Motor ČB – Třebíč 3:2 (1:0 po s.n.) | Most – Kadaň 4:2 (kon.) | Litoměřice – Chomutov 1:3 (kon.)
Prostějov – Jihlava 3:5 (kon.) | Havířov – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Šumperk 8:3 (kon.)
Kladno – Benátky n/J 0:6 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
8:3 (5:1, 2:2, 1:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
cz Streda 07.01.2015, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • 1. liga (ČR)

54:28
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Tak ani třetí třetina nezůstane bez gólu. Kloz vystřelil z mezikruží, ale bránu minul. Puk se odrazil zpět k tyčce brány, kde stál DAVID MERTA a puk poslal do prázdné brány. Asistence: Jan Kloz.

Dnešní utkání sleduje 650 diváků.

40:28
    Ondřej Holomek (UNL) míří na trestnou lavici potřetí v tomto utkání. Byl vyloučen za faul loktem na dvě minuty.

39:41
    Draci právě vstřelili branku!
    Sudí nakonec gól uznali. 19 sekund před koncem trestu domácích a koncem třetiny hosté snižují vedení Slovanu a využívají přesilové hry. Za záda Petráska dopravil puk MAREK BAIL. Asistence: Jan Berger, Aleš Holík.

39:41
    Domácí hráči i publikum se zlobí za uznaný gól hostí. Rozhodčí vše konzultují.

38:00
    Jakub Pořický (UNL) vyloučen na dvě minuty za sekání.

37:13
    Využitá přesilová hra! Pětibrankový náskok si vybojovali domácí. Střela KAMILA ČERNÉHO od modré proletěla až za záda nic nevidícího Koutského. Asistence: Tomáš Vávra, Martin Hanzl.

35:56
    Hosté jdou do tří. Trest hráčské lavici hostí za příliš mnoho hráčů na ledě udělen dvouminutový trest. Trest odpyká Aleš Staněk.

35:03
    Signalizované výhody domácí nevyužili. Vyloučen byl Daniel Vachutka (SUM) na dvě minuty za držení protihráče.

33:30
    Domácí ihned odpovídají a vstřelují šestou branku. Po přihrávce Smetany se do samostatného úniku dostal LADISLAV GENGEL, který nikým nebráněný oklamal Koutského, a puk nadzvedl nad jeho beton. Asistence: Ondřej Smetana, Vladimír Brož.

32:14
    Hosté snižují rozdíl skóre. Do mezikruží dostal přihrávku PATRIK MOSKAL, který puk poslal po ledě až za záda Petráska. Asistence: Lukáš Žálčík, Aleš Staněk.

25:59
    Po úmyslném ofsajdu domácích byl vyloučen Vít Budínský (UNL) na dvě minuty za zdržování hry vystřelením puku mimo hřiště.

20:17
    Vyloučen Michael Petrásek (UNL) za zdržování hry vyhozením puku mimo ledovou plochu. Trest odpyká David Tůma.

18:03
    Hosté střídají brankáře. Mezi tři tyče nastupuje Vladislav Koutský!

18:03
    Šestá branka v první třetině a to pátá domácích. Z pravého kruhu přihrál Budínský na TOMÁŠE VÁVRU, který z mezikruží nečekal a vypálil. Střela rozvlnila síť hostí již popáté. Asistence: Vít Budínský, Martin Hanzl.

16:53
    Slovan využívá po 6 vteřinách přesilovou hru a vede již o tři branky. První lajna domácích je dnes při chuti. Od levého mantinelu přesně podal Rod přihrávku na JAROSLAVA ROUBÍKA, který zakončil do levého horního rohu. Asistence: Tomáš Rod, Tomáš Kolafa.

16:47
    Za podražení se na dvě minuty posadí na trestnou lavici Marek Bail (SUM).

14:19
    Vyloučen na dvě minuty také hostující Tomáš Brunec na dvě minuty za faul kolenem. Pro Slovan tak nastává přesilová hra 4 na 3.

13:58
    Počet hráčů na ledě je vyrovnán. Po přihrávkách před bránou sudí přerušili hru. Vyloučen Ondřej Holomek na dvě minuty za sekání.

13:30
    Vyloučen hráč hostí Jan Berger na dvě minuty za vražení na hrazení.

12:32
    Domácí si navracejí dvoubrankové vedení. První formace válí a podruhé skóruje. Od mantinelu poslal na Roda puk Tůma, který puk poslal ostřílenému JAROSLAVOVI ROUBÍKOVI, který zkušeně kličkou oklamal Zelenku. Asistence: Tomáš Rod, Tomáš Kolafa.

09:00
    Energie a šance na obou stranách. Baránek vystřelil z hranice pravého kruhu, ale Zelenka pohotově puk chytá do lapačky.

08:24
    Stejný gól jako Ústeckých nyní předvedli i hosté a snížili na minimální rozdíl. Před bránou Petráska o puk přišli domácí a KAREL PLÁŠEK do odkryté brány poslal puk a rozsvítil červené světlo za brankou Slovanu. Asistence: Michal Popelka.

06:05
    Ústí vede již o dvě branky. Před vlastní bránou si neuhlídal hostující hráč puk. Obral jej TOMÁŠ ROD, který bez potíží a rozmýšlení překonal jako druhý v tomto utkání Zelenku střelou pod lapačku. Asistence: Tomáš Kolafa, David Tůma.

04:49
    První branku utkání vstřelili domácí v oslabení! Pravidlo nedáš dostaneš se opět osvědčilo když Pelecký neskóroval. JAN POHL dokázal puk poslat vedle lapačky Zelenky až za jeho záda. Asistence: David Merta.

03:42
    V obrovské šanci se nyní objevil Tůma když s pukem objel bránu Zelenky, ale za betony puk nedopracoval.

03:01
    První vyloučení tohoto utkání. Ondřej Holomek (UNL) byl vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.

Úvodní buly slavnostně vhodí Radomír Mikeš, který se stal Čestným patriotem Slovanu.

Barbora Wolfová

Góly a asistencie: 5. Pohl (Merta), 7. Rod (Kolafa, Tůma), 13. Roubík (Rod, Kolafa), 17. Roubík (Rod, Kolafa), 19. Vávra (Budínský, Hanzl), 34. Gengel (Smetana, Brož), 38. Černý (Vávra, Hanzl), 55. Merta (Kloz) – 9. Plášek (Popelka), 33. Moskal (Žálčík, Staněk), 40. Bail (Berger, Holík)

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Pohl, Smetana – Tůma, Roubík, Rod – Baránek, Kloz, Merta – Budínský, Hanzl, Vávra – Pořický, Řídel, Gengel
    DRACI PARS ŠUMPERK: Zelenka (19. Koutský) – Sedlák, Starý, Holík, Drtil, Gewiese, Prokop, Novotný, Bail – Popelka, Haas Radim, Staněk – Žálčík, Plašek, Haas Marek – Brunec, Vachutka, Rimmel – Berger, Moskal, Velecký

Rozhodca: Doležal – Krátký, Svoboda