Mladá Boleslav – Sparta Praha 3:0 (kon.) | Jihlava – Zlín 5:4 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HC Dukla Jihlava
5:4 (2:1, 2:2, 0:1 - 0:0)
Berani Zlín
cz Streda 21.01.2015, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů (CZ)

S konstatováním, že Dukla Jihlava vyhrála nad Zlínem v poměru 5:4, když ovládla samostatné nájezdy výsledkem 1:0 a bodově se dotáhla na předposlední Motor, který však má zápas k dobru, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:41:54)

V dramatickém zápasu vyhrává jihlavská Dukla, která po celých šedesát minut ani jednou neprohrávala. Domácí se v jedenácté minutě dostali do dvougólového vedení, avšak Zlínu se podařilo na konci třetiny snížit a ze začátku druhé části vyrovnat. Jihlava se krátce poté znovu dostala do vedení využitou dvojnásobnou přesilovkou, ale i tentokrát stihli hosté srovnat. Na konci druhé třetiny pak poslal červenožluté potřetí do vedení Lukáš Anděl. Ve třetí třetině se dlouho zdálo, že Dukla tři body udrží, ale 173 vteřin před koncem srovnal Jan Vyoral. V prodloužení gól nepadl, takže musely rozhodnout nájezdy, jejímž jediným úspěšným střelcem byl Tomáš Střecha.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    Autorem vítězného gólu je TOMÁŠ STŘECHA, který jako jediný proměnil samostatný nájezd.

3. séria
    1:0
    Jan Vyoral nenašel skulinku mezi betony Vacka, Jihlava tak vítězí na nájezdy – 1:0.

2. séria
    1:0
    Tomáš Střecha si sjel k pravé tyčce Čápa a následně mu puk poslal bekhendem nad lapačku – 1:0.

2. séria
    0:0
    Patrik Dalajka rozhýbal Vacka, ale puk k jeho levé tyči nezasunul – 0:0.

1. séria
    0:0
    Ondřej Leština puk mezi betony Čápa nepropasíroval – 0:0.

1. séria
    0:0
    Michal Gago blafákem do bekhendu na Vacka nevyzrál – 0:0.

Nájezdy byly zahájeny, jako první pojede Zlín.

Samostatné nájezdy začínají.

Nerozhodlo se ani v prodloužení, na řadu tak přijdou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:45
    Hlaváč mezi kruhy získal puk, následně však těsně minul levou tyčku Vacka.

63:56
    Oddechový čas Dukly.

62:25
    Prodloužení je zatím hodně opatrné. Zlínští jsou zdá se spokojeni s bodovým ziskem, Jihlava naopak nechce udělat chybu, výhrou by se dotáhla na předposlední České Budějovice.

61:42
    I tak ale Dukla získala pásmo, bude se vhazovat po pravici Čápa.

61:11
    Střecha a Beran bojovali za brankou o puk, který získali zlínští hokejisté.

60:37
    Jícha nahodil kotouč ze středního pásma na Čápa, oba týmy střídají.

60:01

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 3. Jícha (Hohl), 11. Marcilis (Jícha, Anděl), 25. Dvořák (Tobola, Hohl), 40. Anděl (Střecha, Dundáček), rozh. náj. Střecha – 18. Žabčík (Dalajka, Hladiš), 22. Velčovský (Kobylík), 30. Hladiš (Procházka, Žabčík), 58. Vyoral (Velčovský, Karola)