Mladá Boleslav – Motor ČB 3:2 (kon.) | Most – Třebíč 3:5 (kon.) | Benátky n/J – Šumperk 3:4 (po pr.)
Jihlava – Kadaň 6:2 (kon.) | Havířov – Olomouc 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Havlíčkův Brod 1:2 (kon.)
Beroun – Litoměřice 3:4 (1:2 po s.n.)
BK Mladá Boleslav
3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Banes Motor České Budějovice
cz Streda 20.11.2013, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • 1. liga (ČR)

Byly to nervy, ale nakonec berou Bruslaři tři body. Ačkoliv se Motor hodně snažil, vyrovnat už nedokázal. Loučíme se s vámi a přejeme příjemný zbytek večera.

Zásahy brankářů:

Michal Valent – 7 zásahů
    Hynek Kůdela – 9 zásahů (19:55:53)

60:00

59:50
    Jen těsně míjí další vyhození prázdnou branku!

58:53
    Kůdela je na půl cesty za branky, ale domácí mu nedovolují odjet.

58:26
    Mikulík s pukem na holi sbírá cenné vteřiny.

58:14
    Oddechový čas pro hosty.

58:14
    Klimenta (MBL) dostává 2 minuty za hákování.

57:42
    Budějovice se snaží tlačit, teď je brzdí ofsajd.

55:02
    Kotalík (CEB) dostává 2 minuty za přidržení Lence.

54:14

53:48
    Broš poslal puk na brankoviště, kudy zrovna projížděl Musil. Nezasáhl puk.

53:20
    Domácím se přesilovka nedaří.

52:34
    Výborný byl přitlačen v rohu a Motor se osvobozuje.

52:14
    Broš byl v úniku podražen a Ferebauer (CEB) už sedí na trestné. Nutno říct, že rozhodčí z toho dělají pěknou gulášovku a hráči snad ani netuší, co si vlastně mohou a co už nemohou dovolit.

51:54

51:26
    Střelu Prokeše Valent schovává mezi betony.

49:54
    Toman (MBL) dostává 10 minut za nesportovní chování. Kurka (MBL) fasuje 2 + 10 minut za vražení. Brání se, že to bylo čisté rameno, ale jak pravil básník, je mu to prd platné.

49:20
    Šachl se už už napřahoval mezi kruhy, ale o puk nakonec přišel.

47:09
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Střela ZDEŇKA ONDŘEJE prošla kolem Valentova betonu a od hrany tyčky se odrazila do klece. Hosté využívají přesilovku a opět snižují. Asistence: Petr Šachl, Tomáš Prokop.

46:42
    Toman (MBL) po odpískání vyletěl jako čertík z krabičky, není mu to ale nic platné a už sedí na trestné.

46:17
    Starý si sjel na přihrávku, ale Třetina mu šikovně zablokoval hokejku.

45:37
    Vrbata sice dostal přihrávku spíš na záda, i tak se ale před Kůdelou zvládl prezentovat solidním došťouchnutím.

45:04
    Kříž byl tvrdě dohrán u mantinelu, tentokrát se ale rozhodčí rozhodli, že to bylo v rámci pravidel.

44:39
    Třetina tam cosi zkoušel na Valenta a okamžitě je odtlačen do rohu.

44:01
    Na puku jsou hosté, ale nedaří se jim projít do útočného pásma.

41:44
    V témže čase je vyloučen na 10 minut za nesportovní chování Skuhravý (CEB).

41:44
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A právě PAVEL MUSIL se také prosazuje! Za Kůdelova záda tečoval střelu Mikulíka. Asistence: Milan Mikulík, Tomáš Klimenta.

41:38
    Broš na sebe natáhl hned dva obránce a udělal tak prostor Musilovi.

40:16
    Začínáme ve stejném duchu, v jakém jsme končili. Třetina (CEB) dostává 2 minuty za sekání.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:18.

Bezprostřední začátek třetiny sice opticky vyzníval lépe pro hosty, dva góly se ale v poměrně rychlém sledu podařilo vstřelit domácím. V třetině plné vyloučení snížili hosté až v samotném závěru.

Michal Valent – 9 zásahů
    Hynek Kůdela – 11 zásahů

40:00

39:56

39:20
    Čtyřicet sekund před koncem druhé třetiny hosté snižují. Ve dvojnásobné přesilovce tečoval puk za Valentova záda VÁCLAV SKUHRAVÝ. Asistence: Luboš Rob, Radek Prokeš.

38:38
    Broš s pukem na holi a v sérii kliček sbírá domácím čas.

38:32
    Valent dostal pukem do masky a očividně potřebuje chvilku na to, aby to rozdýchal.

38:00
    Broš byl ještě navíc vykázán z vhazování, takže to za něj musel vzít Jindra. I jako náhradník puk poslal až na druhou stranu hřiště.

37:56
    Teď se zas vztekají domácí. Kurkovi (MBL) byl odpískán faul kolenem. 97 sekund dvojnásobné přesilovky pro Budějovice.

37:33
    Hosté se dočkali, i je čeká přesilovka. Protivný (MBL) už sedí na trestné lavici.

37:30
    Golfák Ferebauera lízl boční síťku Valentovy branky.

36:19
    Motor přežil a je v pěti.

35:53
    Klimenta puk parádně nadzdvihl a poslal přes hůl soupeře na Mikulíka. Kůdela byl na svém místě a šanci Boleslavi s přehledem likviduje.

35:03
    I tohle hosté zvládli a jsou ve čtyřech.

34:50
    K Nouzovi se odrazil puk, vše ale bylo příliš rychlé.

34:37
    Skuhravého přibrzdil ramenem Toman.

34:19
    ... jenže velmi rychle opět faulují. Za seknutí Klimenty je potrestán Kříž (CEB). 44 sekund dvojnásobné přesilovky pro Boleslav.

34:04
    Hosté jsou ve čtyřech.

34:02
    Zmatkům před brankou činí přítrž Kůdela, puk má kdesi mezi betony.

33:42
    Domácí zatím jen přihrávají.

33:03
    Třetina (CEB) dostává 2 minuty za hákování Nouzy a Novák (CEB) dostává 10 minut za řeči.

32:31
    Němečkovu střelu posílá Kůdela levým betonem do rohu.

32:04
    Teď jim to bude usnadněno, protože Prokeš (CEB) dostává 2 minuty za hákování.

31:44
    Domácí se zatím ještě očividně mátoří z toho velkého oslabení.

30:18

30:34
    Kuchejda se snažil procpat puk přes hromadu těl i Valentův beton. Následně musí Motor pryč z pásma, protože byl v brankovišti.

29:47
    Dneska je to samý protest. Teď se zase zlobí hosté, protože jim byla odpískána přihrávka rukou.

29:36
    Střela Nouzy končí vysoko nad.

28:37
    Toman je na ledě, Němeček musel kvůli Protivnému zůstat na trestné, aby domácí nehráli v plném počtu, což momentálně nesmí.

28:27
    Broš na modré oblafl Kotalíka a podařilo se mu dostat puk do středního pásma.

28:18
    Jenže pozor, Protivný (MBL) puk vyhodil úplně mimo hřiště (na střídačku). Dostává 2 minuty za zdržování.

28:16
    Broš vyhrál buly a Protivný posílá puk pryč.

28:13
    Další střelu schovává Valent v náruči.

27:53
    Střelu Skuhravého někdo tečoval vysoko a chvilku nebylo jasné, kam puk poletí. Nakonec dost daleko od Valenta.

26:37
    A Bruslaři jsou rázem v problémech. Němeček a Toman (oba MBL) dostávají najednou po dvou minutách, takže domácí jsou hnedle ve třech.

26:24
    Kůdela si hleděl Nouzy, a tak jej přihrávka na Výborného očividně překvapila. Boleslavskému kapitánovi ale střela nesedla.

24:23
    Boleslavští si nerozuměli a icing je vrací zpátky.

24:25
    Kotalík teď na hřišti objíždí kdekoho a očividně zpětně protestuje proti svému vyloučení. Hodně toho má co povídat hlavně Protivnému, toho totiž předtím právě zasáhl do hlavy. Branku Bruslařů tím ale už stejně nevrátí.

24:25
    A tohle je také akce, kterou už boleslavské publikum dobře zná! TOMÁŠ KLIMENTA to rozjel přes celé hřiště a střelou a následným došťouchnutím dostal puk do sítě. Asistence: Milan Toman.

23:20
    Nouza poslal puk před branku, kde číhal Lenc, ten byl ale dobře pokrytý.

23:12
    Kotalík (CEB) fasuje 2 minuty za vysokou hůl.

22:36
    Skoro se chce říct, že tohle snad ani domácí nemohli chtít, opak je ale pravdou – tohle je dobře nacvičená akce a s návratem Pojkara jsou očividně zpátky i tyhle branky. Právě boleslavský obránce totiž vyslal na branku dělovku, kterou MILAN MIKULÍK přesným nastavením hole poslal požadovaným směrem. Asistence: David Pojkar, Tomáš Klimenta.

21:59
    Boleslavští nejsou nadšení, ale faktem je, že vstup do druhé třetiny zatím mají lepší hosté.

21:30
    Střela Kuchejdy Valentovi vypadla a obloučkem mířila do sítě! Z našeho úhlu pohledu to vypadalo jako gól, ale rozhodčí nekompromisně rozpažuje!

21:02
    Toman zvolal "Neprojdeš!" a Skuhravý skutečně neprošel.

20:33
    Bruslaři jsou na puku, ale trčí ve středním pásmu.

20:01

Sledujte nás znovu od 18:19.

České Budějovice dobře bruslí a zároveň jsou silné na puku, což Bruslaři asi nejsou zvyklí vídat tak často. První třetina tak ve svém komplexním obrazu přinesla hodně vyrovnanou hru a navíc bez branek. Několik větších šancí nicméně publikum vidělo, hlavně v podání domácího týmu. Na ty se ale – jak známo – nehraje, a tak na první trefu čekáme dál.

Hynek Kůdela – 9 zásahů

20:00

19:49
    Zdá se, že Třetina s Pojkarem si toho mají hodně co povídat, rozhodčí je ale od sebe drží v uctivé vzdálenosti.

19:25
    I Motor první oslabení ustál a je v pěti.

19:09
    Z kruhu to zkusil Výborný, Kůdela vytasil připravený beton.

18:25
    Na Nouzu zírala odkrytá branka, přihrávka ale byla příliš prudká a prošla mu pod holí!

18:10
    Klimenta trefil tyčku!

17:51
    Prokop osvobozuje Budějovické.

17:25
    Lence zahákoval Vaniš (CEB) a první přesilovku si zahraje Boleslav.

17:09
    Hra nám začíná dosti stagnovat. Ani diváci nevypadají nadšeně.

16:25
    Šachla zastavuje na hranici faulu Toman.

15:30

15:09
    Hostům chybí přesnost.

14:24
    Mikulíkovi se povedlo oblafnout na modré soupeře a společně s Lencem vyrazit na druhou stranu. Mikulíka ale dobře obsadil Kříž, a tak nedokázal přihrát na svého kolegu ani vystřelit.

14:13
    Kombinaci Jihočechů a hlavně střelu Kuchejdy zastavuje Valent.

13:50
    Šachl zkoušel procpat puk před branku, ale neuspěl.

13:30
    Domácí se zlobí, ale není jim to nic platné. Za nedovolené bránění odchází pykat Výborný (MBL).

12:31
    Celá hra teď působí hodně vyrovnaně.

11:47
    Rys protečoval do útočného pásma, tam ale domácí opět končí jen v rohu.

11:06
    Na obou stranách je k vidění spousta nepřesností.

09:31
    Ke Třetinovi se nestačili stáhnout domácí obránci a on jim tak proklouzl. Puk měl ale na dlouhou hůl, a tak do něj před Valentem dokázal jen šťouchnout.

08:51
    Nahození Výborného chytá Kůdela. Velkých šancí zatím mnoho k vidění není.

08:02
    Slibný přechod do útoku Boleslavští soupeři utnuli v rohu svého obranného pásma a obrací hru.

07:14
    Vrbata je zpátky na ledě.

06:23
    Mikulík otočil nečekaně hru a i přes vracejícího se Kotalíka dokázal vypálit – příliš vysoko!

05:43
    Podruhé to Kotalík zkouší z velké dálky. Boleslavský brankář vytasil lapačku.

05:29
    Boleslavští vyhazují.

05:19
    Do slibné pozice si hned po vyhraném buly najel Kotalík. Valent chytá.

05:14
    Za podražení je vyloučen David Vrbata (MBL).

04:59
    Křížovu střelu od modré vyblokoval pádem Jindra.

04:17
    Šachl vystihl rozehrávku Jindry a obrací hru.

03:26
    Nouza byl sám před brankou hostů, puk se mu ale nejprve zamotal pod vlastní nohy a poté i pod nohy dojíždějícího soupeře!

01:55
    Rob přišel po nedorozumění v obraně domácích k puku jako slepý k houslím, s velkou příležitostí ale naložil dosti vlažně a na Valenta prakticky nic nevymyslel.

01:39
    Před dojíždějícím Musilem Kůdela raději vyjíždí z branky a puk přikrývá lapačkou.

00:47
    Kuchejdovi se povedlo obrátit hru, objet Valentovu branku a ještě vystřelit. Na brankovišti domácích byl ale chumel těl a kotouč neprošel.

00:30
    Domácí drží hned od začátku Budějovice v jejich obranném pásmu.

00:10
    Lenc nadvakrát střílí, Kůdela přerušuje hned v úvodu hru.

00:01

Oba týmy jsou na ledě, za pár okamžiků začneme.

BK Mladá Boleslav: Valent (Will) – Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Protivný, Pojkar, Kurka – Nouza, Výborný, Lenc – Mikulík, Broš, Klimenta – Musil, Vrbata, Starý – Jiránek, Loskot, Rys

HC Motor České Budějovice: Kůdela (Halmoši) – Novák, Kříž, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Moravec, Kotaška – Kotalík, Třetina, Skuhravý – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Ferebauer, Vaniš, Bárta – Prokeš, Rob, Šperger – Přibyl

Rozhodčí: Schmejkal, Škrobák – Beneš, Krátký.

Kvůli výsledkové mizérii nastaly, a pravděpodobně ještě nastanou, změny i v Motoru. Jako první z týmu odešel zkušený obránce Marek Posmyk, jenž se přestěhoval do extraligového Litvínova. Jako náhrada přišel místní odchovanec Ivo Kotaška, jenž v předcházejících sezónách působil v polské nejvyšší soutěži.

Oba týmy za sebou mají změny v kádru. Bruslaři je odůvodňují velkou marodkou a systematickou přípravou na (snad) blížící se baráž a do svých řad přijali pardubického Jana Starého a třineckého Ctirada Ovčačíka. Na hostování do Litoměřic odešel Martin Koudelka.

Nejlepším střelcem Bruslařů je Tomáš Nouza, kanadskému bodování vévodí David Výborný. Titulem nejproduktivnějšího hráče, nejlepšího střelce a zároveň i nejlepšího asistenta Českých Budějovic se může pyšnit Aleš Kotalík (6+8). Je to ale diskutabilní, protože Kotalík je coby nejlepší hráč Jihočechů až celkově 36. v 1. lize jako takové.

Boleslavští budou do tohoto utkání bezesporu vstupovat v roli favorita. V posledním zápase však byla jejich prvoligová dominance mírně narušena, když dostali políček od Olomouce v podobě prohry 3:5. Spravit chuť si budou chtít Boleslavští v zápase s Motorem, jenže ten zase bojuje o důležité body pro play-off a už jednou (byť na nájezdy) Bruslaře porazit dokázal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jitka Čechová

Góly a asistencie: 23. Mikulík (Pojkar, Klimenta), 25. Klimenta (Toman), 42. Musil (Mikulík, Klimenta) – 40. Skuhravý (Rob, Prokeš), 48. Ondřej (Šachl, Prokop)

Banes Motor České Budějovice: Kůdela (Halmoši) – Novák, Kříž, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Moravec, Kotaška – Kotalík, Třetina, Skuhravý – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Ferebauer, Vaniš, Bárta – Prokeš, Rob, Šperger – Přibyl

Rozhodca: Schmejkal, Škrobák – Beneš, Krátký