NY Rangers – Ottawa 3:2 (po pr.) | Washington – Edmonton 4:5 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Pittsburgh 3:2 (po pr.)
Montreal – Nashville 2:1 (po pr.) | Tampa Bay – Vancouver 4:1 (kon.) | Detroit – Minnesota 5:4 (2:0 po s.n.)
Dallas – Boston 1:3 (kon.) | Chicago – Arizona 6:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Washington Capitals
4:5 (3:1, 0:1, 1:2 - 0:0)
Edmonton Oilers
cz Streda 21.01.2015, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Dnešní velmi zajímavé utkání je u konce! Washington Capitals doma ztratil dobře rozehraný zápas a prohrává s Edmontonem 4:5 po samostatných nájezdech!

První třetina jasně patřila útočníkovi domácích s osmičkou na zádech, tedy Alexi Ovečkinovi , který se zaznamenal dvě branky. Hostům se poté podařilo snížit zásluhou pohotového Dereka Roye . V závěru třetiny poslal domácí opět do dvoubrankového vedení Jay Beagle .

Druhá třetina nenabídla tak zažívný hokej jako v první třetině. Hra se zklidnila a viděli jsme daleko více chyb. Na konci třetiny trefil Niskanen kolenem Roye a putoval na trestnou lavici. Čtyři sekundy před koncem se prosadil Nikita Nikitin .

Do třetí třetiny šly týmy za stavu 3:2 pro Washington. Nejdříve se prosadi krásnou tečí Nicklas Backström a z hosty to nevypadalo dobře. Góly Teddyho Purcella a Ryana Nugenta-Hopkinse skóre srovnali na 4:4!

Následné prodloužení nerozhodlo, ikdyž hosté byli velmi blízko po střele Eberleho, když Holtbymu vypadl kotouč z výstroje. Nicméně utkání dospělo do nájezdů, kdy ve čtvrté sérii rozhodl Teddy Purcell !

Československá stopa!

Žadný český ani slovenský hokejista do tohoto utkání nezasáhl.

Hvězdy utkání

1. Alex Ovečkin – 2+0, 4 střely, čas na ledě 18:44
    2. Ryan Nugent-Hopkins – 1+1, 2 střely, čas na ledě 23:17
    3. John Carlson – 0+2, 0 střel, čas na ledě 25:48

To je z mé strany vše a u dalšího hokejového onlajn přenosu se těším brzy nashledanou! (04:04:49)

Teddy PURCELL - 4:5sn

V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
    Autorem vítězné branky je TEDDY PURCELL.

4. séria
    1:2
    Purcell dává a zajišťuje bod navíc pro Edmonton!

1:0
    Ovečkin mohl rozhodnout, ale Viktor Fasth výborným zákrokem chytá!

2. séria
    1:0
    Eberle mířil mezi betony Holtbyho, ten si ale mezírku mezi betony pohlídal.

2. séria
    1:0
    Backström pouze vystřelil a minul!

1. séria
    1:0
    Holtby se nenechal rozhodit náznaky Jakupova a chytá!
    Kuzněcov (nájezdy 1:0)

1. séria
    1:0
    Kuzněcov jel velmi pomalu, ale krásným blafákem rozhoupal Fastha a poté úspěšně zakončil!

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo, následují tedy samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:36
    Laich se teď hnal do šance, ale Schultze dnes hraje velmi dobrý zápas!

64:15
    Nikitin s Schultzem rozehrávají ze své třetiny. Na ledě Eberle s Hallem.

Jan Havlovic

Góly a asistencie: 2. Ovečkin (Burakovsky, Green), 14. Ovečkin (Green, Brouwer), 18. Beagle (Carlson, Wilson), 47. Backström (Carlson, Burakovsky) – 15. Roy (Jakupov, Klefbom), 40. Nikitin (Schultz), 56. Purcell (Lander, Fraser), 59. Nugent-Hopkins, rozh. náj. Purcell