Chabarovsk – Jekaterinburg 0:1 (kon.) | Vladivostok – Kazaň 1:5 (kon.) | Barys – Soči 5:4 (3:0 po s.n.)
Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 4:1 (kon.) | CSKA Moskva – Jaroslavľ 3:2 (1:0 po s.n.) | Novgorod – A. Mytišči 0:2 (kon.)
Helsinki – Dinamo Minsk 3:1 (kon.) | Petrohrad – D. Moskva 1:4 (kon.) | HC Slovan – Záhreb 1:2 (0:1 po s.n.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Atlant Mytišči
Streda 12.11.2014, 17:00 • Nagorny concert and entertainment complex, Nižnij Novgorod • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Srdečne Vás vítam pri ďalšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy, v ktorom si od 17:00 SEČ na ľade štadióna Nagorny concert and entertainment complex zmerajú sily tímy HC Torpedo Nižnij Novgorod a Atlant Mytišči.

Hráči domáceho Torpeda Nižnij Novgorod sa po 26 odohraných ligových zápasoch nachádzajú na priebežnej piatej priečke západnej konferencie so ziskom 44 bodov a gólovým skóre 72:61 za 14 výhier (3 po s.n.) a 12 prehier (3 pp. a 2 po s.n.). Pred Torpedom momentálne s náskokom deviatich bodov sídli moskovské Dynamo a za Torpedom so stratou jedného bodu bieloruské Dinamo Minsk.

Hokejisti Atlantu Mytišči sú na tom o čosi horšie, keďže po 25 odohraných ligových zápasoch sídlia na priebežnej deviatej priečke so ziskom 34 bodov a gólovým skóre 62:67 za 11 výhier (3 po s.n.) a 14 prehier (3 pp. a 1 po s.n.). Pred Atlantom momentálne sídli Lokomotiv Jaroslavľ s náskokom štyroch bodov a za Atlantom Severstal Čerepovec s rovnakým počtom bodov, no o jedným odohraným zápasom viac.

Podarí sa domácemu Torpedu zabrať na plné obrátky a pripísať si tak dôležité tri body alebo práve Atlant zabojuje a prekvapí domácich fanúšikov?

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Jachin) – Hietanen, Blžijevskij, Grigorjev, Chomickij, Bernackij, Osipov, Makarov – Wolski, Salminen, Immonen – Galuzin, Filatov, Krasnoslobodcev – Nokelainen, Dm. Kazionov, Kuľomin – Drugov, De. Kazionov, Potapov

Atlant Mytišči: Engren (Šikin) – Korobov, Gilroy, Novopašin, Němec, Dyblenko, Sorokin – Engqvist, Potapov, Černov – Kozlov, Vrána, Taratuchin – I. Radulov, Kolcov, Jašin – Voronin, Šiafotdinov, Levickij – Sošnikov

Rozhodca: Nikolaj Akuzovskij, Rafael Kadyrov – Konstantin Čubykin, Roman Šichanov.

00:01

00:36
    Po vyhratom úvodnom vhadzovaní sa k puku dostali hokejisti hosťujúceho celku, ktorí sa snažia preniknúť do útočnej tretiny.

01:22
    Domáci Immonen sa s pukom dostal na pravé krídlo, no jeho projektil napokon skončil len tesne vedľa hosťujúcej brány.

02:24
    Denis Kazionov to skúšal na gólmana Engrena z pravej strany, no napokon úspešný nebol.

02:53
    Domáci si zahrajú v početnej výhode. Němec obdržal dve minúty za úmyselné vyhodenie puku mimo ľadovej plochy.

03:12
    Sorokin nahadzoval puk na zadný mantinel, no tam sa pri ňom ocitol len gólman Kasutin, ktorý s prehľadom upokojuje tempo hry.

04:02
    Hostia sa počas svojho oslabenia zatiaľ bránia veľmi dobre a nič nenechávajú na náhodu.

05:11
    Hostia hrajú už v plnom počte a dokázali sa teda ubrániť v početnej nevýhode.

06:22
    Immonen hľadal dobrou prihrávkou z pravej strany Salminena na ľavom krídle, no napokon sa mu to nepodarilo. Pri puku sa ocitol pozorný Korobov.

07:25
    Puk sa momentálne nachádza v strednom pásme, kde sa ho pokúšajú získať oba tímy. Mierne aktívnejší sú domáci, no hostia intenzívne forčekujú.

08:14
    Domáci pridávajú na ofenzívnej aktivite, no zatiaľ sa im nedarí nájsť ten správny recept na pozorne forčekujúcich hostí.

09:02
    Aj hostia si zahrajú v početnej výhode. Na dve minúty si za hákovanie odchádza sadnúť domáci Bernackij.

09:42
    Atlant Mytišči dál gól!
    Hostia sa dostávajú do vedenia v presilovej hre zásluhou skvelej strely MAXIMA POTAPOVA, ktorá dostáva prívlastok gólová. Bez asistencií.
    POTAPOV - 0:1

10:28
    Hostia sú po vsietenom góle oveľa aktívnejší a aj v týchto chvíľach majú puk na svojich hokejkách pred bránou gólmana Kasutina.

11:33
    Krasnoslobodcev to skúšal z veľkej vzdialenosti, no jeho projektil skončil zblokovaný len na ochrannej sieti za hosťujúcou bránou.

12:24
    Domáci sa snažia na gól hostí odpovedať, no zatiaľ sa im cez pozorný forčeking Atlantu Mytišči nedarí dostať.

13:24
    Hostia po krátkej dobe pridávajú do domácej siete aj druhý gól! Po skvelej prihrávke od Engqvista sa gólovo presadil ARŤOM ČERNOV, ktorý nedal gólmanovi Kasutinovi žiadnu šancu. Asistenciu si pripisuje Andreas Engqvist.
    ČERNOV - 0:2

13:24
    Domáci tréner si vyžiadal oddychový čas!

14:10
    Domáci hokejisti sú po oddychovom čase dobre naladení a intenzívne bojujú o puk v strednom pásme.

15:36
    Wolski sa uvoľnil na hranici pravého kruhu a tvrdo pálil, no gólman Engren zasahovať nemusel, keďže puk smeroval len tesne nad jeho bránu.

16:04
    Po nepresnej rozohrávke hostí sa píska jasné postavenie mimo hry. Vhadzovanie sa teda presúva do stredného pásma.

17:00
    Pomaly, ale isto sa blížime k záveru prvej tretiny. Pri puku sú domáci hokejisti, ktorí sa stále snažia vsietiť aspoň kontaktný gól.

18:32
    Kasutin si na svoje konto pripísal ďalší dobrý zákrok, keď puk po tvrdej strele od modrej čiary zachytil vo svojej lapačke.

19:02
    Posledná minúta prvej tretiny je tu a mierne aktívnejší sú stále hostia.

20:00

V prvej dvadsaťminútovke tohto zápasu boli napokon úspešnejší hráči hosťujúceho Atlant Mytišči, ktorí sa v 10. minúte po góle Černova dostali do vedenia a následne v 14. minúte gólom Černova vedú už 0:2.

Podarí sa domácemu celku zabrať na plné obrátky a pripísať si tak na svoje konto aspoň vyrovnanie?

20:01

20:21
    V úvode druhej tretiny sa k puku dostali hokejisti domáceho Nižneho Novgorodu, ktorí sú mierne aktívnejší.

21:14
    Immonen sa dostal do sympatického rýchleho úniku, no napokon zakončovať nedokázal.

22:20
    Potapov peknou prihrávkou našiel Černova, no ten z hranice pravého kruhu už zakončovať nedokázal.

23:27
    Gilroy sa uvoľnil v centrálnej časti, no napokon z medzikružia nedokázal skórovať.

24:15
    Chomickij pálil spoza kruhov, no ani jeho tvrdý projektil sa neujal v Engrenovej svätyni.

25:18
    Domáci sa dostali do skvelej gólovej šance! Filatov nahodil puk pred bránu, následne sa k puku dostal Galuzin, no jeho projektil bol neúspešný.

26:11
    Wolski po peknej prihrávke od Salminena pálil z hranice pravého kruhu, no jeho projektil skončil len v moci gólmana Engrena.

26:20
    Gólman Engren si na svoje konto pripísal ďalší skvelý zákrok, keď sa pred ním ocitol Salminen, no ten nedokázal prekonať pozornú Engrenovu laapčku.

26:47
    Presilová hra pre domácich. Na dve minúty si za nedovolené bránenie odchádza sadnúť Engqvist.

27:10
    Domáci hokejisti sa snažili zaútočiť, no napokon puk po ich nahodení skončil len na ochrannej sieti.

28:50
    Domáci hokejisti napokon nedokázali využiť svoju presilovú hru. Hostia hrajú v plnom počte.

29:33
    Novgorod hrá veľmi aktívne, no zatiaľ nenecháva nič na náhodu a pri rozohrávke hostí intenzívne forčekuje.

30:14
    Hostia sa po dlhej dobe dostali do útočného pásma, kde intenzívne kombinujú.

31:02
    Kasutin opäť sympaticky zasahoval, keď po tvrdej strele od Němca z pravej strany zachytil puk vo svojej lapačke.

32:18
    Wolski hrá momentálne veľmi dobre a opäť sa dostal pred gólmana Engrena, napokon ho však prekonať nedokázal.

33:25
    Černov sa ocitol v peknej príležitosti na pravej strane, no jeho projektil napokon skončil len v moci gólmana Kasutina.

34:03
    Vylúčenia na oboch stranách. Domáci Bernackij – dve minúty za hrubosť a hosťujúci Gilroy dve minúty za podrazenie.

35:11
    V hre štyroch na štyroch sú aktívnejší hráči domáceho Novgorodu, no zatiaľ je to bez streleckých príležitostí.

36:05
    Oba tímy hrajú v plnom počte.

37:50
    Na rad prichádza presilová hra pre hostí. Domáci Potapov obdržal dve minúty za seknutie.

38:29
    Němec nekompromisne pálil spoza kruhov, no pozorný obranca Torpeda napokon puk zachytil a oslobodil svoj tím.

39:18
    Hostia sa snažia dostať do vedenia o tri góly, no táto presilová hra im veľmi nevychádza.

40:00

Druhá tretina tohto zápasu nám góly nepriniesla, no oveľa aktívnejší boli hráči domáceho Torpeda Nižnij Novgorod, ktorí sa snažili vsietiť aspoň kontaktný gól. Gólman Engren je však vo forme a nepustil za svoj chrbát ani jeden puk.

Novgorod hral v druhej tretine veľmi dobre, no napokon nedokázal skórovať, podarí sa mu to v poslednej dvadsaťminútovke?

40:01

40:15
    V úvode poslednej tretiny tohto zápasu sa hra prerušuje kvôli zakázanému uvoľneniu v znení hostí.

41:25
    Domáci hokejisti sú opäť pri puku a snažia sa ofenzívne presadiť. Zatiaľ sa im však v tom veľmi nedarí.

42:03
    Dmitrij Kazionov sa dostal k zakončeniu na pravej strane. Gólman Engren bol však napokon úspešnejší a dobre zapracoval svojimi betónmi.

43:15
    Engren stratil puk vo vlastnom bránkovisku, no napokon sa hodil na ľad a svojim súperom už nedovolil dorážať.

44:08
    Domáci sa dostali do rýchleho protiútoku, no napokon sa previnili zakázaným uvoľnením.

45:45
    Hietanen pálil spoza kruhov, no jeho delovka preverila len lapačku gólmana Engrena.

46:08
    Blžijevskij sa dostal do zakončenia na pravom kruhu, no jeho delovka neprešla cez hosťujúcich obrancov.

47:22
    Černov sa zbavil dvoch domácich hráčov, no napokon nedokázal zakončovať tak, ako chcel. Kasutin si pripísal ďalší dobrý zákrok.

48:35
    Domáci brankár Kasutin si poradil so strelou Sorokina z otočky s prehľadom.

49:02
    Hostia opäť zaútočili, no previnili sa len postavením mimo hry.

49:32
    Igor Radulov dokázal puk umiestniť do odkrytej domácej brány, no napokon hral vysokou hokejkou, čo si rozhodcovia preverili aj u videorozhodcu!

50:30
    Domáci hokejisti sa stále snažia skórovať, no nedarí sa im v tom.

51:22
    Krasnoslobodcev pálil spoza kruhov, no ani on napokon nenašiel recept na gólmana Engrena.

52:36
    Torpedo sa previnilo zakázaným uvoľnením, po ktorom sa bude vhadzovať pred gólmanom Kasutinom.

53:26
    Němec sa po peknej prihrávke od Potapova dostal k zakončeniu v centrálnej časti, no napokon minul priestor domácej svätyne.

54:11
    Vrána poslal puk do stredného pásma, následne si však mierne nerozumel so svojimi spoluhráčmi a previnili sa postavením mimo hry.

55:25
    Radulov preveril gólmana Kasutina tvrdou strelou z pravej strany, no napokon ho nedokázal prekonať.

56:30
    Hostia sa bez problémov bránia a momentálne sa usadili v útočnom pásme, kde si puk takticky prihrávajú.

57:08
    Drugov pálil od modrej čiary, no jeho delovku gólman Engren vyrazil do bezpečia.

58:20
    Bernackij nekompromisne pálil od modrej, no puk skončil len v náruči gólmana Engrena, ktorý upokujuje tempo hry.

58:21
    Domáci skúšajú vabank v šestici! Gólman Kasutin je na striedačke!

59:25
    Engren si dnes už pravdepodobne udrží čisté konto. Tentokrát po tvrdej strele od Hietanena zakročil svojou vyrážačkou.

60:00

Je dobojované!
    Hostia sa v tretej tretine síce snažili skórovať, no napokon sa im to nepodarilo. Pozorná defenzíva Atlantu Mytišči na čele s gólmanom Engrenom si na svoje konto pripísala čisté konto. Atlant si teda z Nižneho Novgorodu odnáša jasné tri body.

Dovidenia pri ďalších online prenosoch z KHL.
    Lúči sa s Vami Tomáš Kovalský. (19:18:52)

Góly a asistencie: 10. Potapov, 14. Černov (Engqvist)