NY Islanders – Tampa Bay 5:2 (kon.) | Columbus – Detroit 0:5 (kon.) | Boston – St. Louis 2:0 (kon.)
Buffalo – San Jose 4:1 (kon.) | Toronto – Nashville 2:9 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 0:4 (kon.)
Winnipeg – NJ Devils 3:1 (kon.) | Dallas – Carolina 4:6 (kon.) | Calgary – Anaheim 4:3 (2:1 po s.n.)
Arizona – Washington 1:2 (po pr.) | LA Kings – Florida 5:2 (kon.)
Los Angeles Kings
5:2 (0:0, 4:0, 1:2)
Florida Panthers
cz Streda 19.11.2014, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Toto je ode mne pro dnešek vše a budu se těšit u dalšího onlajn přenosu ze zámořské NHL na počtenou! (07:23:24)

Marián Gáborík (LAK) 1+0, 1 střela, 13:54

Je tady konec dnešního utkání, ve kterém jsme viděli celkem sedm branek. Po jasné druhé třetině, kdy domácí vedli 4:0, se Panthers ještě zmohli na dvougólový odpor, což ovšem nestačilo a v závěru pečetil výhru Kings Dustin Brown.

60:00

59:11
    Běží poslední minuta třetí třetiny a také celého zápasu.

57:32
    Zápas se již pouze dohrává. Je jasně, že Kings dnes vyhrají.
    BROWN - 5:2

56:49
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Dnes je již hotovo! DUSTIN BROWN využívá přesilovou hru, když dokázal propasírovat kotouč mezi beton a pravou tyčkou Al Montoyi. Asistence: Justin Williams, Bryden McNabb.

55:19
    Přesilová hra pro Kings za příliš mnoho hráčů na ledě. Nyní to už s Panthers vypadá velice špatně.

55:13
    Menší rozmíška mezi MacKenziem a Doughtym u domácí střídačky, ale vše se zřejmě obejde bez většího vzruchu.

54:30
    Robyn Regehr je na ledě a LA dokázalo ustát důležité dvě minuty dnešního zápasu.

54:10
    Posledních dvacet vteřin do vypršení Regehrova trestu.

53:13
    Dmácí se zatím skvěle brání a daří se jim vyhazovat kotouč až k Al Montoyovi, který je zase posílá zpět na útočnou modrou čáru. Panthers.

52:30
    Robyn Regehr (LAK) nabízí hostům možnost ke vstřelení kontaktního gólu, když se nechal vyloučit za vysokou hůl.

51:59
    Hosté výborně střeží modrou čáru a Kings mají velké problémy s přechodem do útočného pásma.

50:46
    Thornton je na ledě a po krátké reklamní pauze budeme pokračovat v onlajn přenosu ze zápasu LA Kings vs Florida Panthers.

50:32
    Přesilová hra se pomalu chýlí ke konci a domácí borci ji zřejmě nedokáží využít.

49:58
    Panthers se konečně podařilo vyhodit a celá obranné formace odjíždí střídat.

49:29
    Domácí kombinují v útočném pásmu a snaží se najít nejlepší pozici pro střelu.

48:46
    Shawn Thornton (FLA) si jde sednout na trestnou lavici za vražení na hrazení a nabízí LA možnost zvýšit náskok.

48:12
    Lewis se hnal do šance, ale Mitchell ho zastavil výborným obranným zákrokem.

47:32
    Tak najednou je opět o co hrát a Florida je jako politá živou vodou.
    JOKINEN - 4:2

46:58
    Florida právě vstřelila branku!
    Neuvěřitelné věci se dějí ve Staples Center! Quick sice vypíchl kotouč před Trocheckem, ten se ale odrazil přímo na hůl JUSSIHO JOKINENA, který pohotově dorazil puk do za Qucikova záda. Asistence: Vincent Trocheck, Jimmy Hayes.

46:35
    Až teď se to konečně podařilo a Panthers mohou v klidu vystřídat.

45:58
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a tlačí Floridu, která stále nemůže vyhodit.

45:16
    Malá jiskřička naděje tu pro Panthers stále je, ale to by nyní museli zabrat na 200%.

44:27
    Grimaldi je na ledě a hraje se opět v pěti hráčích na obou stranách.

43:46
    Tak tato přesilová hra jistě nebude patřit k těm lepším, které Kings dokáží zahrát.

42:27
    Přesilovou hru si zahrají i domácí. Grimaldi (FLA) si posedí dvě minuty na trestné lavici na sekání.
    HAYES - 4:1

42:01
    Tak přeci jen se hosté dočkali! Po krásné kombinaci se před prázdnou bránou zjevil JIMMY HAYES a stačilo mu pouze dorazit do prázdné brány Kings. Asistence: Jonathan Huberdeau, Nick Bjugstad.

41:20
    Do druhé třetiny také do branky místo Luonga nastoupil Al Montoya. Uvidíme, jestli to bude Floridě něco platné.

40:36
    Nyní si ale zahrají přesilovou hru hosté. Marián Gáborík (LAK) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za podražení.

40:27
    LA se okamžitě žene do útoku. Zřejmě jim gólový příděl nestačí.

40:01

Je za námi druhá třetina, která nám přinesla hned čtyři branky a to pouze ze strany domácích, kteří jasně tuto dvacetiminutovku Floridu přehráli a vypadá to, že dnes je jíž ve Staples Center hotovo. Třetí třetina začne přibližně v 6:35.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    REGEHR - 4:0

39:52
    Tak to už vypadá na ručník. Osm sekund před koncem třetiny se prosazuje ROBYN REGEHR, ke kterému se se štěstím dostal kotouč a z mezikruží propálil Luonga střelou těsně nad levý beton. Asistence: Jeff Carter, Drew Doughty.

39:18
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:42
    Cliffordova tvrdá střela napálila do helmy Luonga a hra se přerušuje.

38:29
    Brown nestihl kotouč a je z toho zakázané uvolnění Kings. Hra se opět stěhuje před Quicka.

38:15
    Quick kryje puk a vhazovat se bude po jeho pravici.

37:59
    Richards rychle vyhrál buly a Brown se dostal ke střele z mezikruží, která nebyla vůbec špatná.

37:42
    Doughty tvrdě vypálil od modré čáry, ale Luongo si s jeho projektilem poradil. Vhazovat se bude před hostujícím gólmanem.

36:59
    Domácí jsou na puku a hledají, kudy by vedla jejich další gólová akce.

36:03
    Třetina, která jasně patřila domácím Kings se pomalu chýlí ke svému konci a Florida bude mít plno práce, jestli chce s výsledkem ještě něco udělat.
    GÁBORÍK - 3:0

34:18
    Teď už to začíná být jednostranné záležitost. MARIÁN GÁBORÍK se dokázal nejlépe zorientovat před Luongem a svým dotěrným dorážením dostal puk až za brankovou čáru. Asistence: Jake Muzzin, Drew Doughty.

33:42
    Kings jsou usazeni v útočném pásmu a nedávají Panthers ani kousek prostoru na oddechnutí.

33:11
    Derek MacKenzie (FLA) zbytečně poslal k ledu protihráče a odsedí si dvě minuty za podražení.

32:45
    Pearson pálil z ostrého úhlu a Lungo dokázal ucpat všechny skuliny u tyče a ve své výstroji.

32:19
    Domácí borci jsou usazeni v útočném pásmu a momentálně mají jasně navrch.

31:44
    Trocheck je na ledě a zřejmě nedostane pochvalu od svého trenéra.

31:31
    Přesilová hra se pomalu chýlí ke konci a vypadá to, že se alespoň nyní hosté ubrání.

30:08
    Teď už to bude mít Florida o něco složitější. Stále se navíc musí bránit ve čtyřech hráčích.
    CARTER - 2:0

29:46
    A je to již o dvě branky. Kings využívají přesilovou hru, když Dwight King skvěle našel mezi kruhy JEFFA CARTERA, který střelou z první prostřelil Luonga mezi vyrážečkou a betonem. Asistence: Dwight King, Jamie McBain.

28:43
    Smolný zákrok Vincenta Trochecka (FLA), který při své útočné snaze zasáhl soupeře do obličeje vysokou holí a nabízí domácím čtyřminutovou přesilovou hru.

27:59
    Diváci ve Staples Center se skvěle baví. Zajímavostí je, že toto byla první trefa Greenea v této sezoně.

27:26
    Regehr vyslal tvrdou střelu na Luonga od modré čáry a hostující golman si našel prostor a střelu kryje.

27:00
    Na puku jsou stále domácí, které jako by polila živá voda.

25:59
    McNabb bojuje o mantinelu o puk. Souboj nakonec vyhrál a vyváží kotouč z obranného pásma.

25:12
    Hosté byli po většinu času lepším týmem, ale Kings stačila jedna přesná trefa a jdou do vedení.
    GREENE - 1:0

24:32
    Domácí jdou do vedení! MATT GREENE si počkal u pravé tyčky na přesný pas od McNabba a dokázal tečovat kotouč za záda bezmocného Luonga. Asistence: Brayden McNabb, Anže Kopitar.

23:40
    Boyes dostal tvrdou ránu pukem, po které se velice těžko zvedá z ledu. Vypadá to ale, že bude v pořádku.

23:12
    Florida se usadil v útočném pásmu a tlačí Kings před jejich brankou.

22:39
    Thornton vypálil z hranice kruhu pro vhazování, ale Quick je dnes opravdu ve skvělém rozpoložení.

22:09
    Ofsajd se píská i na druhé straně a oba týmy odcházejí střídat.

21:29
    Trocheck prověřil Quicka ostrou střelou, ale golman Kings byl pozorný a jeho pokus kryje.

21:08
    Ofsajd domácího týmu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:22
    Boyes se hnal po úvodním vhazování do šance, ale při svém pokusu zbořil branku Quicka.

20:01

Je za námi první část, ve které jsme toho příliš neviděli. Lepším týmem byli domácí Kings, kteří ale žádnou příležitost nedokázali využít. Florida měla zase možnost skórovat z přesilových her, které ale domácí dokázali ubránit. Druhá třetina začne přibližně v 5:37.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:18
    Běží poslední minuta první třetiny a vhazovat se bude po zakázaném uvolnění před Luongem.

18:33
    Pearson je na ledě a domácí tým hraje v plném počtu.

17:46
    Jeff Carter (LAK) se dostal do úniku, ve kterém byl faulován Jussi Jokinenem (FLA), ale ještě před tím zasáhl soupeře vysokou holí, a tak na trestnou lavici putují oba borci.

17:37
    Opět to není špatná přesilová hra, ale chybí tomu nějaký nápad.

16:33
    Tanner Pearson (LAK) je dalším vyloučeným, který nabízí možnost přesilové hry pro Floridu.

15:59
    Williams se pokusil vypálit z hranice kruhů, ale jeho pokus nebyl vůbec razantní.

15:42
    Toffoli bojoval u mantinelu srdnatě o puk, ale nakonec o něj přišel.

14:40
    Velice nepřesná rozehrávka Panthers a hra se stěhuje opět před hostujícího gólmana Luonga.

14:09
    Richards dorážel volný puk před Luongem, ale ten pohotovým zákrokem hru přerušuje. Vhazovat se bude po jeho pravici.

13:50
    Lewis je na ledě a domácí první oslabení zvládli.

12:59
    Až nyní se přerušuje. Quick je bez helmy a bude se chvíli čekat na drobnou úpravu.

12:43
    Výborná přesilová hra v podání Panthers. Domácí neví, kde jim hlava stojí.

11:50
    Upshall nyní lítal v útočném pásmu jako utržený ze řetězu a nakonec vybojoval přesilovou hru. Trevor Lewis (LAK) si odsedí dvě minuty za hákování.

10:33
    Huberdeau se prodral ke střele, ale Quick secvakl své betony včas.

09:36
    Pearson se snažil dojet odražený puk, což se mu ale nepodařilo, Luongo byl rychlejší.

08:59
    Ke kotouči se poprvé v utkání dostal Tomáš Fleischmann a ihned si zkusil vystřelit. Poté ještě osprchoval Quicka sněhem.

08:43
    Ofsajd zastavil útočnou snahu Floridy a vhazovat se bude ve středním pásmu.

07:57
    Na druhé straně v obrovské šanci Lewis, který jel sám na Luonga, ale na poslední chvíli mu před prázdnou bránou sjel kotouč z hole.

07:05
    Bjugstad si dokázal vybruslit do mezikruží a stačilo mu jen, aby přehodil beton ležícího Quicka, což se mu ovšem nepodařilo.

06:38
    Upshall se prodral až ke střele, která ovšem bez cizího zavinění končí až v ochranné síti.

06:02
    Další přerušení a po komerční pauze se bude vhazovat před Luongem.

05:55
    Mitchell byl u puku rychleji než Carter a proto se píská zakázané uvolnění Kings.

04:39
    Pearson přetlačil Robaka u mantinelu a dostává se ke kotouči, který posílá na své spoluhráče v obraně.

03:46
    První lajna Kings uzamkla Panthers v jejich obranném pásmu a pálí jednu střelu za druhou.

02:35
    Domácí jsou v úvodu třetiny aktivnější a nepouštějí Floridu do žádné šance.

01:59
    Williams výborně napadal na modré čáře a vybojoval puk pro Kings, kteří mohou v klidu vystřídat.

01:12
    Stoll vyrazil jako blesk po levém křídle a dostal se až ke střele, kterou znovu zneškodňuje Luongo.

00:29
    První střela, kterou Luongo kryje do své lapačky a vhazovat se bude po levici gólmana Panthers.

00:06
    Úvodní buly vyhráli domácí a Kopitar okamžitě startuje dopředu.

00:01

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, McNabb, Greene, Regehr, Andreoff – Gáborík, Kopitar, Carter – Pearson, Richards, Toffoli – Brown, Stoll, Williams – Clifford, Lewis, Nolan

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Ekblad, Mitchell, Robak, Campbell, Gudbranson, Olsen – Upshall, Barkov, Kopecký – Boyes, Bjugstad, Huberdeau – Hayes, Trocheck, Jokinen – Thornton, MacKenzie, Fleischmann.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Kings začali ve velkém stylu, ve kterém zakončili sezonu loňskou. Z prvních patnácti zápasů hned jedenáct vyhráli. Jenže poté přišla série pěti zápasů venku a Králové se vrátili pouze s jednou výhrou. Nyní se nacházejí na šesté příčce západní konference se stejně body jako má San Jose.

Vzájemné zápasy

Králové porazili Floridu devětkrát za posledních deset zápasů, což je přibližně doba od listopadu roku 2002.

Kings 4:0 Panthers – 22. 3. 2014

Panthers 0:3 Kings – 13. 10. 2013

Panthers 3:1 Kings – 10. 2. 2012

Kings 2:1 Panthers – 2. 12. 2011

Kings 3:2 Panthers – 3. 12. 2010

Týmu ze slunečné Floridy se v poslední době příliš nedaří. Hlavně začátek sezony byl opravdu tragický. Dlouhou sérii proher ukončilo až vítězství nad Buffalem o jednu branku. Nyní se začínají borci z Miami postupně zvedat a střídají se u nich pravidelně vítězství i porážky. Momentálně se Florida nachází na 12. místě východní konference.

Anaheim Ducks 2:6 Florida Panthers – 17. 11. 2014

Florida Panthers 3:4 po náj.Islanders – 15. 11. 2014

1. Jussi Jokinen 11 (1+10)
    2. Aaron Ekblad 10 (2+8)
    3. Brady Boyes 9 (4+5)

Vítám vás u dnešního on-line přenosu ze zápasu NHL mezi domácím týmem Los Angeles Kings a hosty Florida Panthers. Utkání začíná ve 04:30 a bude vás jím provázet David Košinár.

David Košinár

Góly a asistencie: 25. Greene (McNabb, Kopitar), 30. Carter (King, McBain), 35. Gáborík (Muzzin, Doughty), 40. Regehr (Carter, Doughty), 57. Brown (Williams, McNabb) – 43. Hayes (Huberdeau, Bjugstad), 47. Jokinen (Trocheck, Hayes)