Mladá Boleslav – Motor ČB 3:2 (kon.) | Most – Třebíč 3:5 (kon.) | Benátky n/J – Šumperk 3:4 (po pr.)
Jihlava – Kadaň 6:2 (kon.) | Havířov – Olomouc 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Havlíčkův Brod 1:2 (kon.)
Beroun – Litoměřice 3:4 (1:2 po s.n.)
HC Slovan Ústí nad Labem
1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
BK Havlíčkův Brod
cz Streda 20.11.2013, 18:00 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232,
Ústí nad Labem-Bukov;
souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š • 1. liga (ČR)

Ústí nad Labem – Hokejistům z Vysočiny se ve Zlatopramen Areně nedařilo, od postupu Havlíčkova Brodu do I. hokejové ligy ČR (sezóna 2006/2007) Rebelové všech dvanáct střetnutí v Ústí nad Labem prohráli. Toto tvrzení platilo až do utkání 24. kola (sezóna 2013/2014), kdy Slovan těsně podlehl červenobílým 1:2. Lvi v zápase vedli díky brance Václava Meidla ze třetí minuty. Góly Davida Dvořáčka a Radka Čípa strhly výhru na stranu hostů. Před zápasem byla minutou ticha uctěna památka Aleny Brožové, věrné fanynky Ústeckých Lvů.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:11:35)

Zápasové statistiky:

Branky a nahrávky: 3. Meidl (Grin, Sklenička) – 12. Dvořáček (Maliník, Stach), 17. Číp (Havel, Polodna).
    Ofsajdy: 5:1.
    Vyhraná vhazování: 39:21 (15:2, 13:12, 11:7).

Nejlepšími hráči jsou oba chytající brankáři:

HC Slovan Ústečtí Lvi: Jan Dlouhý.
    HC Rebel Havlíčkův Brod: Filip Šindelář.

60:00

59:40
    Slovan riskuje power-play!

59:34
    Rebelům se podařilo zbavit se puku nahozením do útočného pásma.

59:28
    Další ofsajd Slovanu (na ofsajdy 5:1).

58:49
    Oddechový čas pro domácí.

58:49
    Postavení mimo hru domácích posouzeno jako úmyslné, buly po levici Dlouhého v obranné třetině Lvů (na ofsajdy 4:1).

57:10
    Lvi kombinují na vlastní polovině.

55:49
    Postavení mimo hru žlutomodrých (na ofsajdy 3:1).

55:21
    David Dvořáček zůstal ležet po souboji s bránícím hráčem domácích na ledě, hlavní arbitr Miroslav Petružálek přerušil hru. Komerční přestávka.

55:10
    Stach adresoval přihrávku před branku volnému Dvořáčkovi, který ve vyložené šanci nepřekonal ležícího Dlouhého a vystřelil vedle.

54:46

53:58
    Znovu se puk po vhazování od Daniela Boháče dostal k Janu Dlouhému, který pro změnu vyrazil.

53:56
    Na buly v obranném pásmu Lvů úspěšnější Daniel Boháč, jenž poslal kotouč vlastnímu hájci svatyně, který přerušuje hru.

53:54
    Dvořáček z úhlu na Dlouhého nevyzrál.

53:46

52:46
    Poměr sil na ledě se srovná, za minutu začne početní výhoda pro hosty. Hráčské lavici Ústeckých Lvů udělen menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Ondřej Havlíček (UNL).

Vyloučení celkem v zápase: 3:6.

51:46
    Další příležitost v podobě přesilové hry pro Slovan. Petr Polodna (HBR) obdržel dvouminutový trest za podražení.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.
    Celkem TM v letošním ročníku: 20.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:6.

50:55
    Martin Baránek hledal z otočky v prostoru mezi kruhy v předbrankovém prostoru Daniela Boháče, který si nevěděl rady s gólmanem Havlíčkova Brodu.

49:54
    Oba celky hrají v plném počtu.

48:30
    Havlíček zblokoval ránu Kolafy.

47:54
    Vylučuje se na obou stranách, hrát se bude čtyři na čtyři. Potrestáni hráči:

Martin Baránek (UNL) – menší trest za hrubost, celkem TM v letošním ročníku: 45;
    Karol Korim (HBR) – menší trest za hrubost, celkem TM v letošním ročníku: 18.

Vyloučení celkem v zápase: 2:5.

47:54
    Mela před Šindelářovou svatyní, z domácích se zapojil do menší postrkávané Kloz a Baránek, za hosty úřadoval nejvíce Korim.

47:29
    Dělovka Roda ze středového kruhu nenadělala brankáři Havlíčkova Brodu problémy. Komerční přestávka.

45:50
    Nasazení i tempo hry značně opadlo, Slovan se snaží o vyrovnání zatím marně.

Do hry se zapojil připravený třináctý útočník Rebelů Tomáš Chlubna. Přesnou minutu doplníme do sestav později.

44:59
    Lvům se nedaří dostat do tlaku, Šindelář bez práce.

Dnešní utkání sleduje 689 diváků včetně pěti hostujících příznivců.

43:50
    Další zakázané uvolnění domácího mužstva (na icingy 6:5).

43:06

42:53
    Ústí nad Labem při vlastní přesilovce vyhazuje přes všechny čáry na zákazané uvolnění (na icingy 5:5).

41:50
    Slovan si vytvořil tlak, schází ale střelba.

41:15
    Rebelům se podařilo vyhodit.

41:06
    Šance na vyrovnání pro domácí. Bohumil Jank (HBR) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Celkem TM v letošním ročníku: 10.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:4.

40:40
    Třetí část začala náporem Slovanu.

40:01
    Na zahajovacím vhazování třetí části uspěl Polodna.

40:01

Druhá část gól nenabídla, ke skórování měli blíže Lvi. Ve dvacáté páté minutě promáchl Vávra, jenž se nacházel před brankou zcela osamocený. Ve třiatřicáté minutě Havlíček orazítkoval tyč. Domácí mají na zvrat duelu ještě dvacet minut.

Vyhraná vhazování: 13:12.

Další třetina začne přibližně v 19:35 h.

40:00

39:50
    Druhá část se dohrává za brankou Šindeláře.

39:07
    Puk putoval po ose Roubík, Rod, Vobořil, poslední jmenovaný vystřelil mimo.

38:18
    Postavení mimo hru v podání hostů (na ofsajdy 2:1).

38:05
    Střela Vávry nenadělala Šindelářovi potíže.

37:38
    Čárový rozhodčí brzdí svým hvizdem ofenzivní akci domácích, postavení mimo hru (na ofsajdy 2:0).

37:06
    Pro změnu stran zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu (na icingy 5:4).

36:40
    Dvořáček přestřelil.

35:50
    Druhý icing Lvů v krátkém časovém sledu (na icingy 5:3).

35:15
    Slovan se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se bude po levici maskovaného muže Ústí nad Labem (na icingy 4:3).

34:51

34:30
    Vobořilova dělovka zamířila nad.

34:05
    Rebelům se podařilo pozdržet čas v oslabení za brankou Dlouhého.

33:27
    Grin od hranice útočné třetiny přestřelil.

32:51
    Početní výhoda pro žlutomodré. Bohumil Jank (HBR) si musí jít odsedět dvouminutový trest za hákování. Komerční přestávka.

Celkem TM v letošním ročníku: 8.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:3.

32:30
    Havlíček orazítkoval tyč! Začala signalizovaná výhoda Slovanu.

31:49
    Baránek hledal z rohu v předbrakovém prostoru Pořického, přihrávka k adresátovi nedoputovala.

31:41

31:20
    Lvi znovu vyhazují kotouč k brance Šindeláře.

30:55
    Domácím se podařilo vyhodit.

30:21
    Maliník z levého kruhu Dlouhého nepřekonal.

29:41
    První dnešní přesilová hra ve prospěch Rebelů. Jan Kloz (UNL) inkasoval dvě minuty za držení protihráče.

Vyloučení celkem v zápase: 1:2.

28:55
    Rod nalezl Vávru, jehož jedovku Šindelář vyrazil levým betonem.

27:49
    Havlův provizorní pokus Dlouhý kryje. Komerční přestávka.

27:19
    Grinova střela zblokována defenzivou Havlíčkova Brodu.

26:42
    Roubík nahodil do útočného pásma.

25:40
    Dostálek zpoza branky Šindeláře nepřekvapil.

24:55
    Rod zahlédl před brankovištěm hostující branky zcela volného Vávru, který ve finální fázi z blízkosti promáchl.

24:15
    Havel si na Dlouhého nepřišel.

23:44
    Postavení mimo hru Slovanu (na ofsajdy 1:0).

22:53
    Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu (na icingy 3:3).

22:39

21:30
    Šindelář nemusel v této početní nevýhodě nijak výrazně zasahovat.

20:39
    Přesilovka pro Slovan. Petr Polodna (HBR) potrestán dvouminutovým trestem za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 18.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:2.

20:01
    Na úvodním vhazování druhé části uspěli hosté.

20:01

Do zápasu vstoupili lépe ústečtí hokejisté, kteří se ujali vedení ve třetí minutě v přesilové hře zásluhou Václava Meidla. Vyrovnat se hostům podařilo v minutě dvanácté, kdy se do černého trefil David Dvořáček. Obrat skóre dokonal v sedmnácté minutě Radek Číp. Do kabin odchází šťastnější tým pod vedením Jiřího Mičky a Richarda Cahnína.

Slovan, který dnes znovu vede Milan Skrbek poprvé od sedmého finále play-off I. hokejové ligy ČR (9. 4. 2012 s týmem Piráti Chomutov, kdy Milan Skrbek působil jako asistent trenéra), má na zvrat zápasu čtyřicet minut. Do role manažera klubu byl jmenován Vladimír Evan, jenž dnes zažívá premiéru. Funkci bude vykonávat ale až od 1. 12. 2013.

Došlo k doplnění druhé asistence u druhé branky Rebelů.

Vyhraná vhazování: 15:2.

Další třetina začne přibližně v 18:48 h.

20:00

19:16
    Po přihrávce Alinče prověřil Rod z dálky pozornost brankáře Rebelů.

17:40
    Hraje se bez větších šancí.

16:12
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!

Obrat skóre! Lukáš Havel (11+7) předal na hranici střední a útočné třetiny puk RADKU ČÍPOVI (2+0), který z pravého kruhu prostřelil Jana Dlouhého střelou mezi betony. Asistence: Lukáš Havel (11+7), Petr Polodna (3+14).

14:55
    Havlíček si obhodil protihráče, svatyni Šindeláře neohrozil.

13:30
    Svěřenci Milana Skrbka a Tomáše Mareše kombinují v pásmu soupeře, Dostálek z mezikruží neuspěl.

12:34
    Komerční přestávka. Po reklamní pauze bude hráče čekat vhazování po pravé ruce Dlouhého.

11:02

Hosté vyrovnávají z přečíslení dva na jednoho! Roman Maliník (8+5) si v prostoru mezi kruhy vyměnil touš s DAVIDEM DVOŘÁČKEM (5+11), který se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Roman Maliník (8+5), David Stach (5+4).

10:45
    Slovan pokračuje ve spanilé jízdě na vhazování, stav 12:0.

10:05
    Černý byl důrazný před vlastní brankou a zamezil dorážce Švihálka.

09:40
    Alinč adresoval od pravého mantinelu kotouč Vávrovi, který nemířil z dobré střelecké pozice přesně.

09:03
    Jsme svědky třetího zákazaného uvolnění žlutomodrých v dnešním střetnutí (na icingy 3:2).

08:03
    Střední útočník čtvrté formace domácích odjíždí na střídačku po svých.

08:03
    Na ledě zůstal ležet Jan Kloz, rozhodčí hru přerušuje. Komerční přestávka.

07:30
    Pohledná kombinace Vaňka a Baránka gólem nekončí, druhý jmenovaný nenalezl recept na hostujícího hájce svatyně.

06:40
    Havlíčkův Brod po delší době v ofenzivním pásmu, Dlouhý ale nemusel zasahovat.

05:56
    Hraje se převážně u branky Šindeláře, Slovan je po několika trápících se zápasech jako vyměněný. Zajímavý je také poměr vhazování: 9:0.

04:59
    Ústečtí jsou při chuti, Sklenička z levé strany přestřelil.

04:51
    Rebelové se zmohli pouze na druhý icing (na icingy 2:2).

04:00
    Lvi si vytvořili tlak.

03:16
    Zakázané uvolnění hostů (na icingy 2:1).

02:41
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!

Využitá přesilovka! Bleskurychle využívají domácí přesilovou hru. Jedovku Jakuba Grina (1+11) od hranice útočné třetiny usměrnil za záda Filipa Šindeláře VÁCLAV MEIDL (3+2). Asistence: Jakub Grin (1+11), Zbyněk Sklenička (0+14).

02:34
    Početní výhoda pro domácí. Nejproduktivnější hráč Rebelů Lukáš Havel (HBR) vyloučen na dvě minuty za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 40.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

02:17
    Zakázané uvolnění Lvů, buly po pravici ústeckého gólmana (na icingy 2:0).

02:07
    Lob Dvořáčka z levého kruhu nenadělal Dlouhému problémy.

01:40
    Havlíčkův Brod se usadil v útočném pásmu.

00:30
    Po přihrávce Meidla se snažel dorážet Havlíček, neúspěšně. K odraženému puku se následně dostal Roubík, jenž přestřelil.

00:10
    Na úvod zakázané uvolnění Slovanu, vhazování po levici Dlouhého (na icingy 1:0).

00:01
    Na úvodním vhazování uspěl Roubík.

00:01

Následuje avizovaná minuta ticha.

Hokejistům z Vysočiny se ve Zlatopramen Areně nedaří, od postupu Havlíčkova Brodu do I. hokejové ligy ČR (sezóna 2006/2007) Rebelové všech dvanáct zápasů prohráli.

Skóre: 19:67. První utkání v Ústí nad Labem ovládl Slovan poměrem 7:0, druhé v poměru 9:0! Nejtěsnější výsledek byl k vidění v semifinále play-off soutěžního ročníku 2010/2011, kdy červenobílí dvakrát prohráli výsledkem 2:4.

HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Rebel Havlíčkův Brod 4:2
    HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Rebel Havlíčkův Brod 4:2 (play-off)

Sezóna 2011/12:
    HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Rebel Havlíčkův Brod 5:0

Sezóna 2012/13:
    HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Rebel Havlíčkův Brod 5:3

Na Vysočině se Rebelům dařilo více, v třinácti zápasech si hokejisté Havlíčkova Brodu připsali tři výhry v normální hrací době a bod za porážku po samostatných nájezdech.

Bilance všech zápasů 21-1-0-3. Poslední měření sil skončilo výhrou Havlíčkova Brodu 4:2.

Před zápasem bude minutou ticha uctěna památka Aleny Brožové, věrné fanynky Ústeckých Lvů.

Dnešní utkání bude pikantní pro trenéra hostů Jiřího Mičky, který na lavičce Slovanu v minulé sezóně působil.

Rebelové jsou navíc proti Lvům posílení o několik extraligových hráčů, dres Havlíčkova Brodu dnes oblékne vítkovický Vojtěch Tomi, hokejisté královéhradeckého Mountfieldu Michal Švihálek a Tomáš Rousek a plzeňský Patrik Petruška.

Do ústecké sestavy se po zranění vrací Milan Vobořil, z Kladna vypomůže ústeckému celku Ondřej Havlíček.

V brankovišti týmů na začátku stanou:

HC Slovan Ústečtí Lvi:
    Jan Dlouhý (11 zápasů: 4 výhry, 7 proher; 35 obdržených branek; 0 shut-outů; průměrná procentuální úspěšnost zákroků 90,36 %; průměr obdržených gólů na zápas 3,42);

HC Rebel Havlíčkův Brod: Filip Šindelář (3 zápasy; 3 výhry; 3 obdržené branky; 1 shut-out; průměrná procentuální úspěšnost zákroků 96,97 %; průměr obdržených gólů na zápas 1,00).

HC Slovan Ústečtí Lvi: J. Dlouhý (Orct) – Grin, Z. Sklenička, Vobořil, Holomek, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Vaněk – Havlíček, Roubík, V. Meidl – Vávra, Alinč, Rod – Dostálek, M. Hanzl, Daniel Boháč – Baránek, J. Kloz, Pořický. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Šindelář (Opršal) – Kolafa, R. Novotný, Jank, M. Vágner, Plášil, Korim, Zítka – L. Havel, P. Polodna, Číp – Petruška, Švihálek, T. Rousek – Dvořáček, Stach, Maliník – Tomi, O. Stehlík, Milfait – připraven Chlubna. Trenéři: Jiří Mička, Richard Cachnín.

Podrobné statistiky
    aneb Slovan versus Rebelové pod lupou:

Průměrně vyslaných střel za zápas:
    31:31.
    Góly v přesilovkách: 11:10.
    Využití přesilových her: 12,94 %:10,42 %.
    Góly v oslabení: 0:2.
    Utkání s shut-outem: 2:4.
    Trestné minuty: 278:363.

23. kolo I. hokejové ligy ČR z pohledu obou soupeřů:

HC Motor České Budějovice – HC Slovan Ústečtí Lvi

3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
    Branky a nahrávky: 29. Z. Ondřej (Kuchejda), 47. Skuhravý (Kotalík, Vaniš), 48. Šachl (Moravec) – 34. Vávra (Roubík, Z. Sklenička), 42. Pořický (J. Kloz).
    Rozhodčí: Smejkal, Souček – Šperl, Zíka.
    Vyloučení: 6:5.
    Diváci: 3 828.
    Střely na branku: 29:26.
    Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Baník Most
    6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 8. Chlubna (Kozlík, Zítka), 11. Maliník (Dvořáček, Stach), 25. Korím (Dvořáček, Semrád), 39. Havel, 46. Tomi (Říha), 60. Stach (Dvořáček).
    Rozhodčí: O. Hejduk – Guth, Rittich.
    Vyloučení: 3:4, navíc Charvát (HBR) 5 + DKU [VRAŽ] – Szabo 5 + DKU [VRAŽ] a Tůma (oba MST) 10 min. OT [NESP].
    V oslabení: 1:0.
    Diváci: 984.
    Střely na branku: 34:51.
    Průběh utkání: 6:0.

Letošní bilance obou týmů v I. hokejové lize ČR:

23 zápasy: 6 výher, 2 výhry po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 14 porážek; skóre 54:67, 23 body, v tabulce 13. místo.

HC Rebel Havlíčkův Brod:
    23 zápasy: 15 výher, 1 prohra po základní hrací době, 7 porážek; skóre 64:54, 46 bodů, v tabulce 3. místo.

Favoritem dnešního duelu jsou podle sázkových kanceláří hosté.

Nejproduktivnější hráči obou mužstev:

1. Jaroslav Roubík – 19 b. (23 zápasy; 13+6)
    2. Daniel Boháč – 13 b. (23 zápasy; 5+8)
    2. Zbyněk Sklenička – 13 b. (22 zápasy; 0+13)
    3. Petr Přeučil – 12 b. (20 zápasů; 7+5)
    4. Jan Kloz – 11 b. (21 zápas; 4+7)
    4. Jakub Grin – 11 b. (23 zápasy; 1+10)

1. Lukáš Havel – 17 b. (23 zápasy; 11+6)
    2. Per Polodna – 16 b. (23 zápasy; 3+13)
    3. David Dvořáček – 15 b. (21 zápas; 4+11)
    4. Roman Maliník – 12 b. (23 zápasy; 8+4)
    5. Lukáš Endál – 11 b. (18 zápasů; 4+7)

Příjemný středeční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho ve střetnutí 24. kola I. hokejové ligy ČR hostí předposlední HC Slovan Ústečtí Lvi třetí Havlíčkův Brod.

Ústečtí Lvi v posledních pěti kolech nezískali jediný bod, když nestačili na Baník Most (3:5), AZ Havířov 2010 (1:2), Bruslařský klub Mladá Boleslav (1:3), Olomouc (1:2), Motor České Budějovice (2:3; předchozích pět výsledků z pohledu Ústí nad Labem). Tým pod vedením Jaromíra Šindela a Tomáše Mareše klesá s každým utkáním více a více ke dnu tabulky.

V posledních pěti zápasech klopýtli svěřenci exústeckého Jiřího Mičky a Richarda Cachnína pouze jednou, když doma podlehli Stadionu Litoměřice 4:5. Zbylá čtyři klání zvládli Havlíčkobrodští za plný počet bodů, když si věděli rady s týmy: Medvědi Beroun 1933 (2:0), Dukla Jihlava (3:2), Benátky nad Jizerou (2:1) a v předchozím kole s Baníkem Most (6:0; všechny výsledky z pohledu Rebelů).

První vzájemný duel v tomto soutěžním ročníku ovládli Rebelové poměrem 4:2.

Vítáme Vás u on-line přenosu ze Zlatopramen Areny. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Zlatopramen Arena, Masarykova 232,
    souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.

Zdeněk Kamínek ml.

Góly a asistencie: 3. Meidl (Grin, Sklenička) – 12. Dvořáček (Maliník, Stach), 17. Číp (Havel, Polodna)

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý (Orct) – Grin, Z. Sklenička, Vobořil, Holomek, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Vaněk – Havlíček, Roubík, V. Meidl – Vávra, Alinč, Rod – Dostálek, M. Hanzl, Daniel Boháč – Baránek, J. Kloz, Pořický. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.
    BK Havlíčkův Brod: Šindelář (Opršal) – Kolafa, R. Novotný, Jank, M. Vágner, Plášil, Korim, Zítka – L. Havel, P. Polodna, Číp – Petruška, Švihálek, T. Rousek – Dvořáček, Stach, Maliník – Tomi, O. Stehlík, Milfait – od 21. Chlubna. Trenéři: Jiří Mička, Richard Cachnín.

Rozhodca: Petružálek – Koskuba, Šulo