NY Rangers – Ottawa 3:2 (po pr.) | Washington – Edmonton 4:5 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Pittsburgh 3:2 (po pr.)
Montreal – Nashville 2:1 (po pr.) | Tampa Bay – Vancouver 4:1 (kon.) | Detroit – Minnesota 5:4 (2:0 po s.n.)
Dallas – Boston 1:3 (kon.) | Chicago – Arizona 6:1 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Vancouver Canucks
cz Streda 21.01.2015, 01:30 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Přeji vám povedenou středu. (04:27:55)

0+0, 3 střely, čas na ledě 22:14

Je dobojováno! Z dnešního utkání si dva body odnáší zasloužení domácí hráči Tampy, kteří ve třetím dějství jednoznačně převálcovali svého soupeře. Hlavní podíl na vítězství nese Alex Killorn, který se zapsal do statistik hned dvakrát. Nejprve v jednačtyřicáté minutě navyšoval vedení na 2:0, necelé tři minuty před koncem se pak prosadil bekhendem do prázdné branky. Lighting se po vítězství nad Canucks vrací zpátky do čela Východní konference před newyorksé Islanders.

60:00

59:34
    Sbisa nahodil kotouč do útočné třetiny. Nikdo z jeho spoluhráčů však na jeho nabídku nezareagoval.

59:09
    Lighting se již nikam neženou. Kotouč opakovaně posílají do neutrální zóny.

58:55
    Kosatkám se nepodařil přechod přes útočnou modrou. Sudí odpískali ofsajd.

58:24
    Tampa vyhazuje kotouč. Ten se pomalu doklouzal až k Millerovi. Rozhodčí rozpažují, nejedná se o zakázané uvolnění.

58:00
    Do konce utkání zbývají pouhé dvě minuty.
    Alex KILLORN - 4:1

57:34
    Tampa právě vstřelila branku!
    O osudu dnešního utkání je rozhodnuto. Podruhé v zápase se prosazuje ALEX KILLORN, který ze středu hřiště trefuje bekhendem prázdnou bránu hostů. Asistence: Cedric Paquette, Victor Hedman.

57:21
    Brána Canucks je opět prázdná.

57:16
    Bishop si bez větších problémů poradil se střelou Nicka Bonina ze střední vzdálenosti.

56:53
    Miller je zpátky v bráně. Čeká opět na vhodný moment, kdy opustí hřiště a do hry naskočí šestý hráč.

56:36
    Ani Stamkosovi se nepodařilo z ještě lepší pozice trefit svatyni hostů.

56:16
    Cedric Paquette se snažil přes celé hřiště trefit prázdnou branku. Neúspěšně.

55:31
    Vancouver hraje bez brankáře. Zkouší to v šesti proti čtyřem.

Miroslav Vozdecký

Góly a asistencie: 34. Filppula (Stamkos, Callahan), 41. Killorn (Hedman, Filppula), 45. Boyle (Connolly, Morrow), 58. Killorn (Paquette, Hedman) – 49. Corrado (Burrows, Higgins)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Nabokov) – Hedman, Šustr, Garrison, Stralman, Witrowski, Nesterov – Callahan, Stamkos, Filppula – Kučerov, Johnson, Palát – Connolly, Paquette, Killorn, – Drouin, Boyle, Morrow
    Vancouver Canucks: Miller (Lack) – Tanev, Edler, Bieksa, Stanton, Sbisa, Hamhuis – Vrbata, Sedin H , Sedin D. – Burrows, Vey, Higgins – Kassian, Bonino, Matthias – Hansen, Horvat, Dorsett

Diváci: 18 517