Jekaterinburg – Togliatti 3:2 (po pr.) | Ufa – Barys 1:3 (kon.) | Novgorod – Čerepovec 0:4 (kon.)
CSKA Moskva – Viťaz 3:2 (po pr.) | Kazaň – Nižnekamsk 3:2 (kon.) | Soči – Jaroslavľ 2:4 (kon.)
Riga – Helsinki 3:2 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Severstaľ Čerepovec
Streda 07.01.2015, 15:00 • Konovalenko Sports Palace • KHL

To je odomňa na dnes všetko, ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok dňa. (17:16:27)

A je koniec!
    Hostia to nakoniec vďaka skalopevnej defenzívne zvládli, v poslednej časti pridali ešte 2 góly, z toho jedne do prázdnej brány a po výhre 0:4 nad Torpedom si do tabuľky pripisujú 3 body.

60:00

59:45
    Domáci ešte skúšajú pokaziť radosť hosťujúcemu brankárovi, krúžia v útočnej tretine, ale zdá sa, že už nič prevratného nevymyslia.

59:30
    Severstal Čerepovec dal gól!
    Je definitívne rozhodnuté! VADIM BERDNIKOV sa zmocnil puku, potiahol ho do stredného pásma, vystrelil spoza obrancu a trafil presne! Asistencie: Logan Pyett, Sergej Monachov.

58:50
    Torpedo hrá navyše so šiestimi hráčmi, pretože sa už vrátil aj vylúčený hráč na ľad!

58:33
    V zápätí vystrelil od modrej Immonen, ale trafil iba brániaceho hráča. Severstal sa tak bráni výborne.

57:55
    Karaglickij triafa zo stredného pásma žrdku prázdnej brány!

57:28
    Domáci to skúšajú bez brankára!
    Birjukov odchádza na hráčsku lavicu a Torpedo hrá presilovú hru o jedného hráča!

57:28
    Chyba pri striedaní hostí! A tí budú pykať. Trest pre hráčsku lavicu za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Trest si odchádza odsedieť Kvapil.

57:02
    Truňov chcel prihrať niekomu spoza brány, ale nikto z hráčov hostí pred Birjukovom nebol a puk putuje do stredného pásma.

56:35
    Dlho tam nepobudli, pretože puk okamžite smeruje ku Štepánkovi.

56:25
    Tak, až teraz sa Severstal usadil v útočnej tretine...čo jeho hráči vymyslia?

55:50
    Hostia s pukom za vlastnou bránou, kde iba vyčkávajú. Treba ale povedať, že im to stačí, pretože majú troj gólový náskok.

55:31
    A opäť identická situácia... To je už ale domáci hráč na ľadovej ploche a začína sa tak presilová hra hostí v trvaní 3 minúty aj 19 sekúnd.

55:25
    Ihneď po vhadzovaní sa domáci dostali do strely, ale tá je zblokovaná na ochrannú sieť, vhadzovanie sa tak zopakuje.

55:15
    Stoljarov sa dostal do zakončenia medzi kruhy, pred ním stál už iba Štepánek, ale český brankár chytá tento pokus a hru prerušuje.

54:30
    Na ľad sa pri hre 4 na 4 dostáva elitná formácia domácich, vedená Wolskím, zdá sa ale, že ani túto hráči nič nevymyslia, pretože sa hrá prevažne v stredom pásme.

53:51
    Takmer 2 minúty sa nám tak bude hrať 4 proti 4 a potom nasleduje dlhá presilová hra Severstalu.
    Zranený Nikoncev navyše za opatery lekárov odchádza do šatne, my dúfajme ale, že to nebude nič vážne.

53:51
    A je po akýchkoľvek nádejách domácich v dnešnom zápase! Blažijevskij trafil naozaj nešetrne Nikonceva do hlavy a dostáva trest 5 minút + do konca stretnutia za napadnutie hlavy a krku.

53:40
    Domáci sa držia v útočnej tretine a o pár sekúnd sa vráti na ľadovú plochu aj Osipov a tak začne presilová hra Torpeda.

53:31
    Kňazev sa dostával do zakončenia, ale bol faulovaný Thuressonom, ktorý ho stíhal. Thuresson odchádza na trestnú lavicu za držanie a počet hráčov na ľadovej ploche sa nám tak vyrovná.

52:42
    A opäť... tak Severstal sa nevie síce usadiť v útočnom pásme, no čo je dôležité, svojho súpera ani nepúšťa do žiadneho zakončenia počas oslabenia.

52:20
    Domáci ihneď po buly posielajú puk cez všetky čiary.

51:55
    Ďalšie vylúčenie! Tentokrát však na domácej strane, Osipov fauloval prenikajúceho Berdnikova, a odchádza na trestnú lavicu za hákovanie. Berdnikov ešte prihral Nikoncevovi, ktorý tvrdo vystrelil, ale vyznamenal sa Birjukov.

51:17
    Aj sa tak stalo.
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

51:10
    Domáci sú stále pri puku, ale zdá sa, že túto presilovú hru už nevyužijú.

50:41
    Blažijevskij dostal puk na vrch kruhov, oprel sa do puku, jeho strelu príklepom chytá do hrude Štepánek! Ten je v dnešnom stretnutí naozaj oporou svojho tímu.

50:19
    Tak nakoniec nie!
    V čase, keď do konca vylúčenia Antropova zostáva ešte jedna minúta, Severstal vyhodil puk cez všetky čiary a Birjukov ho radšej pridržal a hru prerušil.

50:05
    Až teraz sa domáci dokázali usadiť v útočnom pásme, dokážu niečo vymyslieť?

49:30
    Domáci si vytvorili hneď dobrú príležitosť, ale Wolského strela z pravej strany je zblokovaná a puk smeruje do stredného pásma.

49:19
    Ihneď po buly sa do puku oprel Hietanen, ale Štepánek chytá!

49:16
    A tentokrát budú hrať hostia v oslabení. Antropov fauloval Filatova pri jeho prieniku a odchádza na trestnú lavicu za sekanie.

48:45
    Chyba v obrannom pásme Torpeda! Hostia sa dostali do prečíslenia, to ale nedokázali využiť, určite ich to však mrzieť nemusí, pretože v dnešnom zápase už majú nahraté.

48:10
    Hostia úspešnejší na buly, puk však okamžite letí do Birjukovovej tretiny a hráči Severstalu sa sformovali v strednom pásme.

47:56
    A toto je postavenie mimo hry práve od domácich hokejistov. Navyše nasleduje reklamná prestávka.

47:42
    Domáci čakajú s pukom za vlastnou bránou, kým obe mužstvá prestriedajú, aby mohli zaútočiť.

47:05
    Truňovovenapádanie slávilo úspech, tento hráč vybojoval puk pre svojho obrancu, následná strela od modrej je ale pokrytá Birjukovom.

46:15
    Hra sa nám v týchto chvíľach prelieva z jednej strany na druhú a mám taký pocit, akoby hostia iba vyčkávali na chybu súpera a spoliehajú sa na rýchle protiútoky, no treba povedať, že zatiaľ im to vychádza.

45:16
    Opäť mohol streliť gól Mons!
    Ten dostal prihrávku medzi kruhy, kde bol úplne osamotený, jeho strela švihom však smeruje nad domácu bránu!

44:55
    Následne od modrej nasledovala strela na Štepánka, ten ju ale pohodlne ukryl do vlastnej výstroje a hru prerušuje.

44:31
    Trubačjov sa snažil na druhej strane z otočky prekvapiť Birjukova, ale nakoniec útočník Severstalu trafil iba betón domáceho brankára.

44:10
    Torpedo sa držalo takmer minútu v útočnej tretine, no okrem slabej strely z hokejky Grigorjeva jeho hráči nevymysleli nič.

43:30
    Domáci sú už usadení v útočnej tretine a ak budú chcieť s výsledkom niečo urobiť, tak ich kontaktný gól by mal prísť čím skôr.
    Jevgenij MONS - 0:3

42:16
    Zdá sa, že je rozhodnuté. JEVGENIJ MONS dostal prihrávku na ľavú stranu, pred ním nikto nestál, iba brankár Birjukov, naznačil strelu, ale kľučkou do bekhendu nedal domácemu gólmanovi šancu! Asistencie: Dmitrij Kagarlickij, Ignat Zemčenko.

42:05
    Savinainen sa snažil nájsť niekoho zo svojich spoluhráčov, ale neúspešne.

41:33
    Takmer identická situácia, no na druhej strane. Až teraz sa Torpedo dostalo do útočnej tretiny.

40:55
    Puk sa teraz dostal na hokejky hosťujúcim hráčom, no tí ho síce držia, no iba za vlastnou bránou.

40:10
    Ihneď po vhadzovaní sa do útoku dostal Truňov, jeho strelu z ľavej strany však Birjukov vyráža.

40:01

Tak domáci, ako aj hostia už sú na ľadovej ploche, posledné dejstvo nám tak môže o pár sekúnd začať!

Tretia tretina začne približne o 16:37.

Skončila sa nám aj druhá tretina, do ktorej mali výborný vstup hosťujúci hokejisti a dostali sa už po pár sekundách do vedenia 0:2, to vedenia im vydržalo až do teraz a tak sú hráči Severstalu na výborne ceste ku zisku 3 bodov.

40:00

39:25
    Nič ale nevymysleli, iba sa previnili zakázaným uvoľnením. Vhadzuje sa po ľavici Birjukova.

39:05
    Pár sekúnd držali hostia svojho súpera v jeho pásme a pod tlakom, no nakoniec sa domáci aj dostali k puku a môžu postupovať do útoku.

38:48
    Aj sa tak stalo, následne dokázali hráčov Torpeda pripraviť o puk, ten sa dostal ku Kazakovcevovi, z ľavej strany vstrelil ale Birjukov je na svojom mieste.
    Hru prerušuje a nasleduje ešte reklamná prestávka.

38:26
    Tí ho teraz iba nahodili do súperovej tretiny, sformovali sa v strednej tretine a čakajú útok súpera.

38:01
    Do konca druhej časti nám zostáva odohrať ešte niečo menej, ako 2 minúty. Puk majú za vlastnou bránou hráči Severstalu.

37:35
    Už dlhšiu dobu sa nám hralo bez prerušenia a to prišlo až teraz, po zakázanom uvoľnení hosťujúceho mužstva. Hra sa tak opäť presťahuje pred Štepánka.

35:55
    A opäť domáci! Filatov sa snažil v rýchlom protiútoku prepasírovať puk na svojho spoluhráča, ktorý by bol zoči- voči Štepánkovi, ale výborne sa vrátil Šinin.

35:22
    Salminen obkrúžil Štepánkovu bránu, už, už sa dostával do zakončenia, výborne k nemu však pristúpil obranca a nedovolil mu zakončiť!

34:50
    V posledných minútach jasne dominujú domáci a svojho súpera nepustili už poriadne dlhú dobu do žiadneho zakončenia. Aj teraz sa hrá v tretine Severstalu.

33:47

33:22
    Z prvej strany z bezprostrednej blízkosti strieľa Grigorev, ale netrafil hosťujúci bránu! Toto je obrovský tlak, ktorý domáci vyvíjajú na svojho súpera.

32:55
    Hostia sa tentokrát dokázali oslobodiť cez všetky čiary. Vylúčenie Karaglickijho sa pomaly, ale isto blíži ku svojmu koncu.

32:47
    A opäť Wolski... Tentokrát dostal puk od modrej čiary na pravú stranu na vrch kruhu, ale aj túto jeho strelu z prvej, chytá vynikajúci Štepánek!

32:05
    A obrovská príležitosť, Wolski dostal puk na pravú stranu, ale jeho pokus z prvej sa neujal a nenašiel ani nikoho z jeho spoluhráčov.

31:47
    Filatov sa už, už dostával do útočného pásma, dokonca aj obkorčuľoval obrancov súpera, no hra je prerušená ešte predtým, pretože na trestnú lavicu putuje hosťujúci Karaglickij a Torpedu bude hrať druhú presilovku v dnešnom zápase.

30:41
    ...tí ale v útočnej tretine nevymysleli vôbec nič, puk sa dostal na hokejky hráčom Severstalu, ktorý ho majú za vlastnou bránou.

30:20
    Opäť sledujeme klasicky kolotoč, ktorým motajú domáci hlavu svojmu súperovi...

29:43
    Na druhej strane Kazakovcev chcel nájsť niekoho zo svojich spoluhráčov pred súperovou bránou, ale našiel iba Kazionova, ktorý puk vyviezol von z vlastnej tretiny.

29:15
    Vymyslieť sa mu nepodarilo nič, na rad prišiel rýchly protiútok domácich, konkrétne Immonena, ten zo situácia 1 na 1 vystrelil spoza obrancu a Štepánek chytá!

28:58
    Čo na druhej strane vymyslí Truňov s pukom? Ten ho ťahá do útočnej tretiny po ľavej strane.

28:25
    Práve Hietanen sa dostal ku strele, trafil však bieloruského hráča v službách Severstalu, Stasenka a puk zostal v jeho výstroji, hra je prerušená.

28:15
    Hietanen nahodil puk do súperovej tretiny, pri ňom boli prví domáci a zostávajú v súperovej tretine.

27:52
    A opäť je hra prerušená, tentokrát sa bude vhadzovať v strednom pásme, na polovici hosťujúceho mužstva.

27:20
    Treba povedať, že v tejto časti zápasu sú lepším mužstvom domáci hráči,,, tí však naďalej nevedia nájsť recept na výborného Štepáneka v bráne Severstalu.

26:43
    Následná strela od modrej čiary bola zblokovaná na ochrannú sieť.

26:25
    Domáci nahodili puk do súperovej tretiny spoza červenej čiary, no prvý pri ňom bol Kaziniov a tak to zakázané uvoľnenie nebude.

26:06
    Počas krátkej prestávky doplním informáciu, že ten hráč, ktorý zostal ležať pred malou chvíľou na ľadovej ploche bol Černov.

26:06
    Hra je teraz prerušená, pokračovať sa bude po reklamnej prestávke.

25:52
    Trubačjov dostal prihrávku pri prečíslení 3 na 2, šikovne vystrelil, ale Birjukov tento pokus hoci s problémami, no predsa chytá.

25:10
    Hra je prerušená, pretože jeden z domácich hráčov zostáva na ľadovej ploche, priznám sa, že neviem ktorý to bol, ale zostal na ľade ležať, zdá sa ale, že to nebude nič vážne a už odkorčuľoval na hráčsku lavicu.

25:03

24:30
    Teraz brániaca štvorica odvádza naozaj kus roboty, domáci sa nevedia dostať do útočnej tretiny a vylúčený Nikocev sa o pár sekúnd vráti na ľadovú plochu.

24:07
    Puk sa teraz dostal až ku Birjukovovi, odkiaľ musia domáci zakladať ďalšiu útočnú akciu.

23:33
    Grigorec dostal puk medzi kruhy, kde bol úplne osamotený, vystrelil, Štepánek puk vyrazil, ale nikto z domácich sa už o puku nedostal, tak to bolo dobrá príležitosť, po ktorej sa nám však stav nemení.

23:02
    Aj sa tak deje. Nikoncev dostáva 2 minúty za držanie.

22:48
    Hostia napádajú svojho súpera, ten drží puk na svojich hokejkách a bude sa vylučovať, hlavný rozhodca signalizuje, že na trestnú lavicu pošle jedného z hosťujúcich hráčov.

22:23
    Veľa s ním ale nevymysleli. Hra je prerušená, vhadzuje sa po pravici Birjukova, obe mužstvá striedajú.

22:10
    Zdá sa, že domáci zaspali úvod druhej tretiny. Puk majú za vlastnou bránou teraz hostia.
    Zachar ARMAZASCEV - 0:2

20:39
    A je to razom o dva góly! Puk na modrú čiaru dostal ZACHAR ARMAZASCEV, ten ho nahodil na Birjukova a na prekvapenie všetkých skončil v bráne! Asistencia: Alexander Šinin.

20:01

Obe mužstvá sú už na hracej ploche, druhá tretina o pár sekúnd môže začať.

Druhá tretina začne približne o 15:49.

Skončila sa nám prvá tretina, v ktorej sme videli jeden gól. Ten padol do siete Torpeda počas presilovej hry hostí. Hra bola naozaj vzácne vyrovnaná, hostia výborne držia stredné pásma, cez ktoré sa domáci nevedia vôbec dostať, ak sa im to aj podarí a vytvoria si nejakú streleckú príležitosť, tak všetko rieši brankár Štepánek. Po prvej tretine je tak stav 0:1, pre Severstal Čerepovec.

20:00

19:41
    Teraz oň však prišli, Kazakovcev ho na druhej strane nespracoval a tak ho držia za vlastnou bránou hráči Torpeda.

19:02
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny, puk majú na svojich hokejkách domáci hráči. Dokážu vyrovnať?

18:43
    Puk teraz opustil hraciu plochu, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

18:34
    Ihneď po vyhranom vhadzovaní sa do puku oprel Hietanen, ale aj teraz Štepánek chytá túto tvrdú strelu.

18:31
    Tak, po dlhšom čase si teraz na puk siahol aj Štepánek, ten radšej pridržal nahodený puk.

17:50
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

17:45
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary a zdá sa, že v tomto oslabení neinkasujú.

17:36
    Celú presilovku strávili hostia v útočnej tretine, no k zakončeniu sa nevedeli dostať. Až teraz to skúsil Šinin, ale jeho nahodený puk Birjukov síce s problémami, no predsa chytil.

16:34
    Dokážu hostia využiť aj túto početnú výhodu? Dodám len informáciu, že tú prvú sa im využiť podarilo.

15:49
    Domáci však opäť fauluje a Severstal bude hrať ďalšiu presilovú hru, na trestnú lavicu odchádza Smurnov.

15:31
    Teraz sme však jednu mohli vidieť! Do prečíslenia 2 na 1 sa dostali Kňazev s Konkovovom, druhý menovaný vystrelil, ale bránu nedokázal trafiť!

15:03
    Obe mužstvá sa sústredia hlavne na veľmi pozornú obranu, zrejme aj práve pre tento fakt vidíme gólové šance iba zriedka.

13:55
    Bernackij prihral spoza vlastnej brány Wolskemu, ten bol však ihneď atakovaný súperom a puk sa opäť vracia iba za Birjukovovu bránu.

13:30
    Hra je teraz opäť prerušená. Tentokrát budeme svedkami aj reklamnej prestávky.

12:28
    Následne sa rútili dvaja hráči hostí do zakončenia, proti jednému obrancovi, ale Kazakovcev nedostal prihrávku pred bránu a skóre sa nám tak nemení.

12:15
    Kňazev posunul puk v strednom pásme Konkovovi, ten sa z ľavej strany aj dostal do zakončenia, ale Štepánek výborne zmenšil strelecký uhol a nedovolil mu streliť gól.

11:35
    Teraz sa to len potvrdilo, pretože ďalšia útočná akcia Novogorodu je zastavená hvizdom čiarového rozhodcu pre postavenie mimo hry.

11:03
    Puk je za Birjukovovou bránou, stredné pásmo hostia naozaj veľmi prehusťujú a rozohrávka Torpeda nemá kadiaľ prejsť.

10:10
    Malevič tvrdým zákrokom atakoval súperovho útočníka, ten padá k ľadu, vylučovať sa však nebude.

09:12
    V zápätí je hra prerušená, pretože Černov iba jemne tečoval prihrávku cez celé ihrisko, rozhodcovia hru prerušili pre zakázané uvoľnenie, nakoniec sa však vhadzuje v strednom pásme.

08:47
    Pekne to skúsil individuálne Mons. Prešiel celé stredné pásma, následne vystrelil spoza obrancu, ale Birjukov jeho strelu chytá a hru prerušuje.

08:32
    Hra sa nám prelieva z jednej strany, pri puku sú hostia, čo s ním vymyslia?

07:40
    Domáci následne vyhadzujú puk cez všetky čiary, vhadzuje sa po pravici Birjukova.

07:30
    Výbornou individuálnou akciou sa prezentoval Monachov, ten sa elegantne zbavil obrancu protismernou kľučkou, ale do zakončenia sa už nedostal.
    Marek KVAPIL - 0:1

06:22
    Tak hostia dokázali využiť presilovú hru! Truňov zachytil vyhodený puk z útočného pásma Torpeda, prihral na ľavú stranu MAREKOVI KVAPILOVI, ktorý strelou z prvej to trafil naozaj nechytateľne. Asistencia: Maxim Truňov.

06:15
    Hostia si teraz však nerozumeli v prechode do útočného pásma a hra je prerušená pre postavenie mimo hry.

05:50
    Prvé vylúčenie! Na trestnú lavicu putuje Kazionov a Severstal si zahrá početnú výhodu!

05:22
    Domáce mužstvo je aktívnejšie v doterajšom priebehu zápasu. Arzamascev však vybojoval puk vo vlastnom pásme a hostia môžu ísť do útoku.

04:33
    Kňazev sa ale dostal do dobrej príležitosti, z medzi kruhov sa mu podarilo dostať do zakončenia,ale vyznamenal sa hosťujúci Štepánek!

04:00
    Bernackij bol s pukom za vlastnou bránou, snažil sa prihrať Savinainenovi, no ten jeho prienikovú prihrávku nespracoval a o puk sa bojuje v rohu ihriska.

03:21
    Hostia sa teraz v snahe dostať do útočného pásma previnili postavením mimo hry.

03:02
    Stretnutie sa začalo, ospravedlňujem sa za krátky výpadok, no zo stretnutia začali vysielať stream až v týchto chvíľach.

00:01

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Birjukov (Aljapkin) – Hietanen, Bernackij, Blažijevskij, Osipov, Vasiljev, Grigorjev, Malevič – Wolski, Immonen, Salminen – Stoljarov, Filatov, Dmitrij Kazionov– Savinainen, Kňazev, Koňkov – Rudenko, Denis Kazionov, Potapov – Smurov

Severstal Čerepovec: Štepánek (Magarilov) – Arzamascev, Šinin, Pyett, Několenko, Stasenko, Antropov, Chochlov – Trubačjov, Truňov, Kvapil – Kazakovcev, Thuresson, Kovyršin – Černov, Mons, Karaglickij – Berdnikov, Zemčenko, Nikoncev – Monachov

Rozhodca: Gusev, Zacharov – Misjur, Raming.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 7. Kvapil (Truňov), 21. Armazascev (Šinin), 43. Mons (Kagarlickij, Zemčenko), 60. Berdnikov (Pyett, Monachov)

Severstaľ Čerepovec: Štepánek (Magarilov) – Arzamascev, Šinin, Pyett, Několenko, Stasenko, Antropov, Chochlov – Trubačjov, Truňov, Kvapil – Kazakovcev, Thuresson, Kovyršin – Černov, Mons, Karaglickij – Berdnikov, Zemčenko, Nikoncev – Monachov

Rozhodca: Gusev, Zacharov – Misjur, Raming