NY Rangers – Ottawa 3:2 (po pr.) | Washington – Edmonton 4:5 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Pittsburgh 3:2 (po pr.)
Montreal – Nashville 2:1 (po pr.) | Tampa Bay – Vancouver 4:1 (kon.) | Detroit – Minnesota 5:4 (2:0 po s.n.)
Dallas – Boston 1:3 (kon.) | Chicago – Arizona 6:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Arizona Coyotes
cz Streda 21.01.2015, 02:40 • United Center, Chicago • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (05:16:09)

Největší čas na ledě: Keith 22:05 – Stone 22:42

Branky a nahrávky: 7. Toews (Kane, Sharp), 13. Shaw (Teräväinen, Bickell), 24. Kane (Richards, Sharp), 30. Teräväinen (Bickell, Hjalmarsson), 40. Shaw (Keith), 55. Rundblad (Kane, Richards) – 38. Lessio (Gagner, Yandle). Diváci: 21427. Rozhodčí: Chmielewski, Rooney – Nansen, Murchison.

Dnešní utkání se od samého začátku odvíjelo zcela jednoznačně, obrovský favorit dnešního zápasu z Chicaga od první minuty diktoval tempo hry a nakonec zvítězil jednoznačně 6:1.

Skóre zápasu otevřel v 7. minutě při přesilové hře kapitán domácích Jonathan Toews. O pár minut později se na hranici brankoviště nejlépe zorientoval Andrew Shaw a poslal Blackhawks do dvoubrankového vedení.

Na začátku druhé části hry se pak z dorážky prosadil dnes tříbodový (1+2) Patrick Kane. Na 4:0 z pohledu Černých jestřábů pak v polovině základní hrací doby zvyšoval finský mladík Teuvo Teräväinen.

Ve 38. minutě se ale čestného úspěchu v podobě gólu dočkali také hosté, svůj první gól v kariéře v NHL zaznamenal po úspěšně zvládnutém brejku Lucas Lessio. Ještě do sirény ukončující druhou třetinu se ale podruhé v zápase prosadil Andrew Shaw.

Konečnou podobu skóre pak dal v 55. minutě bývalý hráč Coyotes David Rundblad. Chicago tak smetlo Arizonu tenisovým poměrem 6:1 a připisuje si tak dva body do tabulky Západní konference.

60:00

59:41
    Lucas Lessio si ještě našel odražený puk, v dobré pozici ale pouze promáchl hokejkou ve vzduchu.

59:12
    Andrew Shaw zaznamenává padesátou střelu Chicaga v dnešním zápase, zároveň už poněkolikáté zaútočil na hattrick, kterého se dnes už ale s největší pravděpodobností nedočká.

58:49
    Čtvrtá formace Blackhawks se v útočném pásmu k ničemu výraznému nedostala, dopředu tak míří pro změnu hosté.

58:16
    Další icing na straně hostů, kteří už by se nejraději viděli v šatně.

57:54
    Zakázané uvolnění Coyotes, vhazovat se bude před Smithovou brankou.

57:23
    Utkání už se pomalu chýlí ke svému konci, v útočném pásmu se opět usadili domácí hokejisté.

56:44
    Po dobré práci Martina Hanzala za brankou se do šance dostal Lucas Lessio, jeho střelu ale zastavil Raanta.

56:13
    Další střelecký pokus z hole Brenta Seabrooka končí mimo tři tyče, Smith nemusel zasahovat.

55:26
    Hjalmarssonovu střelu Smith v klidu kryje, vhazovat se bude před jeho brankou.

55:11
    Oduya vysokým obloukem našel až v útočném pásmu Hossu, který dokázal udržet puk.

54:42
    Odpískána přihrávka rukou, po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
    David RUNDBLAD - 6:1

54:11
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí přidávají šestou branku i v zatím ospalé třetí třetině. Richards zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej předal Kanovi, jenž s typickým přehledem našel najíždějícího DAVIDA RUNDBLADA, jehož střela se otřela o McMillanovu hokejku a zastavila se až v síti ve Smihově brance! Asistence: Patrick Kane a Brad RIchards.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 7. Toews (Kane, Sharp), 13. Shaw (Teräväinen, Bickell), 24. Kane (Richards, Sharp), 30. Teräväinen (Bickell, Hjalmarsson), 40. Shaw (Keith), 55. Rundblad (Kane, Richards) – 38. Lessio (Gagner, Yandle)

Chicago Blackhawks: Raanta (Crawford) – Keith, Seabrook, Oduya, Hjalmarsson, Rundblad, Rozsíval – Saad, Toews (C), Hossa – Bickell, Richards, Kane – Sharp, Teräväinen, Shaw – Nordström, Kruger, Smith. Trenér: Joel Quenneville.
    Arizona Coyotes: Smith (Lee) – Ekman-Larsson, Stone, Yandle, Murphy, Gormley, Samuelsson – Rieder, Vermette, Doan (C) – Korpikoski, Hanzal, Gagner – McMillan, Chipchura, Moss – Lessio, Vitale, Crombeen. Trenér: Dave Tippett.

Rozhodca: Chmielewski, Rooney – Nansen, Murchison

Diváci: 21427