Žilina – Nitra 2:3 (0:2 po s.n.) | Trenčín – Skalica 3:2 (2:1 po s.n.) | Martin – B. Bystrica 1:2 (1:2 po s.n.)
Zvolen – Poprad 2:4 (kon.) | Piešťany – Košice 2:3 (kon.)
HKM Zvolen
2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
HK Poprad
Streda 12.11.2014, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

Skončilo sa stretnutie medzi Zvolenom a Popradom. Hostia dokázali v záverečnej časti streliť dva góly. Najprv sa presadil v 41. minúte Matis a v 53. minúte rozhodol o výsledku Paločko.

Ja sa s vami pre dnešok lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera. (20:12:21)

60:00

59:58
    Ešte strela Emila Bagina, ale Kostúr aj toto chytá. Je rozhodnuté.

59:19
    Popradčania dohrávajú zápas vo vlastnom útočnom pásme.

58:49
    Sýkorova delovka z pravého kruhu, ale úplne mimo zvolenskej brány.

58:19
    Strelecký pokus Andreja Podkonického, ale iba z kategórie propagačných.

57:56
    Zvolen hrá v plnom počte.

57:26
    Teraz dokonca zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude po ľavici brankára Kostúra.

57:05
    Veľmi slabá presilová hra Popradu, ale to Podtatrancov momentálne vôbec nemusí vadiť.

55:56
    Andrej Podkonický zrejme definitívne pochováva zvolenské nádeje. Úplne zbytočný faul v útočnom pásme a na trestnej lavici si tak posedí dve minúty.

55:03
    Matúš Matis vo veľkej šanci, keď pálil spomdzi kruhov, netrafil však Šimkovu bránu.

53:54
    Keď už to vyzeralo, žeby domáci mohli aj vyrovnať, inkasovali veľmi lacný gól a to ich veľmi pravdepodobne môže stáť body.
    PALOČKO - 2:4

52:49
    Poprad dal gól!
    Šok na zvolenskom "zimáku" a Marek Šimko sa teraz poriadne červená pod svoju maskou! V podstate úplne bežná strela, ani nie príliš silná a puk napriek tomu prepadol pomedzi betóny zvolenskému gólmanovi! Gól strelil MATÚŠ PALOČKO. Bez asistencie.

51:57
    Obrovské šťastie Popradu, keď puk spadol na brvno hosťujúcej brány!!

51:32
    Domácich gól zjavne povzbudil a teraz tlačia hostí v ich pásme.

50:30
    Zvolenské publikum ženie svojich hokejistov dopredu za vyrovnaním.
    BRABENEC - 2:3

48:48
    Zvolen dal gól!
    Tak vo Zvolene to ešte predsa len bude dráma! Popradčania opäť akoby prestali hrať a to hneď domáci trestajú a KAMIL BRABENEC strelil naozaj exportný gól, puk sa odrazil od brvna Kostúrovej brány! Asistencia: Radovan Puliš.

48:19
    Domáci sa vedia dostať do dobrých šancí, ale ich koncovka je veľmi, veľmi zlá.

47:10
    Samuel Takáč vystrelil na Šimka viac- menej propagačnú strelu, ten zasiahol svojim pravým betónom.

46:28
    Zázračný zákrok domáceho gólmana Mareka Šimka, keď vytiahol svoju lapačkou pred istým gólom!

45:43
    Dnešné stretnutie sleduje 2 674 divákov.

45:00
    Popradčania teraz akoby sa ani nechceli dostať do obranného pásma Zvolena.

44:14
    Zvolenčania sa zbytočne pripravujú o nádej doviezť duel aspoň do predĺženia. Teraz odchádza na trestnú lavicu Kamil Brabenec – sekanie.

43:43
    Píska sa zakázané uvoľnenie, previnili sa Popradčania a tak sa bude vhadzovať pred Matúšom Kostúrom.

43:06

42:25
    Domáci sa veľmi dobre bránia, aj teraz vyhadzujú puk cez všetky čiary.

41:40
    Zvolenčania teraz vybojovali aspoň vhadzovanie vo vlastnom útočnom pásme.

41:28
    Ľuboš Bartečko strieľal spomedzi kruhov, ale tesne netrafil Šimkovu bránu.

41:06
    A ďalšia početná výhoda pre Poprad, potrestaným hráčom je zvolenský kapitán Lukáš Jurík – hákovanie.
    MATIS - 1:3

40:35
    Zvolenčania nechali Popradčanom príliš veľa priestoru na dorážanie puku pred vlastnou bránou a tí to dokonale využívajú a vedú už o dva góly! Šťastným strelcom je MATÚŠ MATIS. Asistencia: Lukáš Hvila.

40:10
    Začala tretia tretina, ktorá môže, ale nemusí priniesť rozhodnutie. Popradu ostáva ešte dve a pol minúty presilovej hry.

40:01

Druhá časť hry nám priniesla priemerný extraligový hokej, ktorý veru nenadchol. V 29. minúte vyrovnával Michal Chovan, ale po školáckej chyba Jána Ťavodu poslal Poprad opäť do vedenia Peter Boltun.

Ďalšia tretina začne približne o 19:37.

40:00

39:38
    Zvolenčania vyhadzujú puk cez všetky čiary, druhá tretina sa pomaly končí.

39:10
    Hostia majú v úvode svojej početnej výhody problém s prechodom do útočného pásma.

38:29
    Prvá presilová hra aj pre Poprad a bude trvať rovné štyri minúty! Na trestnú lavicu odchádza Michal Chovan – nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.

38:22
    Črtalo sa prečíslenie Popradu 3 na 1, ale Matis to všetko celé pokazil.

37:40
    Matúš Matis vystrelil spoza jedného zvolenského beka, ale Šimkovu bránu netrafil.
    BOLTUN - 1:2

36:33
    Ján Ťavoda robí obrovskú chybu vo vlastnom obrannom pásme a Popradčania idú opäť z ničoho nič do vedenia! Ľuboš Bartečko nahodil puk od modrej čiary a tesne pred Šimkom ho tečoval PETER BOLTUN. Asistencie: Ľuboš Bartečko, Tomáš Sýkora.

35:15
    Samuel Takáč sa ocitol v dobrej streleckej pozícii, Šimko najskôr nevedel, kde má puk, potom ho však našiel pod svojou vyrážačkou.

34:48
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

34:24
    Slavomír Tomko teraz dobre skryl svoju strielanú prihrávku a bola z toho nepríjemna situácia pre Matúša Kostúra, ktorý nič nevidel. Puk napokon na ochrannej sieti.

33:56
    Veľmi ťažkopádna hra oboch tímov počas druhej tretiny, množstvo nepresných prihrávok, toto divákov príliš baviť nemôže.

32:59
    Arne Kroták inkasuje desaťminútový osobný trest za nešportové správanie.

32:25
    Popradčania zvyšujú útočnú aktivitu, ale domáci ich dobre vytláčajú do rohu ihriska.

31:40
    Po dlhšom čase sa pokúsili aj hostia založiť protiútok, ale zastavil ich čiarový rozhodca odpískaným ofsajdom.

31:00
    Ďalšia príležitosť Martina Ďalogu a puk prešiel tesne vedľa ľavej tyčky popradskej svätyne!

30:32
    Pokovič mal mierne problémy za vlastnou bránou, napokon to však aj za pomoci svojich spoluhráčov zvládol.

28:53
    Ďalšia príležitosť pre Zvolen, tentokrát v nej bol Martin Ďaloga! Poprad pôsobí v druhej tretine prispatým dojmom a to sa mu môže vypomstiť podobne ako v prvom vzájomnom zápase vo Zvolene.
    CHOVAN - 1:1

28:09
    Tak predsa sa domácim podarilo vyrovnať a treba povedať, že zaslúžene. Peter Hraško vypálil od modrej čiary, Kostúr vyrazil puk priamo na hokejku MICHALA CHOVANA a ten sa s ním nemaznal a prekonal popradského brankára. Asistencia: Peter Hraško.

27:28
    Michal Chovan sa pretlačil do obranného pásma Popradu, ale jeho zakončeniu chýbala potrebná razancia.

27:01
    Brabenec sa snažil nájsť Radovana Puliša, ten však bol v ofsajde.

26:02
    Sám faulovaný hráč svoje trestné strieľanie nepremenil. Pokračujeme za stavu 0:1.

26:02
    Matej Síkela faulovaný v samostatnom úniku, bude nasledovať trestné strieľanie pre Zvolen!

25:41
    Obrovské šťastie Popradu, keď puk po tvrdej strele Michala Juraška prešiel pomedzi Kostúrove betóny a zastavil sa na pravej tyčke!

24:44
    Zvolenčania sú síce viac pri puku, ale Popradčania hrajú veľmi umne. Vychádzajú z dobrej defenzívnej hry a vyrážajú do rýchlych protiútokov.

23:49
    Michal Chovan sa teraz zamotal sám do seba a tak nedokázal zakončiť.

23:41
    Brabenec iba nahodil puk na Matúša Kostúra, ktorý ho radšej skryl vo svojej lapačke a prerušil hru.

22:50
    Teraz puk z hokejky Lukáš Hvilu bol stečovaný na ochrannú sieť.

22:13
    Sledujeme trošku rozpačitý úvod druhej časti hry, množstvo nepresností na oboch stranách.

21:10
    Domáci sa snažia hrať aktívne, teraz ich však zastavil ofsajd.

20:34
    Popradčania si teraz nerozumeli v rozohrávke a plynie z toho teda zakázané uvoľnenie.

20:14
    Prvý strelecký pokus druhej tretiny si na svoje konto pripisuje Kamil Brabenec.

20:01

Úvodná časť dnešného duelu je na konci. Šance si dokázali vypracovať obe mužstvá, viac čistých ich asi mali domáci. Napriek tomu však po prvej tretine prehrávajú, keď sa v 11. minúte presadil Ľuboš Bartečko. Zvolenčania nevyužili ani dlhú presilovú hru o dvoch hráčov a tak budú musieť zrejme v ďalšom priebehu duelu niečo vo svojej hre zmeniť.

Ďalšia tretina začne približne o 18:50.

20:00

19:33
    Do konca prvej tretiny ostávajú už len posledné sekundy a puk je za popradskou bránou.

18:59
    Modročervení ešte ťažili zo svojho presilovkového tlaku, Emil Bagin vyslal tvrdú ranu z ľavého kruhu, ale Kostúr chytá.

18:30
    Poprad v plnom počte.

18:06
    Kamil Brabenec netriafa úplne prázdnu bránu Popradu!!

17:35
    Ďalšia šanca pre Andreja Podkonického, ktorý sa už teraz hnevá sám na seba a poriadne!

16:58
    Zvolenčania v obrovskom tlaku!

16:30
    Je to tak. Lukáš Hvila podľa rozhodcov úmyselne vrazil do bezmocného Mareka Šimka a zinkasoval dvojminútový trest za napadnutie!

16:26
    Lukáš Hvila v samostatnom nájazdy, Šimko chytá! A vyzerá to tak, že Zvolen bude hrať v dvojnásobnej presile.

16:15
    Zvolenčania si zahrajú prvú presilovú hru, kedže na trestnú lavicu odchádza Radoslav Suchý za podrazenie.

16:01
    Andrej Podkonický dnes už hádam v tretej veľkej šanci, ale opäť skvelý Kostúr!

15:31
    Petr Obdržálek dobre nahadzoval puk pred Kostúra, tam ale nebol žiadny z jeho spoluhráčov, ktorý by ho tečoval.

14:05
    Teraz sú "Bryndziari" dlhší čas usadení v obrannom pásme hostí, ale hrajú to iba po rohoch, odkiaľ sa góly dávajú len veľmi málo.

12:49
    Ďalšia príležitosť Popradu, v ktorej sa ocitol Tomáš Sýkora, tentokrát Šimko zasiahol svojimi betónmi.

12:21
    A Zvolenčania takmer inkasovali ďalší gól, keď skvelý teč tesne pred Šimkom predviedol Filip Mlynčár. Domáci sú značne zakríknutí.
    BARTEČKO - 0:1

10:46
    Hostia idú do vedenia! Strelu Ľubomíra Malinu vyrazil gólman Marek Šimko iba pred číhajúceho ĽUBOŠA BARTEČKA, ktorý už nemal problém doklepnúť puk do odkrytej zvolenskej brány. Asistencia: Ľubomír Malina.

09:22
    Veľmi pekná individuálna akcia Andreja Podkonického, ktorý aj dokázal zakončiť, ale puk prelet iba popri pravej tyčke popradskej brány.

08:34
    Na trestnú lavicu odchádzajú hráči oboch mužstiev. Za Zvolen si posedí na trestnej lavici Radovan Puliš, za Poprad Jakub Makovský – obaja za údery.

08:34
    Veľká skrumáž v popradskom bránkovisku, Zvolenčania sa všetkými možnými silami snažili dotlačiť puk za Kostúrov chrbát, napokon sa im to aj podarilo, ale až po odpískaní. Bude sa vylučovať.

07:44
    Matúš Matis si pekne položil Mareka Šimka, ale domáci obrancovia mu napokon nedovolili zakončiť skvelú individuálnu akciu.

07:37
    Michal Chovan sa teraz obetavo hodil do strely Štefana Fabiana.

06:43
    Atmosféra na zvolenskom "zimáku" je veľmi dobrá, hokej zatiaľ takisto. Hra sa prelieva z jednej strany na druhú.

06:00
    Piskot zvolenských tribún, keď sa im nepáčilo rozhodnutie čiarového rozhodcu, ktorý odpískal ofsajd.

04:25
    Tak zatiaľ sa je vo Zvolene načo pozerať. Tentokrát sa v perfektnej príležitosti ocitli opäť domáci, keď Emil Bagin našiel presnou prihrávkou Michala Chovana, ale skvelý zákrok tesne pred bránkovou čiarou vytiahol Matúš Kostúr.

03:19
    Tomáš Sýkora zahadzuje obrovskú gólovú šancu, keď úplne sám pred Šimkom trestuhodne netrafil puk!

02:42
    Útočnú snahu Zvolenčanov zastavil ofsajdový verdikt.

01:39
    Ďalšia príležitosť pre Zvolen, konkrétne sa v nej ocitol Andrej Podkonický ale Kostúrovu bránu vysoko prestrelil.

01:03
    Bomba Michala Juraška od modrej čiary, Kostúr však s prehľadom skryl puk vo svojej výstroji.

00:40
    Hra je prerušená, Ladislav Čierny v tomto zápase končí a lúči sa so svojou profesionálnou hráčskou kariérou, diváci mu tlieskajú v stoji, určite si to zaslúži. My sa už ale venujme dnešnému zápasu.

00:10
    Úvodné vhadzovanie patrilo domácemu mužstvu a pri puku hneď Ladislav Čierny, ktorý rozbieha prvý protiútok.

00:01

Ako som už spomínal, pred zápasom prebiehajú gratulácie bývalému kapitánovi majstrov Slovenska 2012/13 a majstrovi sveta z roku 2002, ktorý 3. novembra oslávil okrúhlych 40 rokov. Ku gratuláciám sa pripájame aj my!

Na ľadovú plochu už nastupujú hokejisti oboch mužstiev, najprv domáci, hneď po nich tak robia aj hostia.

Predzápasové rozkorčuľovanie je na konci, na ľad prichádza rolba. Zvolenský zimný štadión sa približne 15 minút pred úvodným vhadzovaním zapĺňa len veľmi pomaličky.

HKm Zvolen: Šimko (Orčík) – Juraško (A), Čierny, Bagin, Hraško, Pokovič, Ťavoda, Pichnarčík, Tomko – Obdržálek, Brabenec, Puliš – Chovan (A), Jurík (C), Podkonický – Sloboda, Síkela, Škvaridlo – Ďaloga, Fekiač V., Žilka

HK Poprad: Kostúr (Sedlačko) – Suchý, Kurali, Fabian (A), Dinda, Kasík, Malina, Makovský, Pitka – Bartečko (A), Boltun, Sýkora – Paločko, Takáč, Kroták (C) – Hvila, Paukovček, Matis – Gápa, Mlynčár, Nagy M.

Rozhodca: Róbert Müllner – Tomáš Holienka, Peter Šefčík.

Vážení športoví priatelia, reprezentačná prestávka je na konci a ja vás opäť srdečne vítam pri sledovaní on- line prenosu z našej najvyššej hokejovej súťaže – Tipsport extraligy, ktorá dnes pokračuje kompletným 21. kolom.

Šláger dnes budeme sledovať vo ZVOLENE, kde spod Tatier pricestujú hokejisti POPRADU.

ZVOLENČANIA sú momentálne naladení určite veľmi dobre, kedže posledné dva súboje im výsledkovo aj herne veľmi vyšli, aj keď proti súperom z kategórie papierovo slabších. Včera zdolali vo vloženom zápase HK Orange 20 6:1, keď sa o všetky presné zásahy postarala druhá formácia v zložení Chovan, Jurík, Podkonický a ešte pred reprezentačnou prestávkou si Zvolenčania pochutnali na skalických trdelníkoch v pomere 8:2. "Bryndziari" majú v ofenzíve veľkú silu. Zatiaľ ako jediní sa dostali cez hranicu osemdesiatich gólov a vládnu aj individuálnym štatistikám. V tabuľke produktivity sa v prvej päťke nachádzajú až štyria hokejisti Zvolena (Brabenec, Puliš, Jurík, Chovan), ktorí dýchajú na chrbát lídrovi Romanovi Tománkovi. Zaujíma vás, kto je najlepším strelcom a nahrávačom Tipsport extraligy? Aj v tomto prípade musíme hľadať pod Pustým hradom. Kanonierom kraľuje Radovan Puliš, ktorý vsietil 15 gólov a najlepším nahrávačom je s 22 asistenciami český útočník Kamil Brabenec. V tabuľke tímov je to o čosi horšie, ale nie zlé. Zvolenčania okupujú síce až 5. miesto, ale len o skóre za Banskou Bystricou a Nitrou.

POPRADČANIA sú si určite vedomí toho, že by bolo vo Zvolene najlepšie dnes zabodovať naplno, lebo v prípade prehry v riadnom hracom čase by sa im domáci priblížili už len na rozdiel dvoch bodov. Keď som písal o tom, že Zvolen má najlepšiu ofenzívu v súťaži, najväčším konkurentom je mu práve Poprad, ktorý sa cez spomínanú hranicu 80 gólov môže dostať už dnes, kedže na konte svieti číslo 78. Popradčanov však treba pochváliť aj za obrannú hru, veď inkasovali až o priepastných 30 gólov menej ako ich dnešný súper! Forma "Kamzíkov" je taktiež famózna. Z posledných 11 duelov neboli úspešní iba v dvoch, avšak práve v tých najdôležitejších. Najprv podľahli doma Košiciam tesne 1:2 a o gól prehrali aj s Nitrou (3:4), taktiež na domácom ľade. Najproduktívnejším hráčom Popradu je Lukáš Hvila, ktorý má na konte 22 kanadských bodov (13+9).

Vzájomné zápasy v tejto sezóne:

16.9.2014 HKM Zvolen – HK Poprad 5:3 (1:1, 4:0, 0:2)
    Góly: 7. Hraško, 23. Hebar, 25. Brabenec, 27. Škvaridlo, 28. Puliš – 19. Hvila, 48. Gapa, 53. Hvila

12.10.2014 HK Poprad – HKM Zvolen 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
    Góly: 2. Paukovček, 20. Fabian, 35. Kroták, 44. Bartečko, 58. Paločko – 6. Brabenec, 9. Bortňák

Vo Zvolene dnes bude milá slávnosť na počesť legendy Ladislava Čierneho, ktorý 3. novembra oslávil okrúhle 40. narodeniny. Pri tejto príležitosti odohra za HKM oficiálne svoj posledný duel a rozlúči sa s aktívnou hráčskou kariérou. Na štadióne sa očakáva výborná divácka kulisa, kedže vstup na tento zápas je voľný.

Stretnutie vo Zvolene nám sľubuje parádne ofenzívne predstavenie a dôležitý súboj o čo najvyššie umiestnenie v ligovej tabuľke. Ak sa vám nedá prísť osobne na zimný štadión, ostaňte nám verní a sledujte podrobný textový prenos, ktorý sa začne úvodným vhadzovaním o 18:00.

Prajem vám všetkým príjemny športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Jakub Bartko

Góly a asistencie: 29. Chovan (Hraško), 49. Brabenec (Puliš) – 11. Bartečko (Malina), 37. Boltun (Bartečko, Sýkora), 41. Matis (Hvila), 53. Paločko

HKM Zvolen: Šimko (Orčík) – Juraško (A), Čierny, Bagin, Hraško, Pokovič, Ťavoda, Pichnarčík, Tomko – Obdržálek, Brabenec, Puliš – Chovan (A), Jurík (C), Podkonický – Sloboda, Síkela, Škvaridlo – Ďaloga, Fekiač V., Žilka

Rozhodca: Róbert Müllner – Tomáš Holienka, Peter Šefčík

Diváci: 2 674