Žilina – Nitra 2:3 (0:2 po s.n.) | Trenčín – Skalica 3:2 (2:1 po s.n.) | Martin – B. Bystrica 1:2 (1:2 po s.n.)
Zvolen – Poprad 2:4 (kon.) | Piešťany – Košice 2:3 (kon.)
po s.n. (0:2)
MsHK Žilina
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
HK Nitra
Streda 12.11.2014, 17:30 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Príjemný dobrý deň, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 21.kola hokejovej Tipsport extraligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HK Nitra. Zápas sa začína o 17:30, ešte predtým si však zhrnieme základné informácie o oboch tímoch.

Žiline patrí v priebežnej tabuľke extraligy deviate miesto so ziskom 21 bodov. Stále trvá pomerne vysoká fluktuácia hráčov v tíme Vlkov, i dnes sa v zápase predstaví nova posila, ktorou je obrana Lukáš Martinka. V poslednom doterajšom stretnutí prehrali Vlci pred reprezentačnou prestávkou v Poprade 2:6, keď o góly žltozelených sa postarali obranca Stanislav Hudec a útočník Petr Haluza.

Nitranom patrí v tabuľke štvrté miesto so ziskom 40 bodov. Stabilizovaný tím ťahá najmä útočný dvojzáprah Stümpel – Tománek, ktorý je postrachom extraligy. V poslednom doterajšom zápase Nitra porazila na domácom ľade Piešťany 3:1. O góly hráčov HK sa postarali Lukáš Novák, Tomáš Nádašdi a Juraj Štefanka.

Zápas sa teda začína o 17:30, k jeho sledovaniu vás z miesta komentátora pozýva Dávid Švec.

00:01

MsHK DOXXbet Žilina: Cibuľa (Križan) – Krčula, Dresler – Martinka, Bajaník – Ďurkech, Bobček – Bednár, Niník – Procházka (A), Novotný, Schroner – Kanko, Rusnák, Šimko (A) – Valášek, Drábek (K), Kubiš – Petelin, Jarab, Lipovský. Tréner: P. Mikula

HK Nitra: Lakosil (Kusy) – Mezei, Nádašdi – Milo, Ordzovenský – Novák M., Bednár – Kuzma, Piačka – Tománek, Stümpel, Novák L. – Ručkay J., Slovák, Ručkay H. – Mráz, Štefanka, Pupák – König, Lelkeš, Bajtek. Tréner: A. Stavjaňa

Rozhodca: Jura – Bogdaň, Rovenský.

10:00
    Ospravedlňujeme sa za drobné technické problémy, stav zápasu Žilina – Nitra je stále 0:0.

10:51
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Igor Bobček za vyhodenie puku z ľadovej plochy. Žilina tak bude hrať dnes už tretí raz v oslabení.

11:26
    Puk končí za bránkou Lakosila, domáci sa dobre bránia.

11:38
    Branislav Mezei napriahol od modrej čiary, Cibuľa však bol pozorný.

12:06
    Nitrania už sú opäť v útočnom pásme, individuálna akcia Tomáša Nádašdiho končí v lapačke Igora Cibuľu.

12:36
    Obetavoví obrancovia Žiliny sa hádžu do striel a zdá sa, že Vlci sa opäť ubránia.

12:51
    Domáci v plnom počte.

13:18
    Aj po skončení presilovej hry však Nitra drží Žilinu v obrannom pásme, znovu zasahuje Igor Cibuľa.

13:35
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Igora Cibuľu.

13:52
    Žilinskej obrane unikol Richard Mráz, Cibuľa chytá.

14:00
    Nitra dala gól!
    JURAJ ŠTEFANKA ostal osamotený pred bránkou Žiliny, spoza nej dostal ideálny puk a z brankára Cibuľu urobil štatistku. Asistencie: Richard Mráz, Miroslav Pupák
    ŠTEFANKA - 0:1

14:23
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Branislav Mezei za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

14:48
    Domáci už sú v tlaku v útočnom pásme,

15:18
    Miroslav Pupák v oslabení vycvičil celú obranu Žiliny, Cibuľa s námahou zachraňuje svoj tím od pohromy.

16:09
    Táto presilová hra sa domácim nedarí, chýba streľba i väčšia aktivita.

16:23
    Hostia v plnom počte.

16:59
    Závar pred Lakosilom, ktorý však inkasoval úder hokejkou do masky.

17:09
    Vhadzuje sa pred Igorom Cibuľom.

17:22
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva opäť Branislav Mezei, tentoraz za podrazenie.

18:10
    Domáci sa snažia vymyslieť niečo v útočnej fáze, ale vôbec sa im nedarí.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:22

20:00

Máme za sebou prvú tretinu zápase a Nitra vedie v Žiline 1:0. Gól zaznamenal v 14.minúte Juraj Štefanka. Druhá tretina sa začne približne o 18:15.

Na ľade máme oba tímy, čochvíľa pokračujeme.

20:01

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech domácej Žiliny.

20:50
    Žilina dala gól!
    A je vyrovnané! Kombinačná akcia končí na hokejke MILANA PROCHÁZKU, ktorý ostal sám pred Lakosilom a nemýlil sa. Asistencie: Štěpán Novotný, Patrik Schroner
    PROCHÁZKA - 1:1

21:26
    Domáci stále tlačia Nitru, gól im zjavne dodal sily.

21:53
    Vhadzuje sa po pravej ruke Vlastimila Lakosila.

22:23
    Tlak Žiliny sa stupňuje, Juraj Ďurkech pálil z ľavej strany, Lakosil chytá.

23:00
    V Žiline je na hokeji priam elektrizujúca atmosféra. Len to teda vyzerá, akoby sa neplatili účty za elektriku.

23:45
    Pekná kombinačná akcia hostí, na jej konci bol Tománek, no Cibuľa jeho strelu šikovne vyrazil. Puk končí na ochrannej sieti, bude sa vhadzovať pred Cibuľom.

24:16
    Domáci znovu v útočnom pásme, ale puk je v rohu klziska.

24:41
    Petr Kanko sa predral do zakončenia z ľavej strany, Lakosil si však priestor pri tyči postrážil a nepustil puk za svoj chrbát.

25:00
    Máme za sebou 5 minút druhej tretiny a stav v Žiline je 1:1.

25:05
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jan Dresler za držanie.

25:25
    Strelu Pupáka obetavo zastavil jeden z domácich hráčov a len s veľkými problémami krivká na striedačku.

26:01
    Hostia stále v obrovskom tlaku.

26:15
    Ale pozor, únik dvoch Žilinčanov na jedného obrancu Nitry. Mezei sa však dobre položil do Šimkovej prihrávky a Kanko sa už k puku nedostal.

27:05

27:31
    Akciu Žiliny zakončil Matej Valášek, no jeho strela z vrchu kruhov bola tečovaná na ochrannú sieť.

27:40
    Vlastimil Lakosil opäť zasahuje, tentoraz po strele Martina Krčulu.

28:01
    Oba tímy tvrdo dohrávajú osobné súboje. Jeden z domácich hráčov končí na ľade a je k nemu volaný lekár.

28:17
    Hráč Nitry sa okamžite ospravedlňuje, ale toto vyzerá veľmi zle.

28:17
    Na ľade už sú nosidlá... Ale skôr je to paródia na nosidlá.

28:17
    Je to Milan Procházka, ktorý za pomoci spoluhráčov odchádza do šatne a je zjavne úplne mimo. Dámy a páni, hlavný rozhodca to nechal bez povšimnutia. ČO K TOMU VIAC NAPÍSAŤ.

28:48
    Petr Kanko ostal sám pred Lakosilom, napálil však puk rovno do hrude Lakosila. Obecenstvo v Žiline stále búri.

29:12
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Branislav Mezei za vyhodenie puku z ľadovej plochy. Mezei je dnes na trestnej lavici už tretí raz.

29:30
    Puk však mieri za bránku Igora Cibuľu. Preberajú sa i domáci diváci.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, stav v Žiline je stále 1:1. Presilová hra sa domácim vôbec nedarí.

31:12

31:55
    Mezei sa dostal o odrazenému puku z druhej vlny, Cibuľa jeho jedovku chytá.

32:14
    Aktivita domácich neustáva, ba práve naopak.

32:35
    Miroslav Pupák skúsil strelu švihom spoza obrancu, Cibuľa bol znovu pozorný.

33:27
    Domáci sa snažili za každú cenu udržať v útočnom pásme, nakoniec z toho bola prihrávka rukou a vhadzovanie pred Lakosilom.

33:50
    Puk je za bránkou Žiliny, domáci rozbiehajú kombinačný útok, ale ten končí už v strednom pásme.

34:02
    Puk je znovu v lapačke Igora Cibuľu, vhadzovať sa Teba bude v obrannom pásme Žiliny.

34:26
    Rýchla akcia hostí, na jej konci bol JAKUB RUČKAY, ktorý prekonal bezmocného Igora Cibuľu. Asistencie: Henrich Ručkay, Marek Slovák.
    Ručkay JAKUB - 1:2

35:01
    Do konca druhej časti hry ostáva necelých 5 minút, Nitra už vedie v Žiline 2:1.

35:15
    Domácim sa nedá uprieť snaha, ale tá je korunovaná pomerne ľahkými strelami, skúsený Lakosil bude dnes pre Vlkov ťažký oriešok.

35:59
    Ján Šimko sa pretlačil po ľavej strane do útočného pásma, obkorčuľoval bránku Lakosila, no v rozhodujúcom momente sa pošmykol a spadol.

36:21
    Vhadzuje sa pred bránkou Nitry, po jedovke Novotného musel Lakosil opäť zasahovať.

36:55
    Adrián Lipovský sa preštrikoval cez obrancu Nitry, jeho následná strela končí vysoko nad bránku hostí.

37:45
    Neuveriteľný závar pred bránkou Žiliny, kde ostali traja útočníci Nitry úplne osamotení. Cibuľa chytil tri dorážky za sebou a následne sa veľmi hneval na svojich obrancov.

38:09
    Domáci sa derú do útočného pásma a budú hrať presilovú hru.

38:16
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Miroslav Pupák.

38:50
    Domáci sú v útočnom pásme, ale opäť len v rohoch klziska.

39:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.

39:30
    Tlak Žiliny trvá, ale bez streľby Vlci gól veru nedajú.

39:54
    Na mantineli vznikla potýčka, ručne stručne si to vysvetlili Ondrej Rusnák a Tomáš Nádašdi.

39:54
    Tomáš Nádašdi inkasuje trest 2+2 minúty za krosček a následne aj osobný trest za nešportové správanie, Ondrej Rusnák dostáva 2 minúty za údery.

40:00

Po druhej tretina vedie Nitra v Žilina 2:1. Domáci najskôr vyrovnali gólom Milana Procházku, no hostia sa v 35.minúte zásluhou Jakuba Ručkaya dostali opäť do vedenia. Tretia tretina sa začne približne o 19:05.

Oba tímy už máme pripravené na ľade.

40:01

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech domáceho tímu.

40:55
    Dnešné stretnutie sleduje 816 divákov.

41:16
    Puk končí za bránkou Igora Cibuľu, domácim sa ani táto presilová hra nedarí.

41:54

42:16
    Hrá sa najmä v strednom pásme, hostia kontrolujú vlastnú modrú čiaru a prehusťujú stred klziska.

43:07
    Ďalší tvrdý zákrok hostí, na ľade končí otrasený Patrik Jarab.

43:07
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Jakub Ručkay.

43:37
    Tvrdá strela Dreslera od modrej čiary si cestu za chrbát Lakosila nenašla.

44:08
    Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke hostí.

44:33
    Tentoraz sa vhadzuje na opačnej strane stredu klziska.

44:42
    Tak toto si prečítajte. Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Richard Lelkeš za hákovanie, v rovnakom čase vylúčenie Žilina, Jan Dresler dostáva 2 minúty za filmovanie. Neuveriteľné.

45:07
    Hostia v plnom počte. Tresty Lelkeša a Dreslera sú vedené ako tiché.

45:52
    Žiline viazne kombinácia, hrá sa prevažne v strede poľa.

46:22
    Bobček napálil puk od modrej čiary na bránku Nitry, Lakosil nemal s týmto pukom problém.

47:07
    Vhadzuje sa znovu v strednom pásme.

47:44
    Adrián Lipovský ostal sám pred Lakosilom, jeho tvrdá strela mierila vedľa bránky Nitry.

48:16
    Hostia v tlaku, točia puk pre Cibuľom a budú hrať presilovú hru.

48:18
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Dávid Bajaník za držanie.

49:04
    Hosťom sa táto presilová hra nedarí, držia síce puk v útočnom pásme, ale nič vážne z toho zatiaľ nie je.

49:41
    Domáci sú v oslabení aktívni a zbierajú cenné sekundy.

50:18

50:33
    Tvrdý zákrok Mareka Slováka, ktorý za vrazenie na mantinel putuje na trestnú lavicu.

50:48
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Juraj Ďurkech za podrazenie.

51:19
    Krčula pálil od modrej, Vlasto Lakosil bol opäť pozorný.

53:00
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých sedem minút, Žilina prehráva s Nitrou 1:2.

53:31
    Patrik Schroner predviedol neskutočnú individuálnu akciu, predral sa až pred Lakosila, no puk mu do siete nezavesil.

54:11
    ONDREJ RUSNÁK sa dostal do úniku, vystrúhal parádny blafák a zavesil puk do ľavého horného roku Lakosilovej bránky. Asistencie: Petr Kanko, Ján Šimko.
    RUSNÁK - 2:2

55:00
    DOXXbet arénou v Žiline sa ozýva pokrik "ešte jeden, ešte jeden".

55:38
    Domáca Žilina kontroluje puk a snaží sa ešte niečo vymyslieť.

56:16
    Zakázané uvoľnenie v podaní Nitry, vhadzovať sa bude po ľavej ruke Lakosila.

56:49
    Útočný faul v podaní Žiliny, dve minúty si odpyká navrátivší Milan Procházka za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

57:18
    Hostia v tlaku pred bránkou Žiliny.

57:55
    Tlak hostí stále trvá, no puk už smeruje von z pásma.

58:01
    Do konca riadneho hracieho času ostávajú necelé dve minúty.

58:49

59:09
    Obrovský závar pred bránkou hostí, Lakosil drží Nitru nad vodou.

59:11
    Vylúčenie Žilina, osobný trest dostáva Juraj Ďurkech za nešportové správanie.

59:32
    Domáci majú puk, Milan Procházka v nájazde, Lakosil jeho blafák chytá!

59:47
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Tomáš Nádašdi za sekanie. Vhadzuje sa pred Lakosilom.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Po tretej tretine nekončíne, Žilina vďaka gólu Ondreja Rusnáka vyrovnala na 2:2 a po krátkej prestávke bude nasledovať predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:26
    Puk letí až k nám na tribúnu, bude sa vhadzovať v strednom pásme.

60:49
    Žilinský obranca Jan Dresler dostal skvelú prihrávku medzi kruhy, puk však napálil len do brankára hostí.

61:02
    Závar pred bránou hostí, domácim sa ale nedarí.

61:32
    Séria striel v podaní Žiliny, Lakosil je stále výborný.

61:47

62:17
    Hostia držia puk za svojou bránkou a striedajú počas hry.

62:48
    O puk sa vedú ťažké vojny za bránkou hostí, následne sa hra presúva do stredného pásma.

63:06
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

63:35
    Kanko sa snažil dostať cez dvojicu hráčov hostí, to sa mu však nepodarilo.

63:45
    Hráčom oboch tímov zjavne tečú nervy, opäť tu máme potýčku pri bránke Žiliny.

64:32
    Strela Novotného poriadne vystrašila Lakosila, ten puk na dvakrát napokon skrotil.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

V predĺžení sme gól nevideli, po krátkej úprave ľadu ideme na samostatné nájazdy.

Mrázov premenený nájazd.

Je koniec, Nitra teda víťazí v ŽIline 3:2 po samostatných nájazdov. O pár minút vám prinesieme prvé dojmy oboch trénerov z tlačovej konferencie.

Andrej Kmeč (asist. trénera Nitry): Prvý zápas po prestávke je vždy nevyspytateľný. Škoda našich nevyužitých šancí, zápas sme mohli rozhodnúť skôr. Súper nás potom zatlačil a dal gól. Sme radi za dva body.

Peter Mikula (tréner Žiliny): Nám dnes chýbalo 6 hráčov, napriek tomu sme boli aktívni. Rozhodli individuálne chyby a neschopnosť trafiť bránku. Videl som už veľa zlých vecí a myslel som si, že to skončilo v Poľsku, ale ako vidím, tak to pokračuje aj na Slovensku. (20:20:52)

Dávid Švec

Góly a asistencie: 21. Procházka (Novotný, Schroner), 55. Rusnák (Kanko, Šimko) – 14. Štefanka (Mráz, Pupák), 35. Ručkay Jakub (Ručkay Henrich, Slovák)