Motor ČB – Třebíč 3:2 (1:0 po s.n.) | Most – Kadaň 4:2 (kon.) | Litoměřice – Chomutov 1:3 (kon.)
Prostějov – Jihlava 3:5 (kon.) | Havířov – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Šumperk 8:3 (kon.)
Kladno – Benátky n/J 0:6 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
8:3 (5:1, 2:2, 1:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
cz Streda 07.01.2015, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • 1. liga (ČR)

Ve třetí třetině už jen domácí zpečetili svoji výhru osmým gólem. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:
    Vladislav Koutský (SUM)
    Tomáš Kolafa (UNL) (20:25:52)

60:00

59:00
    Slovan prováží puk do útočného pásma.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty utkání a o výsledku je již pravděpodobně rozhodnuto.

57:58
    Okolo brány Koutského si nyní přihrával Baránek a Kloz, ale puk skončil pod kontrolou brankáře hostí.

56:55
    Hraje se v poklidnějším tempu a převážně ve středním pásmu.

55:47
    Hosté se již nehrnou do útoku a spíše se drží na puku a přihrávají si ze strany na stranu.

54:28
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Tak ani třetí třetina nezůstane bez gólu. Kloz vystřelil z mezikruží, ale bránu minul. Puk se odrazil zpět k tyčce brány, kde stál DAVID MERTA a puk poslal do prázdné brány. Asistence: Jan Kloz.

54:00
    Radim Haas vystřelil z úhlu a bránu Petráska těsně minul.

52:45
    Domácí obrana nyní skvěle zafungovala a i když Petrásek ležel v bráně, nedovolili aby hosté posunuli puk do cíle.

52:06
    Odraženou střelu Pohla ještě zkusil nasměrovat do brány Vávra, ale svatyni hostí těsně minul.

51:42
    Od modré poslal přesně puk Gewiese, Petrásek má puk v lapačce.

50:55
    Kloz projel až ke Koutskému, který jeho střelu z mezikruží pohodlně chytá.

50:28
    Domácí se uvolnili z pásma vyhozením, ovšem dopustili se zakázaného uvolnění a vhazuje se tak bude opět u Petráska.

49:31
    Petrásek stále ve střehu vyráží všechny střely Šumperku mířené mezi jeho tři tyče.

48:30
    Ofsajdu se dopouští hosté.

48:04
    Marek Haas vystřelil z pravého kruhu a střelou srazil Petráskovi masku z hlavy. Ten zůstává na svém místě a rozhodl se pokračovat.

47:18
    Hráči obou týmů jsou jak vyměnění. Domácím se nedaří probojovat se z obranného pásma a hosté dávají domácímu gólmanovi zabrat.

46:28
    Staněk se střetl v rychlosti s Petráskem a zůstal ležet na ledě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:39
    Domácím se nedaří se stále osvobodit.

Barbora Wolfová

Góly a asistencie: 5. Pohl (Merta), 7. Rod (Kolafa, Tůma), 13. Roubík (Rod, Kolafa), 17. Roubík (Rod, Kolafa), 19. Vávra (Budínský, Hanzl), 34. Gengel (Smetana, Brož), 38. Černý (Vávra, Hanzl), 55. Merta (Kloz) – 9. Plášek (Popelka), 33. Moskal (Žálčík, Staněk), 40. Bail (Berger, Holík)

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Pohl, Smetana – Tůma, Roubík, Rod – Baránek, Kloz, Merta – Budínský, Hanzl, Vávra – Pořický, Řídel, Gengel
    DRACI PARS ŠUMPERK: Zelenka (19. Koutský) – Sedlák, Starý, Holík, Drtil, Gewiese, Prokop, Novotný, Bail – Popelka, Haas Radim, Staněk – Žálčík, Plašek, Haas Marek – Brunec, Vachutka, Rimmel – Berger, Moskal, Velecký

Rozhodca: Doležal – Krátký, Svoboda