Chomutov – Motor ČB 8:3 (kon.) | Benátky n/J – Jihlava 2:1 (2:1 po s.n.) | Most – Třebíč 0:1 (kon.)
Kadaň – Havlíčkův Brod 3:4 (1:2 po s.n.) | Havířov – Prostějov 3:4 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 2:3 (kon.)
Kladno – Šumperk 4:1 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
HC Stadion Litoměřice
cz Streda 12.11.2014, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • 1. liga (ČR)

Dobrý večer, milovníci hokeje a především fanoušci dvou severočeských rivalů, kteří dnes zde na zimním stadionu v Ústí nad Labem změří své síly.
    HC Slovan Ústí nad Labem bude hostit na svém domácím ledě nedaleký tým HC Stadion Litoměřice.
    První vzájemný duel těchto dvou celků v letošní sezóně vyšel značně lépe pro Litoměřické. I přes to, že skóre otevřel Vít Budínský, hráč Slovanu, Litoměřice pak nasázeli hostům do sítě pět branek.
    Uvidíme, jestli se podaří Ústeckým oplatit domácí výhru v dnešním derby s Litoměřicemi.
    Dnešním zápasem Vás bude provádět a příjemnou zábavu Vám přeje Barbora Wolfová.

23. kolo z pohledu obou celků:

LHK Jestřábi Prostějov – HC Slovan Ústí nad Labem 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
    Branky a nahrávky: 10. Kajaba (Kubica, Maidl), 27. Kindl (Roupec), 47. Kolibár (Stejskal), 60. Meidl (Roupec, Kubica) – 5. Tůma (Roubík), 18. Přeučil (Merta), 27. Tůma (Roubík, Holomek), 30. Brož (Kloz), 50. Roubík (Rod).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Zdvořáček, Smetana, Vágner, Černý K., Brož, Kolafa, Holomek – Kuchynka, Gengel, Tůma, Rod, Markulinec, Pořický, Přeučil, Kloz, Roubík, Baránek, Merta .

HC Stadion Litoměřice – HC Benátky nad Jizerou 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 5. Bílek (Kalla, Rys), 17. Bílek (Kalla, Šulc), 23. Bílek (Kalla, Šulc), 31. Bílek, 59. Bílek (Rys, Kalla) – 26. Skořepa, 45. Pálek (Derner, Mikyska).
    Sestava HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Šulc, Krstev, Míka, Plášil, Špelda, D. Bílek, Málek, Kolář – V. Bílek, Kalla, Rys – Schwamberger, Švagrovský, Novák – Z. Doležal, Jarůšek, Procházka – Brandejský.

Slovan se se svými jednatřiceti body drží na desáté pozici v tabulce. Na kontě mají deset výher z toho jednu po samostatných nájezdech proti Mostu a třináct proher z toho dvě v prodloužení proti Mostu a Havířovu.

Litoměřice mají na svém kontě čtyřicet tři bodů a v tabulce jim patří třetí příčka. Výhru slavily čtrnáctkrát. Ve dvou utkáních muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém Stadion prohrál. S Mostem bral dva body po samostatných nájezdech.

Petr Přikryl – 90,22 %

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Holomek, Kolafa, Vágner, Brož, Smetana, Černý "A", Zdvořáček – Rod, Roubík "A", Tůma – Pořický, Kloz "C", Baránek – Přeučil, Gengel, Merta – Kuchynka, Suchan, Markulinec

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Král) – Krstev, Šulc "A", Plášil, Míka "A", Bílek, Špelda, Kolář, Málek – Procházka, Kalla, Bílek – Jarůšek, Hašek, Novák "C" – Schwamberger, Černoch, Doležal – Ondráček, Brandejský

Rozhodčí: Jan Jílek – Václav Beneš, Martin Kreuzer.

00:01

00:27
    Domácí se ujali puku, ale na modré jim hosté puk sebrali.

00:45
    Slovan drží puk za svojí bránou a oba týmy poprvé střídají.

00:55
    První zásah si připisuje Přikryl proti dojížďce Jana Kloze.

01:30
    Jan Kloz (UNL) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

01:49
    Slovanu se daří vyhodit a vyvést puk až za Přikryla.

02:16
    Litoměřickým se stále nedaří probojovat se do útočného pásma.

02:43
    Vladimír Brož i přes početní nevýhodu ohrozil bránu hostí. Přikryl byl však pozorný a puk chytá.

03:07
    Střelu na Petráska zblokoval Vágner,

03:30

03:38
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Ihned po návratu domácího hráče na led nedokázali Ústečtí puk vyvést ze svého pásma. MARTIN PROCHÁZKA tečoval střelu přesně do brány domácího týmu. Asistence: Jakub Šulc, Vítězslav Bílek.

04:13
    RADEK JARŮŠEK dostává svůj tým okamžitě do dvoubrankového vedení. Prokličkoval od modré čáry před brankoviště a bekhendovou střelou se trefil nad beton Petráska. Asistence: Jaroslav Hašek, Radek Míka.

05:54
    Na střelu Kolafy si musel Přikryl vyskočit, aby puk neprošel za jeho záda.

06:20
    Daniel Schwamberger prokličkoval na pravá kruh, ale Petráska nepřekonal.

07:37
    David Merta nenápadně projel až k levé tyčce brány hostí, ale za betony Přikryla puk nedopracoval.

09:07
    Icing hostí.

09:40
    Doležal vystřelil z pravého kruhu, ale Petrásek vyrážečkou střelu vyřešil.

10:45
    Po přihrávce Tomáše Roda Martin Baránek poslal ráznou střelu od modré, ale trefil jen tyčku.

11:37
    Oba týmy se navzájem obírají o puk ve středním pásmu.

12:36
    Ofsajd hostí.

13:00
    Mertovi nesedla přihrávka podle jeho představ a tak nevystřelil přesně na bránu hostí.

14:02
    Karel Plášil nastřelil přesně na Petráska, který má puk ve své lapačce.

14:26
    Střelu Tůmy z mezikruží vyrazil Přikryl na poslední chvíli.

15:10
    Zdeněk Doležal stál na konci několika přihrávek před Petráskem, ten jeho střelu přikryl lapačkou.

15:29
    Dalším střelcem na Petráska byl Bílek, ale ani nyní se domácí brankář nenechal zastrašit.

15:48
    Šulc poslal střelu po ledě, a Petrásek bez problému do cesty puku postavil beton.

16:35
    Icing Slovanu.

17:06
    Po nebezpečných dorážkách na Petráska, vyjížděli domácí do útoku a rozhodčí současně vylučuje Richarda Jarůška (LTM) za hákování a Davida Tůmu (UNL) za nesportovní chování – nafilmovaný pád. Oba dva na dvě minuty.

17:52
    Při hře 4 na 4 prošel do útoku Slovan, ale na dlouho se v pásmu Litoměřic neohřál.

18:16
    Karel Plášil prověřil Petráska střelou z mezikruží. Tentokrát Petrásek nezklamal.

20:00

Ihned ze startu utkání se domácí faulem Jana Kloze dostali na dvě minuty do početní nevýhody. Litoměřickým se v ní příliš nedařilo, ale několik vteřin po návratu pátého domácího hráče na led se hostům útočnou akci podařilo dokonat, tak jak chtěli. Za záda Petráska tečoval střelu Martin Procházka a otevřel tak skóre dnešního derby. Hosté byli nenasytní a přesně po 45 vteřinách přidali do brány Ústeckých druhý gól jehož autorem byl Radek Jarůšek. Po této ledové sprše se domácím i přes několik šancí, nepodařilo hostům gól oplatit a do konce třetiny nedokázal ani jeden z domácích hráčů protlačit puk za záda Přikryla. Stav utkání je tak po 20 minutách 0:2.

Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

Po celou dobu přestávky mají diváci jedinečnou možnost vyfotografovat se se zlatou olympijskou medailí Jana Čalouna z olympijských her v Naganu.

20:01

20:30
    Po vhazování do útoku opět vyjíždí hosté a Petráskovi dávají pěkně zabrat.

21:29
    Hostům to nestačí a do brány Slovanu přidávají třetí gól. Z pravého kruhu vystřelil MARTIN NOVÁK a jeho střela Petráskovi propadla až do brány. Asistence: Angel Krstev, Jaroslav Kalla.

22:29
    Domácí sice kombinují před Přikrylem, ale nebezpečné střely na něj rozhodně nelítají.

23:10
    Střela Ondráčka skončila v ochranné síti nad Petráskem. Vhazuje se po jeho pravici.

23:56
    Po několika nepřesných přihrávkách se probojoval do útočného pásma Štěpán Kuchynka, který zkusil pozornost Přikryla, který puk s přehledem vyrazil.

24:40
    Po delší době útočí i Slovan, ale Přikryl se nemýlí.

25:38
    Martin Vágner se rozhodl dále nepřihrávat a od modré vystřelil na Přikryla, který má puk v lapačce.

26:01
    Vyloučen na 2+2 min. hostující Jaroslav Hašek za hru vysokou holí.

26:15
    Začátek čtyřminutové přesilové hry domácích se příliš nedaří a hosté provezli puk do středního pásma.

26:50
    Několik dorážek domácích Přikryl nepropustil.

27:37
    Hostující Doležal ztratil hokejku a domácí tak mají větší šanci.

27:55
    Vladimír Brož vystřelil z levého kruhu na Přikryla, který tak zastavil tuto nepříjemnou situaci pro Litoměřické.

28:01
    Zbývají dvě minuty přesilové hry pro domácí a Litoměřice opět vyhazují.

29:13
    Několik přihrávek před Přikrylem se nepodařilo Slovanu zakončit střelou.

30:01
    Hostům se podařilo ubránit čtyřminutové oslabení a hrají v plném počtu.

30:51
    Šulc vystřelil od modré, ale trefil pouze brusli domácího obránce.

31:13
    Icing hostí. Vhazuje se po pravici Přikryla.

31:20
    Tomáš Rod vystřelil od modré, ale bránu těsně minul.

32:27
    Další icing hostí. Domácí pomalu nabírají síly, které jim však stále na Litoměřice nestačí.

32:59
    Po ztrátě puku domácích na modré čáře se k puku dostal Jiří Černoch, který prostřelil vše až na Petráska, který tak podržel svůj tým.

33:42
    Hra přerušena z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti domácích. Hráči obou týmů se při dojížďkách začínají postrkovat.

34:19
    Krstev si zpracoval puk na levém kruhu a vystřelil na Petráska, ten puk chytá.

35:44
    Schwamberger vystřelil z levého kruhu, ale Petrásek do střely vložil beton.

36:41
    Proti střele Bílka opět zasahuje úspěšně Petrásek.

37:16
    Další přesilová hra pro domácí tým. Vyloučen Jakub Šulc na dvě minuty za hákování.

37:57
    Dlouhé kombinace domácích opět nedopadly dobře a puk vyhazují Litoměřičtí až za Petráska.

38:51
    Přerušena hra po posunutí brány hostí.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:16

39:17
    Jaroslav Roubík vystřelil z mezikruží, ale Přikryl jeho střelu vyrazil do ochranné sítě nad jeho svatyní.

40:00

V druhé třetině byli sice domácí o kapku aktivnější, ale ke vstřelení gólu to nestačilo. Nepomohly jim ani dvě přesilové hry z čehož jedna čtyřminutová. Naopak Litoměřicím se podařilo přidat třetí gól hned po necelých dvou minutách druhé třetiny. Stav po 40 minutách je tak velmi nepříznivý pro domácí Slovan 0:3.
    Třetí třetina začne přibližně v 19:41.

40:01

41:01
    Vyloučen hostující Angel Krstev na dvě minuty za faul kolenem. Další přesilová hra pro domácí.

41:33
    Obrovská šance domácího Jakuba Pořického, který vystřelil z blízkosti a jeho skákavou střelu Přikryl vytěsnil.

42:14
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Domácí tým využívá přesilové hry a vstřeluje jeho první branku tohoto utkání. JAROSLAV ROUBÍK si připisuje další gól. Tentokrát se trefil z pravého kruhu a vymetl pavučinky v pravém horním růžku branky Přikryla. Asistence: David Tůma, Tomáš Kolafa.

42:25
    Icing Litoměřic.

43:34
    Ondřej Smetana (UNL) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

43:58
    Domácí tým bude hrát ve třech. Po osvobození se z obranného pásma domácích byl vyloučen kapitán Jan Kloz na dvě minuty za sekání.

44:43
    Bílek měl nyní dvě obrovské šance z blízkosti brankoviště, ale ani jednu střelu netrefil do polo odkryté brány Petráska.

45:30
    Po obrovském nátlaku hostí, se podařilo Slovanu vyhodit.

45:34
    Slovan hraje ve čtyřech.

45:58
    Domácí tým ubránil dvojnásobné oslabení a hraje v plném počtu.

47:13
    Hraje se ze strany na stranu. Ke střelám nedochází.

47:30
    Po delší době se přerušuje hra po zásahu Petráska, který pokryl puk lapačkou.

47:45
    Kalla nedokázal odražený puk nasměrovat do odkryté brány domácích.

49:03
    Ani jeden z týmu nepodává přesné přihrávky a tak se nedaří vytvořit útočnou akci.

49:44
    Richard Jarůšek vystřelil od modré a nic mu nestálo v cestě. Petrásek však jeho střelu nepropustil za svá záda.

50:15
    Střela Tomáše Roda skončila v lapačce Přikryla.

50:55
    Jiří Brandejský vystřelil z mezikruží přímo mezi betony Petráska, jen puk zázrakem uhlídal před brankovou čarou.

51:30
    Po dlouhé výhodě hostí si jde odpykat dvouminutový trest Jakub Pořický (UNL) za podražení.

52:05
    Černoch vystřelil od modré, ale Petrásek puk chytil.

52:30
    Tomáš Rod vyhazuje a šetří důležité vteřiny v oslabení.

Dnešní utkání sleduje 1631 diváků.

53:02

53:25
    Střele Krsteva od modré už chyběla jen dorážka.

53:30

54:28
    Tomáš Kolafa (UNL) vyloučen na dvě minuty za sekání.

54:43
    David Tůma projel sám přes střední pásmo a z mezikruží vystřelil na Přikryla, ten však puk vyrazil.

55:15
    Petrásek neuvěřitelným zákrokem chytá puk vystřelený Míkou do lapačky.

55:55
    Ondřej Smetana vyhazuje přes celé hřiště.

56:26
    Vladimír Brož nahodil z kruhu puk na Přikryla, který má puk pod kontrolou.

56:28

57:11
    Domácím se zvyšují šance alespoň k vyrovnání. Pod lapačku propadl Přikrylovi puk, který poslal ráznou střelou DAVID MERTA. Asistence: Jakub Pořický, Jan Kloz.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty tohoto utkání.

59:10
    Hra přerušena po ležícím Kolafovi na ledě za bránou hostí.

59:10
    Oddechový čas pro domácí.

59:10
    Slovan zkouší hrát power-play.

59:19
    Šance domácích se rázem zmenšily. Vyloučen Tomáš Rod (UNL) na dvě minuty za sekání.

60:00

Nejlepšími hráči dnešního utkání byli vyhlášeni Vítězslav Bílek za HC Stadion Litoměřice a David Merta za HC Slovan Ústí nad Labem.

Ve třetí třetině se aktivita domácího týmu zvedla o mnoho a dokázali vstřelit dvě branky. K vyrovnání chybělo opravdu málo. Ovšem zaslouženě vyhrává a tři body si domů veze hostující tým HC Stadion Litoměřice.

To je ode mě s konstatováním výhry Stadionu Litoměřice pro dnešek z toho zápasu vše. Děkuji za pozornost a těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou! (22:44:06)

Barbora Wolfová

Góly a asistencie: 43. Roubík (Tůma, Kolafa), 58. Merta (Pořický, Kloz) – 4. Procházka (Šulc, Bílek), 5. Jarůšek (Hašek, Míka), 22. Novák (Krstev, Kalla)

Rozhodca: Jan Jílek – Václav Beneš, Martin Kreuzer