NY Islanders – Tampa Bay 5:2 (kon.) | Columbus – Detroit 0:5 (kon.) | Boston – St. Louis 2:0 (kon.)
Buffalo – San Jose 4:1 (kon.) | Toronto – Nashville 2:9 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 0:4 (kon.)
Winnipeg – NJ Devils 3:1 (kon.) | Dallas – Carolina 4:6 (kon.) | Calgary – Anaheim 4:3 (2:1 po s.n.)
Arizona – Washington 1:2 (po pr.) | LA Kings – Florida 5:2 (kon.)
New York Islanders
5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Tampa Bay Lightning
cz Streda 19.11.2014, 01:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Ode mě je to vše a já vám přeji příjemnou noc. (03:40:13)

3. Michail Grabovskij (NYI) 1+0

Je za námi zápas dvou předních týmů NHL a Islanders vítězí 5:2.
    Ihned v úvodní minutě třetí třetiny se prosadil Višňovský a dostal tak Ostrovany do tří brankového vedení, které však vydrželo jen dvě minuty. Ve 43. minutě se totiž prosadil Ondra Palát a dostal svůj tým zpět do hry. O šest minut později však uzavřel dnešní skóre Cizikas a rozhodl o vítězství Islanders.

60:00

59:56
    Čtyři sekundy před koncem jsou ještě vyloučeni Matt Martin (NYI) s Radko Gudasem (TBL), ale to na výsledku zápasu nic nezmění.

59:55
    Pravděpodobně poslední útočné akce obou celků byly ubráněny a zápas za chvíli skončí. Nutno říci, že především Nabokov měl nyní opravdu hodně práce.

59:09
    Po zakázaném uvolnění Ostrovanů se ještě hosté dostanou do útočného pásma. uvidíme, zda se jim podaří aspoň snížit.

59:00
    Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny a tento zápas je rozhodnut.

58:35
    Kuljomin nedokázal ve velké rychlosti zpracovat puk a vjel do ofsajdu.

57:56
    U střídačky Islanders se utvořila valná hromada, kterou však jeden z rozhodčích dokázal včas rozehnat.

57:15
    Strome tváří v tvář Nabokovovi v tísni neuspěl.

57:00
    Jsou před námi poslední tři minuty utkání a Tampa vypadá jako by nikam nespěchala.

56:03
    Michail Grabovskij se po dlouhé době dostal do útočného pásma a hned z toho byla velká šance. Běloruský útočník měl velkou rychlost, ale Nabokov ho dokázal vybruslit a ustál celou situaci.

55:09
    Až teď se dostali k puku Ostrované a na chvíli mohou uklidnit hru.

54:48
    První pětka Tampy sevřela domácí a ti se zatím nemohou dostat pryč z vlastního pásma.

54:07
    Po menších rozpacích na modré čáře pálil z otočky Callahan, ale jeho střela šla dokonce úplně vedle domácí brány.

53:58
    Další pohodový zákrok si připsal Jaroslav Halák.

53:12
    Hamonic nyní odváděl skvělou práci za bránou, ale spoluhráči ho nepodpořili a Halák nakonec musel zasahovat proti střele od modré čáry.

52:27
    Snaha Stromea zastavena v samém zárodku a zaútočit může pro změnu Tampa.

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 21. Clutterbuck, 33. Grabovski (Nielsen, Okposo), 34. Strome (de Haan), 41. Nelson (Višňovský, Nielsen), 49. Cizikas (Okposo, Nelson) – 12. Killorn (Garrison, Drouin), 43. Palát (Carle, Kučerov)

New York Islanders: Halák (Johnson) – Hamonic, de Haan, Boychuk, Leddy, Višňovský, Hickey – Okposo (A), Tavares (C), Kuljomin – Grabovskij, Nielsen (A), Bailey – Nelson, Strome, Lee – Clutterbuck, Cizikas, Martin
    Tampa Bay Lightning: Nabokov (Bishop) – Carle, Stralman, Gudas, Garrison, Šustr, Barberio – Callahan (A), Stamkos (C), Filppula – Kučerov, Johnson, Palát (A)– Killorn, Namestnikov, Drouin – Paquette, Boyle, Brown

Rozhodca: Dave Lewis, Dennis LaRue – Don Henderson, Jay Sharrers

Diváci: 12908