Orange 20 – Trenčín 0:3 (kon.)
HK Orange 20
0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
HK DUKLA Trenčín
Streda 19.11.2014, 17:30 • Zimný Štadión Vladimíra Dzurillu • Tipos Extraliga (SR)

Branislav Jánoš, Dukla Trenčín: My sme prišli do Bratislavy s tým, že musíme získať tri body. Nič iné sme po včerajšom zbabranom zápase nebrali. Do zápasu sme vstúpili dobre, mali sme tlak a dosť striel. V prvej tretine sme boli lepší. V druhej tretine sa hra vyrovnala, no dali sme tri góly, čo nám dalo kľud na hokejky. V tretej tretine sme hrali tak, aby sme neinkasovali a pomohli Braňovi Konrádovi. Sme radi za tri body, dvadsiatka hrala obetavo a bola dôstojným súperom.

Ernest Bokroš, HK Orange 20: Aj keď sme prehrali 3:0, môžeme byť spokojní s defenzívou. Chlapci veľké chyby neurobili. Obrana pracovala tak, ako mala. V útoku sa žiaľ nevieme presadiť. Nevychádzajú nám ani presilovky. Dobrý výkon podal aj brankár Okoličány. (19:50:43)

Tretia tretina veľa hokejovej krásy nepriniesla a tak skóre ostáva nezmenené. Dukla Trenčín dnes zaslúžene vyhrala po tom, čo sa dokázala trikrát presadiť v druhej časti hry. Čisté konto si v zápase pripísal Branislav Konrád a dvadsiatka po dnešku nestrelila gól v presilovej hre už sedem zápasov po sebe.

60:00

59:40
    Konrád teraz váhal pri rozohrávke a takmer to využil Tábi. Útočník dvadsiatky to však napokon nestihol.

59:26
    Zakázané uvoľnenie v podaní hostí posiela hru pred Konráda.

58:40
    Galis skúšal strieľať z rohu klziska, Konrád sa ale nenechal zaskočiť.

57:30
    Jendroľ sa opakovane pokúšal posielať puk na bránu, no oba razy skončil iba na brániacom hráčovi.

55:58
    Varga skúšal strieľať od modrej čiary cez viacerých hráčov. Puk sa dostal až ku Konrádovi, ale brankár Dukly ho nepustil do brány a drží tak naďalej čisté konto.

55:30
    Koyš posielal peknú prihrávku na Tábiho. Útočník dvadsiatky ale nedokázal vo vzduchu zasiahnuť puk.

54:16
    Prvý útok dvadsiatky teraz robil problémy hráčom Dukly. Mladíci ale nedokázali nič vymyslieť.

52:24
    Tábiho bekhend tesne minul bránu.

52:18
    Tábiho strelu z ľavej strany sa pokúšal dorážať Horvát, ktorý však neprekonal Konráda.

51:20
    Jendroľ teraz predviedol dobrý obranný zákrok proti Šišovskému, ktorý posielal prihrávku na spoluhráča v gólovej pozícii.

50:07
    Giľákovu strelu zblokoval Andersons a puk končí na ochrannej sieti.

49:23
    Puk končí na tribúne. Vhadzuje sa v strednom pásme.

48:43
    Sympatický prienik Skalického cez viacerých brániacich hráčov zakončoval útočník domácich strelou pomedzi nohy, Konrád sa však nenechal prekvapiť.

48:14
    Gašparovičova strela bola zblokovaná na ochrannú sieť.

46:55
    Mikula obkorčuľoval bránu a následne sa zakončoval strelou švihom. Okoličány spoľahlivo zasahuje.

46:11
    Briestenský sa teraz ťažko zdvíha z ľadu po zrážke so súperom.

45:21
    Bokrošova delovka smeruje od Okoličányho na ochrannú sieť.

45:00
    Skalický hľadal Reháka pred bránou, no neúspešne.

44:30
    Hokejisti Dukly teraz zvierali svojho súpera v pásme, no do šance sa im dostať nepodarilo.

43:12
    Palovič neudržal puk v útočnom pásme a píska sa ofsajd.

42:50
    Odrazený puk sa po strele Kozáka dostal na hokejku Filovi, ktorý ale bekhendom neprekonal Okoličányho.

41:45
    Trenčín v plnom počte.

41:00
    Petráš stratil puk a Hlinka ho posiela cez všetky čiary.

40:12
    Prvý pokus o usadenie sa v pásme súpera dvadsiatke nevyšiel. Pavúkova prihrávka bola tečovaná a puk končí na striedačke hostí.

40:01

Vstup do tretiny mali tentokrát lepší hráči HK Orange 20. Zo svojich viacerých šancí, ale mladíci skórovať nedokázali. Dukla získala hernú prevahu až po úspešnom teči Vladimíra Nemca. Neskôr pridal druhý gól Habšuda a v závere tretiny upravoval skóre tvrdou strelou Michal Hlinka. V závere druhej časti hry sa nechal ešte vylúčiť Jakub Cíger a tak bude dvadsiatka začínať tretiu tretinu v početnej výhode.

40:00

39:45
    Cíger putuje na trestnú ľavicu za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.

39:26
    Trenčín dal gól!
    V závere tretiny zvyšujú hokejisti Dukly už na 3:0. Dobrú prihrávku od Dudáša dostal na ľavom krídle do jazdy MICHAL HLINKA, ktorý tvrdou strelou prestrelil Okoličányho. Asistencie: Dudáš, Bokroš.

38:31
    Mendrejova strela z prvej končí v Konrádovej lapačke.

38:00
    Gašparovič v dobrej pozícii nedokázal zvýšiť na 3:0 z pohľadu hostí.

36:25
    Dukla Trenčín vedie už o dva góly. Jakub Cíger našiel spoza brány na modrej čiare úplne nekrytého MIROSLAVA HABŠUDU, ktorý si posunul puk medzi kruhy a prekonal Okoličányho strelou pod hornú žŕdku. Asistencie: Cíger.

35:28
    Horvát sa pokúšal presadiť cez brániacich hráčov súpera. Jeho bekhendové zakončenie nenarobilo Konrádovi väčšie problémy.

35:05
    Fekiačova delovka končí v Konrádovej lapačke.

34:38
    Od modrej čiary strieľal Andersons. Okoličány prikryl puk pri svojom betóne.

34:09
    Puk z hokejky Bačika síce smeroval z obranného pásma na tribúnu, bol však tečovaný a tak sa vylučovať nebude.

33:59
    Dudáš nerozohral presne a píska sa zakázané uvoľnenie.

33:30
    Rehákova strela mieri nad bránu.

32:46
    Mendrejovu strelu Konrád síce vyrazil, no nebol pred ním žiaden hráč v modro-oranžovom na dorážku.

31:39
    To, o čo sa hostia pokúšali celú prvú tretinu, im konečne vyšlo. Strelu Tomáša Bokroša od modrej čiary šikovne tečoval VLADIMÍR NEMEC. Asistencia: Bokroš, Mikula.

31:34
    Nemcova strela nebola nebezpečná a tak je v polovici stretnutia stav naďalej bezgólový.

30:42
    Puk je na tribúne, vhadzuje sa v stredovom kruhu.

30:20
    Skalický posielal puk pred bránu na Petráša, útočník dvadsiatky sa však k puku nedostal.

30:04

29:15
    Pavúkova delovka bola zblokovaná a Filo následne posiela puk až k bráne súpera.

28:55
    Gašparovič posiela puk cez všetky čiary.

28:24
    Delovku Bačika dorážal Sukeľ, následne sa hostia dokázali oslobodiť.

28:16
    Hostia sa dopustili ofsajdu, ktorý bol posúdený ako úmyselný a hra sa tak sťahuje späť pred Konráda.

28:04
    Nemec putuje na trestnú ľavicu za podrazenie. Presilová hra pre HK Orange 20.

27:10
    Horvát unikol brániacim hráčom súpera. Konrád jeho strelu vyrazil, ale pokus o dorážku v podaní Giľáka sa neujal.

26:30
    Stantien sa dostal medzi kruhmi k zakončeniu, jeho strela ale nebola nebezpečná.

25:00
    Druhý útok dvadsiatky teraz zavrel Trenčín vo svojom obrannom pásme. Mladíci však nedokázali nič vymyslieť.

24:19
    Tvrdá strela Pavúka končí u Konráda.

23:41
    Tábiho strela spoza obrancu končí bezpečne v moci brankára Konráda.

22:43
    Dudášova strela bola zrazená na ochrannú sieť.

22:00
    Koyš sa ocitol zrazu sám s pukom pred bránou a triafa žŕdku.

21:30
    Sukeľ s Koyšom sa dostali do prečíslenia 2 na 1, no prvý menovaný nedokázal dobre prihrať.

20:39
    Puk je na striedačke dvadsiatky, hra je prerušená.

20:01

HK Orange 20: Okoličány – Bačik (A), Pavúk, Jendroľ, F.Fekiač, J.Varga, Mendrej, T.Gula – Skalický (A), Kabáč, Petráš – Koyš (C), Sukeľ, Briestenský – Hrušík, Rehák, Galis – Tábi, Horvát, Giľák

Dukla Trenčín: Konrád – Andersons, Kozák, Bokroš, Habšuda, Zošiak, Dudáš, Palovič, Pardavý ml. – Melichárek (A), Nemec (A), Mikula – Gašparovič, Petrovický (C), Šišovský – Filo, Hlinka, Daniška – D.Hudec, Stantien, Cíger

Rozhodca: Bundil – Orolin, Kacej.

Prvá polovica tretiny patrila jednoznačne hráčom Dukly Trenčín. Hostia mali výborný pohyb, tlačili sa do brány a pokúšali sa tečovať nahadzované strely od modrej čiary. Dvadsiatku zachránil najmä výborný výkon brankára Okoličányho. Neskôr Trenčania z nasadeného tempa mierne poľavili a v závere sa tak hra vyrovnala.

20:00

19:29
    Hra je opäť prerušená. Zakázaného uvoľnenia sa tentokrát dopustili domáci.

19:15
    Puk sa nachádza na tribúne a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

18:45
    Záver tretiny je poriadne kúskovaný. Ďalšie zakázané uvoľnenie v podaní hostí.

18:30
    Hlinka teraz predviedol tvrdý hit na Tábiho.

17:54
    Dudáš si nevšimol, že Petrovický je už v pásme dvadsiatky a tak sa opäť píska ofsajd.

17:32
    Hra je opäť prerušená. Hráči Trenčína sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

17:26
    Snahu hostí o prienik do súperovho pásma zastavil ofsajd.

17:10
    Sukeľ prenikol do útočného pásma, ale jeho následná strela nebola nebezpečná a Konrád si s ňou poradil.

16:30
    Momentálne sa už dlhšie hrá bez prerušenia a bez šancí.

14:30
    Dvadsiatka už v plnom počte mierila do protiútoku, Horvát ale mieril vedľa.

14:00
    Pavúk vyhadzuje cez všetky čiary.

13:41
    Dve nebezpečné strely Dudáša zaváňali gólom, ale Okoličány je zatiaľ nepriestrelný.

13:20
    Andersons nezachytil puk na modrej čiare a Trenčania tak musia začínať odznova.

12:40
    Dvadsiatka sa oslobodzuje zásluhou Bačika.

12:26
    Kozákova delovka mierila vedľa.

12:22
    Po veľmi dlhej dobe prichádza prerušenie hry. Pričinil sa o to Jakub Varga, ktorý za podrazenie putuje na trestnú ľavicu.

11:30
    Bokrošova strela bola tečovaná a puk mieri nad bránu.

10:00
    Kozákov nahodený puk šikovne tečoval Nemec a puk iba tesne minul bránu domácich.

09:30
    Kozákov tečovaný pokus končí mimo brány.

07:40
    Druhá formácia hostí dokázala narobiť veľké problémy svojmu súperovi. Najprv nebezpečne pálil Gašparovič a po ňom aj Petrovický.

06:20
    Strela Dudáša od modrej čiary skončila na žŕdke.

06:00
    Bokrošova tečovaná strela narobila problémy Okoličánymu, skóre sa ale nemení.

04:59
    Kombináciu Hrušíka s Rehákom zastavil ofsajd.

04:30
    Gašparovič posielal strieľanú prihrávku na Šišovského, ktorý ale nedokázal usmerniť letiaci puk do brány.

04:16
    Sukeľ šikovne strieľal spoza obrancu. Brankár Konrád bol však pozorný.

03:00
    Tečovaná strela Lukáša Kozáka takmer skončila v bráne.

01:30
    Petrovický prebral na útočnej modrej čiare šikovnú prihrávku. Útočník Trenčína však v dobrej pozícii volil prihrávku do priestoru, kde nemal svojich spoluhráčov.

01:02
    Hráčom Trenčína nevyšla rozohrávka a po zakázanom uvoľnení sa hra presúva pred ich bránu.

00:17
    Okoličány prikrýva puk pred Melichárkom. Vhadzovať sa bude po vyrážačke domáceho brankára.

00:01

Vítam Vás pri sledovaní ďalšieho prenosu Tipsport Extraligy. Sily si dnes na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu zmerajú hráči tímov HK Orange 20 a Dukla Trenčín.

Výrazná časť tímu HK Orange 20 absolvovala počas reprezentačnej prestávky turnaj v Nemecku. Na víťazné ťaženie na tomto turnaji sa dvadsiatke v extralige ale nadviazať nepodarilo. Mladíci minulý týždeň prehrali doma proti Zvolenu 1:6 a zverenci Ernesta Bokroša, tak musia zabojovať, aby sa opäť dostali do hernej pohody.

Mladíci sa v tejto sezóne spoliehajú najmä na kvalitnú defenzívu, ktorú výrazne podporujú brankári Godla a Okoličány. Problémy mladíkom naopak robí hra smerom dopredu a najmä presilové hry, v ktorých sa dokázali presadiť zo 46 pokusov iba raz. Celkovo séria bez presilovkového gólu trvá už šesť zápasov.

Tabuľka produktivity:
    1. Dominik Briestenský 7 (1+6)
    2. Matúš Sukeľ 6 (3+3)
    3. Patrik Koyš 4 (3+1)

Hokejisti Dukly Trenčín sa momentálne v tabuľke nachádzajú na šiestom mieste so ziskom 39 bodov. V poslednej dobe sa Dukle nedarí dostať na víťaznú vlnu a striedajú vydarenejšie zápasy s tými menej vydarenými. Do tej druhej kategórie sa dá zaradiť aj včerajšia prehra so Zvolenom 2:4.

Dukla Trenčín sa v tejto sezóne prezentuje najmä kvalitnou defenzívnou hrou. V počte inkasovaných gólov sú na tom lepšie už iba Košice. Okrem kvalitnej defenzívnej práce celého tímu má na tom zásluhu aj brankár Branislav Konrád, ktorý sa v štatistike percentuálnej úspešnosti zákrokov nachádza na druhom mieste za Marcelom Melicherčíkom. Pri krátkom záskoku ukázal potenciál aj brankár Adam Nagy, ktorý po vydarenom zápase proti Žiline, dostal šancu aj vo Zvolene. Tam sa mu už tak nedarilo a v polovici zápasu ho striedal Konrád.

Nízky počet inkasovaných gólov je aj výsledkom výbornej práce v oslabení. Dukla je v tejto tímovej štatistike s úspešnosťou 93,98 % na suverénnom prvom mieste v súťaži. Rovnako ako jej dnešný súper, má však aj Dukla problém v ofenzíve. Trenčania tak túto sezónu zdieľajú v počte strelených gólov predposlednú priečku spolu so Žilinou (posledná je Skalica).

Defenzívnu povahu oboch súperov potvrdil aj posledný vzájomný zápas, ktorý sa odohral v septembri. Dukla vtedy zvíťazila na domácom ľade 2:1.

1. Jakub Gašparovič 18 (7+11)
    2. Lukáš Kozák 16 (4+12)
    3. Vladimír Nemec 15 (6+9)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Lukáš Karas

Góly a asistencie: 32. Nemec (Bokroš, Mikula), 37. Habšuda (Cíger), 40. Hlinka (Dudáš, Bokroš)

HK DUKLA Trenčín: Konrád – Andersons, Kozák, Bokroš, Habšuda, Zošiak, Dudáš, Palovič, Pardavý ml. – Melichárek (A), Nemec (A), Mikula – Gašparovič, Petrovický (C), Šišovský – Filo, Hlinka, Daniška – D.Hudec, Stantien, Cíger

Rozhodca: Bundil – Orolin, Kacej