávka.

28:19
    Parise pálil od modré, Price vyráží hokejkou.

28:46
    Koivu svou střelu poslal vysoko nad bránu.

29:21
    White svou střelu vyslal těsně vedle brány.

30:06
    MAX PACIORETTY přidává svou druhou branku v zápase. Zadovkou mu kotouč poslal Desharnais a prvně jmenovaný se trefil přesně k tyči. Asistence: David Desharnais, Brandon Gallagher.

31:25
    Montreal ukazuje svou sílu a opět útočí.

32:01
    Hráči Minnesoty jsou evidentně zaskočeni a moc se jim nedaří si přesně přihrávat.

32:35
    Stoner (MNS) vyloučen na dvě minuty za podražení, domácí tak mají šanci zvýšit svůj náskok.

32:58
    Minnesota vyhazuje přes všechny čáry.

33:36
    Domácí opět zvyšují své vedení. Od modré čáry vypálil Subban a kotouč před bránou tečoval opět MAX PACIORETTY, který tak kompletuje během druhé třetiny hattrick. Asistence: Brendan Gallagher a P. K. Subban.

33:36
    Harding opouští bránu a pouští do ní Kuempereho.

35:12
    Montreal je na koni a na jeho hře je to vidět.

36:16
    A Kuemper hned inkasuje. Z ostrého úhlu vypálil MICHAEL BOURNIVAL a kotouč propadl až do brány. Asistence: Travis Moen.

37:13
    Montrealu utíká kotouč na zakázané uvolnění.

37:34
    Koivu zavezl kotouč do útočného pásma.

38:00
    Další icing Canadiens.

38:27
    Pominvillovu střelu vyráží Price do rohu.

39:01
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:23
    Kuemper raději pokrývá kotouč, který jel kolem jeho brány.

39:46
    Parise střílel, ale Price byl připraven.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli spanilou jízdu Montrealu. První hvězda utkání je jistá prakticky již nyní, Max Pacioretty během druhé třetiny nastřílel hattrick, čtvrtou branku pak přidal Bournival. Třetí třetina začne přibližně v 03:33.

40:01

40:41
    Montreal se znovu pouští do útočení.

41:36
    Price si v krátkém sledu připsal dva zákroky.

42:21
    Pacioretty drží kotouč na holi, ale nemá komu přihrát.

42:56
    Parise vyslal střílenou přihrávku před bránu, Koivu však nedokázal tečovat.

43:34
    Koivu si nepřišel na Priceho.

43:57
    Do střely Spurgeona si lehli hned oba obránci.

44:42
    Fanoušci Montrealu se dočkali kýžené páté branky. Po výborné přihrávce se přesně trefil DANIEL BRIERE. Asistence: Brian Gionta, Tomáš Plekanec.

45:30
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hosté se dočkávají snížení. NINO NIEDERREITER dostal výbornou přihrávku zpoza brány od Brodziaka. Napoprvé se ještě neprosadil, ale dorážka mu již vyšla a překonal Priceho. Asistence: Kyle Brodziak, Matt Cooke.

46:07
    Vhazuje se ve středním pásmu.

46:55
    Spurgeon nikým neatakován dovezl kotouč až za soupeřovu branku.

47:24
    Niederreiter tvrdě vystřelil, ale Price kotouč v pokleku chytá.

47:35
    Montreal si zahraje přesilovku, Brodziak je vyloučen na dvě minuty za hákování.

47:46
    Kuemper si připisuje další těžký zákrok.

47:59
    Markov na sebe výborně navázal dva protihráče, poté předal kotouč na druhou stranu kluziště, kde stál ALEX GALCHENYUK, jenž propálil Kuempera přesnou ranou. Asistence: Andrei Markov, Brandon Prust.

48:45
    Plekanec výborně vybojoval kotouč pro svého spoluhráče.

49:09
    Další hromadná strkanice před bránou Minnesoty, rozhodčí ale vylučovat nebudou.

49:35
    Kuemper neviděl střelu od modré čáry, ta ho však trefila do betonu.

50:01
    Bouillon měl před sebou odkrytou bránu, o centimetry však nedosáhl na letící kotouč.

50:49
    Suter se snažil najít Niederreitera, k tomu však kotouč nedoputoval.