NY Islanders – Tampa Bay 5:2 (kon.) | Columbus – Detroit 0:5 (kon.) | Boston – St. Louis 2:0 (kon.)
Buffalo – San Jose 4:1 (kon.) | Toronto – Nashville 2:9 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 0:4 (kon.)
Winnipeg – NJ Devils 3:1 (kon.) | Dallas – Carolina 4:6 (kon.) | Calgary – Anaheim 4:3 (2:1 po s.n.)
Arizona – Washington 1:2 (po pr.) | LA Kings – Florida 5:2 (kon.)
Montreal Canadiens
0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Pittsburgh Penguins
cz Streda 19.11.2014, 01:40 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:40.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části NHL, v němž přivítá MONTREAL CANADIENS na svém lede v Bell Centre PITTSBURGH PENGUINS.

Bezpochyby lze tento duel nazvat šlágrem dnešní noci, vždyť se utkají dva nejlepší týmy Východní konference! Vedoucí Montreal má za sebou skvělou sérii šesti vítězství v řadě! Tučnáci se mohou pochlubit také skvostnou sérií, která čítá devět vítězství z posledních deseti zápasů!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Jemelin, Gončar, Gilbert, Beaulieu – Pacioretty, Desharnais, Parenteau – Galchenyuk, Plekanec, Gallagher – Sekáč, Eller, Prust – Weise, Malhotra, Bowman

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Letang, Maatta, Ehrhoff, Scuderi, Despres – Kunitz, Crosby, Comeau– Spaling, Malkin, Hornqvist – Bennett, B. Sutter, Downie – Sill, Goc, Adams

Rozhodčí: Peel, Rehman – Sericolo, Morin.

00:01

00:37
    Hned v první minutě se domácí Gallagher dostává do šance, ale místo střely volí zpětnou přihrávku, z toho nic nebude.

01:31
    Fleury se nyní blýskl zákrokem proti najíždějícímu Sekáčovi, jenž nakonec padá, ale není to faul.

02:40
    Hraje se stále bez přerušení, Martin s pukem za vlastní brankou, Penguins mají na letě elitní formaci.

03:06
    Ale do šance se dostávají domácí, Eller netrefuje z pravé strany branku.

04:32
    Až nyní se hra přerušuje, icing Montrealu, hra se tak stěhuje před Priceho.

05:52
    Malkin má rychlost a najíždí do třetiny Canadiens.

06:02
    A nakonec právě Malkin donutil svou střelou Priceho k zákroku, ten chytá a přerušuje hru.

06:27
    Jemeliin rozehrává, puk směřuje do třetiny Pittsburghu.

06:53
    A hosté vyhazují puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

07:38
    Puk směřuje ze třetiny Canadiens, nakonec je pískán ofsajd na modré, vhazování ve středním pásmu.

07:46
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Špatná rozehrávka Beaulieua, který doslova "namazal" BEAU BENNETTOVI, jenž se dostává do zakončení, z mezikruží překonává přesnou střelou Priceho. Bez asistence.
    Beau BENNETT - 0:1

08:20
    Puk se sice podařilo Pittsburghu znovu dostat do branky, ale gól není uznán.

08:50
    Montreal nyní svírá svého soupeře v jeho třetině.

09:10
    Až nyní se hosté osvobozují, Maatta za vlastní brankou čeká na dostřídání.

09:43
    Povedená akce Pittsburghu, "až do kuchyně" se nyní povedlo dostat puk STEVE DOWNIEMU, který na levé straně vytěžil z přesné přihrávky Letanga, trefit odkrytou branku již nebylo vůbec těžké. Asistence: Kris Letang a Beau Bennett.
    Steve DOWNIE - 0:2

10:50
    Komerční přestávka.

11:20
    Souboj o puk ve střední třetině, Pacioretty získává puk pro Canadiens.

12:36
    Sekáč v souboji o puk v útočném pásmu, hosté úspěšnější.

13:02
    Ale Jiří Sekáč se posléze vrací poté, co přejel s pukem na holi celé kluziště a dostal se do zakončení, jeho bekhendový pokus však Fleury chytá.

14:04
    Pacioretty pálí na branku, Fleury vyráží a byť se tam k dorážce snažili dostat další dva hráči Canadiens, puk nakonec míří ze třetiny Penguins.

14:42
    Kunitz vyhazuje puk ze třetiny, ale domácí jsou téměř okamžitě zpět.

14:55
    Po střele Andreje Markova z levé strany musí Marc-Andre Fleury zasahovat, puk má ve své výstroji a přerušuje hru.
    Beau Bennett střelcem prvního gólu

15:25
    Puk ve středním pásmu, hosté nechávají aktivitu domácím.

15:45
    Tomáš Plekanec v ofsajdu na útočné modré, sudí pískají, vhazování ve středním pásmu.

16:07
    Jemelin se musí bleskově vracet pro puk, "na zádech" si totiž veze Crosbyho.

16:49
    Scuderi pálí od modré, ale netrefuje branku Montrealu, Price nemusel zasahovat.

17:12
    Bennett se zjevil sám před Pricem, ale ten ho dokázal vychytat, když máchl do prostoru lapačkou a puk vytěsnil mimo branku! Skvělá práce Letanga, který využil střídání domácích a dlouhým pasem našel volného Bennetta na modré.

18:03
    Crosby netrefuje branku, ale Pittsburgh zůstává v útočném pásmu.

18:20
    To již neplatí, puk míří až za branku Fleuryho, kde ho posléze dokázal vybojovat Plekanec.

18:58
    Jiří Sekáč hraje v neskutečné pohodě, nyní se dostává znovu ke střele, jeho dělovka z levé strany ale míří pouze mimo branku.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:21
    Kris Letang pálí od modré, Price chytá a raději přerušuje hru.

19:31
    Montrealu se podařilo získat útočné pásmo.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Ale v první třetině se již víc nestane, oba týmy odchází do kabin a spokojenější jsou jednoznačně hosté, kteří vedou díky brankám Bennetta a Downieho 2:0. Montreal diktuje tempo hry, ale hosté trestají chyby v defenzivě Canadiens. Jednoznačně nejaktivnějším hráčem domácích byl v této části hry Jiří Sekáč, který se dostal několikrát před Fleuryho, jenž ho zatím vždy vychytal.

Československá stopa v utkání:
    Tomáš PLEKANEC (MTL) 0+0 0 střel, čas na ledě 6:02
    Jiří SEKÁČ (MTL) 0+0 2 střely, čas na ledě 5:06

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Montreal Canadiens: 7

Pittsburgh Penguins: 11

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 2:32 hodin.

20:01

20:13
    Hned v úvodu druhé třetiny se ke střele dostává Kris Letang, Carey Price musí zasahovat.

20:58
    Plekanec ztratil puk v útočném pásmu, hosté šli okamžitě do brejku, který zakončuje BRANDON SUTTER přesnou střelou z mezikruží, Price byl bez šance, to bylo skvěle trefené, přímo do růžku. Asistence: Beau Bennett a Steve Downie.
    Brandon SUTTER - 0:3

21:05
    Penguins dnes na ledě vedoucího týmu Východní konference ukazuje, v čem je jeho síla!

22:20
    Beaulieu spíše nahazuje na branku, než střílí, puk Fleury vyráží mimo.

23:00
    Galchenyuk si to odvážně namířil do útočného pásma, prvního z hráčů Penguins obešel, toho druhého již nikoliv.

24:00
    Puk ve středním pásmu, Pittsburgh si dobře hlídá svou modrou čáru.

25:01
    Spalling unikl po levém křídle až před branku Canadiens a nakonec se puk odráží od brankové konstrukce do ochranné sítě, další nebezpečný brek hostů.

25:45
    Desharnais se na druhé straně dostává také ke střele, ale netrefuje branku.

26:07
    Útočné akce Pittsburghu jsou maximálně jednoduché, ovšem maximálně účinné, nyní Letang zavezl puk do třetiny Canadiens, navázal na sebe dva obránce a přihrál Crosbymu na modrou, ten si sjel blíže k brance, vypálil, trefil však pouze Priceho.

27:14
    Icing Montrealu, vhazování po pravici Priceho.

27:23
    Po střele Hornqvista má puk znovu ve své moci Price, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

28:04
    Vylučuje se, vůbec prvním vyloučeným hráčem je Nick Spaling za držení Davida Desharnaise, přesilová hra Montrealu.

28:27
    Fleury má puk kdesi ve své výstroji, domácí se tam na něho vrhli po povedené střele Glachenyuka, ale rozhodčí přerušují hru.

28:41
    Puk míří ze třetiny Penguins.

28:58
    Canadiens v přesilovkovém rozestavení v útočném pásmu.

29:16
    Jenže Marcel Goc dokázal puk dostat do středního pásma.

29:35
    Možná poslední možnost domácích zaútočit v této přesilové hře, Subban pálí, ale Fleury vyráží.

30:04

30:32
    Ofsajd Pittsburghu na útočné modré, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
    Střelec třetího gólu Pittsburghu Brandon Sutter

31:40
    David Desharnais v dobré pozici, z pravého křídla se dostává před branku, ale Fleury jeho střelu dokázal pravým betonem vyrazit.

32:45
    Souboj za brankou Canadiens, hosté úspěšnější a drží se v útočném pásmu.

33:40
    Jenže je tu Jiří Sekáč a jeho neskutečná chuť hrát, dostává puk alespoň do středního pásma a poté napadá obránce Penguins.

34:32
    Nahozený puk za branku Canadiens, Beaulieu rozehrává.

35:00
    Závěrečná pětiminutovka druhé třetiny, domácí sice mají jakousi převahu, ovšem v prostoru před brankou Fleuryho je to zatím slabota.

35:12

36:03
    Price měl nyní velké štěstí, střela Crosbyho mu propadla výstrojí a puk se odrazil od tyčky mimo branku!

36:35
    Icing Penguins, hra se tak stěhuje zpět před Fleuryho.

36:50
    Malkin fauluje Ellera a Canadiens tak mají další přesilovou hru.

37:19
    Domácí v útočném pásmu, Desharnais pálí od modré, ale netrefuje branku.

37:34
    Gončar nyní "vyprášil" betony Fleuryho, který i nadále drží čisté konto.

38:17
    Goc neuspěl na buly v souboji s Plekancem, ale domácí ztrácí útočné pásmo.

38:51

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, domácí v útočném pásmu.

39:02
    Dlouho se v plném počtu nehrálo a již se znovu vylučuje, vůbec prvním vyloučeným hráčem Montrealu je domácí Galchenyuk z sekání.

39:21
    Letang dostává puk do útočného pásma.

39:30
    Penguins využívají přesilovou hru, když se u branky "zjevil" v ten pravý okamžik SIDNEY CROSBY, k němuž se odrazil puk a pak již stačilo pouze "zamést" puk do odkryté branky, Price neměl šanci se tak rychle přemístit. Skvělou práci odvedl na brankovišti Jevgenij Malkin, díky jehož důrazu se nakonec puk ke Crosbymu dostal. Asistence: Jevgenij Malkin a Patric Hornqvist.
    Sidney CROSBY - 0:4

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetině zřejmě definitivně rozhodla o tom, kdo si dnes připíše plný počet bodů. Montreal rozhodně nehraje špatně, dokonce má mírnou převahu, ta je však víceméně platonická, neboť v útočném pásmu se domácí dostávají tak maximálně ke střelám od modré nebo mantinelu, prostor před brankou si obránci Penguins skvěle hlídají. Navíc se hostům daří v útoku, kde je jejich hra maximálně účinná.

Pittsburgh Penguins: 9

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 3:28 hodin.

40:01

40:22
    Paul Martin za podražení dostává dvouminutový trest a domácí si v úvodu třetí třetiny zahrají přesilovou hru.

41:03
    Subban netrefil branku a Markov se nedostal k odraženému puku.

41:23
    Nakonec hra přerušena, obráncům Penguins se daří většinu střel soupeře blokovat.

41:42
    Puk ve třetině Penguins, Gallagher "krotí" neposedný kotouč, ale bekhendová střela nevyšla.

42:14
    Závěr přesilové hry, Canadiens v útočném pásmu.

42:22

42:54
    Icing Penguins, hra se stěhuje zpět před Fleuryho.

43:15
    Znovu Jiří Sekáč před Fleurym, ale ani tentokrát se český útočník nemohl zaradovat.

43:47
    Sekáč napadá rozehrávku Martina, mezitím jeho spoluhráči střídají.

45:04
    Domácí nahazují puk do útočného pásma, hrají ale hosté.

45:33
    Canadiens znovu pouze nahazují, všechny puky se ale daří obraně Penguins získávat.

45:53
    Icing Montrealu, vhazování před Pricem.

46:19
    Hra přerušena, bude se vhazovat před Pricem, ale až po komerční přestávce.

47:14
    Domácí rozehrávají, pas na Paciorettyho nepřesný a hrát tak mohou hosté.

47:38
    Ti se ale dostávají s pukem až za vlastní branku a v klidu si vystřídají.

49:04
    Scuderi nahazuje puk do útočného pásma, dobrou práci odvedl Gončar v souboji v rohu.

49:23
    Nakonec pískán icing Pittsburghu, hra se tak stěhuje před Fleuryho.

50:18
    Vhazování po levici Fleuryho, úspěšnější sice domácí, ale dostávají se a pukem až do středního pásma.

50:44
    V souboji dvou ruských legionářů Malkina s Gončarem úspěšnější domácí obránce, který dokázal Malkinovi odebrat puk.

51:25
    Max Pacioretty také na Fleuryho nevyzrál, ten i nadále drží čisté konto.

52:15
    Puk míří za branku Penguins, hosté rozehrávají.

52:38
    Ve hře Canadiens je již poměrně dost nepřesností a chyb, hosté se do útoku nijak nehrnou.

53:46
    Parenteau spěchá za pukem do třetiny Penguins, ale domácí jsou znovu vytlačeni k mantinelu, prostor před Fleurym dokonale vyčištěn.

55:02
    Vhazování po levici Fleuryho, David Desharnais získává puk pro svůj tým.

55:53
    Nathan Beualieu vyslal z levé strany spíše takovou propagační střelu, žádný problém pro Fleuryho.

56:20
    Price se zapojil do rozehrávky Montrealu, ale hosté dobře napadají a získávají útočné pásmo.

56:38
    Canadiens se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

56:57
    Další z řady soubojů Sekáč – Fleury, i tentokrát úspěšnější gólman Pittsburghu, který střelu z mezikruží vyráží.

58:11
    Icing Canadiens, vhazování po levici Priceho.

58:24
    Ke střele se ale na druhé straně dostávají domácí, konkrétně Desharnais, puk se však dostává do ochranné sítě, vhazovat se tak bude po pravici Fleuryho.

58:50
    Ofsajd Canadiens na útočné modré.

59:22
    Probíhá poslední minuta dnešního utkání, o všem je již rozhodnuto, čemuž odpovídá i tempo v závěrečných vteřinách.

60:00

Je za námi utkání, které dokonale zvládli hokejisté Pittsburghu, kteří na ledě vedoucího týmu Východní konferenci podali skvělý taktický výkon, založený především na dokonalé defenzivě a rychlý brejcích. Montrealu dnes chyběla přímočarost, kterou by mohl narušovat pevný obranný blok soupeře, o něco takového se v podstatě staral jen Jiří Sekáč svými průniky, případně ještě Galchenyuk, ale to bylo zoufale málo. Není divu, že se dnes prostě domácím branku vstřelit nepodařilo a z celkem jasného vítězství se tak raduje Crosby a spol.

Pittsburgh Penguins: 2

Dnešní utkání sledovalo 21 287 diváků (vyprodáno).

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:14:29)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 8. Bennett, 10. Downie (Letang, Bennett), 21. Sutter (Bennett, Downie), 40. Crosby (Malkin, Hornqvist)

Rozhodca: Peel, Rehman – Sericolo, Morin

Diváci: 21 287